Řemeslné nápady

Vyrobte si hrníčkové zahrady sami – návod na zahradničení v malém formátu

Vyrobte si vlastní miniaturní šťavnatý zahradní šálek

Mnoho lidí sní o zahradě, o kterou se mohou láskyplně starat a užívat si ji každý den. Tento sen je pro většinu obyvatel města obtížně realizovatelný. Pro vás a pro všechny, kteří by chtěli žít v blízkosti přírody, existují jednoduchá a neobvyklá řešení: vytvořte si vlastní zahradu.

Koncept pohárových zahrad

vyrobte si vlastní mini figurální kaktusy

Mini cup zahrady jsou stále oblíbenější a zajímavější. Malé triky vytvářejí senzační kontakt s přírodou. Pochlubte se vlastními hrníčkovými zahradami – které vás mohou fascinovat a zároveň uvolnit vaše smysly. Mini zahrada vytváří ve vašem domě jedinečnou atmosféru a může být perfektním dárkem nebo suvenýrem pro mnoho příležitostí. S následujícími tipy zjistíte, jak různorodé a snadné může být vytváření zahrad pro pohárek. Lze je umístit téměř kamkoli a snadno se udržují. Miniatury lze při troše trpělivosti a fantazie vyrobit nebo zakoupit v obchodě. Dopřejte svým blízkým malé radosti nebo si je dopřejte doma!

Materiály a příslušenství

hrnkové zahrady si vyrábějí vlastní materiály pro minifigurky

Vzhledem k tomu, že hrnkové zahrady jsou více určeny do domácnosti, potřebujete k tomu vhodné rostliny. Vegetace v mini zahradě se může lišit. Kaktusy, housle, mini růže, mini palmy, sušený mech nebo podobné, které nevyžadují mnoho péče a jsou odolné téměř všem podmínkám. Pro miniatury jsou vhodné všechny rostliny s malými listy a květy. Ty samozřejmě musí také umět koexistovat. Pokud jde o příslušenství, můžete jako dekoraci použít malé, tenké větvičky nebo kůru. Zalévací zeminu můžete navlhčit rozprašovačem a pomocí zahradnických nůžek vytvarovat požadovaný tvar rostlin. Nejlépe uděláte, když seženete různé šálky, misky nebo jiné keramické tvary, ve kterých můžete vytvářet různé minizahrady. K zakrytí drenážní vrstvy budete moci použít také zalévací zeminu, oblázky, lepidlo a zahradní rouno. Lžíci nebo čajovou lžičku lze použít k vyplnění zalévací půdy. Můžete pokrýt své pracoviště novinami.

Hrajte si hrnkové zahrady sami – stavba

Vytvořte si vlastní pohárovou zahradu, stavební materiál

Ve své domácnosti jistě najdete běžné šálky, ve kterých si můžete navrhnout svoji přídělovou zahradu. Minifigurky a veškeré dekorativní doplňky jsou k dostání v květinářstvích nebo v hobby obchodě. To si samozřejmě můžete vykouzlit sami. K tomu potřebujete přírodní materiály, jako jsou větve, větvičky, kousky kůry, lišejníků a mnoho dalších, které můžete sbírat při procházce přírodou.

Pohárové zahrady-udělej si sám-miniaturní-sukulentní-policová-rostlinná-šálky

Čas zasadit! Naplňte svůj šálek čaje oblázky, zeminou a drtí, jak je popsáno výše. Ty pomohou s drenáží. Vytvořte mini sukulenty a květiny. Poté umístěte vybrané dekorativní figurky a vyplňte všechna prázdná místa extra drobnými rostlinami nebo jinými prvky, které můžete nastavit podle svého vkusu. Tento postup opakujte, abyste vybudovali tolik zahrad poháru, kolik si vaše srdce přeje.

Dekorace a design

Pohárové zahrady-udělej si sám-minifigury-materiály-příslušenství

Přírodní materiály jsou všestranné. Můžete například z kůry udělat malý plot nebo z tenkých větví sestavit miniaturní kusy nábytku. Mech je vhodný k napodobování trávníků nebo zahrad a díky oblázkům bude váš výtvor vypadat jako miniaturní skutečná zahrada. To vám umožní vytvořit si téměř přirozené zahradní zahrady, aniž byste se museli hrabat v obchodě. Nic nestojí v cestě vaší představivosti.

Pohár zahrady-udělej si sám-dráteník-nápady na dárky

V květinářství najdete velký výběr zakrslých rostlin, které můžete použít při návrhu zahrad poháru. Díky kombinaci malých kaktusů, domácích a pohádkových postav můžete v jednom šálku vytvořit kouzelný zahradní svět.

florarium-art-skleněná nádoba-mech-mini-orchidej

Staré florariové umění, které je opět aktuální, vás může také inspirovat při navrhování mini zahrady, pokud vaše touha po originalitě není uspokojena. Historie složení pokojových rostlin ve skleněných nádobách sahá do poloviny devatenáctého století. V té době byly trendy takzvané skleníky pro kapradiny. Dnes jsou tyto formy prezentace květinové krajiny opět relevantní. Používejte zajímavé zahradní dekorace s přírodními barvami a tvary, které vám dodají pocit harmonie.

Správná péče

Pohárové zahrady-udělej si sám-miniaturní-šťavnatá péče

Pokud si chcete pohrát a užít si hrnkové zahrady sami, musíte se o ně umět dobře starat. Nekontrolované zavlažování by mohlo vést k nežádoucím výsledkům. Množství zálivky závisí na pokojové teplotě, vlhkosti a ročním období. Doporučuje se proto jemně stříkat pomocí rozprašovače. Pokud vaše plavidlo nemá drenážní otvor, budete muset vytvořit drenážní vrstvu. Nejprve naplňte pohár do jedné třetiny drtí. Poté přikryjte asi 1–2 cm pod okraj šálku zahradním rounem. Nakonec nádobu naplňte zeminou, dokud není rouno přikryto. Až když je půda úplně suchá, můžete ji zalévat, nejlépe rozprašovačem.

Pohár zahrad-udělej si sám-miniaturní-sukulentní-zahradní-okenní-světlo

Správné osvětlení je důležitým faktorem při udržování pohárových zahrad. Umístěte své zahradní šálky k oknu nebo na vhodná světlá místa, aby sukulenty získaly optimální světlo. Aby zahrady hrnků zůstaly skutečnými klenotníky vašeho interiéru, potřebují každodenní údržbu. To zahrnuje odstranění zaschlých listů a květů a také řezání nadměrně rychle rostoucích větví. Když jedna z rostlin začne chřadnout, musí být nahrazena jinou. Hmyz může být škodlivý i pro mini zahrady a jejich ovládání je často obtížný úkol.

Hrnkové zahrady jako vhodný dárek

udělejte si sami víly-mini-rostliny

Vzhledem ke své velikosti a jedinečnosti jsou miniaturní zahrady samozřejmě vhodné jako dárky téměř pro každou příležitost. Přizpůsobením dárku pro příslušnou osobu nebo příležitost můžete přemýšlet o tom, kolik chcete. Příslušenství a rostliny lze hravě kombinovat podle osobních představ. Jedním z návrhů by bylo přidat dárek na miniaturní zahradu, například pokud je určen na svatbu nebo narozeniny. Hrnkové zahrady lze ideálně dát lidem, kteří milují květiny a přírodu. Nebojte se experimentovat a ozdobte svůj domov spoustou barev a nálady.

Pohár-zahrada-peníze-dárek-nápad-zahradničení-přátelé-milovníci přírody