Řemeslné nápady

Vyrobte květiny z krepového papíru – vyrobte si jarní květiny, růže, mák a lekníny sami

Z papíru lze skutečně vyrobit ty nejkrásnější květiny a květy, které vypadají jako ty skutečné. A teď, když se blíží jaro a s ním i krásné květiny všude v přírodě, je určitě i ve vás určitá šťouravá nálada? Krepové květiny jsou opravdu skvělý nápad, nemyslíte? Z hotových květů a květin můžete z krepového papíru vyrobit nejrůznější věci – hezčí jarní kytici, věnec, závěs nebo věnce, jako ozdobu skleněných zvonků a mnoho dalšího. Abyste mohli brzy začít s jarním zdobením, nabízíme vám pár jednoduchých návodů, pomocí kterých můžete z krepového papíru vyrobit pěkné květiny a použít je jako základ pro další projekty. Růže, květy a jarní květiny jsou jen některé z možných variant.

Vyrobte květiny z krepového papíru jako ozdobu na jaro

Vytvořte obrovské květiny z krepového papíru

Vyrobte si z krepového papíru velké květiny - mák a další nápady

Pokud chcete ve svém bytě skutečné poutače, které nikdo nepřehlédne, měli byste z krepového papíru vyrobit obří květiny. Jejich působivá velikost znamená, že nepotřebujete žádné další dekorace – připevněte je na zeď, nechte viset na lustru nebo položte na stůl květinu, abyste si skvěle prostřeli stůl. Ukážeme vám, jak si nadrozměrnou květinu vyrobit sami. Pokud použijete červený papír, získáte květ máku, ale možné jsou samozřejmě i jiné barvy.

 • Krepový papír v jakékoli barvě (pro mák například černý a červený)
 • zelená květinářská páska
 • drát
 • nůžky

Výroba květin z krepového papíru – návod

Udělejte stamus žlutý pro nadrozměrnou květinu

Na střed květiny (tyčinku) potřebujete proužek krepu, který po obou stranách jemně podélně nastříháte, abyste získali třásně. Obvykle je tato část květu kvůli pylu žlutá. Na mák však musíte použít černou barvu. Poté stočte pruhovaný proužek a přeložte ho uprostřed. Získáte smyčku, přes kterou protlačíte kus drátu a zauzlíte ji. Vzhledem k tomu, že drát není hezký na pohled a přeměnit ho na stonek květiny, omotejte jej páskou. Začněte ve středu květu, aby se oba konce neotevřely vždy. Poté můžete pokračovat a použít okvětní lístky k výrobě květin z krepového papíru.

Jednoduché nápady na jaro a Velikonoce - papírové lístky

Z krepového papíru jiné barvy (v příkladu 19, 15 a 11,5 cm dlouhého) vystřihněte mnoho okvětních lístků ve třech různých velikostech. Nejlepší je vždy použít první z každé velikosti jako šablonu pro zbývající. Dbejte na to, abyste papír ustřihli ve směru jeho „žil“, jinak nebudete schopni okvětní lístky poté řádně ohnout. Protože to je další krok: opatrně roztáhněte každý okvětní lístek. Poté je přilepte ke stonkům.

Vyrobte květiny XXL z krepového papíru v jasných barvách - jednoduchý návod

Začněte tím nejmenším – první okvětní lístek zafixujte páskou na stopku, další navrch položte a pokračujte v omotávání pásky. Každý nový řádek by měl být o něco vyšší než ten předchozí. Poté proveďte totéž se středně velkými okvětními lístky a dokončete s velkými.

Výroba růží z krepového papíru – návod

Vytvořte růže z krepového papíru pro hezké umělé kytice

Nejsme překvapeni, pokud chcete růže vyrobit sami, protože jsou bezpochyby jednou z nejoblíbenějších a nejkrásnějších květin. Růže můžete vyrobit z jakéhokoli druhu papíru. Ukážeme vám pěknou variantu, pomocí které můžete z krepového papíru vyrobit růže jako květiny.

 • Krepový papír v jakékoli barvě pro květinu a v zelené barvě
 • drát
 • zelená květinářská páska
 • horké lepidlo

Vyrobte si papírové růže sami

Domácí krepové květiny na ozdobu bytu - romantické růže

Papírové růže v zásadě vyrobíte jako květiny ve výše uvedených pokynech, kromě toho, že zde nepotřebujete žlutý střed, můžete začít přímo s okvětními lístky. Opět si připravte tři velikosti okvětních lístků. Stejně jako v těchto pokynech mohou mít tyto tvar srdce, ale také jednoduchý lichoběžníkový tvar. Okvětní lístky první řady se nejlépe prodlouží. Na obrázku výše vidíte příklad, jak by mohly okvětní lístky vypadat. Na jednu květinu potřebujete kolem 12 okvětních lístků. Poté můžete vyrobit květiny z krepového papíru:

Udělejte na svatbu krepové klíčky v růžové nebo jiné barvě

Okvětní lístky jemně roztáhněte a po stranách trochu stočte. Omotejte drát páskou. Poté každý okvětní lístek omotejte kolem drátu, vždy odsazený od těch předchozích. Jednotlivé vrstvy můžete jednoduše držet nebo je vždy zafixovat malou kapkou horkého lepidla. Jakmile nalepíte úzké a dlouhé okvětní lístky, můžete pokračovat středními. Pomocí párátka ohněte okraje mírně ven, než je nalepíte také na květinu.

Jakmile skončíte a budete spokojeni s květem, vystřihněte další dva listy a proužek zeleného papíru. Pruhem na jedné straně proužkujete a poté jej omotáte kolem květiny (třásně lícem nahoru). Přilepte listy ke stonku a první růže je hotová. Mimochodem, květiny můžete také vyrobit z krepového papíru na svatbu jako alternativu ke klasické svatební kytici.

Vytvořte jarní květiny z krepového papíru – krokusy

Na jaře udělejte krokusy jako květiny z krepového papíru v lila

Pokud chcete do svého domova vnést jaro s několika domácími jarními květinami, určitě si u krokusů vyberete skvěle. Použijte bílý nebo žlutý papír, jak chcete, nebo vybarvěte bílý krepový papír v jemných odstínech fialové, abyste získali fialové krokusy s charakteristickým ombré. Jak to udělat:

 • bílý papír
 • Akvarel barvy a štětce
 • Papírový drát
 • Lepidlo

Jak vyrobit tento papírový květ

Malujte krep, abyste získali fialovou barvu krokusů

Papír nejprve nakrájejte na čtverečky, pokud chcete z krepového papíru udělat krokusy jako květiny. Jednu polovinu papíru pak můžete namalovat akvarely. Na jednu květinu potřebujete asi 5 okvětních lístků. Za každý čtverec dostanete 4 okvětní lístky, které jednoduše čtyřikrát složíte. Pak ještě potřebujete tyčinku, pro kterou barvíte krepový čtverec žlutě. Nechte barvy zaschnout, pak vystřihněte tvary okvětních lístků a čtverec na jedné straně až do středu, aby byly třásně.

Vyrobte si krokusové květiny sami z krepu a hedvábného papíru

Nyní tyčinku pevně stočte kolem kusu papírového drátu a trochu jej stočte, aby se znovu nevyvalil. Klidně přidejte i špetku lepidla. Poté rozdělte okvětní lístky kolem stonku. Přechod z květu na stonek můžete trochu skrýt tak, že kolem něj omotáte tenký proužek krepu.

Vyrobte narcisy

Vyrobte si umělé jarní ac květiny z papíru - narcisy v květináči se štěrkem

Narcisy jsou součástí jara a hlavně Velikonoc. Pokud tedy vyrábíte květiny z krepového papíru, kterým ozdobíte svůj dům jarem, můžete si také vyrobit kytici narcisů. Na papír pro květiny použijte bílou, jasně žlutou nebo, jako v příkladu, dva světlé odstíny žluté. Mimochodem, je to také skvělý nápad na dárek! Tak jednoduché to je:

 • zelený krepový papír a také požadované barvy květin
 • drát
 • Květinářská páska
 • nůžky
 • Lepidlo
 • bílý papír na výrobu šablon

Vytvořte květiny z papíru – jednoduše vyrobte narcisy

Výroba květin z krepového papíru - návod na ruční práce pro narcisy

Nakreslete bílý okvětní lístek, list a dva prvky pro tyčinku a vystřihněte je. Takto získané šablony nyní můžete použít jako předlohu k získání prvků z barevného krepového papíru – 1 list na květinu, 6 lístků, 1 malý obdélník s vlnitým okrajem a ještě menší pro stonek. Slepte okvětní lístky k sobě jako větrník. Vystřihněte malý obdélník na jedné z kratších stran, abyste získali třásně a srolujte ho.

Vytvořte jarní květiny z krepového papíru - narcisy v bílých nebo žlutých narcisech

Omotejte kolem něj druhý malý čtverec, poté přilepte drát květinou a připevněte stonek ke květu. Omotejte spodní konec listu kolem drátu (drát můžete také předem omotat páskou). Hotové květiny můžete naaranžovat do květináče s polystyrenem nebo květinovou pěnou a oblázky.

Drátěné květiny – krásné třešňové květy

Papírové květy - vyrobte si třešňové květy sami a přilepte se na větve

Z krepového papíru lze vyrobit nejen květiny, ale také krásné květy stromů, které každé jaro zdobí ovocné stromy. Co takhle hezké třešňové květy? Vybírat můžete mezi bílými a růžovými květy. Pokud místo bílého papíru přejdete na růžový papír, získáte místo toho působivé květy broskví. Takovými květinami lze ozdobit skutečné nebo umělé větve stromů a tímto způsobem vytvořit jarní nebo velikonoční kytici, která vydrží dlouho. Takto můžete vyrobit květiny z krepového papíru místo klasických květin:

 • světle žlutý, růžový a zelený krepový papír
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • zelený hedvábný papír

Vyrobte si květiny z krepového papíru sami – návod

Vytvořte si třešňové květy sami z krepu rychle a snadno

Pokud chcete květiny vyrobit z krepového papíru, vystřihněte ze žlutého papíru, z růžových pruhů a ze zelených pruhů malé čtverečky, ale delší. Pásy přeložte na polovinu a růžové poté nakrájejte ve tvaru okvětních lístků a zelené jako listy. Pokud je rozbalíte hned, získáte dvojité listy nebo okvětní lístky, které stačí jednou podélně složit, aby byly objemnější. Žluté čtverečky na jedné straně roztřepíte tak, že do nich několikrát naříznete a srolujete.

Na jednu květinu slepte tři dvojité listy. Připevněte dvojitý list na zadní stranu květiny a žluté válečky vpředu a uprostřed. Slepte dohromady tolik květin, kolik potřebujete pro své ratolesti, a poté je vystavte v pěkné váze. Krásná jarní dekorace, že? Z hedvábného papíru vystřihněte zelený obdélník, oškrábejte jednu z kratších stran a zelenou omotejte kolem květiny. Potom z něj můžete udělat pěknou kytici nebo umělý květináč.

Vytvořte jednoduché květiny z krepového papíru – nafouklé třešňové květy

Z krepového papíru vytvořte nadýchané květy nebo květiny

Pokud jde o objemnější variantu, složte pás krepu jako harmoniku, střihněte pás, který jste dostali doprostřed, a zavažte tam provázek. Poté můžete jednotlivé vrstvy od sebe oddělit, mírně je pomačkat a přivést do požadovaného tvaru. Mimochodem, tuto techniku ​​můžete také použít, pokud chcete z krepového papíru vyrobit normální nebo velké květiny. Tyto květy jsou tak jednoduché, že si je můžete vybrat, když s dětmi vyrábíte květiny z krepového papíru.

Leknín jako květina z krepového papíru

Leknín v bílé, růžové nebo růžové barvě pro romantickou letní dekoraci

Ačkoli se zdá, že leknín má složitý květ, je vyroben jednodušeji, než byste si mohli myslet. Pokud tedy chcete vyrobit květiny z krepového papíru, stojí to za zvážení. Podívejte se, jak snadné je vyrobit si takové květiny sami:

 • růžový krepový papír (také ve dvou podobných odstínech)
 • krémový krepový papír
 • růžový řemeslný papír
 • Lepidlo
 • nůžky

Vyrobte papírové květiny

Vytvořte květiny z krepového papíru - hezké a jednoduché lekníny v růžové barvě

Nejprve vystřihněte proužky z tmavšího odstínu (dlouhé strany by měly probíhat rovnoběžně s „žilkami“ papíru) a ze světlého odstínu klasický tvar květiny. Tu druhou trochu ustřihněte ve spodní části, aby se snadněji klenula. Poté z růžového stavebního papíru vystřihněte kruh. To nemusí mít přesnou hranu, protože později to nebude vidět. Poté květiny přilepte podél okraje kruhu, který jste předtím mírně vyklenuli. Poté vytvořte druhou řadu propojenou s první a opakujte to s třetí řadou okvětních lístků. Poté z krémově zbarveného papíru vystřihněte tenký proužek, roztřepte jej na jedné ze dvou dlouhých stran, srolujte a přilepte ke středu květiny.