Řemeslné nápady

Výroba vánočních koulí s dětmi – 13 vzrušujících nápadů s pokyny

Každý se těší na sváteční a útulnou atmosféru Vánoc a na chvíle, kdy jste obklopeni blízkými a můžete si oslavu užít uvolněně. Ještě hezčí je, když vidíte zářivé dětské oči a jste jednoduše uneseni nadšením a stimulací těch nejmenších. Protože předvánoční nadšení je neméně velké, můžete se společně se svými dětmi věnovat skvělému řemeslnému projektu. Výroba vánočních koulí s dětmi by byla skvělým nápadem, ve kterém lze řadu kreativních nápadů prakticky okamžitě uplatnit. Nechte se inspirovat následujícími návrhy DIY a užijte si čas se svými blízkými.

Tinker s tištěnými vánočními koulemi s dětmi

šperky ozdoby tetování jednoduchý dráteník vánoční koule děti

S dětmi můžete dokonce vyrábět vánoční koule, v závislosti na obtížnosti, dokonce i s malými dětmi. Náš první nápad na vánoční ozdoby je velmi snadný a hotový za pár minut. Vaše dítě může vánoční koule ozdobit například různými dočasnými tetováním. Různé vzory vypadají na koulích vánočního stromečku opravdu pěkně. Malé obrázky jednoduše umístěte na požadované místo a mírně navlhčete. Poté papír opatrně vyjměte. Obrázky nemusí být ani symetrické, koule vypadají tak či onak krásně.

Vyrobte si s dětmi vánoční koule z flitrů, konfet a třpytek

vyrobte si sami vánoční třpytky z třpytivých konfet

Dalším skvělým nápadem na domácí vánoční ozdoby, které se dělají velmi rychle, by byly tyto třpytivé vánoční ozdoby. Sejměte víčko z průhledné ozdobné koule a nechte své dítě naplnit jej konfety nebo flitry. Poté nasaďte víčko zpět. Pokud chcete ještě více lesku a barev, můžete potřít horní stranu vánoční koule pastou a stočit do konfet.

Vánoční koule k vyplnění originálních vánočních ozdob DIY

Řemeslné nápady na Vánoce – navrhněte koule na vánoční stromeček

Malování vánočních koulí: 3 návody na ruční práce s dětmi

Proměňte vánoční koule v Disney postavičky

světlé vánoční ozdoby mickey mouse

Vánoce budou pro děti dvakrát tak krásné, když vánoční ozdoby budou mít motivy a hrdiny z mnoha krásných Disney filmů. Děti se totiž těší na vše, na čem se mohou jejich oblíbení hrdinové setkat. Děti všech věkových kategorií budou takovou vánoční koulí fascinovány, zvláště pokud je necháte účastnit se ručních prací. Mezi klasické motivy Disney bezpochyby patří Mickey Mouse a Minnie Mouse. K tomu potřebujete jednu větší a dvě malé plastové kuličky. Pomocí nože odřízněte uzávěr dvou malých kuliček a připevněte je k větší kouli jako uši.

Vánoční zmrzlinové dětské zmrzlinové motivy Disney

Pokud chcete, můžete si mezi uši strčit mašličku a obléknout myš Minnie. Děti mohou kreslit na obličej trvalou fixou. Mnoho oblíbených filmových hrdinů lze vykouzlit s flitry a perlami, s různými barvami a s bohatou představivostí vašeho dítěte. Ledová královna Elsa, například se svými princeznovskými šaty v modrém s drobnými bílými sněhovými vločkami, je velmi snadná. Průhledné plastové nebo skleněné koule na vánoční stromeček můžete také vybarvit barvou, lakem na nehty nebo třpytkami a pastou.

Tinker vánoční koule: vyrobte si krásné vánoční ozdoby sami z papíru

Podle těchto nápadů a rad můžete s dětmi namalovat krásné vánoční koule

Zkrášlete staré vánoční koule – Skvělé nápady na upgrade starých ozdob

Vyrobte si s dětmi vánoční koule s rukou a otisky prstů

otisk prstu barva santa doložky vánoční koule

Pokud chcete s dětmi vyrábět vánoční koule, které nejen zdobí vánoční stromeček, ale jsou také skvělou památku, můžete si vyrobit krásné vánoční koule s otisky rukou. Pořiďte si skleněné koule nebo vánoční koule z plastu a velkoryse natřete dlaň svého dítěte bílou barvou na prsty nebo akrylovou barvou. Nyní mu položte míč na ruku. Vaše dítě by ho mělo uzavřít rukou. Opatrně přitiskněte namalovanou ruku na míč a dávejte pozor, aby nesklouzla. Pokud znovu odejmete ruku, skvělý dojem je připraven.

zvířata otisk losů dekorace vánoční ozdoba

Jednotlivé otisky prstů lze pomocí vodotěsných per přeměnit na šťastné Ježíšky. Na stejném principu může vaše dítě vyrobit další vánoční kouli, tentokrát s otisky prstů. Z otisků malých prstů vznikají roztomilé květiny, zvířata a další krásná stvoření. Santovi sobi jsou za chvilku připraveni. Díky jménu vašeho dítěte a roku jsou ozdoby na vánoční stromeček vyrobené samy o sobě jedinečné a kreativní.

drotár vánoční koule s dětmi sněhuláci handprint dekorace

Vyrobte si s dětmi vánoční koule ze polystyrenu

dráteník s vánoční koulí polystyren z vlněné plsti

Pokud jste se rozhodli věnovat se ručním pracím s vánočními koulemi v šedém odpoledni, můžete vytvořit krásné a barevné koule vánočních stromků ze styrofoamu a zajistit tak skvělý poutač na vánoční stromeček. Získejte kuličky požadované velikosti a provlékněte dvojitou nit koulí. Přivažte spodní konec. Nyní může vaše dítě kreativně vypouštět páru a tvořit malé kuličky z vlny nebo plstěné vlny. Spoustu z nich samozřejmě najdete také v řemeslné dílně. Polystyrénovou kouli potřete pastou a nechte své dítě slepit koule k sobě.

Ruční práce s koulemi z polystyrenu na Vánoce – krásné nápady ručních prací pro dospělé & Malý

Ruční práce s polystyrenovými kuličkami – skvělé nápady pro malé i velké se snadno implementují

Vánoční ruční práce s dětmi: 15 nápadů na ruční výrobu oblíbených motivů

sníh zimní přírodní materiály polystyren

Z přírodních materiálů lze také vyrobit krásnou ozdobu vánočního stromku nebo vánoční dekoraci. Do polystyrenové koule nejprve vložte dřevěnou špejli a natřete ji bílou akrylovou barvou. Na ještě mokrou barvu mohou děti posypat skleněnými třpytkami nebo umělým sněhem. Poté spojte tenké větvičky, šišky nebo větve jedle dohromady a připevněte je k vánoční kouli.

Vánoční koule s dětmi si pohrávají s papírem

papírové ozdoby nalepující šperky

Papír pro ruční práce je zvláště vhodný pro různé ruční práce, zvláště pokud jsou hlavními aktéry děti. Je to levné, rozmanité a obzvláště snadno použitelné. Mladiství mohou vystřihnout proužky papíru s různými vzory a na koule nanést pastu. Nyní lze proužky lepit v požadované barevné kombinaci. Zde není třeba dodržovat žádná pravidla. Ať už jsou překřížené, vedle sebe nebo se alespoň mírně překrývají, výsledky jsou velmi originální a krásné.

organza světlo z jedle z papíru

Elegantní, třpytivé nebo vzorované vánoční koule lze také snadno a rychle vyrobit z proužků papíru. Pořiďte si řemeslnou lepenku se vzorem podle svého vkusu a nechte děti, aby z ní vystřihly proužky. Postavte ho na stůl před sebe ve tvaru slunce a zespodu provlékněte sponu s plochou hlavou. Alternativně můžete konce papíru slepit dohromady. Totéž proveďte pro ostatní konce pásu. Šablona pro ilustrované vánoční koule z papíru najdete zde.

drátené vánoční koule z červeného třpytivého papíru

Ozdobte vánoční koule železnými korálky

drotár vánoční ozdoby s dětmi perler korálky dopisy

Jedinečné a barevné vánoční ozdoby můžete vytvářet také pomocí oblíbených nažehlovacích korálků. Jak vidíte, malé plastové korálky lze použít i k jiným účelům. Děti je mohou jednoduše krátce namočit do pasty a poté nalepit. V závislosti na výběru barvy a kombinace lze vytvořit skvělé barevné přechody nebo iniciály vašeho dítěte.

Vyrobte si neobvykle naplněné vánoční koule sami

příze plněné vánoční koule

Plněné koule na vánoční stromeček vás ohromí, ať už na nádherně ozdobeném vánočním stromku nebo jako malý dárek nebo dárek pro blízké. Můžete si opět vybrat mezi skleněnými a akrylovými koulemi a zvolit si výplň dle vlastního výběru. Možnosti jsou téměř nekonečné. Díky barevným provazům, barevným útržkům papíru, poznámkám plným osobních zpráv nebo třeba umělému sněhu a vatě vypadají všechny tyto varianty stejně atraktivně.

Vyrobte si s dětmi vánoční koule na míru

Pokud chcete udělat osobní dárek, můžete si s dítětem vyrobit kouli na vánoční stromeček s fotografií. Individuální vánoční koule s fotografií vašeho dítěte a krátkým vzkazem, kterým originálním způsobem sdělíte svá přání pro nadcházející rok, je nenahraditelným dárkem pro ostatní členy rodiny a prarodiče.