Řemeslné nápady

Výroba piňaty – 4 skvělé nápady pro děti i dospělé

Vyrobte si překvapení z papíru na oslavu osla piñata

Původem z Latinské Ameriky – Mexika a Španělska, se piñata stala nedílnou součástí každé dětské párty. Duté postavy jsou tradičně barevně navrženy na Vánoce a Velikonoce a naplněny lahodným ovocem. Naplněné duté tělo je provazem zavěšeno nad hlavami dětí. Každé dítě se zavázanýma očima a vyzbrojené klackem se je snaží zasáhnout a zlomit, aby vypadly všechny dobroty. V minulosti byla postava sestavena z hliněných nádob a ozdobena barevným papírem. Dnes k tomu lze použít různé materiály, ale zejména ty s nízkou hmotností. Oblíbenými motivy piňaty jsou především zvířata, jako jsou osli, koně, lamy, jednorožci, ale také abstraktní a geometrické tvary jako koule, dorty, srdce a mnoho dalších. Místo ovoce se na náplň obvykle používají sladkosti, bonbóny, drobné čokolády a další drobnosti. Můžete si vyrobit piñatu a dát ji dítěti k narozeninám, ale také dospělému při zvláštní příležitosti.

Vytvoření piñaty – co je k tomu potřeba?

Vytvořte papír piñata-papír-proužek-krep

Motiv pro piñata a použité materiály jsou volně volitelné. Fantazii se meze nekladou. Postava byla tradičně vyrobena z keramiky, ale to mohlo být pro děti nebezpečné. Proto se pracuje hlavně s papírovými materiály, jako je lepenka, lepenka, papírová hmota. Pro piñatu je typický třásňový vzhled, který na jedné straně napodobuje zvířecí srst a na druhé straně působí extrémně dekorativně. K dosažení tohoto efektu se používá barevný papír a okraje se nastříhají na třásně. Krepové papírové role jsou k tomu úžasně vhodné a jsou také k dispozici v široké škále barev. To, čím je piñata naplněna, je jen na vás. Malé děti se určitě budou těšit na čokoládu, bonbóny a gumové medvídky a na rozlučku se svobodou budou další maličkosti.

Vytvořte piñatu: koně, osla, lamu nebo jednorožce

Vytvořte piňata-karton-karton-osel-barevné

Kůň, osel, lama nebo jednorožec, to vše lze pohazovat podobným způsobem. K tomu můžete použít lepenku nebo silnější lepenku a z ní formovat všechny části těla zvířete. Slepte je páskou nebo horkým lepidlem, pokud máte k dispozici. Buď předem naplníte břicho zvířete, nebo necháte otvor, aby malá překvapení mohla být vložena později. Nezapomeňte na záda postavy uvázat lano, aby bylo možné piňatu později zavěsit, například na strom.

Vytvořte piñata -unicorn-girl-party-růžovou

Další prvky, jako jsou uši, oči, ocas, hříva nebo roh jednorožce, se přidají, když je celá postava již hotová. Přesný návrh vybraného zvířete zde není nutný. Může být zastoupena velmi jednoduše a. Postavu můžete vytvořit technikou laminování a pomocí balónku. Měli byste si naplánovat trochu více pracovní doby, protože to celé také musí velmi dobře schnout. Poté se nalijí bonbóny a malá překvapení. Nakonec je piñata vyzdobena barevným a atmosférickým způsobem.

pinata-tinker-unicorn-cardboard-do-it-yourself

K ozdobení vlastní výroby piñata lze nápaditě použít širokou škálu řemeslných papírů a ozdobných lepicích pásek. Ukážeme vám dva inspirativní způsoby, jak ozdobit jednorožec piñata: tradičně mexický – s proužkovanými papírovými proužky nebo typicky dívčí – v růžové a mátově zelené s páskou washi.

Udělejte snadnou piñatu z papírového sáčku

pinata-tinker-simply-cloud-paper-bag

Krásná a nápaditá piñata se vyrábí opravdu snadno. Vše, co potřebujete, je papírový sáček a řemeslný papír podle vašeho výběru. S těmito materiály a našimi pokyny budete schopni rychle vytvořit skvělý piñata cloud. Nejprve vytvoříte šablonu ve tvaru mraku. Jak velká by měla být vaše piñata, rozhodujete pomocí papírového sáčku, který se na ni používá. Rukojeti tašky by měly směřovat nahoru, aby je bylo možné později použít k zavěšení.

pinata-tinker-pokyny-papír-papír-taška-mrak

Pomocí šablony můžete přivést papírový sáček do požadovaného tvaru mraku. Připravte si několik proužků bílého papíru a nastříhejte do nich třásně. Začněte tím, že papírové proužky připevníte ke cloudu zdola nahoru, čímž pokryjete celou oblast. K tomu nepotřebujete pastu a je nejlepší použít oboustrannou lepicí pásku. Další prvky, jako jsou barevné dešťové kapky, oči a možná úsměv, lze z lepenky vystřihnout, jak si přejete, a použít je k atmosférickému zdobení mraku. Váš kreativní cloud piñata je již připraven!

Vyrobte si papírové mache piñata

pinata-dráteník-papír mache-balón-geometrický

Piñata je většinou vyrobena z papírové hmoty. O této ruční práci jsme informovali několikrát a je velmi vhodná pro děti. V tomto případě doporučujeme místo běžné pasty použít domácí pastu z mouky a vody. Je také zapotřebí velký balón. Pro zdobení můžete použít proužky krepového papíru nebo, jak je ukázáno na příkladu na obrázku výše, můžete pomocí geometrických obrazců vytvořit krásný vzor.

pinata-tinker-paper-mache-balloon-make-yourself

Nejprve se balónek nafoukne a pomocí pasty se k němu přilepí malé kousky papíru. Tento postup opakujte několikrát a novou vrstvu papíru připevněte k suchému. Nejlepších výsledků dosáhnete, když vložený balónek necháte asi 48 hodin schnout. Poté praskněte balón, naplňte duté tělo cukrovinkami, konfetami a dalšími věcmi, abyste zvýšili efekt překvapení. Zakryjte otvor papírem a začněte zdobit. Při zdobení zavřené piňaty se fantazii meze nekladou.

Skvělý tip na dárek: vyrobte piñatu pro dospělé

pinata-dráteník-malé-dárky-sladkosti

Krásnou piñatu lze vyrobit i pro dospělé. Ty navrhujete trochu jinak a plníte je jinými věcmi než pro děti. Zde máme skvělý nápad na drobné dárky, které krásně doplní výzdobu svátečního stolu. Malé krabičky jsou atmosféricky zdobené jako piňaty proužky krepového papíru a plněné čokoládami.

pinata-dráteník-malé dárky-krepový papír

Abyste dosáhli nádherného efektu barevného přechodu, jak je znázorněno na obrázku, pořiďte si několik proužků krepového papíru v různých odstínech jedné barvy podle vašeho výběru. Předtím do něj nastříhejte třásně a položte je na sebe. Pracujte zdola nahoru a od tmy ke světlu.

pinata-dráteník-malé-dárky-ozdobit-papír

Navrhněte celý box tímto způsobem. Na víko připevněte poutko ze šňůrky nebo ozdobné pásky, aby bylo možné krabici bez námahy otevřít. Jako náplň zvolte jemné, vysoce kvalitní pralinky. Pokud si přejete, můžete každou piñatu přizpůsobit názvem nebo ji navrhnout jednotlivě v jiné barvě.

pinata-dráteník-malé-dárky-párty-nápad

s motivem pinata-dráteník-malé-dárky-stůl-dekorace

Hra se obvykle hraje s piñata. Postava je zavěšena plná sladkostí, takže na ni nedosáhnete rukama. Se zavázanýma očima a s holí se každé dítě nebo dospělý pokusí do něj zasáhnout a zlomit ho. Jde to jeden po druhém, dokud piñata nepraskne a neprší cukroví. Vítěz si nejprve vybere něco a potom všechny ostatní děti.

Bavte se ručními pracemi a hraním!