Řemeslné nápady

Výroba květin s dětmi z papíru, plsti a plastu – 16 kreativních nápadů

Tinker květiny s dětmi krep-papír-květiny-velké-barevné-dráteník

Výroba květin s dětmi je skvělá volnočasová aktivita, kterou si malí opravdu užívají. V několika jednoduchých krocích lze vytvořit řadu krásných květin, které lze použít různými způsoby. V tomto článku jsme dali dohromady skvělé a jednoduché nápady na květiny z různých materiálů, které jsou vhodné jako dekorace doma nebo venku při různých příležitostech. Jsou to také pěkné domácí dárky, které obdarovaného pozitivně překvapí.

Vyrobte si s dětmi květiny z různých materiálů

náramky-dívka-louka-květiny-cítil

Felt je skvělý ruční materiál, který se netřepí a je velmi vhodný pro ruční práce s dětmi. Pěkně barevné květiny z výše uvedeného obrázku se dělají opravdu rychle. K tomuto skvělému a snadnému řemeslnému projektu potřebujete pouze různé barvy plsti, stuhu a šablony. Nejprve můžete vytvořit šablonu pro květiny ve třech různých velikostech a použít ji k vystřihnutí jednotlivých květin. V závislosti na věku dítěte mohou řezání děti převzít.

Vytvářejte květiny plstí

Květiny-sláma-váza-kytice-plsť

Květy můžete buď slepit horkou lepicí pistolí, nebo je jednoduše položit na sebe a přišít. Každá malá holčička se bude těšit na takový domácí náramek. Stejný princip můžete použít k výrobě květin s dětmi pro vaše jarní dekorace. Kytice několika barevných plstěných květin ve váze je nádhernou dekorací stolu. Vítáme možnost přidat krásnou stuhu plstěným květinám v různých velikostech a ozdobit jimi okna nebo stěny ve vašem bytě.

Jako ozdobu použijte domácí květiny nebo je proměňte v jedinečné doplňky

listový diadém-cítil-dívka-květ

Tyto květiny můžete také použít k výrobě skvělých broží nebo jiných šperků. Z plstěných květin lze také vytvořit jedinečné doplňky, které vytvoříte prakticky ve všech myslitelných barevných kombinacích. Tato čelenka s talismanem v různých odstínech zelené je bezpochyby milým dárkem. Vytvořte s dítětem šablonu na jetele v požadované velikosti a přeneste ji do plsti. Vystřihněte okvětní lístky a provlékněte je podél okrajů. Poté nit zavažte a zauzlete.

šití-cítil-štěstí-list-nit-jehla

Ušijte si vlastnoručně vyrobené jetele na čelenku a nádherné příslušenství je připraveno. Šťastný jetel a plstěné květiny mohou být ozdobeny perlou uprostřed květu. S plstěnými květinami můžete během chvilky vyrobit nádherné prsteny na klíče nebo ozdobit různé jiné předměty. Čtyřlístkové talismany mohou také ozdobit dárkové obaly a vizuálně je vylepšit. Zprávu, kterou šťastný jetel sděluje, lze odvodit ze samotného jména. Domácí jetele je skvělý osobní dárek.

Vytvářejte s dětmi květiny pomocí krabiček od vajec

obrázek-jarní dekorace-vajíčko

Z prázdných krabiček od vajec můžete s dětmi také vyrábět květiny. Tento fantasticky krásný obrázek s trojrozměrnými květinami v jasných barvách je vynikající dekorací na Velikonoce, která s sebou přináší dotek jara a svěžesti. Prázdné krabice od vajec nevyhazujte. Pomocí několika jednoduchých kroků jej můžete přivést do nového života a realizovat řadu řemeslných nápadů. Odřízněte jednotlivé zásobníky vajec z krabice na vejce. Nechte své dítě rozřezat jednotlivé kousky tak, aby vytvořily tvar květiny. Dále lze jednotlivé květiny libovolně namalovat.

kytice-vajíčko-knoflíky-barevné-dráteník-děti

Pokud jsou květiny již suché, můžete je nalepit na plátno. Knoflíky v různých barvách a provedení dodávají květinám další kouzlo. Pomocí čističe zelených trubek a mašle můžete vyrobit stonky květin a vytvořit jedinečný obrázek. Můžete dát domácí květiny do vázy a dodat místnosti ovocnou atmosféru. Pro každý ze stonků můžete vypíchnout malý otvor v květu a protlačit dřevěnou špejli, dřevěnou tyčinku nebo slámu a upevnit ji.

Vytvářejte s dětmi květiny pomocí čističů trubek

květináč-potrubí-čistič-květiny-barevné

Dalším všestranným řemeslným materiálem, který lze mimo jiné použít k návrhu rozkvetlých květin, je pružný plyš. Určitě se vám podaří vytvořit okouzlující krásné květiny bez předchozích znalostí nebo praxe. Čistič trubek lze libovolně ohýbat a můžete vytvářet velmi odlišné květiny. Vezměte si kousek čističe trubek a začněte na jednom konci obracet šneka. Zbytek čističe trubek můžete použít k tvarování okvětních lístků. Stonek s listy je pak vyroben ze zeleného kusu pružného plyše a připevněn ke květu horkým lepidlem.

Vytváření květin s dětmi z prázdných plastových lahví – skvělý a snadný projekt upcyklace

drátěné květiny-plastová láhev-prázdná váza

Pokud chcete s dětmi vyrábět nenáročné, barevné květiny, které budou ještě dlouho přinášet radost, jsou velmi vhodné prázdné PET lahve. Odřízněte plastovou láhev v prohlubni a poté proveďte několik řezů ve směru hrdla láhve. Nechte svého zákazníka ohnout proužky směrem ven od hrdla láhve. Nyní mohou děti vypustit páru a namalovat jedinečnou květinu akrylovými barvami nebo plstěným perem na jedné nebo obou stranách a ozdobit ji podle libosti.

plastové lahve-prázdné květiny-malba-okenní dekorace

Květiny se stonkem mohou být vyrobeny z řemeslného drátu nebo dřevěných špejlí, které po vložení do vázy potěší oko na dlouhou dobu. Uprostřed květiny můžete nalepit polystyrenovou kouli nebo gumovou kouli. V kytici bude skvěle vypadat kombinace několika květů různých velikostí, tvarů a barev. Tyto barevné květiny jsou kreativní jarní ozdobou okna. Jednoduše propíchněte otvory do okvětního lístku a zavěste vlastní květinu před okno.

Vyrobte si s dětmi květiny pomocí ruliček od toaletního papíru

toaletní papír, role, váza, ubrousek

Podívejte se na tuto nádhernou kytici květin! Pořiďte si prázdné ruličky od toaletního papíru a nechte své malé děti, aby si tyto skvělé květiny vyrobily doma. Nechte děti nastříhat na oba konce toaletní role rovnoměrné proužky, aby rolka zůstala uprostřed celá. Pruhy se mírně zatlačí a děti mohou zdobit květinové květy. Střed květiny můžete navrhnout z novinové koule zabalené do barevného krepového papíru. Dobře se k němu hodí i barevné ubrousky.

Pouzdro na muffinové pouzdro na čistič barev

Pokud vám v kuchyni zbylo pár formiček na muffiny, můžete stejně rychle vyrobit s dětmi originální a okouzlující květiny. Pouzdra na muffiny najdete v nejrůznějších provedeních, barvách a velikostech. Květy budou později stejně rozmanité. Existuje několik způsobů, jak získat krásné květy. Můžete například třikrát skládat papírový kufřík doprostřed a poté vystřihnout otevřenou stranu do požadovaného tvaru..

knoflíky na formu na papírové muffiny

Formy znovu otevřete a přilepte na sebe několik hotových tvarů papíru. Květina je připravena! Doprostřed květiny můžete nalepit knoflík nebo perly. Malé děti mohou také vyrábět květiny z papíru. Nechte je vytvořit kreativní obrázek, jako je tento, na fotografii výše. Barevné květiny s několika knoflíky uprostřed a jejich malovanými stonky jsou originálním dárkem ke Dni matek.

Vyrobte květiny s dětmi pomocí stavebního papíru

skládací papír-váza-knoflíky-kytice-květiny

Pěkné papírové květiny lze také vyrobit ze stavebního papíru. Pouze různé způsoby skládání vytvářejí nádherné květiny, které vypadají matoucím způsobem jako skutečné květiny. Skládání harmoniky je například velmi snadný způsob, jak během okamžiku vykouzlit krásné květiny. Složte dvě poloviční růžice a poté je slepte dohromady. Ve středu květu vypadají barevné kruhy ze stavebního papíru velmi dobře.

květiny-dráteník-konstrukce-papír-barevné

Můžete se do sytosti rozhodnout, zda chcete ke skládaným květinám přidat stonky na ozdobu stolu nebo vyrazit díru a pověsit skvělé květiny na zahradu nebo doma. Ze stavebního papíru můžete snadno napodobit růže, pivoňky, mák, tulipány a jakýkoli druh květiny a vytvořit skvělé květinové dekorace. Složitější záhyby vyžadují určitou dávku dovednosti, a proto menší děti budou potřebovat vaši pomoc.

Tinker hedvábný papír květiny s dětmi

hedvábný papír-květina-šablona-lepidlo-děvče

Nabídněte menším dětem šablony, které jim usnadní navrhování různých květin. Tkáňový papír lze použít nejen k vázání květin, které vždy kvetou, do nádherné kytice nebo k jejich vložení do váz. Nechte malé děti nalepit krásnou šablonu s kousky hedvábného papíru a navrhnout květinu podle vlastních představ.

květiny-dráteník-děti-hedvábný papír-papírové desky-barevné

Tyto skvělé, nádherné květiny jsou vhodné i pro menší děti. K tomu potřebujete několik kruhů z barevného hedvábného papíru a papírový talíř. Vezměte kruh z hedvábného papíru a do středu strčte značku. Poté obtočte papír kolem fixy a značku vytáhněte. Tak vznikl kruh hedvábného papíru. Výsledné okvětní lístky nalepte těsně k sobě na papírový talíř a barvy kombinujte, jak si přejete.

Vytvářejte s dětmi květiny s filtračními sáčky

káva-filtr-dívka-barvivo-voda

Tvorba s filtračními sáčky na kávu také slibuje skutečnou zábavu při tvorbě s vašimi dětmi. Filtrační sáčky jsou již předem nařezány na kulatinu, a proto nemusí být nutně vyříznuty samostatně. Jsou také velmi savé, což usnadňuje barvení. Filtrační sáčky můžete namočit do jakékoli barvy velikonočních vajíček, která vám zbude, a jakmile namočíte trochu barvy, vyjměte je a vyždímejte. Filtrační sáčky položte na novinový nebo kuchyňský papír a nechte dobře uschnout.

váza-káva-filtr-zedník jar-květiny-barevné

Již suché filtrační sáčky lze snadno přeměnit na krásné květiny jednoduchým složením a složením a malým čističem dýmek na květní stonky. Kávové filtrační sáčky lze snadno a efektivně obarvit tužkou a vodou. Vaše dítě může namalovat na filtrační sáček různé vzory. Srolujte filtrační sáček a dejte ho do sklenice s vodou. Filtr nasává vodu, barva teče a vytváří skvělé barevné vzory.

Vytvořte s dětmi květiny z krepového papíru

repppapiper-dráteník-lahve

Ruční výroba z krepového papíru také nabízí nekonečné možnosti vytváření hezkých, květinových dekorací. Vlnitý krepový papír je skvělý a velmi snadno skládatelný řemeslný materiál. Vytváří nádherné růže, šeříky a lekníny. Volně stočte proužek krepového papíru a na špičce nakrájejte okvětní lístky. Nakonec můžete utrhnout jednotlivé okvětní lístky, aby květina získala svůj přirozený tvar.