Řemeslné nápady

Velikonoční nápady pro malé i velké – roztomilé zajíčky a další motivy

Řemeslné nápady pro velikonoční vajíčka-design-králíky-květiny-umělé

Velikonoční ruční práce jsou zábavné a budou se těšit po celé Velikonoce. Z tohoto důvodu bychom vám dnes chtěli představit pár skvělých nápadů na ruční práce na Velikonoce, které můžete dělat sami nebo se svými dětmi. Pro velikonočního zajíčka i pro další figurky a nápady na výzdobu, které se k oblíbenému festivalu hodí, existují velké inspirace. Pokud se tedy opravdu chcete dostat do velikonoční nálady, nenechte si ujít následující příklady!

Řemeslné nápady na Velikonoce – drobný zajíček

tinkering-nápady-velikonoční-zahradní-dekorace-nápad-dřevo-velikonoční-zajíček-růžová-bílá-květinová dekorace

Velikonoční řemesla lze provádět z mnoha různých materiálů. Také dřevo je pro to velmi oblíbené. Výroba dřevěných velikonočních dekorací je však často obtížnější a zahrnuje použití nástrojů, jako je pila. Pokud se přesto chcete pustit do dekorace, můžete tyto králíky také napodobit. Kromě dřeva použijte lak a drát.

Řemeslné nápady pro velikonoční párty klobouk-zajíček-trychtýř-vousy-papír

Co kdybyste na Velikonoce vyrobili vtipné párty klobouky, které musí každý nosit během večeře na Velikonoce? Zvláště vašim dětem to bude připadat velmi zábavné. K tomu jednoduše vyrobíte z papíru trychtýř, ke kterému následně přidáte uši, oči, nos a vousy. K tomu také jednoduše použijte papír. Plstěným perem namalujte ústa, načež přidejte gumičku, aby vám klobouk nesklouzl z hlavy.

Řemeslné nápady pro velikonoční ponožky-velikonoční zajíček-růžovo-šedé stuhy

Pokud hledáte s dětmi velikonoční řemesla, můžete si také vybrat tento nápad a navrhnout velikonočního zajíčka. Vše, co potřebujete, je ponožka, hezké stužky, googly oči, bambule za ocas a plsť, ze které si můžete vyrobit vlastní nos, zuby a žaludek. Ponožka je naplněna syntetickou vatou a poté svázána, jak je znázorněno, aby tvarovala tělo.

Nápady na řemesla-velikonoční-plátno-obvaz na dřevo-králičí hřebíky-příze-rpsa-nástěnná malba

Tuto velikonoční dekoraci můžete také vyrobit ze dřeva. Desku můžete namalovat jakoukoli barvou nebo ji potáhnout látkou nebo papírem. Poté pomocí šablony vytvořte zajíčka s hřebíky. Ty pak spojíte pomocí vlákna. Pokud chcete tuto dekoraci vyrobit na Velikonoce, můžete alternativně použít plátno a špendlíky.

Řemeslné nápady pro velikonoční paprsky-velikonoční zajíčky-do-it-yourself-houba guma

Tito roztomilí zajíčci, kteří byli vyrobeni z kousků paprsků různých velikostí, jsou také skvělými nápady na výrobu velikonoc ze dřeva. Dřevěné trámy byly jednoduše natřeny hrubě bílou barvou. Obličej je vyroben z pěnové gumy pro nos a zuby, černobílé barvy pro oči a drátu pro vousy. Králíky můžete také ozdobit mašlemi.

Řemeslo nápady pro velikonoční věnec-králíci-barevný-papír-cut-lepidlo

Svůj dům můžete také pěkně ozdobit výrobou velikonočních girland. K tomu použijte také šablonu, aby byly všechny motivy stejné. Možná také v obchodě s řemeslnými výrobky najdete vhodný punč, který vám to ještě usnadní. Použijte papír různých barev a s pestrobarevnými vzory. Do uší udělejte dírky (děrovačkou), provlékněte provaz a můžete věnec zavěsit.

šťourat-nápady-velikonoční-pomoc-příroda-šišky-přírodní-materiály-plstěné oči

Lidé také rádi dělají ruční práce s přírodními materiály. Dekoraci na velikonoční stůl můžete vyrobit například velikonočním zajíčkem z borové šišky. Opět použijte na uši plsť, kterou pak jednoduše přilepíte do šišek. Zvláště rychle a snadno můžete získat oči tím, že se vám budou líbit oči. Nos zase tvoří dřevěný korálek.

Řemeslo-nápady-velikonoce-přírodní-materiály-velikonoční zajíček-uši-uši-bobble-nos

Velikonoční výzdobu si můžete tímto způsobem vyrobit i s pomocí přírody. Tento králík jednoduše dostal nohy z kuželů žaludů, zatímco uši jsou z listů. Zde byla na nos použita bambule. Ozdobte každý talíř králíkem a použijte dekoraci jako roztomilý dárek, ze kterého budou mít radost všichni v rodině!

Řemeslo-nápady-velikonoční-dřevo-dospělí-malba-silueta-králičí uši

Na Velikonoce můžete se dřevem dělat spoustu věcí. Taková silueta králíka, která byla navržena na hranatém kusu dřeva. Chcete -li to provést, nakreslete králíka tužkou. Šablona může opět přijít vhod. Oblast, která nemá být natřena, zamaskujte papírovou páskou a namalujte desku libovolnou barvou. Před zaschnutím barvy pásku opatrně odstraňte.

Nápady na řemesla-velikonoční věnec-králičí uši-plsť-umělá kožešina-peří

Tento věnec je také velmi jednoduchý na výrobu. Můžete použít hotový prsten z drátu, polystyrenu nebo dřeva, nebo si jej můžete vyrobit z lepenky. Vystřihněte uši z růžové plsti a přidejte k nim plyš. Můžete jej také použít k ozdobení prstenu. Přilepte uši a roztomilý zajíček je připraven a může být oblečen.

DIY-nápady-velikonoční-dům-dveře-ozdobit-velikonoční-zajíček-jednoduchá-žlutá stuha

Takový králík je pěknou alternativou ke klasickému dveřnímu věnci a dá se také rychle vyrobit. Připravte si list papíru, lepenky, washi pásky, černé fixy, stuhy a žluté barvy ve spreji. Hrát můžete začít hned. První věc, kterou potřebujete, je šablona, ​​kterou vyrobíte z listu papíru.

Crafting-nápady-velikonoční-šablony-řezání-papír-lepenka-instrukce-děti-dospělí

Králíka můžete také nakreslit přímo na lepenku a poté vystřihnout. Sami se rozhodněte, co je pro vás jednodušší. Nejjednodušší způsob, jak získat tělo a hlavu zajíce, je použít kompas. Nejprve nakreslete velký kruh a poté menší, který protíná velký. Nakreslete uši od ruky.

Řemeslo-nápady-velikonoční-dveře-ozdobit-uvítací-lepenkové-okraje-šaty-nahoru-papír-vzor

Vystřiženého králíka pak nastříkejte barvou ve spreji. Poté je nechte dobře uschnout, než budete pokračovat. Nyní přichází na řadu washi pásky. Tím skryjete nevzhledný okraj lepenky. Přilepte proužek podél okraje tak, aby vyčníval. Nyní se v pravidelných intervalech nařezává a pak postupně sklápí dolů. Tímto způsobem se vyhnete záhybům, které vznikají při lepení zaoblených oblastí.

tinkering-ideas-easter-flower-pot-tinkering-pink-rabbit-paper-wiggle eyes

Zajíčci z květináčů jsou také skvělými nápady na ruční práce pro děti. Použijte předbarvený nebo si jej namalujte libovolnou barvou. Uši lze nyní vyrobit z papíru, plsti nebo pěnové gumy, poté je můžete přilepit na plyšový drát a poté přilepit na květináč. Chybí už jen bambule za ocas, stejně jako obličej z fixů a googly oči.

tinkering-nápady-velikonoční-děti-bambule-vlna-zajíčci-dráteník

Děti si také mohou pomlázky vyrábět samy. A poté je můžete použít pro velikonoční ruční práce s dětmi. Co říkáte na takové roztomilé velikonoční zajíčky? Každý z nich se skládá z velké bambule pro tělo a menší pro hlavu. Obličej a uši můžete navrhnout jak z hotových mini bambulek, tak z plstěných a googly očí.

Řemeslo-nápady-velikonoční-velikonoční-masky-převlek-nápady-plst-šití

S takovými maskami můžete také kombinovat výše uvedený klobouk. Jsou to nádherné nápady ručních prací na Velikonoce z plsti a potěší hlavně děti. Buď můžete masky ušít, nebo je jen navrhnout lepidlem. To je výhoda práce s plstí místo jiných tkanin.

Crafting-nápady-velikonoční-cítil-návod-masky-králičí guma

Zde můžete vidět jednotlivé díly, které potřebujete pro králičí masku. Snadno se odstřihnou z plsti. Na vousy můžete použít kousky vlny nebo čističe trubek, nebo si můžete něco vymyslet sami. Lze také vybrat libovolnou barvu. Tento nápad snadno zvládnou i začátečníci.

Crafting-nápady-velikonoční-toaletní papír-zajíček-děti-šťourat

Nápady na papírové řemesla na Velikonoce jsou stejně populární. Velikonočního zajíčka lze stejně rychle a snadno vyrobit s balicím papírem na chléb a toaletní rolkou. Role je jednoduše pokryta papírem. Uši můžete vyrobit z obyčejného listu papíru. Pruhy na vousy můžete získat z drtiče papíru a nos z růžového papíru.

DIY nápady pro ohýbání velikonočních trubek-růžové-velikonoční-králíčky-dráty

Tito králíci jsou také velmi osobití. Pokud tedy hledáte nápady na ruční práce pro zajíčky o Velikonocích a stále máte k dispozici plyšový drát, můžete si rychle zajíčka společně s dětmi vyrobit. Omotejte kousek kolem dřevěné tyčky, tužky nebo čehokoli jiného, ​​co máte po ruce. Z druhého dílu vytvořte písmeno M. Poté oba konce protáhněte spirálou a vytvořte chodidla. Vše, co chybí, jsou bambule pro nos a ocas a googly oči.

Řemeslné nápady pro velikonoční plyšový drát-purpurový-králičí-kutilský-snadný-děti

Tento králík je vyroben podobným způsobem. Zde však budete potřebovat tři kusy – jeden na tělo, jeden na nohy a druhý na uši. Ručně vyráběné nápady na Velikonoce s návodem se skvěle hodí pro spontánní odpoledne, protože se vyrábějí rychle a snadno. Tito zajíčci jsou také perfektní jako dárek pro hosty.

Další nápady na Velikonoce

Velikonoční řemeslné nápady oranžový čistič trubek-mrkev-mrkev-mrkev

A proč pro králíka nevyrobíte vhodnou mrkev? I k tomu potřebujete čističe potrubí pouze v oranžové a zelené barvě. Při tvarování spirály nezapomeňte vytvořit tvar trychtýře, aby se mrkev směrem ke dnu zúžila. Potom vytvořte zelenou mrkev a přilepte ji do spirály.

Řemeslné nápady pro velikonoční hnízdo-větvičky-pupeny-vajíčka-dekorace

Pokud si chcete pohrát s přírodními materiály, můžete si také vyrobit velikonoční košík z větví. Nejlepší způsob, jak je udržet pohromadě a ve formě, je svázat je sem a tam tenkou šňůrkou. Hnízdo je ve spodní části úzké a směrem nahoru se rozšiřuje. Poté jej můžete naplnit libovolnými velikonočními vejci. Ani umělá tráva sem nutně nemusí.

šťourat nápady na velikonoční měděné dráty-hnízdo-šťourat-vejce poháry

Hnízdo se stává obzvláště moderním, pokud místo větviček jednoduše použijete měděný drát. Získáte krásnou, minimalistickou dekoraci, kterou můžete báječně kombinovat s jinými dekoracemi. A tato myšlenka funguje velmi dobře, zejména s betonem. Možná najdete vajíčko z betonu nebo byste si chtěli vyrobit vejce sami a poté ho umístit do hotového hnízda.

Řemeslné nápady pro velikonoční instrukce-měděný drát-kleště-ohýbání-moderní-minimalistická-dekorace

Vše, co potřebujete, je měděný drát. Porci nejprve obalte kolem vejce, abyste získali správnou velikost. Nyní můžete zvětšit obvod směrem dolů a napodobit hnízdo. Skvělé je, že při ohýbání nemusíte mít přesně rovné čáry. Navrhněte vlny, jak chcete. Čím zmatenější, tím lépe! Pokud jste s hnízdem spokojeni, jednoduše odřízněte zbývající drát pomocí kleští.

tinkering-nápady-velikonoční-vlna-bambule-tinkering-ovce-snadné

Co si myslíte o roztomilých ovečkách jako o velikonočních nápadech? Ty můžete získat velmi rychle z bambulí a ještě rychleji, pokud použijete hotové pompony. Můžete vyrábět ovce jakékoli velikosti. A ve skupinách vypadají obzvlášť pěkně jako dekorace. Ovčí nohy a hlavu snadno vyrobíte z černé řemeslné hlíny.

Řemeslo-nápady-velikonoční-ovce-návod-drát-nožičky-hračky-dekorace

Jakmile budete mít svoji bambuli, nasaďte si končetiny, hlavu a, chcete -li, pár uší. Jakmile je vyřezáte z hlíny, vložte do nich drát. Jednotlivé části tak můžete lépe přichytit k ovčímu tělu. Drát se jednoduše vloží do bambule. Nejsou ovce na Velikonoce opravdu nádhernými řemeslnými nápady??

Řemeslné nápady-velikonoční-velikonoční řemesla-věnec-velikonoční vajíčka-déšť-podlaha-barevné barvy

V mnoha tvarech a barvách jsou girlandy perfektními nápady na Velikonoce. Už jste viděli variantu vyrobenou z velikonočních zajíčků. Můžete ale použít i jiné motivy, které jsou pro Velikonoce typické. Co třeba velikonoční vajíčka? Mohou být jednobarevné, vzorované nebo, jak je zde ukázáno, ve sloučení barev a vytvořit tak duhový vzor.

tinkering-nápady-velikonoční-vzor-zeď-barva-ombre-tinkering

Velikonoční vajíčka můžete snadno vyrobit ze vzorkovnic pro barvy stěn. To vám ušetří čas, protože ombre nemusíte malovat sami. Samozřejmě můžete použít i obyčejný řemeslný papír. Rozhodnete se sami. Na vajíčka stejné velikosti a tvaru použijte šablonu nebo dokonce punč. Poté do nich děrujte a provlékněte jimi stuhu.

Craft-nápady-velikonoční polystyren-vajíčko-květ-design-špendlíky

Také nám tento nápad na velikonoční vajíčka připadá velmi pěkný. Jsou vyrobeny z polystyrenových vajec. Pak potřebujete nějaké malé květiny v jakékoli barvě a špendlíky. Je to pěkná alternativa ke známým flitrovým vejcům. Začněte kdekoli a připněte květinu na místo. Další by měl ten předchozí trochu zakrýt, aby na konci nebyl vidět polystyren.

DIY nápady pro velikonoční obrazové rámy-mini-vejce-barevný-obrazový design

Můžete také velmi snadno navrhnout krásnou nástěnnou malbu. Získejte rámeček obrázku a mini velikonoční vajíčka. Jediné, co teď musíte udělat, je slepit vajíčka uvnitř rámu. Použijte horké lepidlo nebo jakékoli jiné lepidlo, které se bude lepit na sklo. Sklo můžete samozřejmě také odstranit a pracovat přímo s pozadím nebo si sami navrhnout pozadí z barevného papíru.

šťourat nápady pro velikonoční dřevěná deska-kulatý-veselý-krbová římsa-dekorace

Zde můžete vidět další zajímavý nápad ze dřeva. Kruh můžete pilovat sami, nechat si jej nařezat na míru v železářství nebo k tomu můžete jednoduše použít kulaté prkénko. Natřete povrch libovolnou barvou. Zde byla použita starorůžová. Jakmile barva zaschne, můžete přidat libovolné písmo.

Craft-nápady-velikonoční-mrkev-oranžová-nápad-dát-pryč-taška

Pokud chcete udělat zajímavý velikonoční dárek, co si o tomto nápadu myslíte? Budete potřebovat nálevkovitý sáček, jaký se používá pro některé sladkosti. Nyní naplňte špičku oranžovým krepovým papírem a poté pomeranči. Než zavazujete pytel, přidejte zelený krepový papír, který bude napodobovat listy mrkve.

drobet-nápady-velikonoční-batolata-hračky-knihy-obrázky-plst-tichá-kniha-jemná motorika

Na Velikonoce si můžete také vyrobit velikonoční kuřátko a použít ho na tichou knihu. Z plsti uděláte mládě, protože pak se batole nemůže při hraní zranit. Velikonoční vajíčko nebo jakýkoli jiný velikonoční motiv je stejně vhodný. Vymyslete na Velikonoce kreativní nápady ručních prací a navrhněte na toto téma sešit.

šťourat nápady na velikonoční tulipány-umělé květiny-kuličkové pero-dárek-nápad

Velikonoční ruční práce znamenají také ruční práce na jaře. Proto jsou jarní květiny vhodné i na Velikonoce. Tento originální Kulli je také skvělý dárek a nevyžaduje ani mnoho času a úsilí. Budete potřebovat propisku, umělý tulipán, bílou nit a tlustou šňůru, stejně jako nůžky, lepidlo a řezačky drátu.

Crafting nápady pro velikonoční velikonoční dárek-šťourat-horké lepidlo-jaro-nápad

Dutý stonek plastového tulipánu má drát, který byste neměli odstraňovat. Listy na tulipánu lze odstranit nebo nechat zapnuté. Rozhodnete se sami. Od kulli potřebujete jen slámu s inkoustem. Na to naneste lepidlo, načež ho rychle zapíchnete do dutého stonku tulipánu. Spodní část omotáte nejprve provázkem a poté provázkem, přičemž v pravidelných intervalech přidáváte trochu lepidla.

tinkering-nápady-velikonoční-velikonoční-hnízdo-nápad-plot-bílá-velikonoční tráva

Pokud chcete vyrobit velikonoční košík, nemusí být nutně v klasickém tvaru hnízda; můžete takové ploty najít nebo si můžete postavit vlastní z nanuků. Pak ještě potřebujete podložku z jakéhokoli materiálu. Přilepte na to ploty. Jakmile lepidlo zaschne, můžete ploty ozdobit stužkami a dalšími věcmi. Naplňte velikonoční trávou a velikonočními vajíčky.

tinkering-nápady-velikonoční-lepenka-velikonoční vajíčko-vrtání-barevné-vlny-nástěnné dekorace

Velikonoční vajíčka jsou skvělé nápady na ruční práce, které si můžete udělat sami. Vše, co pro tento nápad potřebujete, je lepenkové vejce jakékoli velikosti a vlny v různých barvách. Můžete také navrhnout vajíčko v jedné barvě. Nejprve přidejte díru a zavažte vlnu na zavěšení. Nyní rozložte kousky vlny a přilepte první kus na lepenku. Poté vezměte další barvu. Pokračujte v tom, dokud není celá lepenka pokryta.

tinkering-nápady-velikonoční-velikonoční vajíčka-dráteník-bambule-lepidlo-plastové-vejce

Můžete také vytvořit originální velikonoční vajíčka s malými pompony. Použijte velké plastové vejce nebo jedno z polystyrenu. Také zde nejprve připevněte smyčku pro opětovné zavěšení. Ve stejném bodě pak začnete lepit první bambule na místo. Postupně se propracujte dolů, dokud nebude pokryto celé vejce. Tímto způsobem můžete také vytvořit pruhy nebo pestrý vzor.

Nápady na řemesla-velikonoční věnec-lepenkový prsten-vajíčka-lepidlo-příze-obal-dveřní věnec

Tento věnec je opět jednodušší, než byste si mohli myslet. Pro nápady na ruční práce na Velikonoce, jako je tento, použijte kartonový prsten, který si můžete také vyrobit sami. To by mělo být trochu užší než vejce. Nyní slepte vejce těsně u sebe. Můžete také nejprve uspořádat vajíčka na lepenku, abyste získali správnou velikost, aby se číslo objevilo a na konci nezůstalo žádné nevzhledné místo. Jakmile lepidlo zaschne, začněte kolem věnce omotávat motouzy, vždy tam, kde se vajíčka dotýkají.