Řemeslné nápady

Vánoční ruční práce s dětmi: 15 nápadů na ruční výrobu oblíbených motivů

Vánoční ruční práce s dětmi nápady na výzdobu stromků ze slaného těsta

Když si Santa Claus, sobi Rudolf a sněhulák společně sednou na parapet, pak je čas Vánoc. Nejpozději na začátku prosince je nejvyšší čas začít se zdobením oblíbeného festivalu. Za tímto účelem lze s dětmi vyrábět pěkné ruční práce, které by dodaly vánoční výzdobě osobní nádech. V tomto článku jsme shromáždili nejoblíbenější nápady a inspiraci na vánoční řemesla s dětmi, které můžete dělat doma s těmi nejmenšími. Nechte se inspirovat a připravte si byt na nadcházející prázdniny.

Oblíbené motivy vánočních ručních prací s dětmi

plechovky plechovka vánoční stromeček recyklace nápady děti

Zima a Vánoce jsou nejlepší čas na kreativitu doma. Existuje mnoho skvělých motivů a nápadů na vánoční ruční práce s dětmi, které podporují jejich kreativitu a zároveň jsou zábavné. Ať už jde o ozdobené vánoční stromky, barevné ozdoby na stromeček, Ježíška nebo jeho přátele, můžete si svobodně vybrat, nebo vše vyzkoušet. Skvělé řemeslné projekty s pokyny, které je třeba dodržovat.

Vyrobte si s dětmi vánoční stromky

Vánoční strom ruční práce děti malování plechovek zdobení

Vánoční strom je symbolem Vánoc známým po celém světě, a proto je skvělým nápadem pro tuto příležitost. Můžete dokonce použít recyklovaný materiál na výrobu vánočního stromku a recyklovat tak staré předměty. Skvělý nápad vyrobený ze starých plechovek různých velikostí najdete na obrázku výše. Nejprve byste měli plechovky natřít zelenou barvou ve spreji a poté je ozdobit společně s dítětem. K tomu se velmi hodí barevné bambulky, nitě a mašle. Nezapomeňte také na hvězdu nahoře.

jedle dráteník děti vánoční dekorace kutilství

Pocínované vánoční stromky jsou originální dekorací do bytu a mohou na Vánoce zkrášlit parapety nebo odkládací stolek. Polystyrénové šišky a některé příze lze použít k výrobě hezkých vánočních stromků v jakékoli barvě, které dodají domu slavnostní atmosféru. Tento projekt je vhodný pro ruční práce s dětmi základní školy i pro dospělé.

dráteník vánoční stromek vlněné knoflíky děti ze základní školy tinker nápady vánoční

Pomocí horkého lepidla přilepte konec kuličky vlny na dno kužele. Poté začněte omotávat celý kužel přízí, dokud nedosáhnete vrcholu. Úplně nahoře opět zalepte horkou lepicí pistolí druhý konec vlny. Nyní je čas na zdobení! V tomto příkladu se bambule používají jako hroty vánočních stromků a barevné knoflíky jako stromové koule, ale můžete také použít jakoukoli dekoraci.

vánoční ruční práce děti jedle stonky zmrzliny ozdoby stromů

Tyto vánoční stromky mohou vyrábět a zdobit i menší děti. K tomu potřebujete tyčinky od nanuku, akrylové barvy, lepidlo (nejlépe horké lepidlo) a ozdoby jako mini bambulky, čističe dýmek a papírové hvězdičky. Pokud chcete pověsit ruční práce na velký vánoční stromeček, potřebujete k výrobě věšáků šňůrku.

vánoční řemesla dětské nápady vánoční stromky zmrzlinové tyčinky

Na každý vánoční stromek jsou potřeba dvě celé a jedna zkrácená nanuková tyčinka. Děti by je měly nejprve namalovat a poté přilepit na příslušný tvar trojúhelníku. Poté přichází dekorace. Kreativitě se meze nekladou. Mini bambule vypadají nádherně, protože vánoční koule a třpytivé girlandy lze vyrobit pomocí čističů potrubí.

otisky rukou vánoční stromky plstěné kolíčky dráteník nápad vánoční

Ruka a stopy těch nejmenších jsou vhodné i pro vánoční ruční práce s dětmi. Z toho lze snadno a kreativně navrhnout sněhuláky, soby a jedle. Chcete -li vyrobit vánoční stromeček, vystřihněte otisk ruky dítěte ze zelené plsti a ozdobte jej flitry, korálky a hvězdicí z plsti nahoře. Nakonec do spodní části připevněte kolíček na prádlo, abyste vytvořili kmen stromu.

Mikuláše s dětmi

Nicholas strom dekorace dráteník děti Vánoce

Jak na Mikuláše, tak na vánoční výzdobu si děti mohou vyrobit Mikuláše z mnoha různých materiálů. Máme pro vás připraveno několik skvělých nápadů. V prvním ručním projektu je Santa Claus pohráván s ořechem ve skořápce, červeným papírem a vatou. Tak to chodí:

Nicholas Tinker vánoční děti vata z ořechového papíru

Nejprve vyrobte mikulášskou čepici z červeného papíru tak, že vystřihnete půlkruh, ohnete jej do tvaru kužele a slepíte. Pokud vyrábíte Ježíška jako ozdobu na stromeček, pomocí malého kousku drátu vyrobte věšák a přilepte ho na vršek klobouku. Poté k ořechu připevněte mikulášskou čepici a ozdobte vatou. Nakonec vytvarujte vousy a obličej a Santa Claus je připraven.

Santa Claus dráteník děti vánoční slané těsto otisk ruky

Slané těsto můžete použít i na vánoční ruční práce s dětmi. To lze použít k výrobě originálních ozdob na stromeček, které zvláštním způsobem zdobí vánoční stromeček. Recept na slané těsto je velmi jednoduchý a každý si ho může vyzkoušet doma. Z hotového těsta pak můžete vykrajovat libovolné tvary nebo pomocí otisků rukou dětí vykouzlit krásné ruční práce. Santa Clause lze velmi snadno navrhnout pomocí otisku ruky. Palec simuluje klobouk a zbývající čtyři prsty simulují vousy.

Vánoční řemesla s dětmi: DIY nápady pro soby

slané těsto ozdoby na stromeček dráteník děti vánoční

Děti ze školky a základní školy Rudolfa milují, a proto malý sob nabízí skvělý nápad na vánoční ruční práce s dětmi. Chcete -li to provést, můžete znovu přitlačit dětskou ruku na slané těsto a po upečení těsta namalovat otisk ruky jako sob. V tomto případě prsty simulují parohy renitiere a dlaň simuluje obličej.

sobí dráteník papírové dveře nápad děti Vánoce

Tento nápad na ruční práce od Rudolfa je dětská hra, ale stále vypadá opravdu pěkně. K tomu potřebujete hnědý papírový sáček, barevný řemeslný papír k vystřihnutí jednotlivých rysů obličeje, sešívačku a lepidlo. Pokud není k dispozici barevný papír, mohou děti také namalovat obličej fixy nebo akrylovými barvami.

sobí dráteník děti kolíčky na prádlo čistič potrubí

Vyrábět ruční práce s materiály z domácnosti je pro děti velká zábava, a tak jsme přišly na dva skvělé nápady s kolíčky na prádlo. S dřevěnými kolíčky na prádlo, červenými bambulkami, slepými očima a hnědými čističi dýmek můžete například s dětmi vyrobit tyto roztomilé soby a integrovat je do vánočních ozdob.

Výroba sněhuláka s dětmi na Vánoce

sněhuláci dráteníci dětské kolíčky na prádlo barevné vlněné bambulky

Děti si také sněhuláky spojují s Vánoci a zimou, a proto se báječně hodí k vánočním rukodělným projektům. Roztomilý sněhulák lze také vyrobit z kolíčku na prádlo. K tomu je malý nástroj nejprve namalován bíle a poté ozdoben jako sněhulák. Pokusit se!

deco zahradní drotář děti vánoční sněhulák paleta

I když v zimě netrávíte tolik času na zahradě, neznamená to, že venkovní prostor nepotřebuje vánoční ozdoby. Pokud například na Vánoce není sníh, můžete s dětmi vyrobit sněhuláka z jakéhokoli materiálu a použít ho na výzdobu zahrady. Ze dřevěné palety můžete dokonce udělat sněhuláka, pokud ji vhodně namalujete.

Kreativní nápady na vánoční ruční práce s dětmi

vánoční ruční práce děti oblíbené motivy lampiony

Při vánočních ručních pracích se svým dítětem byste neměli nutně dodržovat přesné pokyny ani používat speciální materiály. S trochou kreativity a představivosti lze z jednoduchých každodenních věcí, jako jsou zavařovací sklenice nebo vařečky, vytvářet skvělé výtvory. Přejeme vám spoustu zábavy s ručními pracemi na nejoblíbenější zimní festival.

vánoční motivy ruční práce zimní Nicholas sobi sněhulák