Řemeslné nápady

Vánoční řemesla s plastovými lžičkami – kreativní nápady na recyklaci

dráteník na vánoce plastová lžíce-jedle-červeno-zeleno-věnec-sněhulák

Ti, kteří rádi dělají ruční práce, mohou pro tento účel snadno recyklovat věci z domácnosti. To je obzvláště skvělý nápad, pokud na Vánoce děláte s dětmi ruční práce. Tímto způsobem je můžete naučit být šetrné k životnímu prostředí. Protože nebude dlouho před Vánoci, můžete použít dnešní nápady pro Řemesla na Vánoce použijte k výrobě skvělých dekorací vyrobených z plastových lžic.

Co můžete dělat o Vánocích?

dráteník na vánoční lžíce-barevné-barvy-spreje-ozdoby

Můžete si koupit hotové plastové lžíce. Máte na výběr mezi barevnou a bílou, kterou si můžete vybarvit sami, aby odpovídala vašemu projektu, protože často nelze najít správnou barvu. Pro malování plastových lžiček je nejlepší barva ve spreji. Lžíce lze ale také obarvit akrylovými barvami. Mnoho našich nápadů je vhodných i na ruční práce s dětmi s dětmi, abyste s nimi mohli strávit zábavné odpoledne. Začněte hned!

Vyrobte si vánoční dekorace se sněhuláky

dráteník na vánoce plastová lžíce-květináč-barva-modrá-sněhuláci

O vánočních svátcích by nemělo chybět vtipné ani hezké zdobení. Skvělou vánoční ozdobu si můžete vyrobit plastovými lžičkami a květináči. S dekorací pak můžete navrhnout banketový stůl nebo boční a konferenční stolky a navodit zimní atmosféru. Tato myšlenka zahrnuje květináče s vlastní barvou a v nich lžíce sněhuláků.

Návod na výrobu sněhuláků

dráteník na vánoce plastová lžíce-sněhulák-nápad-modrá-plsť

V tomto případě jsou skvělé bílé plastové lžíce. Na lžíce namalujte obličeje a poté je pokryjte plstěnými látkami v odstínech modré. Každý potřebujete klobouk, který můžete navrhnout různými způsoby, a šálu. Tento nápad na vánoční řemesla je vhodný i pro děti.

Tinker zimní květináče na Vánoce

tinker-vánoce-plastová lžíce-recyklace-zimní-dekorace-vločka-malování

Jakmile připravíte sněhuláky, můžete také navrhnout hrnce. Opět použijte jakoukoli modrou barvu nebo typické vánoční barvy, jako je červená a zelená. Do hrnců pak přijde květinová pěna, do které zapíchnete sněhuláky. Místo toho můžete použít kameny. Vyplňte prostor kapesníkem, poté jej přikryjte vatou, abyste napodobili sníh.

Vyrobte sněhuláky s klobouky

dráteník-vánoční-plastová lžíce-papír-sněhuláci-stužky-šátek

Pro myšlenku dělat na Vánoce ruční práce s dětmi ale nemusíte nutně používat květináče. Můžete přijít s něčím jiným. A design sněhuláků může také vypadat jinak. Můžete také použít materiály, které v současné době máte v domě, pokud byste si chtěli spontánně pohrát s těmi nejmenšími. Látky nebo papír fungují dobře.

Vánoční ruční práce z plastových lžiček – věnec na dveře

dráteník na vánoční lžíci-vánoční-věnec-dveře-dekorace-nápad

Zvláště elegantní je také tento věnec na dveře, který můžete také použít k ozdobení zdi uvnitř. Pokud tedy chcete udělat něco kreativního k Vánocům nebo to rozdat jako dárek, můžete tento návod zvážit. Jednoduše vyjměte stonky z plastových lžiček, kterých budete potřebovat přibližně 100, protože je nepotřebujete. Poté zbytek přilepte na prstenec z pěny nebo polystyrenu.

Ozdobte zeď na Vánoce

tinker-christmas-plast-spoon-door-wreath-inspiraci-wall-decoration-plast

Tato varianta na věnec je o něco rychlejší na Vánoce. Celé lžíce se jednoduše použijí a slepí dohromady, jak je znázorněno. Zatímco ve výše uvedeném příkladu byly použity červené a bílé plastové lžíce, zde byly použity průhledné. Ale to nevadí, protože je můžete na konci vybarvit. Budete potřebovat něco přes 50 plastových lžiček.

Namalujte plastovou lžičku

tinker-christmas-plast-spoon-lepidlo-hot-lepidlo-pistole-barva-plast-material

Jakmile všechny lžíce slepíte a vytvarujete do kroužku, je nejlepší nechat lepidlo chvíli zaschnout, aby se věnec nerozpadl. U vánočních ručních prací stačí lžíce namalovat dle libosti. Barvu si vyberete sami, aby ladila se zbytkem vašich vánočních ozdob. Nechte barvu zaschnout a věnec zavěste hezkou stužkou.

Tinkerové vánoční ozdoby

dráteník-vánoční-plastová lžička-zlatá-lucerna-vánoční-květiny

Pokud rádi vyrábíte dárky k Vánocům, můžete použít jeden z našich nápadů. Tato lampa je k tomuto účelu zvláště vhodná. Díky zlaté barvě můžete ve svém domě vytvořit elegantní dekoraci. Pořiďte si bílé plastové lžičky a nádobu, do které se vejde čajová svíčka. Materiál je nejlepší protipožární, pokud nepoužíváte LED čajové svíčky.

Svícny k Vánocům

dráteník-vánoční-plastová lžička-svícen-čajová svíčka-lucerna-zlato-bílá

Pohrávat si s tímto projektem o Vánocích jsou stonky opět zbytečné. Začněte v horní části nádoby na svíčku a lžíce přilepte všude kolem. Pak je na řadě druhá řada. Pomocí výše uvedeného obrázku můžete vidět, jak by se plastové lžíce měly nejlépe překrývat. Můžete lžičky znovu předem namalovat.

Tinker jedle

tinker-christmas-plastic-spoon-fir-tree-christmas-tree-fir cones

Dalším skvělým nápadem, který můžete použít při tvorbě na Vánoce, jsou tyto jedle. Můžete si vybrat libovolnou velikost a dokonce ozdobit hotový stromeček třpytkami, bambulkami nebo jinými věcmi a vytvořit tak malý vánoční stromeček. Zakřivení lžic by mělo směřovat dolů, aby co nejlépe napodobilo větve jedle.

Kreativní vánoční stromeček jako vánoční dekorace

tinker-christmas-plastic-spoon-instructions-children-stimulation-beginner-idea

Kužel slouží jako základ pro vánoční stromeček. To může být domácí a vyrobené z papíru, lepenky nebo lepenky nebo si můžete koupit hotový kužel vyrobený z polystyrenu. Poté na tento kužel přilepte lžíce. Pokud jde o vánoční řemesla, začněte odspodu a postupujte nahoru, dokud se nedostanete nahoru. Můžete je také ozdobit.

Vánoční řemesla s dětmi

tinker-for-christmas-plastic-spoon-santa-claus-reindeer-wadding-bobble

Pokud se k tomu přidají děti, budete chtít na Vánoce udělat něco lehkého. Obličeje jako ty, které byly namalovány výše pro sněhuláky, jsou zvláště vhodné při použití plastových lžic. K navrhování obličejů jsou vhodné nejen barvy a pera, ale také googly oči, bambule, papír a látky.

Pěkná sněhová vločka

tinker-christmas-plastic-spoon-pretty-snowflake-easy-tinker-idea

Pokud rádi na Vánoce děláte pravidelně ruční práce, pravděpodobně jste již pro vánoční období vyrobili sněhové vločky a hvězdy z papíru. Použijte letos plastové lžičky, abyste získali zajímavý poutač. Nápad na ruční práce je opět extrémně jednoduchý a nezabere mnoho času.

V zimě dělejte ruční práce

tinker-christmas-plastic-spoon-snowflake-idea-simply-lepidlo

Pro tento nápad na ruční práce na Vánoce potřebujete znovu všechny lžíce. 60 kusů by mělo stačit, podle velikosti lžíce. Nejprve vytvořte několik skupin po třech lžících tak, že je slepíte. Poté tyto skupiny slepte dohromady, jak je uvedeno výše. Pokračujte, dokud se nevrátíte na začátek. Střed můžete ozdobit, jak chcete.

Miska na vánoční cukroví

tinker-christmas-plastic-spoon-bowl-christmas-cookies-sušenky-stůl-zdobení

Vánoční cukroví podávejte v domácí misce vyrobené z plastových lžic. Stejně jako u lucerny k tomu potřebujete nádobu, kterou poté ozdobte lžičkami. U vánočních ručních prací tentokrát přilepte plastovou lžičku k nádobě, ale směrem ven. Nechte lepidlo zaschnout a poté v něm podávejte čerstvě upečené sušenky.

Vtipný Santa Claus vyrobený z recyklovaných materiálů

tinker-vánoční-plastová lžička-santa-claus-recyklovat-plastová láhev

Takového Santa Clause na Vánoce si můžete také vyrobit z několika recyklovaných věcí. Zde jsou plastové lžíce přilepeny na plastovou láhev jakékoli velikosti. Můžete ozdobit Santovy vlasy girlandou. Nos v tomto případě sestává z víka. Vhodný je také knoflík nebo bambule.