Řemeslné nápady

Tinkerová travní hlava s punčochou nebo jiným materiálem – jednoduché nápady a pokyny

Pokud chcete se svými dětmi nejen udělat něco zajímavého, ale také trochu podpořit jejich smysl pro odpovědnost, pak je travní hlava přesně tou správnou volbou. Tráva roste na hlavě, což je legrační na pohled a je třeba o ni pravidelně pečovat. Děti ji musí nejen nalít, ale také ji čas od času ostříhat, čímž mohou vždy přijít s novými účesy. Když vytvoříte travní hlavu, získáte zábavnou alternativu ke klasické pokojové rostlině.

Malé travnaté hlavy v jogurtových kelímcích a s googly očima

Kromě toho je tu zábava samotných ručních prací. A protože pokud chcete vyrábět travní hlavy, můžete použít celou řadu tvarů a doplňků hlavy, můžete také vyrobit několik různých najednou a buď je postavit ve skupinách, nebo je rozdat pryč. V dnešní době si můžete koupit vše, co potřebujete jako sadu. Jednotlivé materiály lze však také spojit samostatně a vytvořit tak zcela individuální hlavu. Ukážeme vám, jak si s dětmi snadno vyrobit travní hlavu.

Tinker travní hlava – pokyny

Vytvořte travní hlavu, položte ji na hrnec a pravidelně ji řežte

  • staré punčocháče nebo ponožky
  • Kompost nebo zalévání půdy
  • Travní semena
  • tenké gumičky nebo provázek / provázek
  • Ozdoby (např. Slepé oči, čističe trubek nebo plsť pro ústa, drát na brýle atd.)
  • Hrnec, poklička nebo jiná nádoba, na kterou může hlava sedět

Snadné pokyny k travní hlavě – drátěná travní hlava s hlínou

Tinkerová travní hlava s punčochou, půdou a semeny trávy

Potřebujete pouze spodní část punčocháče. Ale jen pro jistotu odřízněte větší kus. Vždy jej můžete později zkrátit. Získanou ponožku položte na stůl otvorem nahoru a naplňte ji vrstvou travního semene. Poté ponožku naplňte zeminou. Dbejte na to, aby semínka příliš neklouzala. Pokud jste s množstvím a velikostí spokojeni, ponožku pevně zavažte uzlem, aby již nemohla vypadávat žádná další půda.

Tinker travní hlava - naplňte punčocháče semínky a půdou a design s googly očima

Chcete -li získat nos, vezměte část půdy, včetně ponožek, mezi prsty a výslednou malou žárovku několikrát otočte. Aby se nos znovu nekroutil od sebe, je nejlepší jej zavázat provázkem nebo gumičkou. Nyní jste vytvořili základ pro travní hlavy, které nyní můžete navrhovat, jak chcete.

Použijte googly oči nebo je namalujte fixou. Například můžete použít plstěné nebo trubkové čisticí prostředky k vytvoření tlamy pro travní hlavu. Drát lze také použít k výrobě brýlí. Nebo byste si chtěli pohrát s příšerkou z trávy nebo s jinými zvířaty? Buďte kreativní a vymýšlejte zajímavé věci!

Tinkerová travní hlava s vatou

Udělejte si travní hlavy sami místo vaty z vaty

Pokud chcete spontánně udělat samce trávy a nemáte doma žádnou zalévací zeminu, můžete místo toho stejně snadno použít vatu. Kroky jsou stejné jako u Země. Předpokládejte ale, že se bavlna časem vybarví a v určitém okamžiku nebude vypadat tak dobře, jako na začátku.

Která nádoba a jak se nalévá?

Tinkerová travní hlava s dětmi - jednoduchý návod k napodobení

Samozřejmě, když vyrobíte trávu, to není vše. Aby vlasy rostly, je nutná vlhkost. Děti se musí naučit starat se o trávu poté, co si samy vyrobily travní hlavy.

Udělejte si travní hlavu v květináči - udělejte z trávy účesy a hrnce namalujte

Hotová hlava by měla být umístěna do nádoby tak, aby měla hlava vždy k dispozici vodu později nebo aby mohla být voda na závlahu shromažďována, když odteče. Hodí se k tomu květináč bez děr, květináč, ale také jednoduché víko nebo mísa. Moderní a zajímavá je i varianta ve skleněné váze. Travní hlavy jsou tam na hrdle láhve a nejsou v přímém kontaktu s vodou. Místo toho jsou opatřeny kouskem lana, které absorbuje vlhkost a přenáší ji do semen.

Nelévá se shora. Místo toho nalijte do nádoby trochu vody, která poté nasákne samotnou zeminu nebo vatu. Zajistěte, aby půda nikdy příliš nevyschla, ale ani se zálivkou to nepřehánějte. Namočená mokrá hlava trávy způsobí, že kořeny trávy časem hnijí.

Četné varianty travních hlav

Vtipné secí stroje na travní hlavy s předem namalovanými tvářemi

Travní hlavu si nemůžete udělat jen tak punčochou. V nabídce jsou také vtipné cachepoty, do kterých se semínka vysadí hned poté, co je zasypete zeminou. Obličej je pak již vyobrazen na květináči, takže nemusíte dělat nic jiného, ​​než zasadit semena trávy a poté se o ně starat.

Vyrobte si travní hlavy s dětmi sami pomocí domácích potřeb

Můžete ale také místo takto zakoupených hrnců improvizovat a používat předměty pro domácnost. Co třeba plechovky, které si pak můžete libovolně přeskládat, nebo plastové lahve, staré džbány atd. Skořápky jsou také skvělým nápadem, pokud si raději vyrobíte malou travní hlavu sami. Misky můžete naplnit zeminou nebo vatou a poté je posypat semeny.

Pěstujte trávu, řeřichu nebo jiné sazenice v plechovce nebo ve skořápkách

Tinker řeřicha hlavy

Pokud rádi svačíte na čerstvých sazenicích, můžete místo trávy použít jakoukoli bylinku. Můžete si například udělat řeřichu. Tato varianta je zvláště vhodná, pokud chcete místo použití punčochy zasadit semena přímo do květináče. Sazenice pak lze snadno sklidit odříznutím.