Řemeslné nápady

Tinker velikonoční přání s dětmi – jednoduché nápady s předlohami i bez šablon

Přání jsou perfektní, když chcete na Velikonoce pozdravit své blízké. Jsou osobní a bohužel jsou v dnešní době příliš opomíjeni. Jsou tak velkým potěšením! Je tedy ideální, pokud hledáte nápady na velikonoční ruční práce s dětmi. Protože karty jsou ještě lepší, když si je vyrobíte sami. S dnešními pokyny a šablonami můžete s dětmi vyrábět nádherné velikonoční přání a zvýšit tak očekávání nadcházejícího festivalu. Pomocí jednoduchých materiálů můžete vyrobit opravdu hezká přání, která jsou mnohem lepší než ta, která jste si koupili.

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání - kuřátka, velikonoční vajíčka a velikonoční zajíčky

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání – velikonoční vajíčka a velikonoční zajíčky jako motivy

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání z papíru a vlny - šablony k vytištění

Velikonoční zajíček a velikonoční vajíčka jsou pravděpodobně nejtypičtější velikonoční motivy a také zdobí naše první karty. Abyste si práci trochu usnadnili a pro menší děti, můžete použít šablony na velikonoční ruční práce, které najdete v odkazech níže. Pokud chcete, můžete samozřejmě také kreslit motivy z volné ruky. Následující rukodělné projekty se opravdu snadno realizují, a proto jsou vhodné i pro ty nejmenší. Jednoduše se skládá, stříhá a lepí. Takto si můžete s dětmi vyrobit krásné velikonoční přání:

Vyrobte si karty velikonočního zajíčka sami

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání s roztomilými velikonočními zajíčky a bambulkami

 • Karton pro kartu (nebo jiný pevný papír)
 • vzorovaný papír nebo páska
 • bílý papír
 • Bobbles
 • tištěné šablony velikonočních karet
 • Lepidlo
 • nůžky

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání - králíčky na vzorovaný papír nebo lepicí páskou

Nejprve můžete s dětmi vyrobit králíky na velikonoční přání. Vystřihněte králíky, které jste vytiskli, abyste vytvořili šablony. Pokud používáte vzorovaný papír, můžete obrysy přenést přímo na papír. Pokud používáte lepicí pásku (např. Washi pásku), nejprve pásku nalepte na bílý papír a teprve poté přenášejte tvary králíka. Potom vystřihněte zajíčky a nalepte malé pompony na ocasy. Poté si připravte karty. Chcete -li to provést, změřte střed na obou dlouhých stranách, spojte oba body čarou a odřízněte dvě poloviny listu od sebe. Složte obdélníky, které jste dostali doprostřed, a máte základ pro velikonoční přání. Nyní přilepte připravené velikonoční zajíčky dopředu a máte hotovo!

Vyrobte si s dětmi jednoduchá velikonoční přání – velikonoční vajíčka

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání s geometrickými motivy na kraslice

 • Karton pro kartu (nebo jiný pevný papír)
 • Barevný papír na vajíčka
 • tištěné šablony velikonočních karet
 • samolepicí třpytivý papír (nebo jiný)
 • nůžky
 • Lepidlo

Verzi s velikonočními vajíčky můžete v zásadě vyrobit stejně jako výše uvedené velikonoční přání s dětmi. Jediným rozdílem je, že tentokrát ze třpytivého nebo jiného papíru vystřihnete trojúhelníky různých velikostí a poté je nalepíte na vajíčka poté, co je nalepíte na kartu. Samozřejmě můžete vymyslet i jiné tvary.

Designová kraslice se samolepicím papírem - trojúhelníky ze třpytivého papíru

Zakryjte vejce trojúhelníky

Vytvořte s dětmi velikonoční přání jako jednoduché nápady rukodělných prací pro malé i velké

Velikonoční řemesla pro děti – zajíčci z vlny

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání se siluetami zajíčka a barevnými vlněnými nitěmi

Nebo co takhle použít z vlněných nití velikonočního zajíčka s dětmi? Je opravdu barevný a každému dodá dokonalou jarní náladu, ale samozřejmě se můžete místo králíka rozhodnout i pro velikonoční vajíčko. Funguje to tak snadno:

 • Karton pro kartu (nebo jiný pevný papír)
 • bílý papír
 • Vlna v jakékoli barvě
 • šablona
 • tužka
 • Lepidlo
 • nůžky

Odstřihněte vlnu a nalepte ji na kartu se siluetou králíka

Vytiskněte a vystřihněte šablonu. Vezměte bílý papír a změřte střed na dlouhých stranách, které pak označte tužkou. Přeneste zajíčka napravo. Odstřihněte vlněné nitě, které jsou delší než šířka zajíčka, a složte je dohromady v požadovaném barevném přechodu. Poté naneste lepidlo na zajíčka a rozetřete po něm vlněné nitě. Pracujte rychle, aby lepidlo předčasně nevyschlo nebo nepracovalo po částech.

Potom zajíčka přeneste také na druhou polovinu papíru a vystřihněte vnitřek. Přeložte stranu tak, aby otvor spočíval na vlněných vláknech a ty zůstaly viditelné skrz otvor. Obě poloviny papíru slepte dohromady. Nyní můžete králíka nalepit na kartu.

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání – šablony:

pro králíky.

na velikonoční vajíčka.

Na Velikonoce dělejte ruční práce s papírem – přání se siluetami na nanuku

Ozdobte velikonočního zajíčka a kuřátko na nanuku stuhou

S danými siluetami k tisku nebo podle vlastního výběru můžete tyto hezké velikonoční přání vyrobit i s dětmi. Motivy na stonku lze také po rozdání z karty odstranit a použít na zdobení. Například vypadají velmi pěkně jako cvočky v květináčích. Nápad na ruční práce pro děti o Velikonocích je tak jednoduchý:

 • bílý papír, na který budete tisknout šablony
 • Karton pro kartu, bílý nebo barevný podle přání
 • Barevný papír
 • Nanukové tyčinky
 • páska
 • volitelné perly
 • Nůžky a řezačka (krabicový nůž nebo ostrý kuchyňský nůž)
 • Lepidlo

Vyrobte si s dětmi vlastní velikonoční přání se šablonami - zajíčkem a kuřátkem na špejli

Nejprve si s dětmi můžete vyrobit špunty na velikonoční přání. Vytiskněte a vystřihněte siluety. Přeneste je na požadovaný papír a také je vystřihněte. Poté naneste lepidlo na jeden z konců stonku a přilepte stonek do středu motivu. Otočte přijatý konektor a ozdobte přední část stuhou. Nejprve přilepte dva konce pásky ke stonku a vytvořte prsten. Poté stejným způsobem přilepte střed horní strany pásky. To vytváří smyčky na obou stranách. Lepicí bod můžete také ozdobit perlou nebo drahokamem.

Ruční návod na kreativní dekoraci na přání k Velikonocům - vyrobte si vlastní zástrčku

Vaše zástrčky jsou nyní připraveny a je třeba je připevnit pouze ke kartě. Vytvořte kartu z lepenky: Odřízněte papír od sebe uprostřed dlouhých stran a vzniklé menší obdélníky pak uprostřed opět přeložte podélně. Poté na přední straně vytvořte dvě malé křižovatky, které probíhají paralelně k sobě. Dávejte pozor, abyste také neřízli záda. Mezi přední a zadní část můžete kvůli ochraně umístit prkénko nebo podobný předmět. Zasuňte konektor skrz tyto sloty. kompletní!

Vyrobte dětem velikonoční přání s motivem nůžek – veselé duhové velikonoční vajíčka

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání - kraslice s barevnými proužky papíru

Podobný nápad jako vlnění zajíčci z výše uvedeného příkladu jsou tato duhová vejce, která jsou vyrobena z proužků papíru. Můžete stříhat normální proužky normálními nůžkami (nebo je koupit hotové), ale s nůžkami na motivy jako v příkladu to vypadá mnohem lépe, nemyslíte? Líbí se vám takový model? Takto můžete vyrobit velikonoční přání s dětmi:

 • Barevný papír
 • normální a motivové nůžky
 • lepidlo
 • volitelný motivový razník pro malé akcenty
 • Šablona pro vejce

Z barevného papíru vystřihněte proužky nůžkami na motivy a nalepte je

Skládejte barevný papír jednou a vytvořte sklopnou kartu. Pomocí šablony nebo od ruky nakreslete na přední stranu velké velikonoční vajíčko a uvnitř vystřihněte. Nyní vystřihněte proužky barevného papíru nůžkami na motivy. Můžete také vyrazit některé proužky a rohy karty děrováním motivů a sem tam přidat nějaké akcenty s velikonočními motivy.

Vyrobte si blahopřání k Velikonocům z papíru sami - snadný nápad pro děti

Otevřete kartu a naneste lepidlo na vnitřní stranu karty kolem vajíčka. Nyní můžete připravené proužky lepit postupně zdola nahoru přes otvor a navrhnout jakýkoli barevný přechod. Nejlepší je myslet na to předem a dát pásy dohromady, abyste později mohli s lepidlem pracovat rychleji. Pásy, které po nalepení trčí po stranách, lze jednoduše odříznout a pak máte hotovo. Při výrobě těchto velikonočních přání s dětmi můžete také zvolit jiné motivy.

Velikonoční motivy vyrobené z kruhů nebo vidličkou

Velikonoční nápady řemesel vhodné pro děti s papírem a barvami

Je dobré, když děti používají k procvičování pomocí nůžek velikonoční ruční práce, ale mělo by to být rychlé a snadné, nebo pokud vyrábíte velikonoční přání s malými dětmi, je punč ideální alternativou. Jednoduchým kruhovým úderem si můžete pohrát s roztomilými kuřaty a kuřaty z výše uvedených příkladů a ozdobit jimi pohlednice. Vtipné mládě se ale dá vykouzlit i vidličkou. Protože jsou tyto ruční práce tak snadné, lze je také skvěle použít při výrobě velikonočního přání na základní škole.

Tinker velikonoční přání s dětmi s kruhovými razníky

Vytvořte kuře a kuřata z papírového kruhu

Pokud byste chtěli vyrobit tyto velikonoční přání s dětmi, vyražte kruh z bílého nebo žlutého papíru a vystřihněte ho kdekoli až do středu. Potom pravou stranu přeložte ke středové čáře (takříkajíc čtvrtině kruhu). To vám poskytne kuře / kuře záda a ocas a křídla současně. Nalepte kruh na kartu, vystřihněte zobák a v případě potřeby z papíru kohoutí hřeben a také je přilepte na místo. Poté fixou nakreslete nohy a oči a chcete-li louku.

S kruhy a údery srdce

Vyrobte si velikonoční motivy pomocí děrovače motivů na kruhy a srdce

Nebo co říkáte na tento nápad, pokud s dětmi vyrábíte motivy na velikonoční přání? Pro křídla a ocas lze také použít úder do srdce. Nejprve udělejte kruh a rozřízněte ho na polovinu. Těla získáte za dvě kuřata nebo kohouty. Na ocas potřebujete jedno a půl srdce: to první můžete trochu přeříznout uprostřed, aby se boule zúžily. Přilepte polovinu srdce mezi tyto dvě vyboulení. Poté vystřihněte kohoutí hřeben a zobák, vše nalepte na kartu a nakreslete oči a nohy.

Tinker velikonoční přání s dětmi – kuřátka s vidličkou

Navrhněte kuřátko s barvami a vidličkou jako motiv na velikonoční přání

Na plastovou nebo papírovou desku naneste žlutou akrylovou nebo jinou neprůhlednou barvu a do barvy namočte plastovou vidličku. Vidlička se změní na razítko, které použijete k přenosu barvy na kartu kruhovým způsobem. Hroty vidlice vytvářejí nadýchané péřové šaty. Jakmile barva zaschne, můžete nalepit slepé oči (nebo je namalovat) a nakreslit nohy kuřat. Pokud vyrobíte velikonoční přání s dětmi pomocí vidličky, lze navrhnout i jiná zvířata. Můžete například orazítkovat ovci bílou barvou na tmavém pozadí.

Barevné velikonoční vajíčko s hedvábným papírem

Vyrobte si s dětmi velikonoční přání - zmačkejte hedvábný papír a nalepte ho na motiv

S hedvábným papírem se skvěle pracuje a s tímto jemným papírem je možné provádět mnoho různých ručních prací. Toto velikonoční vajíčko je ideální i pro batolata, protože kartu může připravit jeden rodič a dítě ji pak už jen musí slepit. Takto můžete s dětmi vyrábět tyto druhy velikonočních přání:

Krásné ruční práce na jaro a Velikonoce - velikonoční vajíčko z hedvábného papíru

Uprostřed složte řemeslnou lepenku jakékoli barvy a vytvořte rozkládací kartu. Pomocí šablony nebo volné ruky nakreslete na přední stranu (ale zezadu) velikonoční vajíčko a vnitřek vystřihněte. Znovu zavřete kartu a sledujte obrys vajíčka, abyste ji přenesli také do zadní části. Pak může být vejce navrženo v jakékoli barvě se zkrouceným hedvábným papírem. Například naneste lepidlo na malou plochu, nechte dítě lepit a poté naneste lepidlo na další část.

Můžete najít šablonu pro toto vejce tady.