Řemeslné nápady

Tinker se smršťovací fólií a vytvořte atraktivní doplňky pro každodenní život

tinker smršťovací fólie tiskové motivy-snadný dráteník-nápad

Pokud hledáte vhodný materiál, se kterým můžete rychle a snadno vyrábět nejrůznější doplňky, jako jsou přívěsky, šperky a dekorace, pak je smršťovací fólie to pravé. A přestože se na první pohled příliš neliší od běžného filmu, má zajímavou vlastnost, která z něj dělá speciální řemeslný materiál a je velmi oblíbený. Jste zvědaví? Pak si přečtěte náš článek a naučte se používat Vytvořte smršťovací fólii a umět navrhnout zajímavé věci.

Tinker se smršťovací fólií – co je smršťovací fólie?

Tinker zmenšovací filmový přívěs-dárky-děti-udělejte si sami

Mnoho lidí pravděpodobně zná zmenšovací film z dětství. Pokud jste ale s tímto materiálem neměli žádné zkušenosti, určitě vás bude zajímat, o čem to vlastně je a jak si můžete pohrát se smršťovací fólií. Smršťovací fólie je k dispozici v bílé i poloprůhledné formě. Ten je výhodný, pokud má být k malování použita šablona. To se nádherně třpytí. Nakonec alobal vystřihněte a vložte do trouby. Tam se zhroutí a automaticky zhoustne a zpevní.

Tinker se smršťovací fólií – Jak mohu použít smršťovací fólii

Smršťovací filmový dráteník-originální-origami-jeřábové řetězy

K malování lze v zásadě použít téměř jakýkoli druh per a barev. Zvláště pastelky vypadají skvěle. Je důležité, aby se jednalo o barvu, která později v troubě nepoteče. Proto jsou voskové pastelky jednou z nevhodných variant. Nakonec si musíte sami vyzkoušet, jaké barvy jsou vhodné pro smršťovací fólii, zatímco si pohráváte se smršťovací fólií.

Tisk na smršťovací fólii

Tinker smršťovací fólie trouba-pečení-koblihy-kreslení-fixy-edding

K dispozici je také smršťovací fólie, na kterou lze pomocí inkoustové tiskárny přenést jakýkoli motiv. Samozřejmě to práci ještě usnadňuje. Než se ale tímto způsobem pustíte do smršťovací fólie, měli byste zjistit, zda je pro ni vhodný i vámi zvolený film. Poté můžete fotografii vytisknout na smršťovací fólii sami. Jakmile vybraný motiv jakýmkoli způsobem přenesete do filmu, jednoduše jej vystřihněte podle jeho obrysů.

Vyměňte kolíky

Smršťovací filmové drátěnky-květiny-snadné kutilství-inspirace

Špendlíky již mají hezkou hlavu v podobě barevné koule, ale můžete je udělat ještě hezčí tím, že vytvoříte hezké vzory se smršťovací fólií. Vyberte si květiny, hvězdy, srdce nebo cokoli, co vás napadne. Následuje jednoduchý průvodce pohráváním se smršťovací fólií.

Vytvořte smršťovací fólii – Pokyny pro špendlíky

Shrink-film-tinker-instructions-pins-zdobit-květ-květ

Pokud byste si chtěli pohrávat s touto myšlenkou smršťovací fólií, nejprve namalujte na film zvolený motiv. V tomto případě je to květina. Postačující by měla být vzdálenost přibližně 5 cm od jednoho hrotu květu k protějšímu. Poté květinu vystřihněte a pomocí děrovače nebo děrovacích kleští perforujte střed.

Dekorace špendlíkem ze smršťovací fólie

drátěnky smršťovací filmové špendlíky-ozdobit-roztomilé-nůžky-srdce-hvězdy

Vložte kolík do otvoru a vložte smršťovací fólii do trouby. Podle pokynů výrobce smršťovací fólie zjistíte, jakou teplotu byste měli nastavit a jak dlouho by měla fólie v troubě zůstat. Vyjměte jehlu z trouby. Buďte opatrní, protože jehla a fólie jsou stále horké. Nyní květinu ještě trochu ohněte. Nahoře vidíte další nápady na motivy, které můžete použít, když si pohráváte se smršťovací fólií.

Vyrobte si náramky

náramky se smršťovacími fóliemi-nápad-motiv města-barva

Při práci se smršťovací fólií můžete popustit uzdu své fantazii. Smršťovací balicí šperky jsou velmi oblíbené, protože se rychle vyrábějí a mají osobní kvalitu. Nahoře můžete vidět skvělý městský motiv, který byl použit k výrobě náramku. Pokud chcete vyrábět šperky se smršťovací fólií, potřebujete pouze nezbytné prvky, jako jsou spojovací prsteny a řetízky.

Vytvořte si vlastní přívěs se smršťovací fólií

Smršťovací filmová drátenka dárková upomínka-otisk ruky-dětská klíčenka

Pokud chcete s dětmi dělat ruční práce se smršťovací fólií, můžete na jedné straně nechat děti, aby na film namalovaly obrázky a vzory. Pokud jsou děti na malování samy ještě malé, je velmi dobrá i výše uvedená varianta. Pro výrobu smršťovací fólie jsou na filmu jednoduše vytvořeny otisky rukou. Hotové přívěsky na klíče jsou skvělým dárkem.

Vytvořte kroužky na ubrousky

Smršťovací filmový drátěnkový ubrouskový prsten motýl tisk vzor

K výrobě těchto kroužků na ubrousky můžete na smršťovací fólii vytisknout jakýkoli motiv nebo vzor. Na fólii si můžete samozřejmě také něco namalovat sami. Motýlí prsten byl z obou stran perforovaný a opatřen gumou. Kroužky se po upečení rychle ohnou do správného tvaru. Jako model k tomu můžete použít trubku, pokud hrajete se smršťovací fólií.

Smršťovací fólie Tinker – nápady s válcovaným filmem

smršťovací film-dráteník-navíjecí proužky-film-barevné-barvy-řetězec

Z fólie vystřihněte úzké proužky a namalujte je dle libosti. Když se pak proužky dostanou do trouby, stránky se s největší pravděpodobností samy stočí. Pokud tomu tak není, můžete si následně pomoci tužkou. Opět postupujte opatrně, protože fólie je horká. Pokud si pohrajete se smršťovací fólií, můžete přijít s nejrůznějšími tvary.

Nápad na smršťovací film na Vánoce

Smršťovací film-dráteník-nápady na záložky-vánoční-zimní-sněhové vločky-ozdoby na stromeček

Záložky jsou také skvělým nápadem na dárek. Můžete je navrhnout v závislosti na ročním období. Například na Vánoce jsou takové vánoční koule a sněhové vločky velmi vhodné. A můžete je znovu vyrobit ze smršťovací fólie. Nezapomeňte na otvor, ke kterému budete později provázek přivázat.

Zmenšit tlačítka filmu

Zmenšit film-drotář-tlačítko-nápady-stimulace-personalizovaný-koktejl

Velmi originální myšlenka, kterou můžete použít při drobení se smršťovací fólií, jsou tlačítka. Ano, čtete správně. Můžete si vyrobit opravdu originální knoflíky, kterými můžete ozdobit nejen oblečení, ale i doplňky jako tašky, rukavice nebo třeba ložní prádlo. Velikost se může lišit. Průměr fólie by měl být asi třikrát větší než tlačítko, které chcete nakonec přijmout. Měli byste si to předem vyzkoušet.

Návod na výrobu smršťovací fólie

shrink-film-tinker-buttons-design-paint-volný čas-transparentní

Pokud vyrábíte knoflíky se smršťovací fólií, nejprve vystřihněte kruhy. To funguje nejlépe s úderem. Poté, stejně jako u tlačítek, kruhy perforujte. Nyní můžete fólii namalovat, jak chcete. Můžete také použít šablony. Poté rozložte všechny kruhy na plech vyložený pečicím papírem a dejte je v troubě zmenšit.

Lapač snů s rozdílem

Shrink-film-tinker-dream-catcher-make-peří-mandaly-korálky

Určitě jste už viděli ty nejrozmanitější variace na lapače snů. Ale napadlo vás někdy vyrobit lapač snů ze smršťovací fólie. Pokud si chcete tento nápad poskládat na smršťovací fólii, použijte libovolnou mandalu. Tímto způsobem můžete vytvořit pestrý design. Existuje také pár peří, které na mandalu připevníte provázkem.

Tinker oblíbené motivy

Rozdejte smršťovací film-dráteník-šperk-motiv země-USA

Pomocí smršťovací fólie můžete navrhnout doplňky, které vyzařují vaši osobnost. Pokud například máte oblíbenou zemi, můžete použít její obrys a ze smršťovací fólie vytvořit visačku. Stejným způsobem se můžete ohánět oblíbeným jídlem, koníčkem, oblíbeným zvířetem a podobně.

Geometrické šperky

Smršťovací fólie-dráteník-geometrický řetěz-přívěsek-náhrdelník-kutilství

Nejen samotné přívěsy mohou být velmi atraktivní. Skvělý dojem může udělat i způsob jejich uchycení na řetízek. Nahoře můžete vidět zajímavé a moderní přívěsky v geometrickém tvaru. Můžete použít vodní malby nebo pastelky k vytvoření opotřebovaného vzhledu při pohrávání se smršťovací fólií.

Zkombinujte mnoho prvků

smršťovací film-dráteník-originální-řetěz-nápad-cloud-dešťové kapky

Tato myšlenka na přívěs je také velmi originální. Je to mrak a několik kapek deště, které můžete vyrobit ze smršťovací fólie. Jednotlivé tropy jsou přichyceny k oblaku pomocí řetězů. Výsledkem je přívěsek na náhrdelník, ze kterého se stanou hlavy.

Věnec jako náhrdelník

smršťovací film-dráteník-náhrdelník-udělej si sám-vlajky-věnec-stříbrný

Tento náhrdelník, který je v podstatě věncem malých vlajek, není o nic méně působivý. Tuto myšlenku můžete pohrávat se smršťovací fólií jednoduchým vystřihováním trojúhelníků, které pak můžete navrhovat podle vzorů, jak si přejete. Nezapomeňte na otvory v rozích. Jednotlivé vlajky pak spojíte spojovacími kroužky na šperky.

Šperky z drobného peří

Smršťovací film-dráteník-peří-ombre-šperky-přívěsek-náušnice

Podívejte se, jak efektivně můžete malovat fólii pomocí jednoduchých barevných tužek. Hrubý povrch průhledné fólie umožňuje atraktivní efekty ombre, díky nimž je motiv ještě působivější. Tato myšlenka na výrobu smršťovací fólie se týká motivů peří, které byly použity pro náušnice a náhrdelník.