Řemeslné nápady

Tinker papírové květiny s dětmi – pěkné nápady a ruční práce

drotářské papírové květiny s dětmi šťourat nápady-šťourat pokyny-hedvábný papír-stavební papír

Čas na jaro máme pro vás a vaše děti skvělý nápad na řemeslo. Jsou to hezké papírové květiny, které mohou být vyrobeny z různých typů papíru, jako je krepový papír, stavební papír nebo hedvábný papír. A protože existuje nekonečné množství variant papírových květin, dali jsme dohromady výběr rukodělných návodů, které můžete použít, pokud chcete dělat ruční práce s dětmi. Do Výroba papírových květin s dětmi existují nápady řemesel pro velké i malé děti, abyste měli svobodnou volbu. Ozdobte svůj domov domácími papírovými květinami!

Výroba papírových květin s dětmi – návod na květinu s papírovým talířem

Tinker papírové květiny s dětmi jarní ruční práce-papírové talíře-papírové proužky-slunečnice-obrazové lepidlo

Takovou slunečnici vyrobíte velmi snadno z papíru. Také potřebujete papírový talíř, který namalujete žlutě. Znovu namalujte list papíru červenou a oranžovou barvou. Jakmile barva zaschne, můžete s dětmi vyrobit papírové květiny. Vystřihněte proužky papíru, které nalepíte na zadní stranu plechu. Poté odstřihněte stonky a listy, vše slepte na jeden list a máte hotovo!

Výroba papírových květin s dětmi – nápady z trychtýřů

Tinker papírové květiny s dětmi trychtýř-nápad-nástěnná dekorace-barevné květiny

Pokud chcete zdobit stěny nebo jiné povrchy papírovými květinami, můžete také tyto květiny vyrobit. I když na první pohled vypadají složitě, jsou rychlejší a snadnější, než si myslíte. Pokud vyrábíte papírové květiny s dětmi, potřebujete řemeslný papír v jakékoli barvě.

Vytvořte květiny ze stavebního papíru

drotové papírové květiny s dětmi návod-žlutý-konstrukční papír-trychtýř-horké lepidlo

Nejprve si z kartonu vystřihněte kruh libovolné velikosti. Tím vytvoříte základ. Dále potřebujete trychtýře vyrobené z barevného papíru, které poté přilepíte na lepenkový kruh v kruhu, jak je znázorněno na obrázku. Počet řádků závisí na velikosti květiny, kterou chcete udělat. Při výrobě těchto papírových květin s dětmi můžete použít různé odstíny barev.

Drobné květiny s dětmi

Vyrobte si s dětmi papírové květiny jednoduše-vyrobte-růžové-květy-udělejte si-spirálové-papírové proužky

I zde můžete vidět jednoduché ruční práce, pomocí kterých můžete vyrobit růžové lístky z papíru. Při výrobě papírových květin s dětmi stačí vystřihnout kruh z jakéhokoli papíru. Poté začněte z vnější strany řezat do kruhu ve spirálovém tvaru. Nakonec pás stačí srolovat a začít znovu zvenčí.

Tinker jarní dekorace

drátěné papírové květiny s dětmi tulipán-jarní květiny-konstrukce papírové vědro

Jarní květiny si můžete vyrobit i sami. Je to skvělý nápad, pokud například chcete darovat Den matek. Jak přesně vyrobit tyto papírové květiny s dětmi, se dozvíte v návodu v odkazu na konci článku. Z hotových tulipánů si také můžete udělat pěknou kytici.

Vyrobte si hyacint sami

Vyrobte si s dětmi papírové květiny hyacint-udělej si sám-návod-jarní dekorace

Minimálně stejně snadné je vyrobit hyacint. Uprostřed je složen čtvercový kus papíru v barvě typické pro květinu. Poté papír v ohybu ustřihněte, aby se objevily třásně. Poté tyto třásně omotejte kolem stonku, který pohrotíte srolovaným papírem a zároveň papír obalíte, zatímco jej zabalíte. Tato myšlenka je úžasně vhodná pro výrobu papírových květin s dětmi.

Papírové květiny vyrobte z krepového papíru nebo hedvábného papíru

Tinker papírové květiny s dětským hedvábným papírem-jednoduché-květiny-kutilské šeříky

Tento květ se dělá stejně snadno. Může sestávat z hedvábného nebo krepového papíru, ale vhodné jsou i jiné druhy papíru. Budete také potřebovat drát a korálky. Papírové květiny můžete vyrobit s dětmi pomocí níže uvedené šablony. Okvětní lístky můžete také kreslit volnou rukou. Potřebujete jich sedm, které leží na sobě.

Květina z papíru a drátu

drotové papírové květiny s dětmi drátěné perleťově purpurové krepové papírové květiny

Poté provlékněte drát korálkem a oba konce stočte k sobě. Drát se pak protáhne středem okvětních lístků. Na květ to zatím nevypadá. Pokud byste chtěli vyrábět papírové květiny s dětmi, poslední krok stále chybí. Nyní musíte upravit jednotlivé květinové vrstvy, dokud se neobjeví květina, kterou můžete vidět výše.

Vyrobte si s dětmi papírové květiny – šablony

papír-květiny-dráteník-děti-nápady-šablony-tisk-řezané lístky

Zde je šablona pro fialový květ, kterou si můžete vytisknout. Existují tři různé velikosti okvětních lístků, takže velikost okvětních lístků si můžete vybrat sami. Pokud vyrábíte papírové květiny s dětmi, můžete vyrábět květiny v různých barvách. Ty opět vypadají velmi pěkně v podobě kytice květin.

Vyrobte květiny na oslavě narozenin dětí

papírové květiny-dráteník-dětská kytice-umělá-punč-sláma-váza-zedník-jar

Můžete také vyrobit květiny s dětmi k narozeninám dětí a dát tak dětem práci. Pro takové případy zvolte jednoduché nápady řemesel, jako je tento. Květiny lze pohrávat s prvky srdce. Ty můžete připravit dětem předem nebo mít připravený punč. Pokud vyrábíte papírové květiny s dětmi, přilepte okvětní lístky lepicí páskou nebo lepidlem, uprostřed propíchněte otvory a na stonek použijte brčko.

Řemeslné nápady s papírem

papírové květiny-dráteník-děti-dekorace-nápad-kroužky na ubrousky-velikonoční-stůl-dekorace-jaro

Bez ohledu na to, jaké květiny s dětmi vyrábíte, mohou být použity k různým dekorativním účelům. Skvělý nápad je například tento kroužek na ubrousky, na který je použit proužek papíru, který následně ozdobíte ladící květinou. Děti si tak mohou vyrobit papírové květiny a použít je na jarní dekorace.

Vyrobte si z krabiček s dětmi květiny

papírové květiny-dráteník-děti-vajíčko-krabice-barevné-barvy-stonky slámy

Pokud děláte ruční práce s dětmi, měli byste samozřejmě také přizpůsobit projekty jejich věku. Některé nápady na řemesla mohou být stále příliš obtížné, zatímco jiné mohou být na věk vašeho dítěte příliš nudné. Nahoře vidíte nápad na výrobu papírových květin s dětmi, který je vhodný pro menší děti. Čtyři tvary krabičky na vajíčka jsou namalovány v jasných barvách a opatřeny brčkem.

Skládací papírové květiny s dětmi

papír-květiny-dráteník-děti-skládat-origami-květ-červený papír

Můžete také získat pěkné květy jednoduchým skládáním papíru. Návod na výrobu takových květin můžete vidět výše. Několik skládaných kruhů je položeno na sebe. Jako stonek se používá čistič trubek, který se jednoduše připne na zadní stranu květiny, čímž se kruhy spojí současně. Alternativně můžete skládat origami s dětmi a vyrábět papírové květiny.

Květina z papíru a bambulí

papír-květiny-dráteník-děti-šablona-udělej si sám-lepenka-zmrzlinové tyčinky-květiny-srdce

Květina nahoře, která je vyrobena z tvarů srdce, může být také navržena odlišně, jak ukazuje tento průvodce výrobou papírových květin s dětmi. Srdíčka si můžete vyrobit také sami tím, že si předem vyrobíte šablony z lepenky. Na stonky květů můžete použít nanukové tyčinky a poté k nim přidat listy ve tvaru srdce.

Vyrobte květiny pomocí papíru a knoflíků

drotové papírové květiny s dětmi obrázky-design-knoflíky-kutilské zmrzlinové tyčinky

Tyčinky zmrzliny můžete také natřít zeleně. Květy v této variantě mají opět kruhový tvar s vlnitým okrajem. Byly na něm nalepeny knoflíky. Jak vidíte, na výrobu papírových květin lze s dětmi použít nejrůznější materiály. Mnoho z nich už pravděpodobně máte v domě, aby nic nestálo v cestě spontánnímu odpoledni ručních prací.

Třásněný květ

papírové květiny-dráteník-děti-karton-miska-květiny-barvy-kutilství-lemování-řezání

Pokud chcete s dětmi vyrábět takové papírové květiny, budete potřebovat lepenkové misky – jednu velkou a jednu menší. Můžete je libovolně namalovat akrylovou barvou. Poté nakrájejte na okraj obou misek a vytvořte třásně. Lepte malou misku do velké a střed ozdobte krepovým nebo hedvábným papírem.

Řemeslné nápady pro děti

papírové květiny-dráteník-dětské-muffinové-papírové pouzdra-materiál-řezané lepidlo

Tyto varianty mají také okrajový vzhled, ale používají se pro ně papírová pouzdra na muffiny. Chcete -li s dětmi vyrábět papírové květiny, sem tam vyřízněte formy. Střed můžete navrhnout s kruhy papíru v jakékoli barvě. Z květů pak můžete vytvářet pěkné 3D obrázky nebo zdobit pohlednice.

Vytvořte obrovské květiny

papír-květiny-dráteník-děti-květiny-velký-formát-proužková tlačítka

Takové květiny můžete vyrobit v jakékoli velikosti. K výrobě papírových květin s dětmi potřebujete na jedné straně spoustu papírových proužků, ale také další papír na střed květiny, stejně jako každý knoflík. Vystřihněte papírový kruh, na který nalepíte proužky v podobě očka. Tímto způsobem vytvoříte dva řádky.

Jednoduchý návod

papírové květiny-dráteník-děti-krep-papír-řemeslo-papír-snadné-drátení-nápady

Tlačítko končí. Stonky jsou vyrobeny z drátu, který omotáte hedvábným papírem a přilepíte. Poté ke stonku připevněte drát v podobě listu, abyste s dětmi vyrobili papírové květiny, které také překryjte hedvábným papírem. Květy pak mohou být vystaveny v květináčích nebo umístěny do dřevěných bloků.

Květina s větrníkem

papírové květiny-dráteník-děti-větrník-květ-balkon-dekorace-terasa-zahrada

Vaše dítě si takovou květinu obzvlášť užije, protože které dítě nemá moc rád větrné turbíny? Květina může za pěkného počasí ozdobit okenní parapet, terasu, verandu nebo zahradu, zatímco větrná turbína se vesele otáčí ve větru. Pokud byste chtěli takové papírové květiny s dětmi vyrábět, postupujte podle následujících pokynů:

Pohrává si s čističem potrubí

papírové květiny-dráteník-děti-plyšový-drát-čistič-trubek-čistič-trubek-drát

Nejprve vytvořte stonek s listy z čističe potrubí. Poté ze tří srdcí vytvořte mírně zakřivený květ, který je uprostřed ozdoben kartónovou postavou ve tvaru zobáku. Papírové květiny tak můžete vyrábět s dětmi. Poté už chybí jen větrná turbína, kterou lze vyrobit stejně rychle a snadno.

Tinkerova větrná turbína

papír-květiny-dráteník-děti-matky-den-dárek-větrník-květináč

Pro větrnou turbínu budete potřebovat lepenku. Je stabilnější a odolává silnějšímu větru. Odřízněte čtverec šikmo dovnitř od rohů, aniž byste ho prořízli celý. Každý druhý roh je poté nalepen na střed náměstí. Chcete -li s dětmi vyrábět papírové květiny, stačí květinu přilepit na větrník, připevnit drát a dát do hrnce.

Udělejte si hezkou růži sami

papírové květiny-dráteník-děti-růže-udělej si sám-instrukce-dospělí-děti-hezké

I když je tato růže časově náročná, není těžké ji udělat sama o sobě. Jednotlivé okvětní lístky jsou omotány kolem kusu drátu, pokaždé jsou k drátu připevněny pomocí zelené lepicí pásky. Tímto způsobem sami rozhodnete, jak velká květina bude a zda má být zavřená nebo otevřená. Tato myšlenka výroby papírových květin s dětmi je vhodná pro starší děti.

Přání s květinami

papírové květiny-dráteník-děti-blahopřání-den matek-velikonoce-gratulace

Pokud byste chtěli vyrábět dárky ke Dni matek sami, můžete také přidat přání. U těchto blahopřání stačí vyrobit květiny z papíru. Na výrobu papírových květin s dětmi použijte barevný papír, na který si děti mohou nakreslit jakékoli květiny. Ty se pak nahrubo vystřihnou a nalepí na kartu oboustrannou lepicí páskou, aby vyčnívaly a vytvářely 3D efekt.

Papírové květiny na papírovém talíři

papírové květiny-dráteník-děti-roztomilé-jarní-obrázky-květiny-papírový talíř-tráva-barva-motýli

Pokud chcete s malými dětmi vyrábět květiny, můžete si pomoci i razníky. Skvělý nápad je takový obrázek, který je navržen na papírovém talíři. Jednoduše vyrobte s dětmi papírové květiny, nalepte je na talíř a namalujte volnou plochu pro oblohu a trávník. Další dekorace jako motýli jsou skvělý nápad.

Vyrobte si papírové květiny s dětmi z krepového papíru

papírové květiny-dráteník-děti-hedvábný papír-modrý-golfový míček-nápad-3d-květ

Tyto květiny lze pošťouchat krepovým papírem nebo hedvábným papírem. Jako pomůcka slouží golfový míček, ale lze použít i míč na stolní tenis. Chcete -li s dětmi vyrábět papírové květiny, zabalte papír kolem míče, jak je znázorněno, a přeřízněte přebytek z jedné strany. Poté naaranžujte okvětní lístky do květu a delší konce omotejte páskou, čímž vytvoříte stonek.

Květinový řetěz z květin

papír-květiny-dráteník-děti-věnec-havaj-sláma-papír-květiny-barevné-řetězec-výroba

Pokud s dětmi vyrábíte mnoho barevných papírových květin, můžete z nich vyrobit takový havajský náhrdelník. Vše, co potřebujete, jsou provázky a brčka. Pomocí jehly se nit střídavě propichuje papírovými květy a poté se protlačí malým kouskem slámy. Nakonec odstřihněte provázek a oba konce spojte k sobě.

Vyrobte si s dětmi papírové květiny na Velikonoce a na jaro

papír-květiny-dráteník-děti-věnec-zeď-design-květina-moc-květ-mix

Tento skvělý květinový věnec není o nic méně originální. Jako základ použijte lepenkový prsten, na který poté přilepíte mnoho květin blízko sebe poté, co s dětmi vyrobíte papírové květiny. Věnec může nejen zdobit stěny a dveře. Pokud prsten přilepíte na obě strany, věnec se úžasně hodí i jako dekorace do okna. S papírovými květinami můžete také vytvářet skvělé obrázky na okna.

Šablona pro květiny

papír-květiny-dráteník-děti-šablony-květiny-tisk-dráteník-odpolední návrhy

V neposlední řadě máme další tisknutelnou květinovou šablonu v různých velikostech, která může dětem usnadnit výrobu papírových květin. Mimochodem, pokud vyrábíte květiny z pauzovacího papíru, můžete s dětmi vyrábět krásné okenní květiny. Jak vidíte, nápadů na výrobu papírových květin s dětmi je mnoho. Uložte si všechny šablony pro budoucí ruční práce!

Pokyny pro tulipány tady.