Řemeslné nápady

Tinker obrázky s kameny – hezká nástěnná dekorace z přírodních materiálů

Dnes bychom vám chtěli představit obzvláště zajímavý nápad na zdobení stěn. Jedná se o originální nástěnné malby, jejichž motivy jsou sestaveny z kamenů. S trochou fantazie můžete vytvořit pozoruhodná umělecká díla, na která ani nepotřebujete mít zvláštní talent. Rádi bychom vám pomohli zasláním několika návrhů, pomocí kterých můžete zkrášlit Obrázky s kameny můžete to udělat sami. Ani začátečníci s tím nebudou mít žádné problémy.

Obrázky s kameny – nápady k napodobení

obrázky s kameny leskle-béžová-barva-muž-dítě-design

Obrázky můžete vytvářet z kamenů nejrůznějšími způsoby a pomocí nejrůznějších motivů. Nejjednodušší je kameny jednoduše očistit a použít je v přirozeném vzhledu. Kameny můžete také namalovat průhledným lakem, než vytvoříte obrázky kameny, abyste kameny ještě lépe zvýraznili.

Malování kamenů na Vánoce – nápady na skvělé zimní a sváteční motivy

Výroba dětské postýlky k Vánocům – 7 nápadů s pokyny

Malování kamenů jako nápad řemesla – skvělé příklady motivů

Originální obrázky z kamene – kombinujte oblázky a další přírodní materiály

obrázky s kameny tanec-pár-rock-roll-rock-shell

Kameny nemusí být nutně jediným materiálem, který na obrázky s kameny použijete. Tady je skvělý nápad, kde se jako dno použije kousek kůry. Pěkná mušle zase tvoří tanečníkovu sukni. Díky několika přírodním materiálům vypadá obraz ještě živěji. Kameny můžete uspořádat v libovolném pořadí tak, aby tvořily určité postavy.

Nalepte kameny na místo

drotářské obrázky s kameny-les-milovníci břízy-louka-malování

Kameny se jednoduše nalepí horkou lepicí pistolí. Ujistěte se, že používáte dostatek lepidla, ale ne příliš mnoho, aby lepidlo nevytékalo po stranách, když jej přitlačíte na povrch. Nejlepší je to udělat na jiném povrchu, než si obrázky pohrajete kameny.

Svatební řezby do kamene

obrázky s kameny romantický-nápad-svatební-pár-oblázek-bílo-šedý

Obrázky s kameny, které mají specifické téma, se hodí nejen k dekoraci vašeho domova, ale jsou také perfektním dárkem. Výše uvedený příklad může být navržen jako svatební dar. Myšlenka je nejen originální, ale má také zvláštní kouzlo, protože je vyrobena sama. Není to ani příliš složité a pompézní.

Rustikální rám

obrázky-kameny-ptáci-větve-větvička-rustikální-rám-kutilská inspirace

Protože pro obrázky s kameny používáte přírodní materiály, můžete si pro rámeček vybrat jakýkoli styl. Zde můžete vidět atraktivní rám v rustikálním stylu, ale moderní nebo vintage rám je také vhodný k získání dokonalé varianty pro váš životní styl. Dvojice ptáků stojících na větvi ze Zwegu.

Skládejte kameny na sebe

obrázky-kameny-plátno-inspirace-láska-pár-zen-vkus

V závislosti na obrázku se může stát, že na sebe musí být naskládáno několik kamenů. S horkým lepidlem samotným není problém. Mějte však na paměti, že mnoho kamenů je na malém plátně nebo jiném povrchu těžší. Na to byste měli pamatovat, až hotové obrázky připevníte kameny na zeď. Vyčnívající hromádky kamenů táhnou obraz dolů.

Legrační želva

obrázky-kameny-dráteník-nápady-želva-oceán-modré-pozadí

Pokud použijete plátno, můžete si ho předem namalovat a vytvořit kameny pozadí, které odpovídá zvolenému tématu. Tento příklad ukazuje jako motiv želvu. Protože toto žije v oceánu, bylo vybráno tmavě modré pozadí. Současně jsou také lépe vyjádřeny světelné oblázky.

dělat obrázky s kameny sami-ovce-oblázky-šedá barva

Barevné kameny do koruny stromů 

obrázky-kameny-strom-štěrk-kmen-listy-oblázky

Klasikou mezi obrázky s kameny je strom. Kmen a korunu můžete navrhnout jednoduchou tyčí a spoustou barevných nebo jednobarevných kamenů. Výsledek je prostě úžasný. Větve navíc můžete napodobit několika tenkými větvičkami. A to vše, aniž byste museli dělat tahy štětcem. Kdo neumí kreslit, dělá s tímto typem obrázku správnou volbu.

Vytvořte jemný obrázek s oblázky a dřevem

obrázky-kameny-loď-jezero-plátno-design-lepidlo-motiv-nápady-snadné

Obrázky s kameny nemusí být složité. Výše uvedený obrázek vyzařuje zvláštní klid, který je dán nejen tématem a motivem, ale také použitím menšího počtu materiálů. Vhodné kameny najdete rychle a snadno na každé procházce. Samozřejmě můžete také zakoupit dekorativní štěrk v jakékoli přírodní barvě.

Formování lidí

images-stones-women-market-shopping-bags-wall-images-diy

Pokud chcete tvarovat lidi, potřebujete kulaté kameny na hlavu, podlouhlé kameny na končetiny a oválné kameny na tělo. Než kameny nalepíte na místo, položte je volně k sobě. Poté je postupně zafixujte lepidlem. Popusťte uzdu své fantazii při vytváření obrázků s kameny. Tvary kamenů často inspirují určité motivy.

Kamenný obrázek ptáků na plátně

obrázky-kameny-hnědé kameny-rackové-dráteník-nebe

Obrazy na plátně a kameny lze skvěle kombinovat. S trochou akrylové nebo dokonce olejové barvy můžete vytvořit působivé obrázky s kameny, které budou na zdi zvláštním poutačem. Zde opět vzniklo jednoduché pozadí. V tomto případě se jedná o oblohu a moře ve dvou různých odstínech modré. Rackové jsou zase z kamenů.

Rodinné řezby do kamene

obrázek-kameny-rodina-design-otec-matka-děti-nápisy

Takovým obrázkem můžete symbolizovat soudržnost své rodiny. Nápis je také skvělý nápad. Tyto si můžete předem vytisknout na list papíru, který poté použijete jako podklad pro návrh obrázků s kameny. S kameny mimochodem ladí i naplavené dříví. Díky tomu bude obrázek vypadat romantičtěji.

Použijte ploché kameny

obrázky-kameny-plachetnice-barevné-plachty-naplavené dříví

Zejména na plážích často najdete ploché kameny řezané mořem. Dávejte si proto pozor na příští dovolenou. Obzvláště snadno se s nimi pohrává, protože mají velkou plochu, na kterou se lze lepit. Ploché kameny můžete také barevně namalovat, abyste si sami vytvořili barevné obrázky s kameny.

Malujte kameny na obrázky

obrázky-kameny-nápady-město-pobřeží-moře-maják

Malovat lze samozřejmě nejen ploché kameny. Nahoře vidíte propracovanější obrázek, který má kameny přeměněné na domy a stromy. Tímto způsobem lze navrhnout celá města nebo vesnice a krajiny. Nejprve namalujte pozadí, které necháte zaschnout. Mezitím můžete navrhnout kameny. Pak se vše jen hezky poskládá a obrázky s kameny jsou hotové.

Obrázky s kameny a mořem

malba-obrázky-s-kameny-pláž-stromy-slunce-moře

Aby barva vydržela déle, doporučujeme také kameny zalepit průhledným lakem. U této nástěnné malby věnujte pozornost způsobu, jakým bylo slunce navrženo. Protože nemůžete přesně uspořádat kameny, použijte stejnou barvu, jakou jste použili na pozadí. Paprsky si tak dokonale přijdou na své. Na obrázky s kameny existují různé triky.

Atraktivní kytice

obrázky-kameny-květiny-tulipány-strauss-stuha-len

Obrázky s kameny mají 3D efekt, protože vyčnívají. Ještě více to můžete zdůraznit přidáním dalších objektů. U této kytice byla například použita také dekorativní tkanina, jak se to dělá u skutečné kytice. Květy jsou vyrobeny z malovaných kamenů, zatímco listy mohou být také vyrobeny z řemeslné hlíny.

Romantická pobřežní krajina

obrázky-kameny-útes-moře-městské-domy-romantické-západy slunce

Zde je další příklad města na pobřeží. Nejprve bylo navrženo moře a západ slunce. Město má dokonce kostel a je obklopeno atraktivními útesy. Opravdu skvělý nápad na obrázky s kameny, nemyslíte? Díky zeleným kamenům vypadá obraz ještě přirozeněji.

Tvar páva

obrazové kameny-japonská atmosféra-páv-rám obrazu-nástěnná dekorace

Tento páv vypadá složitěji, než ve skutečnosti je. Zajímavostí je, že ocas je stylizovaný za obrázek a pokrývá část rámu. Je to také příklad kamenných obrázků, kde jsou kameny naskládány na sebe. To má zabránit mezerám. Zkomplikovat pozadí je. Můžete si však také vybrat toto jinak.

Vtipné kamenné obrázky na svatbu

obrázky-s-kameny-svatební-nevěsta-ženich-svatební-rámy-svatebních šatů

Tento obrázek je obzvláště vtipný. Motiv nevěsty a ženicha lze také nahradit jiným. Obrázek opět originálním způsobem překrývá rámeček obrázku. Vymyslete zajímavé motivy na obrázky s kameny a takto si navrhněte stěny v každé místnosti. Vyberte si zenové motivy do koupelny nebo ložnice, ovoce a zeleninu do kuchyně a romantické nápady do obývacího pokoje nebo udělejte radost příteli nebo příbuznému!