Řemeslné nápady

Techniky malování krémem na holení – návody na zajímavé umění

Malování obrázků s krémem na holení s dětmi

Znovu a znovu se objevují nové možnosti pohrávat si nebo být kreativní a často nejsou potřeba ani speciální materiály, ale používají se jednoduché věci z každodenního života. Pokud hledáte zábavné nápady, které by vaše děti mohly vyzkoušet v deštivém dni, aby je zabavily, dnešní by mohl být to pravé pro vás. Stačí ukrást pěnu na holení z koupelnové skříňky táty a dostat barvu a můžete vyrazit. S těmito dvěma základními materiály můžete vytvářet krásné obrázky pěny na holení. A protože je potřeba hodně práce s prsty a je hotovo, malí si užijí spoustu zábavy. Zní to zajímavě a slibně, že? Pak už nečekejte, začněte malovat obrázky krémem na holení. Nebo jste učitelka ve školce a hledáte nápady pro uplatnění svých dětí ve školce? Pak můžete také ve školce malovat krémem na holení!

Jak můžete malovat krémem na holení?

Malování pěnou na holení na dětské zahradě nebo na oslavě narozenin dětí

V zásadě existují dva různé způsoby, kterými můžete malovat obrázky pěnou na holení a které bychom vám také rádi představili v tomto článku. Rozhodnete se, kterou ze dvou technik chcete vyzkoušet. Oba si samozřejmě můžete také jednou vyzkoušet. První technikou je doslova malování pomocí rukou a prstů, stejně jako klasický štětec. Druhá varianta vytváří krásný mramorový efekt, který je poté přenesen na papír nebo lepenku. Jak to přesně funguje, se dozvíte níže. U druhé techniky lze pomocí šablon navrhovat zajímavé motivy. To je složitější a pracnější než u ostatních dvou myšlenek, a proto je vhodnější pro dospělé nebo starší děti. Pokyny, jak to udělat, najdete také ve videu níže.

Namalujte obrazy na plátno pěnou na holení

Děti rády malují štětci a barvami

První způsob, jak natřít krémem na holení, je použít ho jako barvu. K tomu si sami vyrobíte barvy, které pak budou použity na malování. Můžete namalovat jednoduchý papír, lepenku nebo skutečné plátno. Použijte ruce, a pokud nepoužíváte barvy na prsty, rukavice. Budete potřebovat následující věci:

 • pěna na holení
 • Prstové barvy, potravinářské barvy nebo akrylové barvy
 • Rukavice (pokud používáte akrylové barvy)
 • Nádoby na barvy (hrníček nebo forma na muffiny)
 • Dřevěné tyčinky, brčka nebo jiné věci na míchání
 • štětec
 • vodotěsná podložka (např. papír na pečení)

Smíchejte barvy v plechu na muffiny s pěnou na holení

Do každého šálku vložte krém na holení a vybarvěte ho různými barvami. Čím více barvy vložíte, tím bude barva silnější. Nepoužívejte příliš mnoho pěny, abyste mohli dobře promíchat. Hotové barvy pak můžete použít štětcem (nebo rukama, pokud malujete krémem na holení a prstovými barvami) k malování krásných obrázků na papír. Pokud zvolíte tuto techniku ​​pro malování krémem na holení, můžete pomocí ní ukázat svým dětem, jak míchat různé odstíny ze tří základních barev. Naučí se tedy něco nového a zároveň se pobaví.

Malování mramorových vzorů pěnou na holení – pokyny a materiály

K malování pěnou na holení můžete použít prstové, potravinářské a akrylové barvy

Můžete také uvítat mramor s pěnou a barvami. Toto je další technika pro vytváření krásných obrázků s krémem na holení. Materiály, které k tomu budete potřebovat, jsou téměř stejné jako u výše uvedeného průvodce a jsou následující:

 • pěna na holení
 • Barvy
 • plech na pečení
 • Slámy na míchání
 • třpyt podle libosti
 • voděodolná podložka
 • Papír nebo lepenka
 • malý kousek lepenky, pravítko nebo špachtli

Jednoduše natřete pěnou na holení - pokyny, jak to udělat sami

Tentokrát naplňte plech pěnou na malování krémem na holení. Pak na něj můžete libovolným způsobem distribuovat různé barvy. Vyberte si odstíny, které se vám zdají krásné, a kombinujte je podle libosti. Neexistují žádná pravidla. Můžete také přidat třpyt. Poté vše promíchejte a promíchejte. Můžete vytvářet různé vzory. Experimentujte s barvami a vzory! Jakmile jste se vzorem spokojeni, vezměte list papíru (nebo lepenku, protože se navzdory vlhkosti nezkroutí) a opatrně jej položte na pěnu na holení. Můžete jej také trochu stlačit.

Děti i dospělí mohou malovat krémem na holení

Nyní opatrně znovu odstraňte papír nebo lepenku a nechte pěnu na listu asi 3 minuty, aby mohla absorbovat barvy. Poté pomocí malé lepenkové krabice seškrábněte přebytečnou pěnu. Zbývá jen krásný vzor. Nyní můžete znovu trochu promíchat nebo přidat nové barvy a pořídit nový obrázek.

Pro blahopřání a obálky pro kutily použijte obrázky z pěny na holení

Hotové mramorové obrázky jsou skvělé jako základ pro další ruční práce. Nechte barvy dobře zaschnout a můžete na ně pokračovat v malování. Ale takové vzory jsou také skvělé pro DIY přání. Místo formátů A4 jednoduše použijte lepenku ve formátu A5. Nebo použijte obálky! Vaše děti určitě vymyslí něco skvělého, co bude s hotovými obrázky dělat.

Nakreslete obrázky a motivy do pěny a vložte je na papír

Pokud již experimentujete s barvami a pěnou na holení, můžete místo mramorového vzoru namalovat do pěny také pěkný obrázek. Mohou to být jednoduché květiny a jiné motivy nebo komplikovanější krajiny. Pokud pak dáte list papíru nebo lepenky na pěnu, tento namalovaný obrázek se přenese, což je pěkná a zajímavá alternativa k první technice.

Navrhujte motivy pomocí šablon

Pro krásné obrázky použijte šablony na malování pěnou na holení

Také starší děti a dospělí mohou při malování pěnou na holení ve školce vytvářet krásné motivy. Můžete to samozřejmě zkusit s mladšími dětmi, ale budete jim muset pomoci. Vyberte si jakýkoli design, který vystřihnete z listu papíru a vytvoříte šablonu. Můžete to udělat řemeslným nožem na vhodném povrchu. Poté připravte pěnu na holení na mramorování. Nyní položte šablonu na pěnu a na ni celý list papíru. Pěna a barvy se na papír přenesou pouze ve formě vašeho motivu.

Nápad na použití šablony s motivem jednorožce

Nyní nechte barvy trochu zapracovat a odstraňte přebytečnou pěnu z papíru. Ve videu níže můžete opět vidět, jak se šablona používá. Alternativně můžete šablonu položit na list papíru a poté pomocí pravítka, špachtle nebo něčeho podobného nabrat trochu barevného krému na holení a přetřít jej šablonou.

Konečně můžete nechat děti opravdu pěkně hrabat se v pěně. Když je v létě pěkné počasí, můžete si dokonce hrát venku s pěnou na holení. Pak si nemusíte dělat starosti ani s nastavením. Malování pěnou na holení není vhodné jen do školky. Tuto myšlenku můžete také použít, pokud slavíte narozeniny dětí a hledáte něco zajímavého, co byste mohli udělat s malými tyrany. Nezapomeňte však rodiče předem varovat, aby s nimi mohli poslat vhodné oblečení. Hotové obrázky z pěny na holení si pak děti mohou nechat na památku a odnést si je s sebou domů.

Děti rády malují rukama, což lze provést i krémem na holení

Jak tedy vidíte, variant pro malování krémem na holení je mnoho. Stačí trocha fantazie, kterých má většina dětí dostatek, a zaručeně vytvoří nádherná mistrovská díla. K vytváření krásných a efektních obrazů nepotřebujete ani talent pro malování. A nejlepší na tom je, že každý obrázek je opravdu jedinečný, protože žádný nebude jako ten druhý.

Šablony z peří, které jsou vhodné i pro malování pěnou na holení

K malování použijte barevný krém na holení rukama

Malování kaktusu v poušti krémem na holení

Mramorový obrázek jako základ pro páva

Obrázek pěny na holení lze použít jako nástěnnou malbu pro dekoraci

Malování na plátno holící pěnou v jasných barvách

Obrázek v zelených barvách s oranžovou a modrou

Krásný strom v podzimních barvách s dlouhými větvemi

Při navrhování použijte místo papíru papírový talíř

Vytvořte nádherné vzory v pěně na holení pomocí dřevěné tyčinky nebo brčka

Pěnové obrázky na holení připomínají mramorový vzor

Natřete ohňostroj barvami a pěnou na holení a přeneste je na papír

Vtipný nápad na holení pěnových obrázků v podobě Pacmana

Kunterbutnes obrázek vyrobený z pěny na holení jako kutilský nápad

Nápad na ruční práce s dětmi - domácí obrázky s barvami a pěnou na holení