Řemeslné nápady

Strickliesel Pokyny a nápady, co můžete s kabelem dělat

nápady na pletení rouna návody-užitečné-vlna-košík-pletací jehlice

Možná jste už o Stricklieselu slyšeli? Jedná se o malý nástroj pro pletení. Se Strickliesel získáte šňůru libovolné délky ve formě trubice, kterou lze použít jako prvek pro širokou škálu projektů. Pokud jste ve Stricklieselu nováčci, pomůžeme vám s pokyny jako základem. Jinak máme ještě pár skvělých Stricklieselovy nápady dát dohromady, které můžete kdykoli napodobit.

Strickliesel Ideas – Jak vypadá Strickliesel?

nápady na pletenou látku roztomilý-design-dívka-postava

Strickliesel je k dispozici v široké škále tvarů a barev. Zatímco dříve se vyrábělo ze dřeva, dnes může plast sloužit jako materiál. Pokud máte po přečtení tohoto článku chuť spontánně plést, můžete si dokonce rychle vyrobit pletací bochník pomocí materiálů z domácnosti. Několik nápadů k tomu najdete v následujících Strickliesel Ideas. Na něco také můžete přijít sami.

XXL pletení: Přikrývky, šály, polštáře nebo svetry z obří síťoviny jsou trendy

Pokyny pro pletení pro začátečníky: Osvojte si nejdůležitější základní techniky

Plette deku s hrubými oky bez jehel – návod na kopírování

Strickliesel Ideas – Pokyny

Nápady na pletené rouno hezky-dekorace-vyrobte si-domácnost-zkrášlete

Návod na Strickliesel je velmi jednoduchý a úžasně vhodný pro začátečníky, kteří neznají ani základy pletení. Pletací jehla je také skvělou alternativou pletacích jehel. K práci se Strickliesl potřebujete kromě pomůcky i vlnu v jakékoli barvě. Můžete použít jehlu, která vám pomůže lépe dostat vlněnou nit přes pletací bochník.

Jak funguje Strickliesel?

nápady na pletení rouna kroky-příze-vinutí-nehty-prst-ruční práce

Nyní musíte omotat vlněnou nit kolem čtyř háčků (v tomto případě hřebíků) vytvořením smyček. Nejprve jeden háček, potom další a tak dále. Strickliesel může mít až osm háčků. Bez ohledu na počet jsou kroky vždy stejné. Jediným rozdílem je průměr hotové šňůry, který později použijete pro nápady Strickliesel.

Výroba pletacích bochníků řetězů

nápady na pletené teaselky základy-návod-hobby-volný čas-šťourat-nápady

Nyní omotejte další řadu kolem háčků, jen tentokrát nevytvoříte žádné smyčky. Tímto krokem dochází ke skutečnému pletení. Velkou jehlou nebo háčkem naberte očko z prvního kola a nasuňte ho přes háček a tím i přes druhou řadu vlněných nití.

Zábavná zábava

Návody na pletené rouno instrukce-základy-větvičky-nehty

Pokračujte tedy, dokud pro nápady Strickliesel nedostanete požadovanou délku kabelu. Hotová šňůra prochází otvorem v pletené šňůře a po chvíli se objeví sama. Z vlny usekněte nit a provlékněte nit jehlou. Můžete jím sbírat jednotlivé smyčky a současně je sundávat z háčků. Pomocí jehly pevně utáhněte nit, aby se otvor utěsnil.

Vyrobte si vlastní pletací bochník

Pletení fleece-nápady-kutilství-zmrzlinové tyčinky-toaletní papír-role-barevné barvy

Jak již bylo zmíněno, můžete si také vyrobit pletací bochník sami. Ve výše uvedených pokynech byla k tomuto účelu použita dutá větev, která byla vybavena čtyřmi hřebíky. Stejně snadno můžete použít roli toaletního papíru, na kterou nalepíte tyčinky od nanuku nebo špízy ke kešu. Můžete je také vybarvit, aby pletené trsy vypadaly hezčí. Můžete použít další materiály z domácnosti, abyste se stali pomocníkem pro nápady Strickliesel.

Skvělé nápady pro Strickliesel

pletení-rouno-nápady-design kabelu-modrá-vlna-žárovka-osvětlení

Co si myslíte o této lampě? Docela cool, že? V této myšlence slouží šňůra z pleteného lana pouze jako kryt kabelu, který má však opravdu pěkný vzhled. Můžete si pohrávat s několika z těchto nápadů Strickliesel a vyzdobit celý byt nebo vytvořit barevnou skupinu lamp.

Materiály pro lampu

materiály pro pletení-nápady-lampa-udělej si sám-začátečník-inspirace

Existuje mnoho nápadů společnosti Strickliesel, které nevyžadují mnoho materiálů. Jedním z nich je také tato lampa. Pořiďte si objímku s vhodnou žárovkou, kabelem, vlnou jakékoli barvy, pletací jehlou, šroubovákem a háčkem. Délku kabelu si určujete sami v závislosti na výšce místnosti.

Plette plášť kabelu

pletení-rouno-nápady-ovinutí kabelu-jednoduchá-lampa-drátování

Tentokrát pletete kolem kabelu. Chcete -li to provést, jednoduše vložte kabel otvorem pleteniny. Můžete také nejprve uplést trubku a poté zasunout kabel dovnitř, ale hrubé konce kabelu by to mohly velmi zkomplikovat a riskujete lámání vlny. Jakmile dokončíte kabel, stačí připojit zástrčku a zásuvku. Pokud o tom nemáte tušení, pomůžeme vám, abychom při zapnutí lampy neriskovali zkrat. Takové nápady Strickliesel jsou také velmi vhodné jako dárky.

Nápady na pletení šňůr s velkým průměrem

pletení-nápady-hadice-pletení-manžety-domácí

Čím více háčků má Strickliesel, tím bude kabel širší. To může být pro některé Stricklieselovy nápady velmi přínosné. Můžete tedy rychle a snadno uplést návleky na ruce nebo nohy nebo vytvořit šátek z několika těchto velkých šňůr. Hadici od Strickliesel lze také použít jako kryt pro různé předměty. Zde je případ jako příklad:

Plette pouzdro s pleteným bochníkem

pletení-rouno-nápady-pouzdro-sluneční brýle-kutilství-pletení-začátečníci

Pouzdro vypadá elegantně a je obzvláště ochranné, protože je vyrobeno z měkkého a silného materiálu. Je jen důležité, abyste odhadli správnou velikost. Stejným způsobem můžete také vytvořit ochranné pouzdro pro svůj mobilní telefon, chránit externí pevný disk nebo cokoli jiného, ​​co musíte uložit.

Zašijte otvor

pletací-nápady-drotárské-pouzdro-brýle-jen-šít-vlna-příze

Hotovou trubku musíte na jedné straně samozřejmě zavřít, aby dotyčný předmět nemohl vyklouznout. Jehla, kterou provléknete přebytečnou nit, funguje dobře. Prošijte horní stehy a dokončete šev uzlem. Aby to nebylo vidět, můžete jednoduše otočit nový kryt naruby jako příklad pro nápady Strickliesel.

Strickliesel nápady na šňůru

pletení-nápady-krabice-zdobení-pruhy-šňůrka-ovinutí

Existuje nekonečné množství nápadů Strickliesel, které můžete implementovat s hotovou šňůrou. Pokud nemůžete vytvořit požadovaný průměr pro požadovaný objekt, jednoduše použijte tuto variantu pro zdobení. Šňůry jsou sešity na obou koncích a navlečeny přes plechovku. Lze navrhnout barevný pruhovaný vzor.

Podnosy pro hrnce

nápady na pletení-hrnce-tácky-kuchyně-zdobení-užitečné-doplňky-nápad na dárek

Tyto trivety jsou podobné Stricklieselovým nápadům. K tomu však lze použít i celou šňůru. To je omotáno kolem sebe ve formě spirály. Použijte libovolné barvy, kombinujte je nebo se dokonce pokuste vytvořit vzory a motivy. Dlouhou šňůru musíte zašroubovat jako hlemýžď ​​a přišít ji zezadu. Koberec Strickliesel je také skvělý nápad, pokud hledáte originální a domácí dárky.

Po již popsaných krocích můžete svému dítěti navrhnout roztomilou tašku. K tomu potřebujete dva stejně velké šneky, které jednoduše sešijete k sobě. Ponechte vak otevřený a našijte rukojeť na místo.

Kreativní nápady zvířat Strickliesel pro děti

Dlouhou šňůrou lze také vykouzlit roztomilé zvířecí figurky. Vezměte si starou ponožku a vycpěte ji vatou. Ušijte otevřenou stranu na požadovanou velikost, vytvarujte tělo a omotejte šňůrku kolem ponožky. Zajistěte šňůru jehlou a nití. Další kousek šňůry můžete použít k vytvoření rukou, nohou, nosu a očí, které přišijete na plyšovou hračku. Můžete také použít barevná tlačítka pro oči.

Ozdobte věšáky na kabáty

pletené látky-nápady-věšáky-zdobit-vlna-barevné-doplňky

Jakkoli jsou věšáky na kabáty praktické, mohou vypadat nudně. Vneste do svého šatníku jasné barvy oblečením věšáků pletenými šňůrami. Můžete použít dvě šňůry najednou, které navléknete na obě poloviny, nebo můžete použít celou šňůru, jejíž jednu stranu zavřete a poté šňůru navléknete přes celý věšák. Jakmile jste uprostřed, vložte háček do jedné ze sítí. Poté sešijte i druhou stranu.

Vytvořte krásné květiny

nápady na pletení-motání květin-hezká-deko-béžová

Velmi oblíbené jsou také květiny, které lze použít nejen jako přívěsky, ale také pro nápady na pletení šperků nebo na ozdobu oblečení, polštářů a přikrývek. Hotová šňůra má tvar podle obrázku. Každá z tvarovaných smyček je uprostřed sešita, takže květina drží tvar. Další kus pletené šňůry je pak umístěn uprostřed, aby skryl šev.

DIY nápady Strickliesel

úplety-nápady-blueten-knoflíky-pletení-jednoduché-přívěsky

Místo druhého kusu šňůry můžete také použít knoflíky, které jsou oblíbeným dekorativním prvkem, pokud jde o kutilské projekty. Knoflíky lze nalepit nebo přišít na místě a nejlépe vypadají, když zvolíte kontrastní barvu. Tyto krásné květiny jako nápady na pletení slouží jako přívěsky. Pokud chcete, můžete do delší šňůry uplést řemeslný drát. Usnadní vám to tvarování jednotlivých okvětních lístků.

Z květin, které jste sami vyrobili, můžete také vytvořit krásnou jarní dekoraci. Vyrobte si například barevný věnec, kterým ozdobíte okno. Jednoduše provlékněte tenkou šňůru jednotlivými květinami, zavažte je a zavěste věnec. Pomocí šňůry od Strickliesel můžete také vytvářet jakékoli další figurky. Můžete například vyrábět různé tvary ovoce nebo zeleniny a vytvářet skvělé dekorace do kuchyně nebo pěkné hračky pro své děti.

Ruční práce se Stricklieselem

Knit fleece-nápady-dekorace-originální-úl-pin polštář-dráteník-včely-dekorace

Tento úl vyrobený ze šňůry na vás určitě udělá dojem. Myšlenka může sloužit pouze jako dekorace nebo může sloužit užitečnému účelu. V tomto případě slouží úl jako kolíkový polštář. Chcete -li to provést, můžete jej položit na malý polštář nebo přímo plnit. K tomu můžete použít vatu.

Pletení s dětmi

pletená látka-nápady-ohřívač šálků-udělej si sám-knoflíkový přízvuk

Se Strickliesel můžete také učinit pletení pro své děti chutnějším. Technologie je dětská hra a rychle se stane novým koníčkem vašich dětí. Strickliesel je vhodný pro děti od 5 – 6 let. Záleží na tom, jak daleko je dítě v motorice.

Rádi bychom vám také představili poslední příklad originálních nápadů Strickliesel. Je to domácí ohřívač šálků, který je ideální na zimu.

Strickliesel nápady na tácky na brýle

pletené fleecové nápady plstěná vlna-lepidlo-jednoduše-stimulace

Šňůru Strickliesel lze použít nejen jako trivet, ale také na brýle. Pro tyto nápady Strickliesel musíte nejprve vyrobit kabel v jakékoli barvě a velikosti. Ten je pak zpracován do keltského uzlu. Jak to funguje, můžete vidět na obrázku výše.

Ozdobte stůl

nápady na pletené podložky tácky-brýle-udělej si-uzly

Aby uzel držel na svém místě, přilepte na dno kousek plsti. Pokud chcete protiskluzové podložky, můžete také použít gumu. Umístěte uzel na látku a obkreslete obrys. To by mělo být trochu menší. Přilepte látku k uzlu a na ni položte těžkou knihu. Můžete také navrhnout tácky jako Stricklieslovy nápady odlišně.

Tinker s abecedou

nápady na pletení-písmena-abeceda-děti-hračky

K návrhu písmen lze použít široké i úzké šňůry. Trubičky se jednoduše nacpou vatou. Vaše dítě se tak bude učit písmena extra bavit. Stricklieselovy nápady mohou být také velmi užitečné. Písmena se také dobře hodí jako dekorace do dětského pokoje.

Designové písmo

Pletená stuha pro děti, nápisy-dárky-nápady-jména-psací šňůry

S dostatečně dlouhými šňůrami můžete pěkně navrhnout nápis. Jsou ideální pro zdobení zdí nebo dárků. Vezměte si šňůru a vyzkoušejte různé varianty těchto nápadů na pletení. Vybraný design pak lze nalepit na požadovaný povrch. Můžete také navrhnout pletené písmo pomocí drátu a implementovat mnoho nápadů na výzdobu svého bytu. Nejlepší je uplést řemeslný drát do tuby. Když jste připraveni, aby šňůra trčela z pleteniny, můžete jeden konec drátu zatlačit dolů do otvoru. Pletení drátem je trochu únavnější, protože řemeslný drát musíte mít stále u sebe. Navlékání drátu do hotové hadice je mnohem obtížnější a nefunguje vždy. Je proto nejlepší drát předem zasunout.

Spolu s dítětem můžete vytvořit nápis na dveřích z nápisu s drátem. Hotovou šňůrou ohněte jméno dítěte. Pořiďte si dřevěnou desku, kterou můžete natřít akrylovým lakem na jakoukoli barvu. Nalepte jméno na dřevěnou desku a na zadní stranu desky připevněte pletenou šňůru s malými hřebíky. Vaše dítě tedy může pověsit ceduli na kliku.

Řetízek z uzlů

nápady na pletení-šperky-řetízek-uzel-žlutá barva

Jakmile se rozhodnete vyrobit řetěz, můžete jej udělat zajímavějším tím, že na šňůře vytvoříte zajímavý uzel. Šperky jsou jedním z nejoblíbenějších nápadů společnosti Strickliesl, protože se rychle a snadno implementují. Můžete také vyrobit řetěz z několika šňůr nebo vyrobit náramek nebo náušnice. Na elegantní náhrdelník musíte uplést tři nebo čtyři šňůry, podle požadované tloušťky, které poté splétáte na plocho. Nakonec můžete připojit uzávěr s koncovkami. Pokud si nejste jisti, jak dlouhý chcete řetěz mít, je nejlepší jej uplést o něco déle. V případě potřeby je můžete zkrátit.

Pokud chcete navrhnout náhrdelník s perlami, potřebujete kromě vlny ještě dřevěné perly, které jsou zapracovány do pletení. Výroba trvá o něco déle než u již popsaného kabelu, ale je stejně jednoduchá a také velmi vhodná pro začátečníky. Ve spodní části pletacího lisu uplete kousek šňůry, kterého se můžete dotknout. Ušijte konec a přitlačte dřevěný korálek shora na konec šňůry. Pomocí pletací jehly nebo kuličkového pera vám usnadní protlačení korálku úzkým otvorem. Poté sešijte šňůru několika stehy, aby byly jednotlivé korálky dobře definované. Střídejte pletení a přidávání perel, dokud nedosáhnete požadované délky. Nakonec připevněte sponou nebo sešijte oba konce k sobě.

Se Stricklisel můžete také vyrábět vlasové doplňky. Pletenou šňůru můžete použít například k vytvoření krásné čelenky. Za tímto účelem jsou pleteny tři trubice stejné délky, které jsou poté spleteny do silné trubky. Nakonec sešijte konce šňůr.