Řemeslné nápady

Skvělé nápady, co dát na velikonoční vajíčka, a návod, jak to udělat sami

Pokud chcete navrhnout kreativní velikonoční vajíčka, nemusíte se spokojit pouze s normálními barvami. Místo toho nebo navíc můžete použít širokou škálu materiálů a přilepit je na velikonoční vajíčka. Ať už jde o látky, peří, perly, papír nebo dokonce koření a semínka – pokud máte letos chuť na něco nového, můžete dnes vyzkoušet jeden z našich nápadů. Jsou také skvělé, pokud hledáte zdobení kraslic s dětmi nebo techniky kraslic do školky.

Lepení na velikonoční vajíčka – vyzkoušejte si krásné techniky vajíček s dětmi i dospělými

Zakryjte velikonoční vajíčka různými materiály - nápady, tipy a návody

Pokud jde o navrhování vajec s ozdobami a lepidlem, můžete použít jakékoli druhy vajec. To znamená, že jsou vhodná nejen vařená a foukaná velikonoční vajíčka, ale také ta z plastu, polystyrenu, dřeva nebo jiných materiálů. Volba je na tobě!

Jaké lepidlo?

To mimochodem platí i pro výběr lepidla. Pokud chcete lepit velikonoční vajíčka, jsou vhodné lepicí tyčinky na papír a ubrousky, oblíbené horké lepidlo na perly nebo kamínky, lepidlo na textil nebo cokoli jiného, ​​co máte po ruce. Vše závisí na tom, s čím dáváte přednost práci a jaký materiál chcete na vajíčka opravit. Pouze pokud chcete ozdobit vařená vejce, která se budou jíst později, měli byste zvolit neškodné lepidlo na vodní bázi.

Velikonoční vajíčka přikryjte látkou

Velikonoční vajíčka přikryjte plátnem šedě a krajkou

Chtěli byste s dětmi ozdobit velikonoční vajíčka? Pak je náš první nápad ideální. Použijte jakékoli kousky látky, které nastříháte na kousky nebo proužky, a poté vajíčka přikryjte. Barevná látka se samozřejmě nejlépe hodí pro děti a má také velikonoční motivy, takže ještě lepší! Dospělí se také mohou odvážit přijít s takovým vintage nápadem, lepením velikonočních vajíček a spojením prádla s krajkou vytvoří jedinečnou dekoraci stolu.

Slepte velikonoční vajíčka samolepícími textilními páskami v krásných barvách

Existují také skvělé vzorované, samolepicí textilní pásky, které usnadňují ruční práce nejen dětem. Proužky můžete nakrájet na kousky libovolné délky a poté rozložit na vajíčko. Takové pásky se skvěle drží na skutečných i umělých vejcích.

Velikonoční vajíčka jsou pokryta pruhy modrých džín a marimekko v černé a bílé

Nebo co říkáte na tuto myšlenku, že můžete použít své staré džíny? Vedle toho můžete opět vidět trendový nápad, na který byly použity látky Marimekko. Vystřihněte vzory a motivy a přilepte je na vajíčka. Totéž můžete samozřejmě udělat s ubrousky Marimekko pomocí ubrouskové techniky (viz níže) a přilepením kraslic.

Zdobení kraslic papírem – techniky a vhodné druhy papíru

Papírové konfety k návrhu vajíček v jasných barvách

Nebo co takhle přilepit papír na velikonoční vajíčka. K tomuto účelu jsou vhodné různé druhy papíru. Stejně jako u látky je vhodné nejprve připravit menší kousky. Můžete je zkrátit na velikost pomocí nůžek nebo je jednoduše odtrhnout, což jim dodává kouzlo navíc. Existují ale i jiné způsoby, jak můžete velikonoční vajíčka polepit papírem. Co třeba konfety? Zde je několik dalších nápadů a technik:

Zakryjte velikonoční vajíčka novinami

Pokrývejte velikonoční vajíčka novinami nebo hudebním papírem, abyste získali vintage vzhled

Vaše vejce získají určité vintage kouzlo, pokud k tvorbě používáte novinový papír (to samé mimochodem platí pro hudební papír). Je to také skvělý způsob, jak recyklovat některé z novin, které jste nasbírali. Nejlepší lepidlo je pasta. Noviny natrhejte na kousky, vajíčkem potřete pastu a poté naneste papír. Jednotlivé kusy by se měly překrývat.

V případě potřeby můžete přidat druhou vrstvu. Nakonec vše zalepte vrstvou lepidla a buď nechte zaschnout, nebo přidejte pár dalších ozdob jako peří, knoflíky, nitě, krajkové stužky a podobně. Takové dodatečné dekorativní prvky můžete také opravit lepidlem dodatečně, tj. Po zaschnutí.

Velikonoční vajíčka zabalte do hedvábného papíru

Z hedvábného papíru nebo krepového papíru vytvarujte kuličky a přilepte je k vajíčkům

Můžete také použít hedvábný papír k vytvoření pestrobarevných vajec, pokud chcete místo barvení lepit velikonoční vajíčka. Z hedvábného papíru vystřihněte malé útržky. Ty mohou mít jakýkoli tvar, ale neměly by být příliš malé. Poté potřete vajíčko pastou nebo lepidlem a začněte přitlačovat střípky na povrch (viz obrázek pod pauzovacím papírem).

Fragmenty pak můžete vyhladit štětcem. Jakmile je celé vejce pokryto, můžete ho ještě jednou potřít lepidlem a nalepit druhou vrstvu papíru. Nyní musí pasta jen zaschnout a vy můžete ozdobit dům velikonočními vajíčky.

Nápady s krepovým papírem

Ozdobte velké velikonoční vajíčko krepovým papírem jako nápad pro děti

Mimochodem, stejným způsobem můžete na velikonoční vajíčka nalepit také krepový papír. Nebo můžete z malých kousků papíru tvarovat kuličky, které poté přilepíte na skořápku (nebo plast nebo polystyren), což je také skvělá volba, pokud navrhujete velikonoční vajíčka s malými dětmi. Líbí se nám také myšlenka z výše uvedeného obrázku, na kterém bylo vejce nejprve zabaleno dlouhým proužkem krepového papíru, dokud nebylo zcela zakryto, a které lze následně ozdobit ozdobnými proužky krepového papíru nebo jinými tvary (např. Ve vlnovém tvaru, cikcak (tečky atd.).

Vytvořte vtipnou pinhatu z krepového papíru z vajíčka

Pinhata vejce

Velikonoční vajíčko nahoře má napodobovat pinhatu. Je na vás, zda k otevření použijete plastové vejce, jako v příkladu. V každém případě budete potřebovat proužky krepového papíru. Poté nůžkami několikrát ustřihněte jednu z delších stran a vytvořte třásně.

Nápad na krepový papír v provedení pinhata v růžové, růžové a žluté barvě

Pak se můžete nalepit na velikonoční vajíčka: Začněte odspodu a postupně se propracujte nahoru. Na nestříhanou polovinu proužku naneste lepidlo a oblepte ho vejcem. Další řádek by měl vždy překrývat předchozí.

Průhledný papír

Velikonoční vajíčka přilepte hedvábným papírem na barevné velikonoční dekorace ve velikonočním košíku

Na rozdíl od hedvábného papíru je pauzovací papír silnější a lze s ním také snadno pohrát. Pokud tedy chcete dělat ruční práce s dětmi, je tento papír upřednostňován před hedvábným papírem, aby si projekt ručních prací opravdu užili. V opačném případě se můžete také řídit výše uvedenými myšlenkami, pokud chcete pokrýt velikonoční vajíčka pauzovacím papírem. Tento typ papíru je ideální do školky.

Ubrousková technika

Decoupage velikonoční vajíčko - vytvořte krásné motivy ubrouskovou technikou

Pokud chcete nalepit velikonoční vajíčka, nezapomeňte na starou dobrou techniku ​​ubrousků. Pokud chcete na velikonoční vajíčka lepit ubrousky, budete potřebovat následující položky:

 • Vejce
 • Ubrousky s odpovídajícími motivy
 • nůžky
 • plochý kartáč
 • Skleněné nebo porcelánové lepidlo nebo speciální lepidlo pro techniku ​​serviette
 • Akrylový lak pro těsnění

Velikonoční vajíčka přikryjte ubrousky – návod

Z ubrousku vystřihněte požadované motivy a poté opatrně sejměte vrchní vrstvu (tu s motivem) z ostatních vrstev. Pak můžete nalepit velikonoční vajíčka. Chcete -li to provést, namočte štětec do lepidla, umístěte motiv na požadované místo na vejci a rozetřete jej lepidlem. Papír je velmi tenký, proto dávejte pozor, abyste ho neroztrhli nebo nepokrčili.

Přidejte tolik návrhů, kolik chcete, a poté nechte lepidlo zaschnout. Hotové vajíčko pak můžete potřít akrylovým lakem a motivy zafixovat.

Nápad s fotkami

Rozdejte vajíčka na míru s fotografiemi na Velikonoce

Pomocí techniky ubrousků můžete na velikonoční vajíčka dokonce vkládat fotografie. Jako? Potřebujete tiskárnu a vše, co musíte udělat, je vytisknout požadovanou fotografii na ubrousek a funguje to takto:

 • Umístěte ubrousek na list papíru pro tiskárnu a přilepte ho kolem okraje.
 • Vyberte požadovanou fotografii (v počítači nebo pomocí skeneru a kopírky) a vytiskněte ji na tento list papíru ubrouskem.
 • Při provádění nastavení se ujistěte, že fotografie skutečně jde na ubrousek.
 • Nechte inkoust tiskárny zaschnout.
 • Vystřihněte motiv a opatrně sejměte vrchní vrstvu ubrousku, na kterém je také umístěna fotografie.
 • Pomocí techniky ubrousků z výše uvedených pokynů přeneste fotografii na vajíčko.

Na tuto louku můžete nalepit velikonoční vajíčka plastová, ale také skutečná.

Peří jako ozdoba

Barevné peří jako dekorace na velikonoční vajíčko - jednoduchý řemeslný nápad pro děti i dospělé

Na velikonoční vajíčka můžete rychle a snadno nalepit peří. Ať už použijete subtilnější nápad s pouze jedním peřím na vejce, jako na obrázku výše, nebo jimi pokryjete celé vejce, je věcí vkusu. Na vajíčko naneste trochu lepidla, přesně tam, kde chcete mít hladkou část peří. Pevně ​​tam přitlačte pružinu. Nadýchanou část zafixujte kapkou horkého lepidla.

Originální velikonoční dekorace - velikonoční kytice z větví a vajíček s peřím

Pokud chcete lepit celá velikonoční vajíčka, začněte nahoře a propracujte se až k oblejšímu konci vajíčka. Každý nový řádek by se měl překrývat. Taková vejce dělají nádherné přívěsky pro velikonoční kytici a mohou být navržena s barevným a přírodním peřím. Obecně je peří ideální pro velikonoční výzdobu.

Korálky pro hezké vzory velikonočních vajíček

Navrhněte drahocenná vajíčka na Velikonoce s perlami nebo kamínky

Bez ohledu na to, zda děláte ruční práce s vyfouknutými vejci nebo vařenými, perly jsou skvělým způsobem, jak vytvářet nádherné vzory a motivy, které potěší nejen dívky. Protože by ale asi byla škoda následně zničit umělecké dílo, když se musí vejce oloupat, je samozřejmě vhodné použít vyfoukaná nebo umělá vajíčka, když nalepíte velikonoční vajíčka, abyste je každý rok použili na velikonoční výzdobu.

Zlatá vejce s bílými perlami na velikonočním stole

Pokud chcete na velikonoční vajíčka nalepit perly, které jsou velmi malé, můžete také vajíčko nejprve natřít řemeslným lepidlem a poté namočit přímo do perel, aby se lepily na povrch. Poté jej můžete opatrně stisknout. Existují také samolepicí poloperly, které jsou vhodné pro zdobení.

Zakryjte velikonoční vajíčka skořápkami

Mozaiková vajíčka v jasných barvách se skořápkami jako nápad do školky

Nyní je to poměrně známý nápad, ale rádi bychom se zde zmínili o mozaikových vejcích, protože jsou tak skvělá, když lepíte velikonoční vajíčka s dětmi: Malé kousky skořápky se lepí na celé vejce. Měl by existovat barevný kontrast. Můžete například lepit hnědé skořápky na bílé vejce nebo naopak. Jako lepidlo je vhodné řemeslné lepidlo, ale také horké lepidlo (ne pro malé děti!), Které používáte střídmě.

Vytvořte barevnou mozaiku pro slepičí vejce nebo plastová vejce pomocí horkého lepidla a vaječných skořápek

Stejně snadno můžete obarit vařená vejce, pak je oloupat a pomocí této barevné skořápky ozdobit velikonoční vajíčka, abyste získali barevné variace. Navíc nemusí být pokryto celé vejce. Stejně snadno můžete vytvářet vzory a například jen tvořit proužek nebo navrhovat tečky. Být kreativní!

Zdobení vlnou

Barevné velikonoční vajíčko s vlněnou přízí k zavěšení

Nádherné vzory můžete vytvořit také přilepením vlny na velikonoční vajíčka. K výrobě je nejlepší použít rychleschnoucí lepidlo, například horké lepidlo. Naneste kapku na horní nebo spodní část vajíčka a přilepte konec vlněné nitě. Nyní začněte omotávat nit kolem vajíčka. Když lepíte velikonoční vajíčka vlněnými nitěmi, všechny řady by měly být blízko sebe a nit by měla být mírně napnutá.

Pokrývání barevných kraslic vlnou - nápad do školky

Tu a tam vlněnou nit znovu zafixujete lepidlem. Pokud lepíte velikonoční vajíčka, můžete si pohrát s barvami nití a vytvářet vzory. Chcete -li to provést, stačí odstřihnout vlákno a přejít na další tím, že jeho konec zalepíte a pokračujete v zalamování.

Nebo nemůžete obalit celé vejce, ale jen nastavit přízvuk několika otáčkami nebo vytvořením květiny, slunce a dalších motivů pomocí nití. Tuto myšlenku velikonočních vajíček pro děti si můžete vybrat, protože je relativně snadné ji znovu vytvořit. Horké lepidlo však není vhodné pro menší děti!