Řemeslné nápady

Skládejte obálky různých velikostí a tvarů – 12 nápadů pro kutily

Drobná obálka s nápady-pokyny-tvary-kutilství-barevný-dárek

Každý má určitě radost ze skutečného dopisu, který byl pěkně zabalený do pěkné obálky. Obálky se ale nehodí jen na dopisy. Dají se v něm rozdávat také karty, fotografie, peníze a další věci. A tento typ balení je ještě krásnější, pokud je také domácí. Budete překvapeni, jak snadné je skládat obálku sami. Abychom vám to dokázali, dali jsme dohromady pár skvělých návodů, které můžete použít na výrobu obálky různých tvarů a velikostí. Najděte perfektní model pro vaše potřeby!

Malý přebal obálky ve tvaru květiny

drátěnka obálka-květ-tisk-šablony-řezané proužky

Tuto obálku originálu můžete složit na jakýkoli typ papíru. Může to být jednoduchý řemeslný papír, ale také lepenka nebo balicí papír. Šablonu na výrobu obálky s tímto tvarem najdete, pokud budete následovat odkaz na konci článku. Podle toho, jaký typ papíru chcete na obálku použít, můžete šablonu vytisknout na obyčejný papír, vystřihnout ji a poté přenést na materiál pro obálku nebo vytisknout přímo na příslušný papír. Přerušované čáry ukazují, kam složit.

Drobná obálka s formuláři-zajímavý-šablony-tisk

Můžete také získat originální obálky s geometrickými tvary. Tímto způsobem lze i z kruhového tvaru vytvořit vizuálně přitažlivou obálku. Jeho velikost jste určili pomocí průměru kruhu, takže se vám zde v zásadě meze nekladou. Na konci na to také najdete šablonu. Myšlenka se ale rychle vytvoří i bez šablony: Nakreslete pomocí kružítek kružnici libovolné velikosti a poté pravítkem nakreslete rovnostranný trojúhelník, jehož body jsou na okraji kruhu. Strany trojúhelníku jsou ohybové čáry.

Drobná obálka s trojúhelníkem, kruhem, květem, obdélníkem a čtvercem

Nepravidelný a abstraktní tvar je také velmi atraktivní a lze jej zvážit, pokud chcete konkrétní dárek zabalit zajímavým způsobem. Jednoduše složte papír zpět tam, kde ukazuje tečkovaná čára, a model je připraven. Opravdu originální, že??

Navrhněte a ozdobte vánoční obálku – 15 nápadů na napodobení

Otevřete při psaní dopisů sami – 22 kreativních témat a nápadů

Ruční práce s papírem – vytvořte skvělé obálky, obálky knih a záložky

Skládejte obálky z kruhů

Tinkerovy obálky-střih-lepidlo-kruhy-snadné tinkering-instrukce

Z pevného papíru vystřihněte několik stejně velkých kruhů a můžete složit tak zajímavou obálku. Jednotlivé kruhy se navzájem překrývají, ale jsou před složením slepeny jednou uprostřed. Tato linie skládání slouží také jako vodítko k místu, kde by se kruhy měly překrývat. Čáry v zásadě tvoří čtverec. Kruhy zatím dejte dohromady. Poté je na místě zafixujte trochou lepidla. Ostatní poloviny kruhových tvarů slouží k uzavření. K tomu znovu použijte lepidlo nebo ještě lépe pěknou stužku, kterou uvázáte mašlí.

Vytvořte obálku se srdcem

Obálka-dráteník-klasika-čtverec-srdce-lepidlo-dekorace-barevný-řemeslný papír

U této obálky začínáte čtvercovým kusem papíru jakékoli barvy. Rohy jsou složeny dovnitř a měly by se ve středu čtverce trochu překrývat. Záhyb bude obzvláště rovný, pokud použijete pravítko. Nyní můžete obálku naplnit, jak chcete. Snadno se uzavírá papírovými srdíčky, která nalepíte uprostřed, kde se protínají rohy. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je punč nebo vlastní šablona. Samozřejmě si můžete také vybrat jiný motiv podle příležitosti.

Jak složit obálku ze tvaru srdce?

obálka-dráteník-tvar srdce-romantický-přátelé-příbuzní-balení-dárek

To je také zajímavá obálka srdce. Samotná obálka má tvar srdce. Pokud chcete vyrobit tuto obálku, potřebujete šablonu. Chcete -li to provést, složte list papíru na polovinu. Podél rýhy nakreslete polovinu srdce a vystřihněte. Pokud to rozbalíte hned teď, získáte sudé srdce. Tuto šablonu nyní použijete k přenosu srdce na barevný papír pro výrobu vlastní obálky. Můžete také použít techniku ​​pro šablonu pro vybraný papír za předpokladu, že není příliš těsná na skládání.

Poté srdce znovu složte, jak je uvedeno v pokynech. Teprve při otevření dárku obdarovaný zjistí, jaký zajímavý tvar hezké balení vlastně má.

Nápad na řemeslo bez lepidla

obálka-dráteník-valentýnský-den-výročí-tvar srdce-hravý

Neméně působivá je tato myšlenka, kterou můžete použít k výrobě obálky. Chtěli byste si vyrobit obálku sami bez lepidla? Pak je tato varianta perfektní. Má klasický čtvercový tvar. Zvláštní věcí je uzavření. Horní chlopeň není jednoduše přilepená k samotné obálce. Místo toho jsou boční rohy spojeny dohromady a tímto způsobem tvoří malé srdce. Za tímto účelem vytiskněte následující šablonu, kterou můžete také použít jako šablonu, a poté ji vystřihněte.

Vytvořte šablonu obálky se čtvercovým srdcem-originální-snadno udělejte sami

Přerušované čáry jsou opět oblasti, kde se skládání provádí. Nejprve složte horní část a v rohu dole dovnitř. Poté jednoduše sklopte levý roh doprava a pravý roh doleva. Tvary polovičního srdce, kterými jsou levý a pravý roh opatřeny zářezy, které pak jednoduše zasunete do sebe. A obálka je již dobře uzavřená.

Sklopte obdélníkovou obálku

obálka-dráteník-vázací šňůra-nýt-návod-zelený papír

Zajímavostí tohoto příkladu je také způsob zapečetění obálky. Pomocí nýtů jsou z papíru vyrobeny knoflíky, které jsou poté spojeny barevnou šňůrou. Při výrobě této obálky použijte silnější papír a vystřihněte zobrazený tvar. Klapka pro zavírání a oblast spodní části obálky jsou pak opatřeny nýty. Místo papírových kruhů můžete zvolit i jiné tvary, které následně připevníte nýty.

Klopa, se kterou obálku zavřete, nemusí být nutně rovná. Můžete navrhnout vlnitý okraj nebo vintage styl, který připomíná krajku. Může být také pěkně navržen s různými dekorativními prvky, jako jsou kamínky, washi pásky, látky nebo samolepky. V zásadě zde můžete popustit uzdu fantazii.

Obálka-dráteník-nápady-inspirace-diy-šňůra-vzor

Můžete také vytvořit něco hezkého pomocí šňůry, kterou používáte k vázání. To nemusí být nutně jen omotáno kolem „knoflíků“ (na nýty můžete místo nýtů přišít i skutečná tlačítka). Můžete vytvořit křížový vzor nebo jiné tvary. Jen experimentujte.

Vytvořte obálku – pokyny pro obdélníkový papír A4

obálka-dráteník-obdélníkový-modrý-vzor-kutilský nápad

Pokud chcete vyrobit obálku z formátu A4 nebo jiného obdélníkového tvaru, je tento nápad skvělým způsobem, jak použít papír bez řezání. Čtyři strany jsou jednoduše zajímavě složeny, jak je uvedeno v pokynech. Tato obálka je skvělý způsob, jak rozdat pohlednice nebo peníze a předložit stylové obaly místo obvyklých a nudných bílých obálek..

Vytvářejte obálky jejich přepracováním

obálka-tinker-tinker-idea-tie-office-dárek-doprava

Pokud chcete vytvořit originální obálku, nemusíte nutně začínat od nuly. Místo toho lze použít hotový, který lze snadno přepracovat podle potřeby. Tak vznikly tyto jedinečné kravaty. Obálky, které jste rozložili, se nejprve zalepí jako obvykle. Poté rozřízněte jednu z kratších stran.

Stejná strana je pak mírně naříznuta na straně obálky, která není na uzávěru. Nyní sklopte obě klopy pod úhlem, aby napodobily límec košile. Nakonec z barevného papíru vystřihněte kravatu a přilepte ji pod límec, který jste si sami vyrobili. Pokud vyrábíte obálku na kartu nebo jiný obsah, který se snadno nevyklouzne, můžete snadno vytvořit model, který netěsní.

Originální origami – vyrobte obálku z papíru

obálka-dráteník-origami-video-návod-skládací návod

Existuje několik návodů na skládání origami pro různá zvířata a možná jste už některá vyzkoušeli. Ale s japonským uměním jsou možné i jiné postavy, včetně takových jedinečných a krásných origami obálek. Pro tyto pokyny není nutné lepidlo. Vše lze snadno složit. Jak na to, se můžete přesvědčit v následujícím video tutoriálu.

Kožený nápad

obálka-dráteník-peníze-balení dárků-nápad-blahopřání

Pokud chcete vytvořit obálku, lze použít i jiné materiály než papír. Kromě plsti a dokonce i pěnové gumy je obzvláště vhodná kůže. Syntetická kůže je stejně vhodná a je nabízena v různých barvách a dokonce se vzory a motivy, aby bylo možné rychle najít něco vhodného.

obálka-dráteník-návod-nýt-látka-originál

Kromě kůže nebo látky budete potřebovat také nýt, který je vhodný pro tloušťku kůže. Jako šablona se opět použije hotová obálka. Rozbalte to a umístěte jej na zadní stranu kůže. Obkreslete obrys a poté tvar vystřihněte. Poté rohy (kromě horního) opět složte k sobě, ale tentokrát s kůží. Spojte je nýtem a v horním rohu vytvořte otvor. Tento otvor se poté navleče na nýt, aby se obálka utěsnila.

Šablona květinové obálky tady.

Šablona pro obálku z kruhu tady.

Šablona pro abstraktní skládací nápad tady.