Řemeslné nápady

Scrapbooking nápady a tipy pro navrhování fotoalba

Scrapbooking nápady scrapbook dráteník dovolená-paměť-souverniere-paříž-inspirace

Scrapbooking je skvělý nápad pro kreativní způsoby uchování vzpomínek. V zásadě jde o fotoalbum, které se neskládá pouze z fotografií, ale je navrženo i jinými způsoby. Vytvoří se takříkajíc individuální zápisník. Je také velmi snadné jej implementovat, je zábavný a dává vám příležitost popustit uzdu fantazii. Rádi bychom vám poskytli několik tipů a orientaci Scrapbooking nápady Poskytněte návod, co dělat, pokud chcete vytvořit zápisník a nevíte, kde začít. Kromě toho získáte několik skvělých nápadů na scrapbooking a inspiraci v podobě obrázků, které by vám měly usnadnit ruční práce.

Scrapbooking nápady pro uchování vzpomínek

Brožura s nápady na scrapbooking tinker-butterflies-holiday-theme-san-diego-ring

Nejprve byste měli dát dohromady všechny materiály pro nápady na scrapbooking, abyste měli vše po ruce. To zahrnuje nejen nůžky a lepidlo, ale také fotografie, samolepky, barevné nebo fixy, případně třpytky nebo barvy a cokoli jiného, ​​na co můžete přijít. Pokud si chcete fotoalbum navrhnout sami, v zásadě se meze nekladou.

1. Nápady na scrapbooking – zvažte téma

Scrapbooking nápady lepicí páska-tyrkysová-černé-pozadí-lístky-polaroid

Toto téma vám poskytne základ pro nápady na scrapbooking. Možná už máte jednu věc na mysli, pokud ne, pak byste měli přijít s tématem nejpozději nyní. Možností je mnoho. Obzvláště populární je zápisník, který shrnuje konkrétní dovolenou. Ale také třídní srazy, svatby, recepty nebo oslavy narozenin jsou často zvěčněny do zápisníku.

Scrapbooking nápady jako dárek

Scrapbooking-nápady-kolíčky na prádlo-ozdobit-vítej-dárek-barevný papír

Pokud chcete udělat vlastní fotoalbum, které udělá radost narozeninám přítele, můžete při navrhování použít různé zážitky. Výlety, určitá setkání nebo vzpomínky ze školy jsou dobrý nápad. Motiv, který si vyberete pro nápady na scrapbooking, vám pomůže vybrat a sestavit správné fotografie a ozdoby. Oblíbená jsou také děti různého věku.

2. Získejte album

Scrapbooking-nápady-fotoalbum-exkurze-fotky-lepení-vrtání-nápad-barevné barvy

Velikost alba si samozřejmě určujete sami. Klasická fotoalba jsou skvělé nápady pro scrapbooking, ale velmi vhodné jsou také kroužkové pořadače, které lze v případě potřeby kdykoli rozšířit. Ať už si vyberete jakoukoli variantu, seženete ji ve všech papírnictvích, stejně jako ve většině řemeslných obchodů. Téma vám také může pomoci s výběrem. Mnoho alb má na obalu specifické motivy a mělo by být vhodně zvoleno.

Správná barva

Scrapbooking-nápady-scrapbook-pink-vintage-baby-girl-téma-dárek

To platí i pro výběr barvy. Je hravý model lepší volbou, nebo chcete nápady na scrapbooking na dovolené na pláži, které se nejlépe hodí pro modré, béžové nebo korálové barvy? Neutrální barvy jsou dobrou volbou, pokud si také chcete obálku navrhnout sami.

3. Materiály a dekorace

Scrapbooking-nápady-přátelé-miminko-nápady-dárky-titulní-stránky-korálky-obrázky

Jedním z nejdůležitějších materiálů pro nápady na scrapbooking je řemeslný papír. Zde opět hrají barvy důležitou roli. Měly by odpovídat tématu, ale také fotografiím. Totéž platí pro ostatní dekorace, které mohou být tvořeny korálky, samolepkami, razítky, třpytkami, přívěsky a dalšími věcmi.

4. Nápady na přílohu

Stránky s nápady na scrapbooking-design-samolepky-kuchařka-pečení-cupcakes

Všechny tyto ozdoby, ale i fotografie, musí být možné pro nápady na scrapbooking dobře nalepit. Nepodceňujte výběr lepidel. Co je praktické lepidlo pro jeden prvek, nemusí být stejné pro jiný prvek. Na větší plochy použijte lepidlo ve spreji. Lepicí tyčinky jsou také velmi oblíbené a snadno se používají. Malé prvky lze báječně přichytit oboustrannou lepicí páskou nebo lepicími body. Tekuté lepidlo je velmi vhodné pro třpytky. Lepidlo by mělo být bez kyselin, aby nepoškodilo fotografie.

5. Najděte fotografie

Scrapbooking-nápady-foto-album-design-děti-halloween-téma-oranžová barva

Jakmile se pro toto téma rozhodnete, je načase procházet všechny množství fotografií. Nejlepší je začít s nejnovějšími snímky. Důležitou roli hraje také kvalita fotografií. Přece chcete, aby album bylo skutečným hitem a vypadalo skvěle. Mělo by se tedy vyhnout rozmazaným fotografiím. Na počtu nezáleží. Čím více tím lépe! Když implementujete nápady pro scrapbooking, bude zřejmé, kolik z nich použijete.

Vystřihněte fotografie

Scrapbooking-nápady-návody-fotky-nápady-láska

Ve scrapbooku nebude vždy dost místa pro každou fotografii v její celkové velikosti. V některých případech to může být dokonce výhoda. Můžete snadno odříznout nechtěné pozadí, objekty nebo dokonce lidi. Jakmile najdete dostatek fotografií, můžete přejít k dalšímu kroku pro nápady na scrapbooking.

6. Uspořádejte fotografie

Scrapbooking-nápady-valentýnský-den-láska-nápad-foto-album-červeno-růžová

Nyní se dostáváme k třídění fotografií. Zamotaný nepořádek nevypadá zajímavě. Z tohoto důvodu je při navrhování alba fotografií důležitá správná organizace. V závislosti na velikosti alba se na stránku vejde přibližně čtyři až šest fotografií. Můžete to samozřejmě také rozhodnout individuálně, podle toho, jaké další dekorace používáte. Pokud na konci zbývá pár stránek, není to problém.

Uspořádejte zápisník podle času

Scrapbooking nápady prstenový pořadač-design-kalendář-svatba-plánování

Fotografie pro nápady na scrapbooking můžete také uspořádat v chronologickém pořadí. Začněte od nejstaršího a postupně se propracujte k nejnovějšímu. U prázdninového alba by to znamenalo začít s příchodem a uspořádat všechny ostatní okamžiky v chronologickém pořadí. Album by tedy mělo odrážet dovolenou ve stejné časové ose. Totéž platí pro album přítele nebo přítelkyně, album pro dítě a tak dále.

7. Zhruba zvažte design

Scrapbooking-nápady-připomenutí těhotenství-miminko-ultrazvuk-focení

Nyní nejpozději musíte zhruba naplánovat, jak chcete rozdělit a navrhnout každou nebo alespoň velkou část stránek. Drsné, protože v průběhu práce mohou vždy nastat změny. Samolepky, suvenýry a kresby pro nápady na scrapbooking by nyní měly být naplánovány tak, aby se při vytváření fotoalba nakonec dalo předejít nepořádku.

brainstorming

Scrapbooking-nápady-téma-lepení-motivy-řezání-srdce-zlaté akcenty

Při plánování nápadů na scrapbooking může být velmi nápomocný takzvaný brainstorming. Definujte větší kategorie, identifikujte dílčí kategorie a zapište si nápady na zdobení a vše ostatní, co máte v plánu. Každá nová kategorie může v případě potřeby začínat titulní stránkou. Další variantou pro scrapbook je nechat kategorie plynout do sebe a začít přímo stránkou s fotografiemi. To závisí především na tématu. Zkušebně umístěte všechny prvky na příslušnou stránku, abyste zjistili, zda se vám rozvržení líbí, než je trvale nalepíte na místo.

8. Ořízněte fotografie

Scrapbooking-nápady-scrapbook-tinker-date-chlapci-veselé-barvy-hravý-design

Vybrané fotografie pro nápady na scrapbooking, naplánované ve správném pořadí, lze nyní roztřídit. Pomocí konstrukčního papíru můžete vytvořit pozadí, aby si na bílém pozadí alba přišlo na své a aby zápisník a fotoalbum vypadaly veseleji. To by mělo být trochu širší, aby se vytvořil barevný rámeček. Nejlepší velikost pro fotografii je ta, která při vytváření zápisníku ponechává dostatek prostoru pro další dekorace.

Tinker scrapbook – držte se prvků

Scrapbooking-nápady-krajka-stuha-světle-modrá-ozdobná barva

Jednotlivé prvky, které jste dali dohromady jako nápady pro scrapbooking, by se také měly překrývat. Jinak bude album vypadat nepřirozeně a pózovaně. Při lepení se propracujete shora dolů. Pokud používáte tekuté lepidlo, nechte každý prvek dobře zaschnout, než přejdete k dalšímu. Zabráníte tak uklouznutí něčeho.

Nápad na dekoraci

Scrapbooking-nápady-design-tlačítka-stick-jednoduše-udělej si sám

Tuto myšlenku už možná znáte. Knoflíky jsou oblíbené a často se používají k ozdobě všech druhů věcí. Při vytváření fotoalba můžete použít tyto nápady na scrapbooking a přiřadit je ke konkrétnímu barevnému motivu. Tlačítka lze nejen nalepit na papír. Můžete je také ušít, aby vypadaly autentičtěji. Ale pak potřebujete velmi silný papír nebo lepenku.

Drobné tašky ve fotoalbu

Scrapbooking-nápady-dekorace-stimulace-růžová-kapsa-kravata-stuha

Takové sáčky vám umožňují přidat další informace ke zbytku nápadů na scrapbooking, když si sami navrhujete fotoalbum. Pokud se jedná o dárek, vtipné vzkazy, zajímavé vzpomínky a přání jsou stejně vhodné. Vymyslete pro album nejrůznější překvapení, která na vás po mnoha letech také zapůsobí.

Sponka místo lepidla

Scrapbooking nápady-dekorace-kancelářské klipy-stuhy-krajky

Kromě lepidla jsou sponky na papír stejně vhodné k připevnění jednotlivých prvků a dekorací, ale dají se také použít pouze k ozdobení nápadů na scrapbooking. Každá kancelářská sponka může být ozdobena samostatně. Figurky nebo jednoduché, ale působivé mašle ze stuh působí skvělým dojmem a jsou skvělým nápadem, který byste měli považovat za nápady na dekoraci scrapbookingu.

Kniha receptů Tinker

Scrapbooking-nápady-recepty-kategorie-plánování-tisk-psaní

Můžete také použít nápady scrapbookingu k prezentaci svého koníčku jako tématu. Rádi vaříte nebo například pečete, sbíráte recepty? Nezapomeňte zde také na fotografie svých hotových jídel. Vždy tak víte, jak by mělo hotové jídlo nebo dezert vypadat. Malé ozdoby a poznámky dělají knihu ještě zajímavější.