Řemeslné nápady

Ruční práce s plstí na Vánoce – 10 nápadů na ruční výrobu s plstí pro malé i velké

dráteník s plstí na vánoční látkové sněhové vločky

Plsť je skvělý a oblíbený řemeslný materiál. A samozřejmě ne neopodstatněné. Materiál je robustní a odolný, ale přesto je velmi měkký. S jemnou plstí se také snadno manipuluje, což umožňuje snadné uvedení nádherných ručních prací do praxe. Plsť je k dispozici v různých tloušťkách plechu a je nabízena v široké škále barev. S plstí můžete dělat ruční práce pro různé příležitosti a dát tvar svým kreativním nápadům. Tvorba s plstí na Vánoce bude tématem dnešního článku. Níže najdete skvělé a snadné řemeslné nápady s plstí, které zaujmou děti i dospělé.

Tinker vánoční stromeček a šperky s plstí

cítil šperky jedle děti Vánoce

Co by to byly Vánoce bez kouzelně krásného vánočního stromku s odpovídajícími třpytivými ozdobami vánočních stromků. Náš první předvánoční návrh by byl vystřihnout vánoční stromeček z látky nebo plsti a jednoduše jej pověsit na zeď. O velikosti a umístění se můžete samozřejmě rozhodnout sami. Pověste si své hezké umělecké dílo na úrovni očí se svými dětmi, aby mohly kdykoli přijít a žasnout.

šperky dráteník děti jedle vánoční plst

Krásný vánoční stromeček z plsti by bez správných šperků byl jen z poloviny tak krásný. Ozdoby na vánoční stromeček si můžete vyrobit i sami z plsti. Nechte své dítě, aby vás aktivně podporovalo. Očekávání Vánoc mezi dospívajícími je tedy ještě větší. Ruční výroba z filcu vám dává možnost navrhnout šperky s různými motivy, v různých barvách, velikostech a podle vlastních představ. Ani pro tuto skvělou ruční práci nemusíte umět šít. Stačí, když vystřihnete požadované tvary a svého drobečka necháte při pokřivení vypouštět páru.

jedle ombre dárky polystyren

Ačkoli tradiční vánoční stromek nese mnoho významu a vzpomínek, jeho mimořádné a moderní interpretace vypadají neméně atraktivní. Takový vánoční stromeček v trendovém vzhledu ombre bezpochyby přispívá k hřejivé a útulné vánoční atmosféře. Nejprve si pořiďte plsť ve dvou nebo třech odstínech a polystyrenový kužel. Z barevných plstěných listů vystřihněte několik diamantů stejné velikosti a připevněte je ke kuželu mírně překrývajícím se lepidlem. Díky skvělému barevnému přechodu a použitému materiálu je toto plstěné řemeslo naprosto jedinečné.

Jednoduše vystřihněte vánoční ozdobu z plsti

Pokud byste chtěli do projektu ručních prací zapojit mladší děti, byla by tato varianta vánočního stromku z plsti výborným nápadem. Pohrávat si s plstí může být opravdu snadné. Nechte malé ručičky vystřihnout z řemeslné plsti kruhy různých velikostí. Nyní je stačí jen naskládat na sebe a připevnit k sobě horkým lepidlem. Ozdobte vánoční stromeček v mini formátu malými plstěnými kuličkami nebo lepte drobné třpytivé korálky.

Řemeslné nápady s plstěnou vlnou

Vyrobte si s dětmi věnec z plstěné vlny

Pokud chcete vyrobit pěknou vánoční dekoraci z plsti, můžete snad napodobit tento jednoduchý ruční projekt a vyrobit barevné girlandy z plstěných koulí. Míčky si můžete koupit buď hotové z rukodělných potřeb, nebo si je můžete vyrobit sami z plstěné vlny. Nechte své děti trhat plstěnou vlnu, tvarovat z ní kuličky a namočit vás do mýdlového roztoku teplé vody a mýdla. Nyní si děti mohou válet plstěné koule mezi rukama. Díky tomu jsou barevné koule menší a pevnější. Pokud jsou již suché, jednoduše je navléknete jehlou a nití a slavnostní věnec je hotový.

Andělé dělají na Vánoce ruční práce s plstí

anděl dráteník dřevěná korálková plstěná vlna

Pokud byste chtěli vytvořit roztomilého vánočního anděla jako ozdobu vánočního stromečku nebo tematickou dekoraci do svého bytu, můžete plst znovu použít. Filigránskou postavu a její andělská křídla můžete buď vystřihnout z plstěných prostěradel, nebo, jako na obrázku výše, vyformovat postavu anděla z plstěné vlny. Tělo se skládá z plstěné koule na dvě části. Pokud chcete andělovi dát pěknou tvář, velmi by se hodil dřevěný korálek, který si předem namalujete. Křehká andělská křídla mohou být vyrobena z třpytivých organzových proužků. Sladký anděl štěstí by byl také skvělý dárek.

Vyrobte si na Vánoce sněhuláka s plstí

sněhulák cítil větve přírodní materiály vánoce

Vyrobit si sněhuláka sami je vždy dobrý řemeslný nápad s plstí. Zatímco skutečný sněhulák pod slunečními paprsky rychle taje, doma si můžete sněhuláka užívat dlouho v interiéru. Pro tyto roztomilé sněhuláky musíte nejprve vystřihnout dva stejné kusy plsti ve tvaru osmičky, naplnit je vatou a slepit dohromady. Tenké větvičky se rychle mění v paže. Aby cítil sněhulák nezamrzl, dostane teplý šátek. Nyní jsou na řadě vaše děti.

Nápady na šití vánočních ozdob na stromeček

Barevnými gelovými pery můžete tvorovi dát tvář a malovat knoflíky. Alternativně lze použít malá kroutící se oka a lepicí body. Stejným principem můžete vytvářet všechny druhy vánočních ozdob. S šitím nebo bez něj lze vytvořit téměř nekonečný počet figurek pomocí šablon nebo šablon ručních prací. Když děláte na Vánoce ruční práce s plstí, můžete popustit uzdu své fantazii a malá řemesla ozdobit kamínky, perlami nebo třpytkami a dát jim individuální nádech.

Vyrábejte dárky s plstí na Vánoce

vánoční punčochy plstěné dárky cukroví

Jak víte, je to tradice, která je časem uznávána, naplnit vánoční punčochy dárky pro blízké a pověsit je u krbu. Pokud chcete rozdávat láskyplné, ručně vyráběné dárky mezi členy rodiny na Vánoce, můžete se vrátit k rukodělné plsti. Chcete-li to provést, vystřihněte tvar punčochy z dvouvrstvé plsti a přišijte ručně nebo šicím strojem nebo slepte kusy dohromady. Poté k hornímu okraji připevněte poutko, abyste mohli ponožky zavěsit.

dárky vánoční ponožka dekorace cítil perník muž

Myslete na příjemce a ozdobte vánoční ponožky pro každého člověka s přihlédnutím k jeho zájmům a preferencím. Krásný dárek tak bude vypadat originálně a roztaví svého obdarovaného. Můžete také dělat ruční práce s plstí jednotlivé dekorace pro dárkové punčochy. Co si myslíte o šťastném perníkovém muži z plsti, který jste přivedli k životu ručně. Létající a zábavný sob se saněmi plnými dárků je také skvělý nápad na dekoraci.

hrnek tácek dárek vánoční plstěné vlněné koule

Jako dárek k Vánocům si můžete vyrobit barevný a originální hrneček s plstí. K tomuto osobnímu nápadu na dárek ve skutečnosti potřebujete pouze pivní podložku a několik různě barevných plstěných kuliček, které si můžete vyrobit sami nebo koupit z plsti. Slepte barevné, malé kuličky plstěné vlny spolu s horkou lepicí pistolí a tácek na brýle a poháry je připraven.

Vyrobte si vánoční dekorace na stůl s plstí

běžec stolu vánoční ozdobit plstěné šišky

Pokud už přemýšlíte, jak vyzdobit sváteční stůl na Vánoce, tento řemeslný nápad s plstí přijde právě včas a může být pro vás velkou inspirací. Vyrobit takového běžce na stůl z plsti je dětská hra a uspokojuje potřebu ozdobit si vlastní domov slavnostním, atmosférickým a kreativním způsobem. Pomocí šablon lze malé i velké sněhové vločky během chvilky vystřihnout a připevnit na jednobarevný běhoun na stůl.