Řemeslné nápady

Ruční práce s přírodními materiály v létě – bavte se s těmito nápady navzdory deštivému počasí!

Podzim je známý každému, jeho kaštany, žaludy, barevné listy a další věci nabízejí dostatek materiálu pro ruční práce. Ale každý, kdo si myslí, že ostatní roční období nemají co nabídnout, se velmi mýlí. Díky mnoha lučním květinám je v létě také mnoho příležitostí pro kreativní ruční práce. Pro ruční práce s přírodními materiály v létě jsme shromáždili několik skvělých nápadů, které můžete také realizovat společně s dětmi. Má v následujících dnech pršet? Pak můžete rychle posbírat potřebné materiály, abyste strávili čas i za špatného počasí. Vytvořte barevné a krásné dekorace a dopřejte si vzrušující a zábavné odpoledne ručních prací!

Ruční práce s přírodním materiálem v létě – tkaní s květinami a rostlinami

Ruční práce s přírodním materiálem v létě - tkaní s listy a květinami v rámu z větví

Přiznejte se, budete uchváceni těmito nádhernými vzorky! Jedná se o extrémně jednoduchý nápad pro ruční práce s přírodními materiály v létě, který si můžete dokonce vyzkoušet s malými dětmi. Vše, co potřebujete, je rám nebo základna, kterou můžete navléknout na provázek a poté mezi ni naaranžovat květiny a části rostlin. K tomu máte dvě možnosti:

 • Pomocí tyčinek přivažte rám.
 • Použijte lepenku.

Vytvářejte krásné obrázky z lepenky a rostlin a květin

Nápad s lepenkou

V obou případech si samozřejmě můžete sami zvolit velikost a přizpůsobit tak představu ručních prací s přírodním materiálem v létě svým představám. Pokud používáte lepenku, několikrát ji ořízněte na dvou protilehlých stranách. Poté vezměte provázek, na jeho konci zavažte uzel a protáhněte konec prvním řezem. Uzel by měl být na zádech. Protáhněte šňůru nahoru do protilehlé štěrbiny a poté na zádech do další, pod první. Takto pokračujte, dokud není celá lepenka zakrytá. Můžete také změnit barvy kabelu. Tato varianta je ideální pro menší děti.

Postavte rám z větví, zakryjte nití a navrhněte květiny

Rám z klacků pro ruční práce s přírodním materiálem v létě

Pro variantu s holemi potřebujete také provázek. Perfektní varianta kličkování se dřevem v létě! Položte dvě tyčinky k sobě v pravém úhlu a poté oběma tyčkami spojte provázek křížem, abyste je spojili. Pokračujte v tom, dokud nezískáte čtvercový rám. Potom i zde natáhněte šňůru z jedné strany na druhou. Je důležité, aby se šňůra natáhla dvakrát, tj. Jednou zepředu a jednou zezadu, abyste mohli upnout rostliny mezi.

Domácí přírodní tkalcovský stav, zdobený květinami a listy

Skvělý nápad na ruční práce s přírodním materiálem v létě - tkaní obrázků s rostlinami

A pak může začít ještě větší zábava – můžete vytvořit krásná aranžmá upnutím květin, listů a jakékoli jiné části rostliny. Pokud to počasí dovolí, stačí se projít a posbírat květiny, trávy a listí. Pokud je myšlenka ruční práce s přírodními materiály v létě na deštivý den, můžete místo toho získat umělé květiny.

Barevný suncatcher

Suncatchers vyrábějí v létě ruční práce z přírodních materiálů z barevných okvětních lístků a jetele

Čerstvé a barevné květiny také zdobí tuto domácí dekoraci, která potěší zejména ty nejmenší. Mimochodem, tento nápad dělat v létě ruční práce s přírodními materiály by byl ideální i do školky! Počasí venku nehraje a vy nemůžete jít sbírat květiny? Pak použijte umělé květiny nebo si pořiďte sušené květiny! Potřebuješ:

 • Nanukové tyčinky
 • Akrylové nebo jiné řemeslné barvy
 • štětec
 • Lepicí fólie nebo samolepicí fólie
 • Lepidlo
 • příze
 • Části rostlin

Tinker Suncatcher s přírodním materiálem v létě – takto to funguje:

Návod na barevný sluníčko s nanuky, květy, listy a alobalem

Položte podložku na stůl a nechte děti namalovat nanuky v jakékoli barvě. Poté je nechte uschnout na podložce. Případně můžete koupit stejně barevné stonky. Čtyři z nich slepte na čtverec. Na jeden Suncatcher potřebujete dva takové rámečky. Na jeden z rámečků naneste lepidlo a natáhněte přes něj kousek fólie (u samolepicí fólie je lepicí strana nahoře). Poté rozdělte části rostliny, jak chcete. Pokud jste s uspořádáním spokojeni, zalepte to celé další vrstvou fólie (lepicí stranou dolů, pokud je samolepicí).

Vyrobte si letní dekorace sami na zavěšení - nápad na slunečnice s květinami ze zahrady

Nyní na jednu ze stran přilepte kousek příze, abyste mohli Suncatcher později zavěsit (lepidlo pak můžete zakrýt zmrzlinovou tyčinkou a nebude vidět). Druhý rámeček přilepte ve stejné výšce jako první a po stranách odstřihněte přebytečný film. Nyní můžete Suncatcher zavěsit. Není to skutečný poutač? Zvláště ve skupinách budou suncatchers vypadat velmi pěkně se svými jasnými barvami.

spropitné: Namísto použití nanukových tyčinek na rámeček můžete rámeček vystřihnout z lepenky. Nebo co tyčinky, které si můžete libovolně namalovat (viz níže)?

Ruční práce s přírodními materiály v létě – barevné tyčinky

Vyrobte si v létě barevné dekorace z přírodních materiálů - malířské tyčinky nebo naplavené dříví

Tak jednoduché a přitom tak krásné: i ti nejmenší si dokážou vyrobit tak barevné tyčinky sami. Barevné tyčinky (kouzelné hůlky?) Lze je navrhnout v těch nejkrásnějších barvách. A nejen to: Můžete kombinovat barvy s přízí nebo jinými přírodními materiály, jako jsou květiny, listy, tráva nebo dokonce peří. Protože téma je „léto“, můžete místo obvyklých lesů nebo parků použít také naplavené dříví. Ale samozřejmě se můžete rozhodnout sami. Jinak můžete být tak kreativní, jak chcete v létě dělat ruční práce s přírodními materiály.

Ruční práce s přírodními materiály v létě – postavy s mušlemi

Skořápky natřete akrylovými barvami a proměňte je v ryby nebo berušky

Prší a jaksi je ta skvělá letní nálada pryč? To můžete co nejrychleji změnit tak, že mušle z poslední dovolené vytáhnete ze skříně (nebo si je objednáte) a poté je namalujete a přeměníte na roztomilé postavičky – letní motivy se samozřejmě nejlépe hodí pro ruční práce s přírodními materiály v léto. Ryby, kraby (nohy mohou být vyrobeny z čističů potrubí nebo větviček), berušky a želvy jsou jen některé z možností.

Skořápky jednoduše natřete akrylovou barvou. Poté můžete přidat googly oči a v případě potřeby další prvky pro ploutve, nohy atd. Hotové dekorace mohou zdobit boční stolky, misky, květináče a dokonce i záhony a jsou také velmi vhodné jako dárky. Prázdné ulity šneků lze mimochodem také namalovat v jasných barvách.

Udělejte si korunu z listů sami

Koruna z listů pro malé princezny - rychlé a snadné lepení

Která dívka si nerada hraje na princeznu? Ale naši malí chlapci jsou také nadšení z myšlenky nosit korunu jako mocný král. Náš další nápad dělat v létě ruční práce s přírodními materiály bude vypadat opravdu dobře! Vytvořte skvělou korunu z jednoduchých listů a nechte děti hrát hry na hrdiny!

 • velké listy (pokud možno ve dvou různých barvách / nuancích)
 • nůžky
 • dobré řemeslné lepidlo
 • Klipy, klipy nebo kancelářské sponky

Z jednoho z listů vystřihněte čtverec. Nemusí to být dokonalé. Tento čtverec pak můžete použít jako šablonu k vystřihnutí dalších čtverečků stejné barvy z ostatních listů. V závislosti na požadované velikosti koruny budete potřebovat kolem 9 až 10 kusů. Poté z nich odřízněte také 4 až 5 kusů z jiné barvy listů.

Koruna pro víly se čtverci z listů a závorek

Nyní musíte tyto čtverce složit, což, jak víte, není s listy tak jednoduché. Proto také potřebujete závorky. Vezměte tedy dva zelené čtverečky a sklopte je diagonálně, abyste vytvořili trojúhelníky. Neskládejte je ale tolik, aby se trhaly v záhybu. Pak ještě potřebujete žlutý trojúhelník. Zatlačte dva špičaté rohy zelených trojúhelníků do sebe tak, aby se překrývaly, a poté mezi ně umístěte žlutý list. Nyní naneste lepidlo sem a tam, abyste slepili všechny tři prvky k sobě a upevněte je svorkami, dokud lepidlo nezaschne.

Nyní pokračujte zbývajícími čtverečky listů, dokud nedosáhnete požadované délky. Mezi tím můžete vždy zkontrolovat, zda se koruna vejde do dosažené délky. Poté slepte konce zubatého hadího listu k sobě a jakmile je vše dobře vysušené, lze použít přírodní korunku. Tato myšlenka dělat v létě ruční práce s přírodním materiálem se dobře hodí pro všechny příležitosti, ale také jako zábava bez důvodu. A také jste je mohli vyzkoušet na podzim s pestrobarevnými listy!

Koruna větví

Jednoduché ruční práce s přírodními materiály - koruna pro krále

Nebo co takhle větve z listů místo listů? Tak hezkou korunu si můžete vyrobit nejen v létě. Pobočky lze samozřejmě najít i v jiných ročních obdobích. Kromě toho potřebujete následující věci, abyste si v létě pohladili korunu přírodním materiálem:

 • 1 proužek mušelínu (o něco delší než hlava dítěte, aby jej bylo možné uvázat; v příkladu 100 cm dlouhý a 10 cm široký)
 • 1 stuha, asi 2,5 cm široká a stejná délka jako mušelínový proužek
 • Horké lepidlo a pistole
 • nůžky
 • pravítko

Ruční práce s přírodními materiály v létě pro děti – návod

Návod na výrobu doplňků ke kostýmům - pomocí klacků vyrábět korunky pro děti

A korunku je také v létě opravdu snadné pohrávat s přírodním materiálem: Umístěte mušelínovou stuhu před sebe a uspořádejte na ní větve podélně a vedle sebe až do středu proužku. Skupina větví (v tomto kroku asi 38 až 40 cm dlouhá) by měla být ve střední oblasti. Také vždy ponechejte mezi dvěma větvemi dostatek prostoru, aby se mezi ně vešel další (za chvíli vysvětlíme proč). Ještě je nelepte, protože jedině tak lze větve odstraňovat, přesouvat nebo vyměňovat. Jakmile jste s aranžmá spokojeni, přilepte ho na místo.

Vytvořte korunu z větví v každém ročním období s dětmi a pro děti

Nyní sklopte spodní polovinu pásky a přilepte ji na větve. Nyní k němu připojte další větve, vždy v oblastech, které jste právě nechali mezi větvemi volné, tj. Odsazené od předchozí řady. Poté můžete konce větví skrýt druhou stuhou tak, že na ni nalepíte pásku. Nechte lepidlo chvíli dobře zaschnout a hotovou korunku přivažte kolem hlavy.

Vyrobte si vor sami z přírodních materiálů

Postavte pro vodu přírodní vor jako hračku pro děti

Takový vor je opravdu zábavný. S ním si děti mohou hrát u potoka, u bazénu, jezera nebo jednoduše v umyvadle. A opravdu to také není těžké. Jen si vezměte dostatek klacků. Měly by být zhruba stejné velikosti nebo podle toho řezány. Pak budete potřebovat klacek na stožár a dva menší na podepření tohoto stěžně, stejně jako velký zelený list na plachtu. V létě už pak můžete raftovat vor s přírodním materiálem.

Vyrobte si vory sami z klacků a listů nebo papíru

Hůlky pro vor lze buď svázat dohromady, nebo slepit horkým lepidlem nebo lepicí páskou. Oba fungují velmi dobře, ale s lepicí variantou ušetříte čas a pro děti může být implementace trochu jednodušší. Dvě krátké tyčinky nalepte šikmo na klacek na stožár, oštěpte plachtu na plachtu a domácí hračka je hotová! Použité materiály si samozřejmě můžete libovolně obměňovat.

Ruční práce s přírodním materiálem v létě - kreativní nápady s návodem na korunky, na tkaní a na vor