Řemeslné nápady

Ruční práce s přírodními materiály v létě – 15 kreativních nápadů pro děti

Ruční práce s přírodními materiály v létě sbírají listy a květiny

Příroda nám nabízí mnoho přírodních materiálů, které můžeme perfektně využít pro ruční práce s dětmi. V žádném ročním období však neexistuje tak velká rozmanitost jako v létě. Barevné květiny, zelené listy a filigránové mušle jsou jen jeho malou součástí. Vzhledem k tomu, že se děti v létě také rády věnují ručním pracím, shromáždili jsme pro vás několik kreativních ručních projektů. Mnoho nápadů a návrhů na ruční práce s přírodními materiály v létě najdete v následujícím textu.

Ruční práce s přírodními materiály v létě – nápady se zelenými listy a květinami

šťourat-přírodní-materiály-léto-lisování-okvětní lístky

Pro děti znamená léto jediné: letní prázdniny! Pokud hledáte kreativní nápady ručních prací, které můžete vyzkoušet se svými malými i velkými dětmi, pak je k tomu přírodní materiál jako stvořený. Jakýkoli materiál z přírody, jako jsou zelené listy, větvičky a barevné květiny, lze sbírat na výletě nebo na dovolené. Ty pak můžete přitlačit mezi knihy nebo z nich udělat krásné věnce. Fantazii a kreativitě se meze nekladou.

dráteník-přírodní-materiály-letní-květinový-věnec-kutilství-děti

Elegantní květinové věnce pro dívky jsou skvělým nápadem pro ruční práce s přírodními materiály v létě. Dají se pohrát s jakýmikoli květinami a trávou a vždy vypadají na hlavě jemně a elegantně. Pěkný doplněk pro vaši malou princeznu v létě. Na základ věnce můžete použít buď hliníkový drát, nebo vinnou révu bez listů. Nasbírané květiny pak lze přichytit na věnec nějakým květinovým drátkem a pěkně naaranžovat.

Vyrobte si vlastní lampion – 26 kreativních a jednoduchých ručních projektů pro děti

Podzimní ruční práce s papírem – skvělé dekorace pro váš domov

Tinkerové lampiony s dětmi: rychlé nápady na Martinský průvod

dráteník-přírodní-materiály-léto-motýli

Výroba zvířat a hmyzu je pro děti vždy zábava a patří k nejoblíbenějším aktivitám v létě. S materiály z přírody můžete například s dítětem vyrábět barevné motýly. Na šablonu budete potřebovat stavební papír, zelené listy, dvě tenké větvičky a několik pestrobarevných lístků. Nejprve ze zeleného stavebního papíru vystřihněte šablonu motýla. Poté nechte dítě motýl ozdobit libovolnými listy a květinami. Tyto motýly lze také navrhnout jako prstové loutky pro zábavné hry na zahradě.

dráteník-přírodní-materiály-léto-dráteník-nápady-hmyz

Zde je několik skvělých příkladů různého hmyzu vyrobeného z přírodních materiálů: kudlanka nábožná, vážka, motýl, dva malí pavouci, brouk a komár. Popusťte uzdu své fantazii a můžete s dětmi vyrábět roztomilý hmyz. Pokud si přejete, můžete to nalepit na list papíru a navrhnout jako přírodní dekoraci do bytu.

Řemeslné nápady na léto s mušlemi

dráteník-přírodní-materiály-léto-batole-skořápky

Pokud plánujete dovolenou u moře, můžete s dětmi na pláži sbírat písek a různé druhy mušlí. Jsou ideální pro ruční práce s přírodními materiály v létě a nabízejí skvělé nápady pro děti všech věkových kategorií. Nezapomeňte si tedy z pláže přinést nasbírané mušle a další krásky. Batolata například dokážou namalovat lastury mušlí v jasných barvách a přeměnit je na malá zvířata, přičemž ta větší dokážou vykouzlit nádherné obrázky a doplňky.

dráteník-přírodní-materiály-letní-koaly-mušle

S lasturami mušlí různých typů a velikostí lze také pošťuchovat větší postavy a zvířata. Nejprve vyzkoušejte různé kombinace stávajících mušlí a vytvořte jakákoli zvířata. Drobné výtvory se nejlépe slepí tekutým lepidlem a skvěle se hodí k originální letní dekoraci z přírodních materiálů.

dráteník-přírodní-materiály-léto-mušle-náhrdelník

Při ručních pracích z přírodních materiálů si děti mohou samy vyrobit krásné náhrdelníky s mušlemi. K tomu potřebujete hlínu schnoucí na vzduchu, která bude sloužit jako základ. U barevných řetězů lze jíl smíchat s jakýmkoli nátěrem na vodní bázi. Vytvořte z něj tvar mince a přitlačte na něj lasturu. Nyní v horní části vypíchněte otvor pro řetěz. Jakmile hlína zaschne, protáhněte dírou provázek nebo řetízek a máte hotovo.

dráteník-přírodní-materiály-léto-náhrdelník-mušle-kutilství

Pokud nechcete na šperky používat hlínu, můžete do mušlí udělat dírky. Tímto způsobem lze strunu protáhnout přímo skrz skořápky. Alternativně můžete také použít malé skokové kruhy. Touto metodou lze v létě pohrávat s přírodními materiály nejen náhrdelníky, ale také náušnice a náramky.

dráteník-přírodní-materiály-letní-mušle-dřevo-mobilní

Krásná zvonkohra ze skořápek a dřeva nabízí v létě jednoduchý a originální nápad na ruční práce s přírodními materiály. Pomoci mohou i děti a lze vytvořit kreativní výzdobu na zahradu. K tomu jsou kromě mušlí vhodné i hvězdice a ulity mořských šneků. Chcete -li vytvořit takovou zvonkohru, měli byste do každé skořápky vyvrtat díru malým vrtákem. Poté protáhněte misky šňůrami a připevněte je ke kusu naplaveného dřeva. Čím více šňůr s mušlemi, tím krásnější budou zvonkohry.

dráteník-přírodní-materiály-letní-mušle-pískování-vrtání-nápady

Sbíraným přírodním materiálem z pláže můžete také ozdobit různé předměty v bytě. Písek a mušle jsou například ideální pro zdobení rámečků obrázků. Můžete si tedy s dětmi vyrobit několik letních fotorámečků na fotostěnu a na scénu dát fotografie z dovolené.

Ruční práce s přírodními materiály v létě – malování větví

ruční práce-přírodní-materiály-léto-větve-barevné-barvy

Není pochyb o tom, že dřevo je oblíbený přírodní materiál, který lze použít na mnoho věcí. Hledáte -li v létě pro své děti tvůrčí činnost, můžete společně sbírat větve a malovat je barevným a originálním způsobem. Připravte si k tomu různé barvy a štětce a popusťte uzdu kreativitě těch nejmenších.

dráteník-přírodní-materiály-léto-větve-barva-ještěrka

Aby bylo malování větví ještě zábavnější, můžete kousky dřeva proměnit v různá zvířata a postavy. Podle tvaru lze vyrobit legrační ještěrky, dinosaury a dokonce i vtipné samce. Hotové figurky jsou perfektní jako hračky pro děti, se kterými můžete trávit čas venku.

dráteník-přírodní-materiály-léto-děti-barva-větve-hra

Kreativní nápady ručního řemesla na léto – malování kamenů

dráteník-přírodní-materiály-léto-děti-barvy-kameny

Dalším oblíbeným materiálem pro ruční práce s přírodními materiály v létě jsou kameny. Malé oblázky najdete všude v přírodě, zejména v blízkosti vody a potoků. Potom je mohou děti namalovat v jasných barvách a navrhnout jako atmosférickou dekoraci na zahradu nebo ke dveřím.

ruční práce-přírodní-materiály-léto-kameny-barevné-malby

Pro tento řemeslný projekt jsou nejlepší kameny s hladkým povrchem. K malování můžete použít jak akrylové barvy, tak fixy. Z dalších materiálů, jako jsou tenké větvičky, peří nebo listy, mohou děti s kameny vyrábět různá zvířata a hmyz. Nápady na malování kamenů jsou nekonečné a jsou ideální pro děti všech věkových kategorií.