Řemeslné nápady

Ruční práce s papírovými talíři – 20 nápadů na vánoční ruční práce s dětmi

Ruční práce s papírovými deskami vánoční-řemesla-děti-zdobí-jedle

Papírové talíře jsou levným materiálem, který lze použít k výrobě krásných dekorací pro různé příležitosti s dětmi. Pro ty, kteří hledají kreativní aktivitu pro děti v předvánočním čase, máme mnoho skvělých nápadů na Výroba s papírovými deskami sestaven pro nejpopulárnější festival.

Tvorba s papírovými talíři na Vánoce

Ruční práce s papírovými deskami školka-nápady-vánoční stromeček-kutilství

Vánoční řemesla pro děti začínají ve školce, kde si samy vyrábějí kreativní vánoční ozdoby. Jedním z nejslavnějších symbolů Vánoc na světě je vánoční stromeček, který je ozdoben ozdobami stromků a girlandami. S papírovými talíři si děti ve školce nebo doma mohou vyrobit velké i malé vánoční stromky a použít je na výzdobu pokoje v bytě.

Vyrobte si vánoční stromeček z papírových talířů

Ruční práce s papírovými deskami návod-vánoční-stromečkování-nápady-vánoce

Z jednoho kulatého papírového talíře můžete s dětmi vyrobit krásný vánoční stromek na Vánoce. Nejprve natřete talíř zelenou akrylovou barvou a nechte zaschnout. Poté nakrájejte na třetiny, jednu třetinu o něco menší než ostatní dvě. Když dáte různé kousky dohromady s nejmenšími nahoře, získáte tvar vánočního stromku.

Ozdobte vánoční stromeček z papírových talířů

Pohrávání si s papírovými talíři Vánoční stromečkování-zdobení-nápady

Chcete -li ozdobit stromeček, nejprve děrujte šest děr v každé části a použijte je k tkaní barevné stuhy nebo nitě. Takhle se vyrábějí girlandy. Nyní můžete vánoční stromeček spojit sešitím jednotlivých částí a hnědého obdélníku k sobě jako kmen stromu. Nakonec ozdobte dekorací podle svého výběru a vánoční stromeček z papírového talíře je připraven.

Vyrobte si klobouk na vánoční stromeček

Ruční práce s papírovými deskami vánoční stromeček-klobouk-vánoční-řemesla-děti

Z kulatých papírových talířů lze také vyrobit vánoční čepice. Nejprve by dítě mělo namalovat celý talíř zelenou barvou a poté na něj nakreslit obrysy jedle. Aby byl papírový talíř jako klobouk, měli byste pomoci malému a vyřezat tvar stromu řemeslným nožem. Je důležité, aby kufr zůstal připevněný k okraji talíře, aby byl vánoční strom na přední straně společenského klobouku.

Ruční práce s papírovými talíři – Návod na mini vánoční stromky

tinker-paper-plate-mini-christmas-tree-cone-pompons-colored

Při ručních pracích s papírovými talíři můžete také vytvářet 3D figurky, například malý vánoční stromeček. Chcete -li to provést, vystřihněte čtvrtinu papírové desky, zbytek otočte do kužele a upevněte lepicí páskou. Nakonec namažte kornout zeleně a ozdobte ho libovolnou ozdobou, abyste vytvořili krásný vánoční stromeček.

Vyrobte si vánoční ozdoby z papírových talířů

tinker-paper-plate-winter-christmas-wreath-kids-tinker-nápady

S dětmi můžete také vyrobit věnec na dveře pro vánoční ozdoby. Papírový talíř lze také použít jako prsten pro věnec. Jednoduše vystřihněte střed talíře a vzniklý prsten ozdobte zeleným krepovým papírem a ozdobami v odpovídajících barvách.

Nápady na vánoční řemesla s dětmi

ruční práce-papírové talíře-vánoční-řemesla-děti-santa claus

Při výrobě vánočních řemesel s dětmi jsou papírové talíře vždy dobrý nápad, protože z nich lze na Vánoce vytvořit libovolný počet postav. Talíře s kulatým tvarem se skvěle hodí pro ruční práce od Ježíška, sněhuláků nebo skřítků na oblíbený festival.

Tinker Nicholas pro vánoční ozdoby

tinker-paper-plate-construction-paper-nicholas-christmas-decoration-children

Nápady na Mikulášské ruční práce s papírovými deskami jsou četné. Kulatý tvar můžete například použít jako hlavu a ozdobit ho bavlněnými kuličkami nebo bílým papírem jako vousy. Pokud je talíř přeložen na polovinu, okraj talíře vypadá jako vousy a stačí vám jen klobouk.

Vytvořte masku z papírových desek

tinker-paper-plate-nicholas-mask-tinker-idea-children

Místo výroby Ježíška na vánoční ozdoby si můžete s dětmi vyrobit vtipnou mikulášskou masku. Za tímto účelem by měl být střed papírového talíře znovu vystřižen a spodní okraj navržen jako vousy s vatou nebo papírem. Nakonec vytvořte vánoční čepici z červeného stavebního papíru a připevněte ji k hornímu okraji.

Tinker Santa Claus vousy

tinker-paper-plate-children-santa-claus-beard-bavlněné koule

Místo celé masky si také můžete udělat jen vousy Nicholase. K tomu potřebujete polovinu papírového talíře, který má být navržen s otvorem pro ústa. Pak jednoduše přilepte bavlněné koule na vnější stranu a Santovy bílé vousy jsou hotové.

Rudolf drotár sobů s papírovými talíři

tinker-paper-plate-fold-paint-rudolph-sobí-dětské ruce

Rudolph Rudolph je jedním ze sobů, kteří táhnou Santovi saně. Je také oblíbenou vánoční postavou mnoha dětí, a proto se sobi často vyrábějí s dětmi během vánočních řemesel. Při pohrávání si s papírovými talíři můžete buď pohrát s Rudolfovou hlavou, nebo s celým sobem.

Vyrobte si soby pomocí jednoduchých materiálů

tinker-paper-plate-christmas-reindeer-rudolph-head-instructions

Kulatý papírový talíř lze použít k výrobě obličeje Rudolfa, který by měl být nejprve natřen hnědou barvou. Poté lze parohy pocákat nanukovými tyčinkami a potrubními návazci a přilepit na talíř. Nakonec přilepte dvě googly oči a přilepte kulatou bambulku jako slavný červený nos.

Rudolf dráteník s papírovými deskami a stavebním papírem

instrukce tinker-paper-plate-rudolph-reindeer-red-nose-instrukce

Abyste z papírového talíře vytvořili celý sob, měli byste nejprve talíř natřít a rozříznout na polovinu. Jedna polovina slouží jako tělo a z druhé má být vyříznut trojúhelník. Poté ze stavebního papíru vystřihněte obdélníky jako nohy a otisky rukou jako parohy. Nakonec udělejte červený nos a dejte vše dohromady.

Tinker vánoční skřítci s dětmi

ruční práce-papírové talíře-vánoční-ruční práce-děti-imp-stavební papír

Kromě sobů jsou největšími Santovými pomocníky vánoční skřítci. K výrobě trpaslíka můžete znovu použít papírové talíře a použít je buď jako hlavu, nebo jako tělo.

Dělejte ruční práce s papírovými talíři

ruční práce-papírové talíře-vánoce-imp-vánoční-řemesla-děti

S papírovými deskami různých velikostí můžete vytvořit trpaslíka s hlavou a tělem. Vánoční skřítci mají obvykle červené, zelené a bílé oblečení, ale můžete použít jakoukoli barvu, která se vám líbí. Pokud je trpaslík trochu baculatý, otočte papírový talíř vzhůru nohama a ozdobte dno.

Nápady na výrobu sněhuláka s papírovými deskami

tinker-paper-plate-winter-snowman-buttons-pipe cleaner

I když ještě není sníh, děti si mohou z papírových talířů postavit sněhuláka. Pokud máte k dispozici papírové desky v různých velikostech, sněhuláka lze také trochu zvětšit.

Řemeslné nápady pro děti na zimu

tinker-paper-plate-snowman-head-tinker-idea-bavlněné koule

Nezáleží na tom, zda s dětmi vyrábíte malého nebo velkého sněhuláka, lze na to použít různé materiály. Ze stavebního papíru si můžete vyrobit nos a klobouk a obličej namalovat tužkami. Stará tlačítka jsou naopak dokonalá pro tělo a k vytvoření paží lze použít černé dýmky.

Andělé si pohrávají s papírovými talíři – nápady pro děti

tinker-paper-desky-děti-andělé-nápady-otisky rukou-třpytky

Další oblíbenou postavou vánočních řemesel je anděl. Pro první myšlenku je papírový talíř jednoduše namalován a složen s andělskými křídly vyrobenými z otisků rukou. Alternativně lze křídla i tělo vycvakávat z papírového talíře.

Nápady na vánoční řemesla – Grinch

tinker-paper-plate-christmas-grinch-paint-hat-tinker

Postava Grinche představuje neobvyklý nápad na ruční práce s papírovými talíři na Vánoce. Grinch je zelené stvoření z amerického filmu, který nemá rád Vánoce na začátku, ale nakonec si uvědomí skutečný význam festivalu.