Řemeslné nápady

Ruční práce s dětmi základní školy na podzim a na Halloween – 10 návrhů

ruční práce s dětmi základní školy v podzimním listí koláž z přírodního materiálu

Děti jsou kreativní v každém věku a vždy je baví ruční práce. Zvyšuje se koncentrace ve věku základní školy a ti nejmenší se mohou účastnit i komplikovanějších ručních projektů. V tomto článku jsme shromáždili spoustu skvělých nápadů na tvorbu podzimu s dětmi ze základní školy, které jsou ideální pro ty ponuré, podzimní víkendy. Tímto způsobem si můžete spolu se svými potomky udělat pěknou dekoraci do bytu. nechte se inspirovat!

Na podzim dělejte s dětmi ze základní školy ruční práce s přírodními materiály

dráteník základní škola děti zeleň věnec instrukce

Na podzim příroda nabízí dostatek materiálu pro ruční práce, které lze využít pro kreativní projekty s dětmi. Dokonce i s některými nasbíranými listy z nedalekého parku můžete snadno vytvořit originální dekoraci pro svůj domov. Jako příklad jsme našli tento skvělý řemeslný projekt pro věnec. Vše, co potřebujete, je podzimní listí, provázek, horká lepicí pistole a jakékoli akrylové barvy na zdobení.

věnec zeleň podzimní listí dráteník děti kutilství

Poté, co nasbíráte listy, je můžete nechat několik dní zaschnout, aby se snáze namalovalo. Poté dítěti poskytněte jasné barvy a spoustu štětců, které použije k kreativnímu malování listů. Ať už pruhy, tečky, trojúhelníky nebo jakýkoli jiný vzor je zcela ponechán na kreativitě. Když barva zaschne, stačí na horní část zad nalít horké lepidlo a nalepit list na provázek. Ponechte trochu místa a přilepte další list vedle něj. Takto pokračujte s celým věncem, dokud nebude mít požadovanou délku. Nakonec ho zavěste do obývacího pokoje, ložnice nebo k oknu a máte hotovo.

Ježek dráteník děti podzimní přírodní nápady

S podzimním listím a dalším přírodním materiálem mohou děti ze základní školy také vyrábět roztomilá zvířátka a přitom se pořádně bavit. Z kaštanů, žaludů, šišek a buků se dají na podzim vyrobit různá lesní zvířata, například tito roztomilí ježci. Fantazii se meze nekladou.

Výroba dýní s dětmi ze základní školy na podzim

dýně dráteník příze vlna čistič potrubí podzim

Dýně jsou jednou z nejznámějších charakteristik podzimu a lze je napodobit téměř z jakéhokoli materiálu. Pokud byste si tedy chtěli na podzim vyrobit dýně s dětmi ze základní školy, pak pro vás máme připraveny dva skvělé rukodělné projekty. V první jsou dýně vyrobeny z vlny, balónu a bílého lepidla.

Pokyny dýňová drátená vlna bílé lepidlo děti základní školy podzim

Nejprve nafoukněte balónky a naplňte malou misku lepidlem nebo tapetovou pastou. Velikost nafouknutého balónku je stejná jako velikost dýně. Nyní vložte nit do lepidla, chvilku počkejte, seškrábněte ji a omotejte kolem balónku. Opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného vzoru. Poté nechte balónek zaschnout na novinách a druhý den jej vysuňte. Nakonec z čističe trubek vytvořte stonky a úponky a připevněte je k dýni.

drotář podzimní dýně základní škola děti řemeslné korálky pokyny

V následujícím ručním ručním projektu pro děti na základní škole jsou dýně vyrobeny z lepenky a řemeslných korálků. K tomu potřebujete dýňovou šablonu, lepenku, nůžky, tekuté lepidlo, barevné plastové korálky, akrylové barvy a pinzetu. Pokud děti nesmí pracovat přímo na stole, lze jako základ použít bílé papírové talíře.

Nechte děti nejprve vystřihnout malé dýně z lepenky a namalovat je v odpovídajících barvách. Dýni poté potřete lepidlem a nalepte na ni plastové korálky. S korálky v různých barvách lze vytvořit různé vzory nebo tváře. Děti mohou použít pinzetu, aby byly korálky řemesla pevně slepeny. Tímto způsobem se u starších dětí podporuje i jemná motorika.

Řemesla s dětmi základní školy na podzim: nápady s dýní

dráteník děti ze základní školy zdobí dýně bez vyřezávání

Místo výroby dýní je můžete použít jako materiál pro kreativní projekty na podzim. Toho lze využít k vytvoření originální dekorace na Halloween a na podzim, která se skvěle hodí do domu i na zahradu. Vzhledem k tomu, že vyřezávání a vydlabávání velkých plodů je obtížné i pro dospělé, můžete dýně při podzimních ručních pracích s dětmi ze základní školy jednoduše namalovat a ozdobit. Skvělé nápady s návody, které se úžasně hodí na zdobení na Halloween, najdete níže.

podzimní ruční práce děti dům vchod dekorace černé kočky

Černé kočce se říká symbol, který by měl přinést smůlu, takže se perfektně hodí k halloweenské dekoraci. Dýně se velmi snadno mění v černé kočky, a proto nabízejí skvělý nápad na řemeslo pro vás a vaše děti ze základní školy. S hotovými ručními pracemi můžete ozdobit zahradu nebo vstupní prostor zábavným a originálním způsobem. Pro projekt potřebujete:

 • velká dýně, skutečná nebo umělá
 • Horká lepicí pistole
 • černá barva exteriéru
 • plochý houbový kartáč
 • nůžky
 • nůž
 • černá pěnová guma
 • pero z bílé plsti
 • bílá řemeslná barva
 • malý štětec
 • Čistič potrubí, šedý a hnědý
 • Řemeslná plsť, šedá, červená nebo hnědá
 • černé plstěné pero

návod na výrobu dýně černé kočky

Dýni nejprve namalujte na černo a nechte zaschnout. Mezitím vystřihněte uši z pěnové gumy. Šipka je k tomu dokonalým tvarem. Když barva zaschne, kuchyňským nožem vyřízněte štěrbiny pro uši. Tento úkol nejlépe provede dospělý. Nyní naneste kapku horkého lepidla na spodní části uší a vložte je do štěrbiny. Namalujte oči bílou barvou, vystřihněte nos z plsti a přilepte ho pod oči společně s vousy od čističů trubek. Černá kočka je hotová.

Pavoučí ruční práce s dětmi ze základní školy na Halloween

pavouci dráteník halloween podzim dýně řemeslo nápad děti základní školy

Pavouci jsou dalším oblíbeným halloweenským motivem, který si můžete pohrát s dětmi ze základní školy. K tomu jsou velmi vhodné umělé mini okrasné dýně a černé čističe dýmek. Umělé dýně mají nižší hmotnost než skutečné, a proto je lze také připevnit na zeď jako originální dekoraci. Chcete -li vyrobit pavouky, jednoduše ohněte nohy vyrobené z čističů trubek a přilepte je na dýni. Vytvořte osm očí z čočky nebo fazolí a strašidelná dekorace na Halloween je připravena.

spider tinker základní škola děti halloween nápady řemesla

Stejně jako dýně můžete vyrobit pavouky z různých materiálů. Následující nápad na ruční práce s dětmi základní školy na podzim se opět perfektně hodí k Halloweenu a je k tomu zapotřebí následující:

 • malé čtvercové krabice z lepenky, např. B. z pleťového krému
 • Černá barva
 • černé čističe potrubí
 • červený a bílý papír
 • Googlyho oči
 • Řemeslné lepidlo

pokyny spider tinker lepenkové materiály

V prvním kroku namalujte krabice na černo a nechte je zaschnout. Mezitím si na bílý papír namalujte škrábance a škleby a vystřihněte je. Ohněte čističe trubek jako nohy a přilepte je k krabici. Pak navrhněte obličeje a pokud je to žádoucí, nechte pavouky viset z pavučiny vyrobené z vlny.

Tinker netopýři jako dekorace na Halloween

netopýři dráteníci základní školy děti věnec zahradní dekorace

S jednoduchou netopýří šablonou a černou pěnovou gumou si děti ze základní školy mohou vyrobit tuto skvělou dekoraci s netopýry samy a vyzdobit tak dům na Halloween. Pro děsivý faktor mohou být netopýři zavěšeni vzhůru nohama pomocí nějaké rybářské šňůry. Díky tomu budete večer vypadat opravdu realisticky. Návod na výrobu netopýrů najdete na obrázku níže.

bat tinker instrukce děti základní školy podzim