Řemeslné nápady

Ruční práce s balónky – 11 nápadů na barevné dekorace, které si vyrobíte sami

Večírek bez balónků prostě nefunguje. Jsou typickou ozdobou nejen pro všechny oslavy, jako jsou narozeniny a svatby, ale také pro rodinná setkání a večírky s přáteli. Máme pro vás několik nápadů s pokyny Tvorba s balónky které můžete dát rychle a snadno dohromady. Podívejte se do naší galerie a vyrobte si barevné dekorace sami nebo se svými dětmi.

Tinker duhy s balónky k narozeninám nebo na večírek

Ruční práce s balónky luk-vše nejlepší k narozeninám-dekorace-barevné-udělej si sám

K výrobě tohoto balónkového oblouku potřebujete balónky ve všech barvách duhy, ruční pumpu na balónky, kovový drát a nit. Čím větší oblouk chcete, tím více balónků a delšího drátu budete potřebovat.

Ruční práce s balónky – vyrobte si vlastní dekoraci v duhových barvách

Ruční práce s balónky narozeninový luk-barevné-dekorace-udělej si sám

Nejprve si promyslete, jak byste chtěli naaranžovat balónky. Nafoukněte některé stejně barevné balónky vzduchovou pumpou a přivažte je nejprve nití a poté drátem, jak je znázorněno na obrázku. Udělejte to samé s balónky v ostatních barvách, dokud nebude oblouk dostatečně dlouhý. Připojte konce drátu na požadované místo a užijte si svou barevnou „duhu“ vyrobenou z balónků.

Vtipná svatební dekorace do sprchy z balónků s nápisy

Crafting s balónky svatební party-dekorace-růžové-balónky-nápis-svatba

Užijte si spoustu zábavy ve svatební sprše s touto roztomilou růžovou dekorací! K naplnění budete potřebovat balónky v růžové, fialové, červené, bílé nebo jakékoli jiné barvě, černé fixy, bílou stužku a helium.

Vyrobte si balónkové oblouky a balónkový věnec sami: Pokyny a 32 nápadů

Nový trend skvělých párty dekorací: Plněné balónky s konfetami, třpytkami a dalšími.

Teplovzdušný balón Tinker – 10 originálních nápadů pro malé i velké s návodem

Tvorba s balónky – Vymyslete vtipné zprávy pro balónky

Pohrávání si s balónky svatební party-dekorace-růžové-helium-nápisy-černé fixy

Každý balón nejprve nafoukněte vzduchem, napište na něj fixou (nejlépe vodotěsnou) a vzduch opět vypusťte. Naplňte balónek heliem a na uzel balónu přivažte bílou stužku.

Snadná tvorba s balónky – ozdobte pokoj pro svatební sprchu růžovými balónky

dráteník-balónky-svatební party-dekorace-udělej si sám-růžovo-červeno-bílé písmo

Napište vtipné výroky na ostatní balónky, jak je vysvětleno výše, naplňte je heliem a spojte je všechny dohromady na požadované místo. Výsledkem je krásná, barevná a zábavná dekorace pro svatební sprchu.

Vytvořte decoupage s balónky – elegantní exotická dekorace se vzorem listu

tinker-balloons-table-decoration-pink-white-green-leaves-decoupage-ananas-helium

Udělejte dojem na své hosty touto neobvyklou dekorací stolu, která určitě upoutá pozornost. Potřebujete papír na decoupage se vzorem listů, lepidlo na decoupage, růžové, oranžové a bílé balónky, helium, tenkou stužku a plody ananasu.

Zajímavý nápad na ruční práce s balónky – ozdobte balónky papírem na decoupage

dráteník-balónky-stůl-dekorace-decoupage-zelený-list-vystřihnout-helium

Z papíru na decoupage vystřihněte listy a naplňte balónky heliem. Naneste lepidlo na listy a přilepte je na balónky. Tímto způsobem můžete ozdobit jakýkoli balón nebo jen některé z nich.

Vyrobte si vlastní držák balónků z ananasu

dráteník-balónky-dekorace na stůl-zelené-listy-decoupage-ananas

Vezměte jeden nebo více balónků a přivažte je k ananasu. To je ideální jako balónové závaží. Vyrobte si tolik držáků balónků, kolik chcete, a rozmístěte je na stůl.

Hotová dekorace stolu na balónky se hodí na každou párty

dráteník-balónky-dekorace stolu-decoupage-zelené-listy-ananas-helium

Aby dekorace stolu vypadala kompletně, je nejlepší zvolit pro příbory nebo nádobí barvy, které odpovídají barvám balónků a ozdobit palmovými větvemi. Můžete také ozdobit jiné části místnosti balónky na decoupage pro veselejší a zábavnější atmosféru.

Ruční práce s balónky stůl dekorace-udělej si sám-helium-listy-vzor

Pošlete dekoraci zlatých balónků na svatbu nebo narozeniny

dráteník-balónky-zlatá-dekorace-udělej si sám-barva-bílá

Dopřejte svému večírku více kouzla a luxusu s touto dekorací zlatých balónků. Vše, co potřebujete, jsou bílé balónky, zlatá barva, štětec a zlatá stuha.

Ruční práce s balónky – namalujte balónky zlatě

Tinker-balónky-zlatá-dekorace-barva-svatba-narozeniny

Pokud chcete vytvořit plovoucí dekoraci, nafoukněte bílé balónky nebo je naplňte heliem. K balónkům přivažte dlouhou zlatou stuhu a spodní polovinu natřete hustým štětcem a zlatou barvou, jak je znázorněno na obrázku.

Ruční práce s balónky – krásná hotová dekorace v bílé a zlaté barvě

dráteník-balónky-helium-svatba-narozeniny-udělej si sám-dekorace-zlato-bílá

Bílá a zlatá dekorace stolu vypadá svůdně, ušlechtile a dokonale podtrhuje snovou atmosféru každé krásné události. Ozdobte místnost dalšími akcenty ve stejné barevné kombinaci pro úplnou souhru.

Vyrobte si pohádkové dekorace z balónků a tylu

dráteník-balónky-tuell-bílá-fialová-růžová-žlutá-svatební-dekorace-květiny

Tuto atraktivní dekoraci stolu lze vytvořit rychle a snadno. Potřebnými materiály jsou barevné balónky, tyl nebo jiná jemná tkanina požadované barvy, helium, barevná stuha a umělé malé květiny.

Ruční práce s balónky – skvělá dekorace na narozeniny nebo svatbu

dráteník-balónky-dekorace-svatba-vše nejlepší k narozeninám-tuell-bílá-modro-růžová

Naplňte balónky heliem a vystřihněte velké čtvercové kousky tylu. Každý balón zabalte do tylu, zavažte mašličku nebo ozdobte malými umělými květinami, jak ukazuje obrázek.

Ruční práce s balónky a třpytkami na dětskou párty s tématem princezny

tinker-balloons-glitter-decoration-tinker-with-children-do-it-yourself

Tuto třpytivou dekoraci můžete vyrobit společně se svými dětmi. Nafoukněte balónky a na horní polovinu balónu naneste lepidlo. Poté posypte třpytkami požadovanou barvou (nebo namočte balón do třpytu). Zavěste třpytivé balónky na strop a užijte si hravý efekt disco koule.

Vyrobte si růžové balónky věnec s květinami sami

dráteník-balónky-věnec-dekorace-dráteník-s-dětmi-růžové-květiny-zelená-větev

Dopřejte svému bytu romantickou, pohádkovou atmosféru s touto nápadnou růžovou girlandou. Potřebujete růžové a fialové balónky, umělé růžové a červené květy, umělé zelené větve a provázek.

Ruční práce s balónky – růžový věnec jako skutečný poutač

ozdoba-balonky-věnec-růžová-tinker-s-dětmi-dekorace

Nafoukněte balónky a svažte je provázkem společně s umělými květinami. Uspořádejte umělé květiny podle svého vkusu a vytvořte snové kompozice s balónky v požadovaných barvách.

Ruční práce s balónky – růžová zahradní dekorace s květinami

tinker-balloons-helium-with-children-tinker-pink-red-purple-flowers

Další pěkný nápad na pohrávání si s balónky – užijte si spoustu zábavy venku a vyrobte si s dětmi tuto okouzlující dekoraci. Budete potřebovat růžové balónky, umělé (nebo přírodní) květiny, helium, růžovou šňůrku a lepicí pistoli.

S krásnými růžovými balónky můžete ozdobit nejen zahradu, ale i stůl doma

dráteník-balónky-s-dětmi-dekorace-růžová-umělé-květiny-fialová

Naplňte růžové balónky heliem a přilepte nebo přivažte květiny k balónkům podle obrázku. Tato romantická dekorace je vhodná pro všechny krásné události, jako jsou svatby a narozeniny. Získáte skutečné poutače, protože balónky zaručeně přitáhnou pozornost každého.

Ruční práce s balónky – barevné brýle

Tinker-balloons-jam-jar-decoration-do-it-yourself-zelená-růžová-žlutá

Řemeslo s balónky může být dětská hra. Osvěžte ty čiré nudné sklenice za pár minut pomocí tohoto průvodce. Stejným způsobem můžete také ozdobit zavařovací sklenice. Potřebujete brýle, balónky ve veselých barvách, nůžky, pravítko a propisovací tužku.

Tvorba s balónky bez malování a lepení

tinker-balloons-jam-jar-ozdobit-udělej si sám-purpurově modrá

Rozřízněte balónky na polovinu a nechte sklenici vklouznout do balónu, jak je znázorněno na obrázku. Vyrobte si z barevných balónků celou barevnou sadu brýlí a ozdobte jimi svůj domov.

Ruční práce s balónky – Elegantní váza s kapotáží vyrobenou z balónků

dráteník-balónky-váza-zelená-bílá-dekorace-udělej si sám sněženky

Tato myšlenka výroby pomocí balónků je velmi podobná té předchozí. Jediné, co musíte udělat, je přetáhnout balón přes sklo dolů. Vložte vyčnívající otvor balónku hluboko do sklenice a pěkná váza je hotová.

Vyrobte si kytici balónků sami

DIY balónková kytice - krásné dekorace na narozeninovou oslavu

Pokud byste si chtěli vyrobit kytici balónků sami, máte dvě možnosti: Buď použijete klasický tvar a jednoduše spojíte několik balónků dohromady nebo je dáte do vázy (pak potřebujete helium), nebo použijete dlouhé balónky, které jsou určené pro tvarování a od zvířat jsou obvykle svázány, aby vytvořily několik květin a poté je uspořádaly jako kytice.

Kytice se brčky

Vytvořte si sami kytici z balónků a brček

Pro tuto balonkovou kytici použijte mini balónky a široká brčka (vhodné jsou i balonkové tyčinky). Nafoukněte balón a umístěte jej přes slámu. Můžete také přidat trochu lepidla, aby lépe drželo. Tímto způsobem vyrobíte několik dalších „balónkových květin“, které se mohou lišit také tvarem a barvou. Poté je umístěte do vázy nebo jiné pěkné nádoby dostatečně vysoké, aby unesly balónky.

Vytvořte květiny s balónky

Vázání modrých květin z balónků do kytice

Ale pokud to pro vás není dost originální, můžete také vyrobit jednotlivé květiny s balónky a dát je do vázy. Potřebujete na květinu:

  • dlouhý modrý balón
  • dlouhý zelený balón
  • čerpadlo
  • nůžky

Návod na kytici balónků jako nápad na dárek

Nafoukněte modrý balónek a nechte asi 10 cm prázdného vzduchu. Přeložte asi 15 až 20 cm konce uzlem, sevřete oblast, které se uzel dotýká, a začněte kroužit balónem, přičemž pracujte také v uzlu. Získáte první okvětní lístek. Stejným způsobem navrhněte zbývající čtyři okvětní lístky.

Zelené a modré balónky pro domácí květiny - snadný nápad pro dospělé i děti

Poté rozřízněte horní část balónku, aby se uvolnil přebytečný vzduch, takže zůstane pouze květina, do které nyní přidáte stonky a listy. A za tímto účelem nafouknete zelený balónek a jeho špičkou oddělíte jeho horní část od zbytku. Vložte zelený balónek mezi okvětní lístky. Na druhém konci a v jakékoli výšce tvarujte listy stejným způsobem jako okvětní lístky. První květina je připravena! Na kroky ve videu se můžete podívat blíže.

Pokud nyní chcete vyrobit kytici s balónky ve tvaru květin, budete potřebovat velkou nádobu, protože ve váze není dost místa. Skvělá je například hezká kyblík nebo podlouhlý košík s větším průměrem, do kterého se vejde několik těchto poměrně objemných květin..

Sympatické květiny z mramorových balónků na špejli ve váze

Další variantu najdete na webu Marthy Stuart. Odkaz na video najdete na konci článku, abyste si jej mohli zkopírovat, pokud budete mít chuť.

Tinkerová balónková zvířata

Zvířata v jasných barvách s kulatými nebo dlouhými balónky

Zvířata vyrobená z balónků jsou obzvláště oblíbená u dětí. Pokud tedy hledáte nápad na párty pro děti, jděte na tvorbu zvířat. Máme vhodný nápad pro normální, oválné nebo kulaté balónky, stejně jako pro dlouhé modely.

Vytvořte zvířata z normálních balónků

DIY balónky jako zvířata - medvědi a kočky s papírem a fixou

Vyfoukněte balónky a vystřihněte uši z papíru. Uši jsou samozřejmě různě tvarované v závislosti na zvířeti (např. Trojúhelníkové pro kočky nebo lišky, kulaté pro medvědy atd.) Nejprve si můžete připravit šablonu, aby obě uši byly stejné. Měli byste také myslet na klopu, kterou můžete po vystřihnutí uší složit zpět a připevnit k balónku pomocí jednoduché lepicí pásky.

Nakonec nakreslete fixou tvář zvířete na balón. Alternativně mohou být také ozdobeny tvářemi z papíru. Hotové balónky si potom děti mohou po večírku odnést s sebou domů. Nápad můžete také použít k výrobě roztomilé party dekorace s balónky. Podrobnější pokyny najdete ve videu níže.

Zvířata vyrobená z dlouhých balónků

Udělejte si opice, psy a motýli s balónky na večírek

Každý zná přátelská zvířata, která jsou svázána z dlouhých balónků. Jsou klasikou na dětských oslavách a většinou je dělá klaun. Můžete si však také troufnout na to, abyste to udělali sami a vyrobili následující zvířata.

Motýli

Barevné motýly, abyste se mohli bavit s dětmi

Tyto motýly mohou být vyrobeny v jakékoli barvě a pestrobarevné a jsou tak jednoduché, že s ručními pracemi s balónky mohou pomoci i starší děti. Nafoukněte dva balónky pro křídla: jeden úplně, druhý ne. K tomu nutně potřebujete pumpu. Svažte oba balónky dohromady do kroužků a poté umístěte malý do velkého prstenu, přidržte dva uzly dohromady jednou rukou a spodní polovinu druhou a začněte je několikrát kroutit.

Návod na motýla vyrobeného z dlouhých balónků

Pro tělo nafouknete další balónek, ale ne úplně. Uprostřed vytvarujte hlavu, pak tělo omotejte kolem křídel a oba konce spojte k sobě. Jednoduše odřízněte přebytek. Pokud se vám pokyny zdají komplikované, nelekejte se. Zkuste to a zaručeně se rychle zorientujete.

Vyrobte si opice sami

Balónkové opice jako ozdoba nebo na hraní pro děti

Tyto opice jsou trochu komplikovanější. Pokud se však budete řídit pokyny na obrázcích, určitě to rychle zvládnete. Na konci článku najdete také odkaz na video tutoriál, který vám řemeslný projekt ještě usnadní. Pokud tedy chcete vyrábět opice s balónky na tematickou párty nebo pobavit a obsadit hosty během večírku, zastavte se tam.

Vyrobte si párty dekoraci sami pomocí dlouhého balónu - roztomilých malých opic pro tematickou párty

 Vytvořte číslo z balónků

Udělejte si číslo s balónky a umělými květinami k narozeninám sami

Čísla vyrobená z balónků jsou obzvláště vhodná pro narozeninovou oslavu, ale můžete také vyrobit čísla s balónky pro křišťálovou, stříbrnou, zlatou nebo jinou svatbu. Existují různé možnosti, například vystřihnout příslušné číslo z lepenky a nalepit na něj malé balónky. Použijeme však video, abychom vám ukázali jednoduchý nápad s drátem, ke kterému potřebujete také malé balónky a umělé květiny. Povoleny jsou samozřejmě i další dekorativní prvky.

Vytvarujte drát na libovolné číslo a nafoukněte balónky. Protože jich budete potřebovat několik, doporučuje se balónková pumpa. Pomocí lepicí pásky tu a tam v pravidelných intervalech fixujte balónky k drátu a meziprostory ozdobte umělými květinami, které lze snadno připevnit díky jejich drátěným stonkům. Jednotlivé květiny můžete opravit, stejně jako poskládat malé kytice a poté je připevnit k drátu. V případě potřeby můžete květiny zajistit na neviditelné straně také lepicí páskou.

* Úplné pokyny pro svatební dekorace do sprchy najdete tady

* Návod na exotické zdobení balonky na decoupage najdete tady

* Úplné pokyny pro třpytivé balónky najdete tady

* Kompletní pokyny pro věnec s růžovými balónky najdete tady

* Návod na výrobu balónků s tylem najdete tady

* Úplné pokyny pro pekelnou balónovou vázu najdete tady

Pokyny pro jednobarevný květ od Marthy Stuart tady.

Pokyny pro balónové opice tady.