Řemeslné nápady

Recyklace vrtání s dětmi – 13 kreativních nápadů pro každé roční období

Recyklace drotářů pro děti-kreativní nápady

Můžete vytvářet úžasné nové věci z obalového materiálu, domácích potřeb a mnoha dalších věcí, které jsou jinak nedbale vyhozeny do koše. Při ručních pracích s recyklací se děti učí, že odpad lze také přeměnit na něco hodnotného nového zvláště kreativním způsobem. Není to jen zábava, ale také to u dětí vzbuzuje povědomí o životním prostředí. V tomto článku vám dáme několik nápadů na materiály, které jsou ideální také jako řemeslný materiál: stará CD, role toaletního papíru, igelitové tašky, víčka od vína a korunky, plastové a skleněné lahve, krabice od vajec, noviny, papírové talíře a žárovky.

Recyklace šťourat v pet lahvích

Recyklujte ruční práce děti-plastová láhev-kytice-váza

Většina plastových lahví končí v depozitních strojích a jsou recyklovány. Existují ale PET lahve bez zálohy, které jsou ideální pro kreativní recyklaci. Materiál je průhledný nebo barevný, snadno se s ním pracuje a je k dispozici kdekoli. Jednou z věcí, které si děti mohou vyrobit z plastových lahví, jsou krásné květiny. Tyto PET květiny nevadnou a poskytují potěšení po velmi dlouhou dobu!

Pokud chcete vyrobit celou kytici, existují různé velikosti květin, barvy a tvary. Ušlechtilé a elegantní květiny lze vyrobit ze dna i z horní části plastové lahve.

Recyklujte řemesla děti-pet-láhev-květiny-tvary

První varianta: 

Odřízněte spodní část plastové lahve řezačkou. Řezná hrana probíhá mírně nad vybouleninami. Menší děti mohou stále potřebovat vaši pomoc s řezem. Po řezání lze okraje zahřát zapalovačem. Jakmile je květina tvarována, může být natřena akrylovými nebo okenními barvami.

Druhá varianta:

U zářezu odřízněte plastovou láhev. Do hrdla láhve nařízněte 5 nebo více rovnoměrně rozmístěných řezů. Kolik proužků je láhev rozdělena, závisí na tom, kolik okvětních lístků by květina měla mít. Nyní ohněte listy od hrdla lahve směrem ven a poté je nůžkami nastříhejte do požadovaného tvaru listu. Pokud chcete skrýt hrdlo lahve včetně víčka, můžete uprostřed květiny nalepit polystyrenovou kouli. Pokud chcete, můžete také protlačit dřevěnou nebo kovovou tyčinku skrz hrdlo lahve do koule, aby květinu bylo možné umístit do vázy.

Recyklace šťourat se skleněnými lahvemi

Recyklace dětských drátěných skleněných lahví-váz vázaných na květiny

Ze skleněných lahví lze vyrobit skvělé vázy! Někdy stačí trochu barvy a jednoduchý návod. Právě proto, že je tato metoda tak jednoduchá, zve k experimentování! Míchání barev je na denním pořádku!

Nejprve ze skleněných lahví čistě odstraňte zbytky štítků a zbytky lepidla. K tomu se lahve jednoduše podrží několik sekund pod horkou vodou. Můžete si pomoci s odlakovačem.

Recyklace řemesel -děti-skleněné-lahve-vázy-akrylové barvy

Můžete použít běžné akrylové barvy. Měly by být silné a dobře kryty. Nalijte požadovanou barvu do lahvičky, abyste ji zbarvili uvnitř. Pokud chcete, můžete také použít stříkačku. Nyní se lahvička pomalu otáčí, aby se barva rovnoměrně rozdělila. Nakonec láhev otočte dnem vzhůru, aby uschla. K tomu je vhodný zejména rošt na pečení.

Recyklace drotáře s plastovými pytli

recyklace-šťourat-děti-igelitové pytle-pompony-květiny

Už vás nebaví doma tolik plastových tašek? Fanoušci recyklace přišli s geniálním nápadem, že můžete háčkovat igelitovými taškami. To vytváří obzvláště zajímavé nákupní tašky a koše. Pokud ale chcete s dětmi dělat něco kreativního, použijte tyto igelitové tašky k vytvoření pěkných bambulí – skvělých jako dárek nebo dekorace k narozeninám!

Výroba příze z plastových sáčků

recyklace-šťourat-děti-vyrábět-plastové sáčky-koule

Nejprve by měla být příze připravena z plastových sáčků:

Narovnejte tašku a odřízněte rovně rukojeti a spodní okraj. Sáček dvakrát podélně přeložte a nakrájejte na proužky široké 2 cm. Výsledné plastové smyčky zauzlete k sobě, aby se vytvořilo vlákno.

Nyní pokračujme v pomponech. Rozhodněte se, jak velké chcete, aby vaše bambule byly, a poté vystřihněte kousek lepenky o požadované šířce. Pompony můžete vždy zmenšit, pokud se nakonec zvětší, než je nutné. Doporučené rozměry lepenky: 15 cm, 10 cm a 5 cm.

Přibalte přízi kolem lepenky asi 20krát kombinací různých barev podle vašeho výběru. Odviňte přízi z lepenky a kolem středu uvažte provázek. U menších pom-poms byste to měli udělat předem. Také můžete nejprve vložit provázek na lepenku a poté kolem ní ovinout přízi. Prořízněte smyčky nůžkami a trochu odřízněte konce, aby pompon vypadal pěkně a kulatý. kompletní!

Crafting s toaletními válečky na karneval – manžety superhrdinů

recyklace-šťourání-děti-záchod-rolka-karneval-superhrdinové-kostýmy

Z toaletních ruliček se dají vyrobit krásné věci. Zvířata jako sovy a velikonoční zajíčci jsou velmi oblíbená. Ale kdo by si myslel, že z toho můžete udělat skvělé doplňky? Tyto náramky pro superhrdiny například zaručí těm nejmenším spoustu zábavy!

Nakrájejte toaletní papír. Nůžkami rozřízněte dva kartonové válečky na dlouhé straně. Pokud je to nutné, zkraťte délku role tak, aby těsně přiléhala na dětskou paži. Zaoblete rohy nůžkami. A teď přichází ta zábavnější část! Role jsou namalované a vhodně zdobené. K tomu můžete použít akrylové barvy, samolepicí fólie, třpytky a kamínky. Nechte děti experimentovat!

Výroba s kartónem na vejce

Recyklace-dráteník-děti-karton-vejce-brouk

Vejce z kartonu na vejce nelze vyrábět pouze na Velikonoce. Jeden nebo více vaječných kartonů lze použít k vytvoření skvělých berušek, pavouků, housenek, včel a mnoha dalších. Vychytávání těchto recyklačních projektů je všechno, jen ne obtížné, a jsou také skvělé pro menší děti! Připravte si na malování čističe dýmek, googly oči a akrylové barvy a děti s nimi mohou začít!

recyklace-dráteník-děti-vejce-karton-vaječné poháry

Tato myšlenka je také ideální pro Velikonoce – dělat velikonoční slepice jako vaječné poháry! Z krabice na vajíčka vystřihněte odsazený bod. Nechte své dítě namalovat kuře štětcem a malovat. Poté nechte krátce zaschnout. Ze žlutého stavebního papíru vystřihněte zobák ve tvaru kosočtverce, uprostřed jej ohněte a poté přilepte na přední stranu. Pomocí nože proveďte malý řez v horní části kartonu na vejce a vložte hřeben. Hřeben může být vyroben z papíru nebo červeného čističe trubek. Berušku lze pošťuchovat stejným způsobem.

Recyklace dráteníka s novinovým papírem

technologie recyklace-tinkering-děti-novinový papír-papírová hmota

Papírová hmota je zajímavá technika, která vyžaduje trochu trpělivosti, ale funguje dobře jako kreativní aktivita pro děti. Ze starých komiksů, balicího papíru, časopisů nebo novin lze vytvořit skvělá umělecká díla z papírové hmoty, která mohou sloužit i praktickému účelu. Stejně jako tato mísa z papírové hmoty! Určitě v tom bude něco, co si vaše děti mohou zařídit. Jako tvarovací prvek lze použít skleněnou misku nebo balón. Předmět naolejujte trochou kuchyňského oleje, aby jej poté bylo možné snáze vyjmout.

Recyklace-dráteník-děti-novinový papír-velikonoční ptačí hnízdo

Papírové desky jako řemeslný materiál

recyklace-tinkering-děti-halloween-papír-talíře-tkaní-pavučiny

Jedná se o jednoduchý rukodělný projekt pro děti ve věku od 2 do 9 let, který můžete společně dělat na Halloween. Uprostřed talíře vystřihněte kruh. K tomu můžete použít velkou šablonu. Poté nůžkami vyvrtejte do středu kruhu a vystřihněte. Vytvořte 12-14 rovnoměrně rozmístěných otvorů kolem vnitřního kruhu.

Chcete -li vytvořit pavučinu, přilepte konec dlouhého kusu příze k zadní části desky a druhý konec přivažte k bobby pin. To pomáhá batolatům šít. Nechte děti protnout nit ze strany na stranu, aby vytvořily pavučinu. Když jsou hotové, přilepte konec nitě zpět na zadní stranu talíře. Poté je na pavučině upevněn pavouk.

Recyklace drotáře s CD

Recyklace-dráteník-děti-cd-zahrada-windspiel

Stará CD dnes najdete téměř v každém domě. Jelikož jsou vyrobeny z cenného materiálu polykarbonátu, neměly by skončit ve zbytkovém odpadu. Se starými CD stále můžete udělat hodně, například udělat pěknou horskou dráhu nebo malé hodiny. Pokud máte zahradu, zavěste na stromy pěkného chrta. Jako odpuzovač ptáků nebo jednoduše jako ozdoba stromu se CD vlní ve větru a vydává odlesky.

Tinker plachetnic se zátkami od vína a nanuky

recyklace-vrtání-děti-víno-zátky-léto-plachetnice

Pro děti je vždy vzrušující zjistit, že zátky od vína mohou plavat. Obsahují vzduch, a proto jsou ideální pro výrobu ploutví a plachetnic. Skvělá hračka pro děti v létě nebo do vany!

Slepte zátky společně s dítětem pomocí horké lepicí pistole. Když všechny zátky dobře drží, přilepte párátko na prostřední korek jako stožár. Jako plachty mohou sloužit trojúhelníky z papíru nebo velký zelený list ze zahrady. Dvě paralelně slepené zmrzlinové tyčinky zajišťují větší stabilitu.

Vánoční ozdoby vyrobené z žárovek

recyklace-šťourání-děti-žárovky-vánoce-vánoční ozdoby na stromeček

Ať už jako dekorace, váza na květiny, terárium nebo svícen – staré žárovky mají překvapivý potenciál! Úspěšně také nahrazují tradiční vánoční koule. Tentokrát je místo na nebezpečný odpad dávají na vánoční stromeček! Vše, co potřebujete, je barva, provázek a nějaké třpytky. Existuje ale spousta vánočních motivů, které můžete se svými dětmi vyrobit. Jako třeba tento roztomilý sob.

Omotejte kousek provázku kolem držáku žárovky. To je také praktické při malování: zavěste žárovku, namalujte ji hnědou akrylovou barvou a nechte ji viset visící na vzduchu. Jakmile je základní barva zcela suchá, přilepte vpředu bambulku jako nos a dvě googly oči nahoře. Parohy jsou ohnuty z čističe trubek a nalepeny horkým lepidlem.

Magnety vyrobené z uzávěrů lahví

recyklace-vrtání-děti-vánoční-láhev-motivy víček

Všude kolem ležící korkové korkové zátky lze také snadno upcyklovat na něco užitečného, ​​například na korkové korkové magnety. K okořenění korunního koksu můžete použít požadovaný materiál. Papír, ubrousky, látka nebo fotografie jsou perfektní!

Jednoduše položte materiál před sebe na stůl a tužkou obkreslete obvod korunní čepice. Nyní vystřihněte kruhy, které jste nakreslili. Kruh přilepte lepidlem do víčka lahve. Nakonec na zadní stranu připevněte magnetickou destičku. A hotovo!

Užijte si zábavu při recyklaci se svými dětmi!