Řemeslné nápady

Práce s dětmi: 14 nápadů na zpracování dřeva a jednoduché pokyny

Dřevo je jedním z nejoblíbenějších materiálů, ze kterého lze vyrobit mnoho krásných věcí. Možnosti tvorby jsou četné! Děti si také mohou užít práci se dřevem a navrhovat krásné postavy, dekorace a předměty pod dohledem dospělého.

Dřevoobráběcí nápady pro děti-základní škola-držák pera-design-muž

Dnes vám dáme pár jednoduchých nápadů Práce se dřevem s dětmi, které lze snadno vyrobit pomocí správných nástrojů.

Práce s dětmi v jeslích

Dřevo s dětmi nápady-denní péče-kostky-malba-věže-stavba

Menší práce se dřevem s dětmi – to je samozřejmě flexibilní termín. Některé projekty lze provést s malou skříňkou na nářadí, jiné vyžadují trochu více manuální zručnosti. Malé děti v denním stacionáři mohou například malovat dřevěné bloky, jak se jim zlíbí, a pomocí nich vymýšlet vlastní návrhy. Bloky a pilíře jsou zvláště dobré pro stavbu věží.

Snadná práce se dřevem s dětmi

dřevařské-děti-nápady-chlapci-batolata-závodní auta-knoflíky-dřevěné kolíčky

Dřevěné spony jsou ideálním materiálem pro ruční práce pro děti, protože jsou velmi univerzální v možných použitích, ale snadno se s nimi pracuje. Výhodou je, že jsou levné a jsou také vyrobeny z přírodního produktu. Zejména malí chlapci by si s dřevěnými klipovými auty užili spoustu zábavy.

Hrajte roh ve školce

dřevařské-děti-nápady-závodní-auta-dráha-washi-páska-podlaha

K výrobě těchto skvělých závodních vozů potřebujete dřevěné klipy, malířskou nebo washi pásku, velká tlačítka, párátka, lepidlo a ozdobná brčka. Párátka slouží k otáčení pneumatik. Skvělým nápadem by byla také tato závodní automobilová dráha na podlaze, která je jednoduše vyrobena pomocí washi pásky.

Drotář s překližkou & zdobit – 10 skvělých nápadů na kutilství k napodobení

Ruční práce se dřevem – 7 nápadů s pokyny pro každé roční období a každý věk

Tinker s recyklovaným dřevem pro jedinečné vánoční dekorace

Tinker dřevěné plachetnice s malými dětmi

práce se dřevem-děti-nápady-plachetnice-naplavené dříví

Pohrávat si s dětmi na plachetnici je perfektní aktivita pro horké letní dny. Pokud vezmete své dítě na procházku lesem, rozhlédněte se kolem sebe a zjistěte, zda nenajdete nějaké pěkné větve, které by se daly použít na plachetnici. Ideální je také naplavené dřevo.

jednoduchý návod na plachetnici

práce se dřevem-děti-nápady-batolata-jednoduché-instrukce-plachetnice

Ze čtyř kusů dřeva je nejprve vyroben rám, poté jsou ostatní nalepeny na místo. Stožár je poté zapíchnut do trupu lodi a přilepen. Plachty, vlajky a záchranné kolo jsou vystřiženy ze stavebního papíru. Dítě může také kreslit vtipné vlajky na barevný papír pomocí pastelek.

Ježkový držák na pero vyrobený ze dřeva

Dřevoobráběcí nápady pro děti Ježek držák pera pracuje s dětskou dřevěnou základní školou

Nový držák pera do školy je dobrý nápad pro práci s dřevem s dětmi. Místo výroby boxu pro kotce můžete vidět ježka. K tomu si můžete stáhnout a vytisknout šablonu. Rozměry svého ježka si můžete určit sami. Můžete použít následující rozměry: 10 cm vysoký / 15 cm široký / 50 mm silný.

Šablona ježek pro zpracování dřeva s dětmi

dřevorubec děti nápady šablony dráteník s dřevěným držákem na ježka

Ježkovy trny představují barevné kolíčky. Ujistěte se, že vrták odpovídá velikosti kolíků. Zde byl použit nástavec na děrovku 19/64 mm. Otvory směrem k okraji lze vyvrtat trochu hlouběji než ty uprostřed, protože obrys ježka je uprostřed o něco vyšší. Bylo vyvrtáno 12 otvorů. Poté je třeba vše jemně obrousit a natřít bezbarvým lakem.

Práce se dřevem s dětmi ze základní školy

Práce se dřevem s dětmi-nápady-držák pera-Den matek-dárkové fotografie-práce s dětskou dřevěnou základní školou

Pokud nemáte pilu nebo vhodnou šablonu, ale máte pouze vrták, pak jsou dřevěné kostky ideální pro jednoduchou práci se dřevem s dětmi. Rodinné fotografie lze také přilepit na boky dřevěné kostky. Ideální dárek na Den matek!

Drobné zpracování dřeva s dětmi – návod 

práce se dřevem-děti-nápady-držák pera-základní škola-kostky

Na dřevěnou kostku nakreslete mřížku 16 polí. V každém křížovém bodě vyvrtejte svislý otvor hluboký 5 cm. Tloušťka vrtáku by měla být o něco silnější než čepy. Dřevěnou kostku opatrně obrousíme. Nyní mohou děti namalovat jednu stranu kostky nebo všechny čtyři. Držák pera se poté otře leštidlem ze včelího vosku.

Halloweenské postavičky z lamel

práce se dřevem-děti-nápady-halloween-zdobení-malování-dřevěné trámy

Odřezané a natřené desky lze použít k vytvoření nádherných sezónních dekorací pro venkovní prostor. Také velmi snadné stavění. Aby se zabránilo převrhnutí dílků, jsou upevněny na vodorovné desce.

kreativní dřevěné dekorace na Vánoce a v zimě

Práce se dřevem s nápady pro děti-Vánoce-dřevěné lamely-malba-zahradní dekorace

Jakmile jsou dřevěné lamely rozřezány na požadovanou velikost, lze je libovolně ozdobit. Frankenstein, duchové, Jack-O-dýně a mumie jsou obzvláště oblíbenými motivy na Halloween. O Vánocích můžete vykouzlit sněhuláky, tučňáky, soby a jedle.

jednoduchá práce se dřevem na Vánoce

práce se dřevem-děti-nápady-nit-dřevo-disky-batole-obratnost

S malými kulatými ozdobnými kotouči ze dřeva lze krásné přívěsky vánočních stromků také pohrávat s dětmi. Již několik let jsou tyto dřevěné disky všude a v různých velikostech. Tyto malé dřevěné části lze použít mnoha způsoby!

Vlastní výroba vánočních ozdob na stromeček z dřevěných disků

Dřevěné práce s dětmi nápady-vánoce-dřevěné disky-nitě-hvězdy

K vyvrtání otvorů do dřevěného kotouče potřebujete malý vrták a použijte jej k vytvoření libovolného vzoru. Dírami se pak provlékne barevná vlněná nit, aby se zdůraznil vzor.

Přívěsek ze dřeva

dřevařské-děti-nápady-šperky-dívka-náhrdelník-dřevo-přívěsek

Tyto dekorace vyrobené z dřevěných disků jsou skvělé na rozdávání a nabízejí mnoho možností designu. Můžete vytvářet abstraktní vzory nebo dobře definované tvary, jako jsou srdce a hvězdy. Rozhodnutí můžete nechat na dětech.

Vlněné nitě v různých barvách

dřevařské-děti-nápady-šperky-řetízky-přívěsky-dřevo-disk-nit

Pokud jsou otvory velmi malé, můžete pomoci jehlou. Jemná motorika, obratnost a trpělivost dětí se procvičují provlékáním a vázáním.

Tinkerův nitkový obrázek s motivem traktoru do školky

Práce se dřevem s dětmi nápady nástěnný obrázkový tahač

Obrázky vláken jsou opět skvělým nápadem pro jednoduché zpracování dřeva s dětmi a lze je snadno individualizovat. Krásné motivy a písmena snadno vytvoříte hřebíkem, kladivem a spoustou nití.

Vytvořte obrázek pomocí nitě a jehel

Práce se dřevem s dětmi jen nápady na nehty s nití

Pro tento projekt budete potřebovat šablonu, dřevěnou desku, kladivo a hřebíky, nit, nůžky, barvu a štětec, pero, pinzetu a lepidlo. Přírodní dřevěný kotouč může také tvořit základ vašeho uměleckého díla. Záleží na tom, jaký styl chcete.

Kladivo v hřebících

práce se dřevem děti nápady nit obrázek udělat si jehly

Nejprve namalte talíř barvou, kterou jste si vybrali, nejlépe dvakrát, aby dobře kryla. Označte rohové body, do kterých chcete vložit hřebíky. Umístěte šablonu doprostřed desky a začněte zatloukat hřebíky.

Nechte všechny nehty trčet asi 1 cm

práce se dřevem nápady pro děti vlákno obrázek dětský pokoj deco

Ujistěte se, že jsou všichni ve stejné výšce. Nyní odtrhněte šablonu z desky. Zbývající papír můžete odstranit pinzetou.

Traktor už je vidět

práce se dřevem-děti-nápady-nitě-jehly-obrázky

Omotejte nit kolem

dřevařské-děti-nápady-základní škola-výtvarné-nitě-jehly

Nyní začnete protahovat nitě. Nejlepší je začít na jedné straně a nit pevně zauzlit. Poté nit obejde každý hřebík a v první řadě reprodukuje obrysy motivu.

Vzor závitu je hotový!

práce se dřevem-děti-nápady-chlapci-jehly-nit

Pomocí lepidla můžete snadno opravit několik uzlů. Poté, co skončíte s obrysy, můžete jednoduše vyplnit motiv barevnými nitěmi, jak se vám líbí. Například pro tento traktor byla použita dvě různá vlákna: černá pro pneumatiky a černá a bílá pro kabinu traktoru.

učit děti pyrografii

Dřevo s dětmi nápady-pyrografie-učit-šablony-kreslit

Další zajímavou možností pro kreativní design je staré řemeslo pyrografie. Starší děti si mohou tuto techniku ​​vyzkoušet a vypalovat krásné motivy na dřevěný povrch. S elektrickou palivovou tyčí (podobnou páječce) lze motivy místy zuhelnatět a tím zčernat.

Motiv lze nakreslit na dřevěnou desku tužkou nebo jej lze aplikovat pomocí uhlíkového papíru. Umístěte svůj design na uhlíkový papír a obkreslete obrys perem s pevnou špičkou.

Vypálte motiv na dřevěný povrch

práce se dřevem-děti-nápady-páječka-pyrografie-dřevěný panel

V ideálním případě by měly být použity předměty vyrobené z neošetřeného dřeva. Pokud je povrch lakován, měl by být odstraněn, protože výpary vznikající při zuhelnatění dřeva jsou zdraví škodlivé. Připojte palivovou tyč k elektřině a počkejte, až špička zčervená. Přizpůsobte teplotu dřevu, které používáte. Pokud je dřevo příliš silné, zčerná a kouří příliš rychle. Příliš málo tepla nezanechá dostatečně silnou stopu.

Pyrografie s barvou 

práce se dřevem-děti-nápady-nástěnná malba-dřevěný panel-pyrografie-začátečníci

Existují všechny druhy tipů pro palivovou tyč, ale univerzální tip bude stačit pro začátečníky. Můžete jej použít k vytváření čar, křivek, bodů a téměř čehokoli. Špička se obvykle drží mezi palcem a ukazováčkem jako tužka. Můžete také hrát s různými nastaveními teploty, abyste získali barevné nuance.

Vyrobte si postel pro panenky

práce se dřevem-dětské nápady-postel-panenka-postel-jednoduchá konstrukce

Postavit postel pro panenky s dětmi není vůbec těžké! Zde není nutné žádné řezání, žádné speciální nářadí ani dřevěné spoje. S touto kutilskou stavbou můžete ušetřit peníze a získáte opravdu dobrou dřevěnou hračku.

Vyrobte si postel z panenky z jednoduchých dřevěných materiálů

práce se dřevem-děti-nápady-snadné-pokyny-svorky s kulatou hlavou-hůlky-tyčinky na zmrzlinu

Budete potřebovat čtyři dřevěné kolíčky s kulatou hlavou (nazývané také americké dřevěné kolíčky), čtyři dřevěné špejle nebo dřevěné tyčinky, 6 – 7 zmrzlinových tyčinek a lepidlo. Tato jednoduchá konstrukce je stabilní a odolná

Rám postele z dřevěných spon s kulatou hlavou, dřevěných špachtlí a špejlí

práce se dřevem-dětské nápady-postel-panenka-snadné pokyny-dřevěné špachtle-hůlky-kulaté hlavy

Při lepení je důležité tlačit díly k sobě, dokud lepidlo na dřevo nevyschne. Stále musíte zajistit, aby se postel nekroutila, ale aby části postele, které se navzájem setkávají, navzájem svíraly pravý úhel.

Pohovka a postel v jednom s odpovídajícím příslušenstvím

pokyny k práci se dřevem-děti-nápady-panenka-pohovka-pohovka

Jakmile je postel pro panenky připravena, měli byste také ušít odpovídající povlečení pro panenky. Celkový obraz dotváří polštář, peřina a matrace. Pokud je na dlouhé straně postele uspořádáno několik polštářů, vytvoří se pohodlná pohovka pro panenky.

Vyrobte si dřevěný nábytek pro panenky sami

dřevařské-děti-nápady-panenka-nábytek-horská chata-rustikální-šťourat

V alpském stylu by neměl chybět nábytek z pravého masivu. Ozdobte domeček pro panenky jídelním stolem s kulatým kmenem stromu a mini židlemi s opěradlem. Tenké dřevěné disky zde také slouží jako talíře.

Bavte se se svými dětmi a vykouzlete z přírodního materiálu dřevo dekorativní a praktické předměty.