Řemeslné nápady

Přenos fotografie na dřevo – 3 snadné způsoby, jak to udělat sami

Domácí dekorace na zeď vyrobená ze dřeva vypadá dekorativně a neobvykle s lehkým vintage nádechem. Obrázky vytištěné na papíře lze snadno připevnit na dřevěnou desku a nemusíte do tiskárny vkládat dřevo.

Přeneste fotografii na dřevo -vintage-deco-dřevěná deska-ošumělá

Princip funguje opravdu jednoduše. Stačí obrázek vytištěný na kopírovacím papíru, velká dřevěná deska a bílé lepidlo. Představujeme 3 jednoduché způsoby, jak přenést fotografii na dřevo.

Přenos fotografie na dřevo – 3 jednoduché metody na první pohled

Přenést fotografii na dřevo-obrázek-nápad na dřevo

Nápad je velmi snadno napodobitelný a vypadá opravdu pěkně vintage. Černobílé obrázky se nejlépe tisknou na jednoduchý kopírovací papír. Můžete si také vybrat barevný motiv. Jednu věc však musíme přiznat, že ne všechny detaily jsou správně přeneseny. Výsledkem je rustikální obraz ve srovnání s běžným tiskem. Čistá dřevěná deska je ideální jako povrch, ale i plátno. Lepidlo potřebné k dosažení nejlepších výsledků se nazývá Gel Medium. V obchodech je k dispozici také speciální hrnec na přenos fotografií.

Přeneste fotografii na dřevo – Pokyny: obrázek na dřevěné desce

Přeneste fotografii na dřevo -instrukce-materiály-příslušenství-kutilství

Ilustrace, kterou chcete přenést na dřevo, by měla být vytištěna na obyčejný kopírovací papír. Nejlepší je také použít tenký papír, ale rozhodně ne fotopapír. Obrázek nebo motiv byste měli vytisknout pomocí laserové tiskárny. Na povrch použijte jednoduchou dřevěnou desku z borovicového dřeva. Můžete také použít plátno. Existuje však riziko, že se barva na povrchu setře a rozmazá. Ale samozřejmě lze tímto způsobem získat skvělé umělecké efekty. Především je důležité, aby byl povrch velmi hladký, aby s ním měl obraz při přenosu kontakt všude.

Krok za krokem přeneste fotografii na dřevo – jak to funguje?

Přeneste fotografii na dřevo-návod-naneste-papír-bílé lepidlo

Dřevo lze trochu obrousit, pokud není tak hladké. Pokud máte rádi barvu přírodního dřeva, nechte to tak. Jinak ho můžete odlehčit, aby si obrázek opravdu přišel na své. Jednoduše použijte bílou akrylovou barvu. Můžete to zředit vodou, pokud nechcete neprůhlednou bílou. Naneste jednu nebo více vrstev bílé barvy a nechte zcela zaschnout.

Přeneste fotografii na dřevo -instrukce-bílý lepicí papír-obrázek-výtisk

Naneste lepidlo rovnoměrně na obrázek a povrch. Můžete použít houbu nebo hadr. To se musí udělat rychle, jinak se papír roztrhne. Poté položte fotografii s motivem dolů na dřevo a opatrně ji vyhlaďte bez bublin. Nyní musíte být trpěliví a nechat přes noc zaschnout nebo 15 minut fénovat.

Přeneste fotografii na dřevo -instrukce-dřevěná deska-papír-obrázek

Druhý den navlhčete papír vlhkou houbičkou. Papír otřete, dokud nebude poloprůhledný a dobře změkne. Volitelně můžete obrázek navlhčit přímo pod kohoutkem. Deska nesmí být zcela ponořena do vody, jinak dřevo nabobtná a zdeformuje se. Nyní je třeba veškerý papír opatrně setřít.

foto-přenos-dřeva-návod-voda-vlhkost-dřevěná deska

Odstranění papíru je trochu oříšek a musíte to udělat opravdu opatrně. Mezi tím je třeba nechat motiv zaschnout a v případě potřeby znovu navlhčit. Motiv zůstává na přenosovém médiu nerozpustném ve vodě a nyní je přenesen do dřeva. Nejlepší je připravit si houbu a misku vlažné vody. Papír nejprve změkčete a opatrně jej setřete.

foto-přenos-dřeva-návod-papír-dřevotříska-tisk

Při škrábání papíru musíte někdy provést několik průchodů, abyste papír úplně odstranili. Můžete dokonce použít starý zubní kartáček a povrch několikrát navlhčit. Jen dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak a nepoškodili vrstvu tonerem. Na některých místech, například na rozích a hranách, můžete dokonce brousit jemným brusným papírem. Posiluje se tak vintage efekt a přechod do dřeva je inscenován velmi přirozeně.

foto-přenos-dřeva-instrukce-napodobit-krok-kutilství

Když byly odstraněny všechny kousky papíru, obrázek se znovu zalepí vrstvou lepidla. Pro dokonalou povrchovou úpravu naneste lak na dřevo v pololesku nebo lesku, podle vašeho vkusu. Pokud vystavujete svá díla venku, má smysl používat venkovní lak odolný vůči povětrnostním vlivům. Díky potažení lakem vydrží obrázek nejen déle, ale také barvy budou sytější a zářivější.

foto-přenos-dřeva-návod-nápad-imitující-vinobraní-rodinná fotografie

Pokud bude obrázek zavěšen, jednoduše připevněte na zadní stranu věšák. Volitelně můžete vzadu vyvrtat otvor, aby byl obraz zavěšen na zeď na hřebíky. Alternativně jsou vyvrtány dva otvory vedle sebe a je navlečena šňůra pro zavěšení. Další možností, ale složitější, by bylo namontovat nohu na záda. To znamená, že nádherný obraz lze umístit na jakýkoli povrch.

Vyrobte si vintage dekorace sami: tiskněte obrázky na dřevo

fotografie dřevotisk vintage dřevo atfel deco pořadí

Podle tohoto principu můžete sami vyrábět skvělé dekorativní předměty. Navíc si tímto způsobem můžete přizpůsobit každou dřevěnou desku nebo naplavené dříví a použít ji velmi dekorativně. Úžasný a kreativní nápad na individuálně navržený dárek k narozeninám nebo svatbě. Vlastní nápisy vypadají velmi profesionálně a určitě nekyselí a nesbírají prach v žádné zásuvce nebo rohu. Abyste toho dosáhli, vyberte opravdu krásné motivy a přizpůsobte je jednotlivě dané osobě nebo příležitosti. Téměř jakýkoli obrázek, který je vytištěn laserovou tiskárnou, je vhodný jako motiv pro přenos na dřevěnou desku.

foto návod na tisk dřeva dřevěná deska vintage deco

Rodinné fotografie, obrázky zvířat, portrétní fotografie, nápisy a texty lze pomocí této jednoduché techniky přenést na dřevo. Obzvláště dobře fungují černobílé motivy; také dobře vypadají, pokud nejsou detaily přeneseny na 100%. Jednotlivé prvky, které spolu souvisí, lze úžasně připevnit na několik malých dřevěných panelů. Tímto způsobem vytvoříte celou sadu a ne samostatné dekorativní prvky. Pěkně naaranžované na poličce nebo na krbové římse určitě zaujmou.

Skvělý nápad na DIY dárek: přeneste zprávu na dřevo

návod na tisk dřeva-ročník-tabule-text

Pokud chcete na dřevo dát nápisy, texty nebo zprávy, musíte motiv vytisknout zrcadlově obráceně. Kromě toho je důležitým předpokladem přenosu fotografie na dřevo to, že je vytištěna laserovou tiskárnou. V inkoustové tiskárně je inkoust absorbován papírem. Naopak, laserová tiskárna nanáší inkoust, toner na povrch papíru a fixuje jej.

návod k tisku na dřevo-bílý-papír-list-text

Motiv generovaný laserovým tiskem lze bez lepidla nanášet na povrch relativně snadno. Pokud jste si vzali dřevěnou desku, abyste na ni přenesli zprávu, výsledkem je efekt, který je podobný jako u samotné rytiny do dřeva. Zde nejsou vyžadovány žádné speciální nástroje, tj. Žádný štítek nebo gravograf. Nápis nebo zprávu si můžete dokonce sami navrhnout na počítači. Vyberte si písmo, které se vám líbí, a jednoduše jej vytiskněte zrcadlově obráceně ve správné velikosti. To je obzvláště důležité, protože text je přenesen dolů na desku. Je také vhodné vybrat obrázky s vysokým kontrastem nebo je vylepšit pomocí programu pro zpracování. Především černobílé motivy vypadají lépe přenesené na dřevěný panel. V případě barevných obrázků nejsou barevné přechody příliš dobré a malé detaily jsou díky zrnu dřeva později sotva viditelné. Volitelně lze bíle natřít pouze oblast, na kterou má být motiv vytištěn.

návod k tisku na dřevo-text-deska-ročník

Nyní existují dvě možnosti přenosu textu nebo zprávy na dřevěnou desku – žehličkou nebo tužkou. Obě metody vyžadují trochu zručnosti a trpělivosti pro přesnou ruční práci. Text snadno dostanete na jinou plochu pomocí žehličky. Nejprve umístěte motiv přesně doprostřed krásnou stranou dolů a na okrajích jej zafixujte lepicí páskou. Žehlička je nastavena na nejvyšší teplotu. Čím vyšší je teplota, tím lépe funguje přenos. Dávejte pozor, aby se plastová páska při kontaktu se žehličkou roztavila. Proto má smysl používat papírovou pásku nebo maskovací pásku. Žehličkou několikrát přežehlíme rubovou stranu, necháme krátce vychladnout a opatrně vyjmeme papír. Pokud se papír na některých místech lepí, můžete jej nastříkat čisticím prostředkem na brzdy. Případně navlhčete vodou, ale jen trochu, jinak dřevo absorbuje vlhkost a nápis se rozmazává. Po vyjmutí papíru nemusí být přenesený obraz rovnoměrný a dobře reprodukovaný. Můžete je ručně opravit trvalou fixou nebo malým štětcem a trochou barvy.

Vytiskněte si obrázek na dřevo a vyrobte si skvělé dekorace sami

foto-přenos dřeva-dekorace-ročník-tabule-nápad

Podle toho, jaký efekt je žádoucí – vintage, ručně vyrobený nebo spíše dokonale vyrobený, by měl být povrch předem vybroušen hladce a jinak ošetřen. Čím je povrch jemnější a hoblovaný, tím čistší a jasnější bude výsledek později. Chcete -li zajistit, aby design vypadal čistě, můžete papír před přenosem mírně navlhčit, ale ne navlhčit. Nejlepší je použít rozprašovač. K tomuto účelu lze také použít čistič brzd. Sejde se snadno a žádné stopy nezůstanou viditelné později.

foto-přenos-dřeva-návod-dřevěná-deska-deko-vinatge-bílá

Po přenosu je motiv okamžitě vodotěsný a odolný proti rozmazání. Aby ale vydržel déle a nevyfoukl svoji barvu, je vhodné celé to natřít pár vrstvami laku a chránit tak obraz před vnějšími efekty. Barvy na vodní bázi fungují dobře. Ostatní mohou toner rozpustit a rozmazat obraz, takže hrajte bezpečně a použijte aerosolový lak, ale používejte jej střídmě.

foto-přenos dřeva-návod-text-kresba tužkou

Snad nejjednodušší způsob přenosu obrázku nebo zápisu na jiný povrch, bez potřeby lepidla nebo přenosového činidla, je dosažen pomocí tužky. Vezměte vybranou ilustraci, kterou jste dříve vytiskli (ať už laserovou nebo inkoustovou tiskárnou) a potřete záda grafitem nebo tužkou. Poté list papíru vycentrujte na dřevěnou desku zadní nebo tužkovou stranou dolů. Upevněte na místo páskou.

foto-přenos-dřeva-návod-ročník-deko-dřevěná-deska-bílá

Nyní nakreslete obrysy obrázku výše tvrdou tužkou nebo jinou tužkou. Musíte vyvinout trochu větší tlak, ale nepřehánějte to, jinak se na dřevěné desce objeví nevzhledné stopy. Pokud papír odstraníte, všimnete si, že motiv nebo nápis na dřevěné desce je zobrazen poměrně přesně. Stačí se ho dotknout a znovu jej nakreslit trvalou fixou, perem nebo štětcem a namalovat. V posledním kroku můžete produkt vylepšit těsnicím lakem, pokud chcete. Díky tomu má perfektní povrchovou úpravu a vzhled. K tomu se hodí například obyčejný lak na dřevo, ale také Art Potch.

Další nápady pro Přenos obrázků do dřeva

foto-přenos dřeva-nápad-prkénko-výzdoba-kuchyně

Podle toho, na jaký povrch má být vybraný motiv přenesen, si můžete dokonce vyzkoušet jednodušší techniku. Potřebujete pouze malé množství acetonu. Namočte do něj kousek kuchyňského papíru a rozetřete jím zadní stranu motivu vytištěného laserem. Samozřejmě nemůžete očekávat kvalitu fotografií, ale výsledek je za tu malou námahu opravdu pěkný. Nakonec, jak již bylo zmíněno, ošetřete pečetním lakem, aby obrázek vydržel déle. Jakmile lak zaschne, je připraven i potisk dřeva.

Vytvořte si vlastní měřítko pro děti: přeneste číslice na dřevo

foto-přenos dřeva-návod-dětský pokoj-dekorace-pravítko

Podle tohoto jednoduchého principu si můžete sami navrhnout opravdu skvělé dekorativní prvky pro svůj domov. Zde navrhujeme další nápad na měřítko pro dětské pokoje. Zde je vyžadována dlouhá dřevěná lamela, která by měla být rozdělena až na milimetry. Číslice přenesete na konkrétní místa pomocí principu tisku na dřevo, který jsme si již ukázali výše, nebo můžete použít šablony. Při pozdější montáži na zeď se ujistěte, že přesně splňujete rozměry. Abyste toho dosáhli, označte příslušná místa předem křídou nebo tužkou. Můžete si ozdobit své vlastní měřítko různými motivy. Přenesete je jako fotografie na dřevěnou desku nebo je můžete jednoduše pořídit pomocí samolepících samolepek. Ponechejte dostatek místa, aby bylo možné zadat výšku těla a odpovídající datum. Nejlepší je umístit měřítko vedle dveří nebo skříně a použít ho k ozdobení rohu v dětském pokoji, který potřebuje rozmanitost.

Nebojte se experimentovat s různými tvary a barvami. S trochou kreativity lze dosáhnout úplně jiných výsledků. Jako základ slouží také prkénka nebo žádné dřevěné boxy. To umožňuje přizpůsobení a tisk malých předmětů, což téměř nic nestojí. Tento jednoduchý potisk dřeva je příležitostně vhodný pro popisování prkének, které by skvěle doplňovaly kuchyňskou dekoraci. S láskyplně a individuálně navrženým dárkem zajistíte, že bude obdarovaný všude šťastný.