Řemeslné nápady

Nejlepší nápady na slané těsto k Vánocům letos vyzkoušet

Chtěli byste v předvánočním čase udělat něco kreativního? Shromáždili jsme pro vás přesně ty správné nápady. Stačí jen pár drobností do domácnosti a trocha šikovnosti. Nechte se inspirovat našimi nápady na slané těsto na Vánoce! Ať už roztomilé vánoční přívěsky, malé vánoční postavičky, krásné držáky svíček nebo nápadité dárky od dětí – tady si každý přijde na své!

Vytvořte vánoční přívěsky ze slaného těsta

Vyrobte si krásné ozdoby na vánoční stromeček sami

Nejoblíbenějšími nápady na slané těsto na Vánoce jsou bezpochyby vánoční přívěsky na vánoční stromeček. Můžete mu dát libovolný tvar a přizpůsobit jej dostupným vánočním ozdobám. K vytváření figurek můžete samozřejmě použít vykrajovátka, ale pokud nemáte, nedělejte si starosti. Protože krásné ozdoby lze také vystřihnout pomocí předmětů pro domácnost, jako jsou brýle, nebo je jednoduše vystřihnout nožem.

Recept na slané těsto podle pokynů k tvorbě

Nyní se dostáváme k receptu na slané těsto. Najdete k tomu různé varianty, klasiku skládající se z mouky, soli a vody v poměru 2: 1: 1. My jsme ale vybrali lepší recept, který se úžasně hodí pro modelování a tvarování různých postav. Zde jsou potřebné přísady:

  • 4 hrnky mouky
  • 1 šálek soli
  • 1 1/2 šálků teplé vody

Recept jde velmi rychle. V míse nejprve dobře promíchejte mouku a sůl. Poté pomalu za stálého míchání přilévejte vodu a ze surovin vypracujte hladké těsto, přičemž by se těsto nemělo lepit na ruce. kompletní!

Návod na použití vykrajovátka na slané těsto na Vánoce

V dalším kroku položte na pracovní plochu kousek pergamenového papíru, doprostřed dejte část slaného těsta a navrch položte další list pergamenového papíru. Poté těsto vyválejte válečkem asi 3 až 5 milimetrů silné. Odstraňte horní list pergamenového papíru a vystřihněte štítky vhodnými tvary sušenek. Oloupejte přebytečné těsto, libovolně ozdobte figurky a do každého přívěsku propíchněte slámkou nebo špejlí otvor, abyste jej mohli později zavěsit.

Návod, jak si vyrobit visačky ze slaného těsta na Vánoce sami

Značky slaného těsta samozřejmě nemůžete dále zdobit a nechat je tak, jak jsou, ale s několika vzory a motivy na nich určitě vypadají hezčí. Pomocí předmětů pro domácnost, jako jsou vidličky, dřevěné špejle, brčka na pití atd., Můžete vytvářet hezké vzory. Až dokončíte zdobení, přeneste pečicí papír s formičkami na plech a pečte přívěsky asi 1 hodinu při 150 ° C. Jsou hotové, když ztvrdnou a začnou se trochu opalovat. S tím si ale nedělejte starosti, protože v dalším kroku budou vymalovány. Chcete -li to provést, měli byste přívěs zcela vychladnout a teprve poté jej nastříkat bílou barvou ve spreji.

malovaný přívěsek na slané těsto na Vánoce

Pokud je barva již zaschlá, dostáváme se k nejzábavnější části – malování! Můžete buď sáhnout po klasických vánočních barvách, jako je červená a zlatá, nebo si vytvořit vlastní barevnou kombinaci. Vaší kreativitě se meze nekladou. Pokud máte děti, můžete se samozřejmě zúčastnit. Nechte barvy úplně zaschnout, než na vánoční stromeček zavěsíte vlastní vánoční ozdoby nebo je zabalíte jako dárek.

Ozdobte krásné vánoční přívěsky ubrouskovou technikou

Vánoční přívěsek ze slaného těsta zdobený ubrouskovou technikou

Dalším způsobem, jak ozdobit ruční práce ze slaného těsta, je ubrousková technika. Můžete použít ubrousky s jakýmkoli motivem a přenést motivy na postavy pomocí lepidla na ubrousky. Jednoduchý, ale originální způsob zdobení.

Vyberte si vhodné motivy na Vánoce z ubrousků

originální nápady na Vánoce ozdobte figurky solného těsta ubrousky

Přeneste motivy na figurky solného těsta lepidlem na decoupage a lakem a uzavřete je

Na figurky solného těsta použijte ubrouskovou techniku

Vytvořte hvězdný věnec na Vánoce

vyrobte si na Vánoce jednoduchou girlandu ze slaného těsta a provázku

S nápady na slané těsto na Vánoce můžete vyrábět krásné vánoční ozdoby. Dokonce si můžete vyrobit hvězdný věnec sami z několika hvězdiček, které navrhnete pomocí vykrajovátek na sušenky a například jutové šňůry. Zda necháte hvězdy tak, jak jsou, nebo je namalujete v jakékoli barvě, závisí na stylu vašich vánočních ozdob.

DIY věnec na Vánoce ze figurek solného těsta a pohádkových světel

Věnec hvězd se světly je ještě atmosférickější. Chcete -li je vyrobit, měli byste hotové hvězdy ze slaného těsta zabalit drátěnými pohádkovými světýlky. Tento věnec můžete použít například k ozdobení vánočního stromku nebo krbové římsy.

Nápady na slané těsto na Vánoce: osvětlený dům

Vytvořte si ze slaného těsta na Vánoce zářivý domeček

Kdo by neměl rád atmosférická světla a hezké dekorace? S touto myšlenkou získáte obojí. Trochu zručnosti a trpělivosti vyžaduje osvětlený dům ze slaného těsta, ale výsledek rozhodně stojí za to. Ukážeme, jak na to!

Krok 1: Těsto rozválíme, vykrajujeme části domu a upečeme

Pokyny dělají malé domečky ze slaného těsta

Nejprve připravte slané těsto a vyválejte ho asi 3 milimetry silné. Pak potřebujete šablonu na části domu (tyto najdete níže), aby dům dobře dopadl. Vyřízněte části domu podle šablony. Pomocí malých řezaček vyřízněte dveře a jakékoli další postavy, aby světlo později mohlo z některých místností vyzařovat z domu. Odložte zbývající těsto stranou. Nyní pečte domácí části 1 hodinu při 100 ° C.

Krok 2: sestavte dům

Tinker se slaným těstem jako dům na Vánoce

Když prvky vychladnou, začněte je slepovat. K tomu můžete použít buď vodu a zbylou solnou hmotu, nebo jednoduše pracovat s horkým lepidlem. S horkým lepidlem by však konečný výsledek nevypadal tak hezky.

Chcete -li sestavit dům vodou, nejprve potřete každý okraj vodou. Navrch položte vrstvu slaného těsta, znovu potřete vodou a slepte. Začněte podlahou a čtyřmi stěnami. Před lepením střechy vyhlaďte všechny spáry tak, že je potřete vodou a třete prstem.

Krok 3: Nechte slané těsto ztuhnout a natřete

Nápady na slané těsto pro vánoční malování domů

Položte dům na plech a znovu pečte. Tentokrát při 150 ° C asi hodinu. Střechu podepřete párátky, aby nedošlo k nechtěnému sklouznutí. Po upečení a vychladnutí lze dům brousit brusným papírem nebo ihned natřít. K tomu se nejlépe hodí akrylové barvy. Před malováním by měl dům úplně vychladnout. Nakonec dejte do domu čajovou svíčku nebo řadu světel, aby se proměnila ve vánoční lampu.

Zdarma tisknutelná šablona pro dům ze slaného těsta

Šablona domu na slané těsto k tisku

Z jednotlivých částí domu můžete také vyrobit krásné ozdoby na vánoční stromeček

Tinkerujte a malujte malé domky jako vánoční upoutávky

Vyrobte si ze slaného těsta držák na čajovou svíčku na vánoční stromeček

Drátujte a ozdobte vánoční svícen ze slaného těsta

Další nápady na slané těsto na Vánoce lze drobet podle stejného principu jako pro osvětlený dům. Jak například najdete tento malý vánoční stromeček, který můžete rozsvítit čajovou svíčkou? K jeho výrobě potřebujete pouze čtvrtkruh jako šablonu a trochu vody na lepení.

DIY držák na čajovou svíčku vyrobený ze slaného těsta na Vánoce

Tinker adventní spirála se slaným těstem

Nápady na solné těsto na vánoční svícny Adventní svíčky

Přestože adventní období již začalo, můžete si také vyrobit krásnou adventní spirálu. To bude určitě také použito příští rok, protože materiál je při správném skladování opravdu trvanlivý. Na rozdíl od adventního věnce má adventní spirála 24 prohlubní – jednu na každý prosincový den až do Vánoc. Do prohlubní se obvykle umisťují svíčky, ale hodí se k tomu i drobnosti jako hvězdičky, kamínky nebo jiné ozdobné předměty. Chcete -li vytvořit adventní spirálu, slané těsto rozválte na velký váleček a poté z něj vytvořte spirálu. Nakonec prohlubně zatlačte malým kroužkem nebo ukazováčkem a nechte adventní spirálu dobře zaschnout.

Nápady na slané těsto na Vánoce: vyrobte si postavičky andělů

Vyrobte a namalujte anděly ze slaného těsta na Vánoce

Protože je slané těsto podobné modelovací hmotě, lze z něj také vytvářet nádherné figurky. Níže je krok za krokem průvodce, jak vyrobit anděla. Anděl je oblíbeným symbolem Vánoc a je vhodný jak pro vánoční dekorace, tak i jako dárek. Po vytvrzení nezapomeňte namalovat hotové figurky. Díky tomu jsou ještě krásnější.

Nápady na slané těsto na Vánoce: Vyrobte si anděly sami

Návrhy na přípravu vánočního anděla se soleným těstem

Zdarma šablony pro anděla ze slaného těsta

Nápady na slané těsto Vánoční šablony na pohrávání si s anděly

Nápady na slané těsto na Vánoce s rukou a stopou

Nápady na zdobení stopy a otisku prstů solného těsta

Jednou z nejoblíbenějších myšlenek, které lze vytvořit ze slaného těsta, jsou bezpochyby suvenýry s rukou a otisky prstů dítěte. Jsou také perfektní jako přívěsky na vánoční stromeček a dají se proměnit v nejoblíbenější symboly Vánoc. Tak jako? S barvou, štětcem a trochou kreativity. Na obrázku jsou k dispozici tři příklady, ale možné jsou samozřejmě i jiné nápady.

Otisky rukou na slaném těstě jako vánoční dárky

Dárky ze slaného těsta Vánoce dělají otisky rukou dětí

Už jsme vám ukázali pár nápadů na domácí vánoční dárky, které můžete vyzkoušet i s nejmenšími dětmi, například rámeček na obrázek ze slaného těsta nebo roztomilé držáky na čajovou svíčku. Další skvělou možností, kterou by si prarodiče určitě přáli, jsou tyto barevné otisky rukou dětí. Jsou velmi snadné na výrobu a s příjemnou saténovou stuhou jako přívěskem získáte elegantní nádech.

Originální nápad: udělat otisky rukou v rukavicích

Rukavice na vánoční dárek na památku s otiskem ruky dítěte

Vyrobte si vánoční přívěsek s potiskem tlapky

Sněhová vločka s potiskem psí tlapky jako ozdoba vánočního stromku

Je pro vás váš čtyřnohý přítel jako dítě? Pak můžete s jeho potiskem tlapky samozřejmě také vyrobit krásné ozdoby na vánoční stromeček. Ty jsou právě teď trendy a po pár letech budou pro vašeho mazlíčka příjemnou vzpomínkou.

Funguje to takto: Psí tlapku přitlačte na slané těsto a vyřízněte libovolný tvar

Přívěsek s přívěskem na sněhovou vločku vyrobený ze slaného těsta

Ozdobte vánoční přívěsky potisky tlapek třpytkami

Vyrobte si originální vánoční ozdoby sami s potiskem psí tlapky

Vyrobte ze slaného těsta visačky na dárky

Vytvořte si nápady na slané těsto na vánoční dárkové visačky sami

Chtěli byste krásně zabalit a označit vánoční dárky pro své blízké? Slané těsto přichází na pomoc znovu. Malé sušenky ze slaného těsta nejenže krásně vypadají na vánočním stromku, ale také se skvěle hodí jako malé visačky na dárky. Jednoduše provlékněte stužku otvorem a přivažte ji k dárku. Tyto formy na slané těsto lze úžasně označit a přizpůsobit.

Vyrobte si ze slaného těsta personalizované visačky na dárky pomocí vykrajovátek na dopisy

Vytvořte si nápady na slané těsto na vánoční dopisy jako visačky na dárky sami

Ozdobte přívěsky ze slaného těsta razítky

malé vánoční dárky ze slaného těsta vánoční visačky Veselé Vánoce

Nápady na slané těsto na Vánoce pro ruční práce s dětmi

Výroba cukrové třtiny ze slaného těsta s dítětem na americké vánoční ozdoby

Na slaném těstě je nejlepší to, že materiál je vhodný i pro ruční práce s dětmi. Ti nejmenší obzvlášť rádi hnětou a vykrajují. Zde je další pěkný nápad, který by děti potěšil. Cukrovinky jsou v USA klasickou vánoční ozdobou, ale v této zemi se těší stále větší oblibě. Než uděláte tuto hezkou ozdobu, měli byste rozdělit solné těsto na dvě části a zbarvit polovinu červeným potravinářským barvivem. Pak jsou na řadě děti.

Doufáme, že se vám naše nápady na slané těsto na Vánoce budou líbit!

Vyrobte si barevné vánoční přívěsky ze slaného těsta sami