Řemeslné nápady

Navrhněte slunečník – okořeněte starou ochranu před sluncem

slunečník design meloun-motiv-nápad-zahrada-pláž

Existuje opravdu mnoho různých provedení pro slunečníky. Přesto není neobvyklé, že jednoduše nenajdete toho pravého. Naštěstí lze vše rychle změnit, zejména pokud jde o barvy a vzory. Nebo možná máte starý slunečník, který už nevypadá tak atraktivně, ale přesto ho chcete použít? Pak je dnešní myšlenka pro Navrhněte slunečník přesně pro vás. V několika krocích se dozvíte, jak můžete na slunečník vložit jakýkoli motiv a vytvořit tak individuální vzhled.

Navrhněte slunečník s melounem jako motivem

designová sluneční clona sluneční ochrana-terasa-nábytek-jádra-černá

V příkladu byl jako motiv pro návrh slunečníku zvolen meloun. Skvěle se hodí ke konci jara a léta a promění praktickou ochranu před sluncem na osvěžující a šťavnaté příslušenství. Kromě štětce potřebujete růžovou, černou, stejně jako světle zelenou a tmavě zelenou barvu, základní nátěr ve spreji a případně lepicí pásku na maskování.

Navrhněte slunečník – úklid předem

design-slunečník-čištění-primer-návod-snadné

Abyste si nový vzhled slunečníku mohli užívat dlouho a barva mohla dobře přilnout, je obzvláště důležité, abyste slunečník před návrhem slunečníku důkladně vyčistili. K tomu použijte vlhký hadřík nebo to opravdu pěkně smyjte zahradní hadicí.

Zkontrolujte slunečník

designová sluneční clona bílá-stará-recyklace-nápad-doplněk

Měli byste se také ujistit, že rám je jinak stále neporušený. Rezavé skvrny na tkanině také nemohou být pokryty samotnou barvou, alespoň pokud je to světlá barva. Předem si tedy rozmyslete, zda je starý doplněk opravdu ještě vhodný na slunečník.

základní nátěr

design-parasol-color-pink-paint-brush-diy-project

Stejně jako u všech projektů barvení a malování potřebujete na začátku základní nátěr. To je zvláště důležité, pokud je tkanina deštníku velmi tenká. Pro usnadnění aplikace jsou nabízeny praktické základní nátěry ve formě spreje. Na vnitřní stranu naneste základní nátěr pro návrh slunečníku.

Vybarvi vnitřek

design-slunečník-podložka-plachta-zahrada-design-zařízení

Pak je na řadě barva navrhnout slunečník. U motivu melounu je vyžadován růžový odstín. Nejprve naneste barvu a poté ji nechte dobře zaschnout. Poté se přidá druhá vrstva. Svislé hrany touto barvou nebarvěte.

Zelená barva

design-slunečník-ozdobit-letní-salonek-ochrana proti slunci-deco

Zatímco čekáte, až barva zaschne po první růžové vrstvě, můžete zbarvit vnitřek zavěšených částí a udělat slunečník. K tomu použijte tmavě zelenou barvu. Mezi touto tmavě zelenou a růžovou barvou ponechte mezeru přibližně 7 cm. To je konkrétně namalováno ve světle zelené barvě. Obě barevné nuance jsou doplněny druhou vrstvou, přičemž první je velmi důležité, aby dobře zaschla.

Použijte pásku

Vytvořte slunečník pěna-kartáč-zelená-barva-barva

Pro slunečník není povinné používat dva odstíny zelené. Motiv melounu však tímto způsobem vypadá reálněji, protože ovoce se také skládá z různých odstínů zelené. Pokud chcete, aby všechny tři barvy byly dokonale rovné, můžete použít izolační pásku nebo lepicí pásku.

Navrhněte vnější stranu slunečníku

design-slunečník-zelený-lak-dekorace-udělej si sám

Dalším krokem je navrhnout vnější stranu slunečníku na řadách. Jednotlivé trojúhelníkové prvky jsou střídavě obarveny na světle a tmavě zelenou. Vzhledem k tomu, že slunečník má obvykle sudý počet takových prvků, neměl by to být problém.

Potahování barvivem

design-slunečník-dekorace-venkovní-terasa-zahradní nábytek-relax

Opět jsou k návrhu slunečníku potřeba dvě vrstvy, které postupují jako zevnitř. Neprůhledný výsledek je velmi důležitý, jinak se prosvítá růžová barva. V případě potřeby můžete také přidat třetí vrstvu.

Malujte jádra

Design-slunečník-vodní meloun-jádra-barva-černý design

Nakonec, a poté, co všechny ostatní barvy dobře zaschnou, přidejte jádra do designu slunečníku s černou barvou. Můžete je namalovat od ruky nebo si můžete předem navrhnout šablonu, pokud chcete, aby všechna jádra vypadala stejně. Jádra přicházejí do nitra stínu na růžové barvě.

Postav slunečník

design-slunečník-stínidlo-posezení-ratanové židle-nábytek-zahrada

Jakmile dokončíte všechny kroky k návrhu slunečníku, můžete si jej konečně postavit na zahradě. Získáte atraktivní doplněk, který vás přenese do nádherné jarní nebo letní nálady. Nový starý slunečník však není skutečným poutačem ve vaší zahradě. Po navržení slunečníku jej můžete použít i k jezeru nebo na pláž, abyste se ochránili před silným sluncem. Zaručeně také skvěle naladíte každého.