Řemeslné nápady

Navrhněte si vlastní balicí papír: 10 nápadů pro malé i velké s pokyny

Navrhněte si svůj vlastní balicí papír, pohrajte si s kreativními nápady

Nemusíte nutně kupovat balicí papír, abyste krásně a atmosférickým způsobem zabalili láskyplně vybrané dárky pro své blízké. Vždy se těšíte na něco, co někdo s láskou a pílí navrhl speciálně pro vás. Dokonce i když nejste opravdu umělecky nadaní, můžete si navrhnout svůj vlastní krásný balicí papír s velmi malým úsilím a jednoduchými prostředky. V následujícím textu představujeme 10 nádherných řemeslných nápadů. Většina z nich je dokonce ideální pro děti.

Navrhněte si vlastní balicí papír: skvělé nápady pro každou příležitost

Navrhněte si vlastní meloun na gumu razítka na balicí papír

Krásný balicí papír může být motivem pro každé roční období nebo pro každou příležitost. Nejprve musíte získat dostatek obyčejného papíru, který později můžete nápaditě použít k navrhování sebe sama. K tomu je nejlepší kraftový papír nebo bílý papír (kopírovací papír na roli). Kraftový papír je nyní k dispozici v různých barvách, ale nejlevnější a proto ideální pro balení je hnědá. Skládá se převážně z recyklovaných vláken, a proto je ekologičtější než bílé. Hnědý papír navíc vykouzlí individuální, rustikální a přitom velmi moderní efekt. Obzvláště designově orientovaní a umělci jej používají k balení. S několika potřísněnými barvami se z jednoduchého kraftového papíru stane skutečné mistrovské dílo v balení.

Navrhněte si vlastní balicí papír: razítka

Navrhněte si vlastní gumu na steak z vodního melounu

Vy nebo vaše dítě můžete snadno navrhnout svůj vlastní krásný balicí papír pomocí hravých razítek. Na to si ani nemusíte kupovat pořádná razítka nebo inkoust. Kreativní razítko si také můžete vyrobit sami z různých materiálů, které najdete v každé domácnosti. Ukážeme vám různé varianty. V prvním příkladu si ukážeme, jak lze z gumy vyrobit razítko z melounu. Rozřízněte gumu na půlkruh a do nádoby vložte červenou barvu (např. Na malý talíř). Pomocí houbičky naneste na povrch gumy trochu barvy a pomocí ní orazítkujte kus prázdného papíru. Nyní fixou nakreslete slupku a jádra watemelonových klínků a máte hotovo.

Ruční práce s dětmi: navrhněte si vlastní balicí papír s hvězdami

Navrhněte si vlastní balicí papír na zádi razítka z pěnové gumy

Balicí papír s hvězdami je vždy dobrý nápad v každém ročním období. Mnohostranný motiv je stejně vhodný pro Vánoce, narozeniny nebo jiné příležitosti. Nejdůležitější je, jaké barvy se používají.

Navrhněte si vlastní razítka na balicí papír: Pomocí pěnové gumy a válečku vyrobte s dětmi váleček na razítka

navrhněte svůj vlastní balicí papír s pěnovou gumovou razítkou

Opravdu skvělý nápad je vyrobit razítko s motivem hvězdy. Hvězdy jsou vyrobeny z pěnové gumy – materiálu, který neabsorbuje barvu, a je proto ideální pro všechny ruční práce. Zde jsou použity samolepicí pěnové gumové samolepky, které jednoduše musíte přilepit na váleček, abyste vytvořili kreativní razítko. Můžete jej kdykoli použít k návrhu vlastního skvělého balicího papíru.

Navrhněte si vlastní razítka na balicí papír

Navrhněte si vlastní balicí papír pro děti

Existuje několik způsobů, jak si můžete razítko vyrobit sami. K tomu jsou obzvláště vhodné sušenkové formy nebo vykrajovátka. Ty jsou k dispozici s nápaditými motivy a jsou velmi vhodné pro malé děti. Širší hranu formy (pomocí vykrajovátka obráceně) stačí změřit do barvy a orazítkovat s ní papír. Tady hvězda, tam blob – to je opravdu zábava, že??

Navrhněte si vlastní vánoční balicí papír: vyrobte si s dětmi razítka z tvarů sušenek nebo brambor

navrhněte si vlastní razítko pro děti z balicího papíru

Mírně starší děti mohou formičkami na sušenky krájet razítka z brambor. Je to velmi snadné a vyžaduje to velmi jednoduché materiály, které bude mít každý doma: několik středně velkých brambor, vykrajovátka, barvy a štětec. Brambory je třeba nejprve rozpůlit, poté pomocí vykrajovátka vtlačit do bramborové poloviny. Tvar by měl jít alespoň 5-7 mm hluboko do brambor. Poté pomocí nože odstraňte zbytek okraje brambor a máte hotovo.

Vyrobte si vlastní balicí papír pro děti razítko brambor

Nyní se na vyříznutý tvar pomocí štětce nanese trochu barvy a bramborovou polovinu lze použít jako razítko.

Navrhněte si vlastní balicí papír: ručně

navrhněte si vlastní rukopis nakreslete balicí papír

Pokud máte krásný rukopis nebo umíte relativně dobře malovat nebo kreslit, pak si pomocí této metody navrhněte balicí papír sami. Vezměte si štětec nebo fixu a nechte si vymyslet něco kreativního. Může to být motiv i zpráva. Nejlepší je vybrat něco velmi jednoduchého, jako jsou hvězdy, sněhové vločky atd. Krátká slova jako „Ať sněží“ na Vánoce nebo „Miluji tě“ na Valentýna jsou vždy dobrý nápad, který má velmi individuální a atmosférický efekt. k rukopisu.

Navrhněte si vlastní umělecký balicí papír: barvou a štětcem

navrhněte si vlastní štětec na balicí papír

Kdo z vás má rád umění, může experimentovat s barvami. Pomocí štětce a barev v jakémkoli odstínu lze na holém papíru velmi rychle a snadno vytvářet skvělé vzory. Vypadá to velmi elegantně a individuálně, když je sladěn dárek a barva obalu.

Minimalistický Navrhněte si vlastní balicí papír: pouze s černou barvou a štětcem

navrhněte si svůj vlastní balicí papír s minimalistickou černobílou barvou

Balicí papír může být také velmi minimalistický. Zredukovaný styl nevyhovuje každému, takže rozhodně musíte dobře znát preference dané osoby a mít 100% jistotu, že by se mu líbilo minimalistické balení. Jinak se kreativitě meze nekladou.

Minimalistický Balicí papír s různými potisky

navrhněte si svůj vlastní balicí papír s minimalistickými černobílými výtisky

S trochou barvy a jediným nástrojem lze na papíru vykouzlit skvělé efekty. Vytvářejte stejné výtisky v jednom směru nebo se stejnou vzdáleností mezi nimi a budou vypadat jako nějaký vzor. Můžete si tak navrhnout svůj vlastní jedinečný balicí papír bez jakéhokoli úsilí nebo nákladů.

Navrhněte si vlastní balicí papír pomocí šablony

navrhněte si vlastní šablonu balicího papíru ve stříbrné barvě

Můžete si také koupit hotové šablony s jakýmkoli motivem. Pomocí štětce a barev podle vašeho výběru můžete snadno vytvořit krásný motiv balicího papíru.

Balicí papír Navrhněte si to sami: Nejsnazší je to s nálepkami

přizpůsobte balicí papír ozdobte samolepky samolepky

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak navrhnout vlastní balicí papír, je ozdobit jej samolepkami. Aby bylo dárkové balení efektivní a estetické, doporučujeme vybírat samolepicí samolepky v podobných barvách nebo se stejným tvarem. Jinak vypadají „motivy“ nahodile a jsou svrženy dohromady.

vyrobte si vlastní samolepky na zdobení balicího papíru

Zabalte dárek správně a esteticky

navrhněte si vlastní pokyny k balení balicího papíru krok za krokem

Perfektní dárek zahrnuje jak správný nápad na dárek, tak krásné balení. Pokud jste již našli vhodný dárek pro své blízké a balicí papír jste si navrhli sami, pak stačí dárek chytře zabalit. Není to těžké, ale tyto podrobné pokyny na obrázku vám určitě pomohou.