Řemeslné nápady

Nápady na solné těsto do zahrady – vyrobte si zahradní dekorace a užitečné nástroje

Slané těsto je jedním z nejoblíbenějších ručních materiálů pro děti i dospělé. Oproti řemeslné hlíně má praktickou výhodu, že si ji nemusíte kupovat jako první. Slané těsto můžete spontánně vyrobit z jednoduchých surovin, které už máte doma. Pokud vás tedy špatné počasí zastihlo nepřipravené a nyní chcete strávit čas ve vlastních čtyřech zdech, děláte správnou volbu s nápady pro kutily na slané těsto. V deštivém počasí s ním ale samozřejmě nemůžete být jen kreativní. Začalo období dobrého počasí, a proto vám ukazujeme několik skvělých ručních prací vyrobených z jednoduchého materiálu, zejména pro venkovní prostory. Tyto nápady na slané těsto do zahrady jsou nejen hezké na pohled, ale někdy dokonce opravdu praktické a jako skvělý nápad na dárek.

Kutilské nápady na slané těsto do zahrady-krásné dekorace

Ve třech níže uvedených odkazech najdete nejen návrhy na konkrétní příležitosti, jako jsou Velikonoce a Vánoce, ale také výběr receptů, které můžete použít i pro dnešní nápady solného těsta na zahradu. U některých receptů musíte těsto upéct, u jiných dostanete slané těsto bez pečení.

Nápady na solné těsto do zahrady – značky na květináče a záhony

Nápady na solné těsto do zahrady - označte rostliny vlastními silami

Pokud jste zasadili hodně koření, bylo by samozřejmě užitečné je označit, abyste také věděli, co kde je. Zejména nováčci zatím nemohou rostliny snadno opticky rozlišit a přijímat informace o počasí odolné s takovými štítky. Ale i profesionálové mohli zapomenout, které rostliny jsou v kterém květináči nebo kde v záhonu bezprostředně po zasetí a dokud rostliny ještě nejsou vidět. Ať tak či onak, tyto nápady solného těsta na zahradu se ukázaly jako opravdu praktické. Nebo co takhle dát dohromady sadu jako dárek? Hrnec na květiny, semínka, zemina a samozřejmě odpovídající štítek a obdržíte skvělé dárky ze slaného těsta, kterými můžete někomu udělat radost.

 • slané těsto
 • malá razítka s písmeny (nebo alternativně fixem pro psaní)
 • Nože, vykrajovátka nebo jiné nástroje na vykrajování
 • volitelně transparentní lak

Nápady na solné těsto do zahrady - rostlinné cedule pro květináče a záhony

K přípravě těsta použijte jakýkoli recept na slané těsto, rozválte ho na tenko a poté nařízněte libovolné tvary štítků. Stejně jako v příkladu to mohou být dlouhé, úzké tvary se zužující se stranou, ale také kruhy, ke kterým přidáte bod, jsou ideální trojúhelníky a další zajímavé tvary. Jen experimentujte! Pokud používáte razítka, udělejte to před pečením těsta. Stačí vtlačit písmena do měkkého těsta. Pokud na psaní použijete fixu nebo jiné barvy, můžete to udělat po upečení a vychladnutí. Nakonec můžete hotovým štítkům dát lesk natřením slaného těsta. Toto je však volitelné (mějte na paměti, že lak může rozpustit edding, v závislosti na tom, jaký lak používáte).

Pohádková zahrada jako dekorace ze slaného těsta

Nápady na solné těsto do zahrady - vyrobte figurky pro mini zahradu

Určitě jste viděli tyto mini zahrádky v květináči nebo v misce. Takzvané pohádkové zahrady jsou velmi trendy a zdobí stále více venkovních prostor – ať už na terase, na balkoně, na verandě a ve vstupním prostoru nebo na posezení na zahradě. Najít přesně ty prvky, kterými chcete ozdobit, ale není vždy snadné. Udělejte to tedy sami! Následující nápady na slané těsto na zahradu jsou speciálně navrženy pro mini zahradu v misce – mimochodem, také skvělý nápad, pokud chcete vyrábět dárky ze slaného těsta!

Ptačí lázeň a dráteník se slaným těstem - nápady pro pohádkovou zahradu v misce

V zásadě můžete ze slaného těsta udělat libovolnou postavu, kterou chcete.

 • Pro nášlapné kameny Z těsta můžete například tvarovat malé kuličky a poté je přitlačit na plocho. Potom můžete použít špičatý předmět (např. Párátko) k poškrábání vzorů.
 • houby skládat ze dvou prvků. Nejprve vytvořte stonek. Chcete -li to provést, nejprve vytvořte kouli a poté tvar válce. Nemusí být dokonale tvarovaný. Konce přitlačte na rovný povrch. Nejprve vytvořte kouli pro deštník a přitlačte ji naplocho. Poté stiskněte uprostřed, abyste získali typický tvar deštníku. Jakmile jsou prvky upečené a houževnaté, můžete je slepit dohromady a udělat tak houbu.
 • Že Ptačí koupel V zásadě udělejte totéž jako houba, kromě toho, že na válec položíte štítový prvek vzhůru nohama. Chcete -li to provést, musíte se ujistit, že špičatá strana obrazovky je tentokrát plochá. Položte prvky na sebe a uhlaďte okraje, abyste získali hladký přechod bez spoje.
 • Co třeba jeden Kašna? Začněte znovu s míčem, stiskněte palec ve středu, abyste vytvořili prohlubeň, a poté pomocí prstů vytvarujte stěny. Skončíte s dutým válcem. Můžete to poskytnout kamenným nebo cihlovým vzorem. Použijte k tomu například párátko.

Tinker pohádkové dveře sami pro strom

Dveře Tinker Fairy pro zahradní stromky z těsta nebo hlíny

S trochou zručnosti můžete také vyrobit takové hravé dveře jako nápady na slané těsto na zahradu. Obvykle zdobí strom v zahradě tak, aby vypadal, jako by na stromě žila víla nebo trpaslík. Mohli byste proto vyrobit několik oken, která budou odpovídat dveřím, a také je připevnit ke stromu. Těsto vyválejte trochu silněji a poté vykrojte požadovaný tvar dveří. Může být klasicky obdélníkový nebo oválný, ale může být také kulatý nebo v nepravidelném nebo srdcovém tvaru.

Vyrobte si hezké dveře trpaslíka a namalujte je jako zahradní dekorace

Dále použijete párátko na návrh desek a dřeva, stejně jako dalších prvků pro dveře (například hrana z kamenů). Poté lze přidat jakékoli další dekorace. Z těsta například vyrobte malé závěsy dveří, čepel, listy, květiny, věnec na dveře nebo cokoli jiného, ​​co vás napadne a jednoduše je připevněte na požadovaná místa. Jakmile těsto zaschne nebo je upečené a vychladlé, můžete dveře natřít dle libosti. Používejte ale barvy, které jsou vhodné pro venkovní použití a zalepte je vrstvou laku. Kromě těsta můžete na ozdobu dveří použít i další prvky: korálky, samolepky, kamínky atd..

Ruční práce se slaným těstem na Velikonoce – vykouzlete s dětmi kreativní velikonoční dekorace

Výroba ozdob na slané těsto na podzim – kreativní návod pro děti & dospělý

Nejlepší nápady na slané těsto k Vánocům letos vyzkoušet

Jak malovat slané těsto?

Nakonec můžete namalovat na všechny hotové nebo sušené prvky ze slaného těsta. Pero s plstěným hrotem je k tomu stejně vhodné jako akrylové barvy, prstové barvy (pokud si například nápady pohráváte se solným těstem s dětmi), barvy na okna, opravná pera a dokonce i voskové pastelky a akvarely. Nebo co takhle použít barevné třpytky tak, že nejprve nanesete lepidlo a poté je posypete třpytkami? Mějte na paměti, že ne všechny zmíněné barvy jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, a proto nemusí být nutně vhodné pro nápady solného těsta na zahradu. Některé pak patří do krytých venkovních prostor, kde na vás neprší déšť a přímé sluneční světlo.

Připravte, vyválejte, vykrajujte a zdobte těsto na hravou zahradní dekoraci

Tvoření figurek ze slaného těsta s dětmi – hady

Nápady na slané těsto na léto - vyrobte hady jako figurky na zahradní záhon

Práce se slaným těstem je pro děti stejně zábavná jako s modelovací hmotou – velký rozdíl zde spočívá v tom, že díla vlastní výroby zůstanou zachována a lze je nastavit později. Co takhle pár hadů jako nápady na slané těsto do zahrady? Ostatně není neobvyklé, že obývají naše zahrady. Jsou opravdu snadné, takže řemeslný projekt je skvělý i pro menší děti. Co potřebuješ:

 • slané těsto
 • Akrylová barva
 • Bezbarvý lak pro těsnění
 • štětec

Nápady na solné těsto do zahrady - návod na hady

A tak snadné je vytvořit roztomilé nápady na slané těsto na zahradu: ze slaného těsta mohou děti tvarovat rohlíky libovolné délky. Ty pak můžete libovolně tvarovat – do tvaru vlny typického pro hady, srolovaného do spirály nebo nepravidelně zvlněného. Fantazii se meze nekladou! Pak hady upečte nebo je nechte několik dní schnout na vzduchu (protože jsou to tlusté postavy, bylo by pečení pravděpodobně výhodnější možností). Jakmile těsto vychladne, mohou si děti hady namalovat, jak chtějí. Za tímto účelem můžete také vybrat obrázky skutečných hadů a použít je jako šablony pro barvy a vzory. Utěsněte barvy vrstvou čirého laku a rozdělte hady na zahradě.

Nápady na solné těsto do zahrady - výroba barevných hadů s malými dětmi

Nápady na slané těsto na jaro a léto – šneci

Vyrobte si jednoduché šneky se šnečími skořápkami a korálky

Hlemýždi jsou také součástí zahrady doma a tyto roztomilé figurky jako nápady solného těsta na zahradu jsou nejen super líbivé, ale dokonce jsou jednodušší než hadi. Udělejte rohlíky znovu, ale tentokrát kratší. Na tyto rohlíčky pak položíte prázdnou skořápku šneka. Na oči můžete použít perly.

spropitné: Chtěli byste barevné šneky? Poté můžete těsto předem obarvit, jak chcete. Slané těsto můžete obarvit například potravinářským barvivem. Jsou také neškodné pro děti.

Nápady na solné těsto do zahrady – květináče jako dárek

Nápady na slané těsto na rozdávání pro dospělé a děti - květináče, květináče a květináče

Skvělý projekt pro děti i dospělé je takový květináč nebo květináč. To může nejen ozdobit vaši vlastní zahradu, ale také může sloužit jako nádherný dárek. Hledáte například nějaké nápady na slané těsto ke Dni matek? Pak tu jeden máte! A co je nejlepší, nemusíte se snažit vykouzlit pravidelnou a dokonalou nádobu, a proto je tak dobrá i pro děti. Čím nepravidelnější, tím lépe!

Buď můžete z vašeho těsta vytvarovat velkou kouli, pak zatlačit doprostřed pěstmi a poté tvarovat stěny hrnce rukama, nebo můžete těsto rozválet, položit před sebe misku dnem vzhůru, nakrájet požadovaný kus a umístěte jej přes misku, aby si udržel tvar. Těsto pak nechte zaschnout. Pokud to nebude cachepot, ale květináč na výsadbu, měli byste před vyschnutím přidat několik odvodňovacích otvorů.

Co takhle použít hotový hrnec k výše uvedenému nápadu na dárek? Přidejte semínka a zavařovací kompost a ze slaného těsta, které označte, udělejte ještě pár klacků. Mimochodem, tento nápad můžete také použít k Držák na čajovou svíčku ze slaného těsta vyrábět. Chcete -li to provést, jednoduše vyrobte stejnou nádobu v mnohem menší velikosti pro čajovou svíčku nebo o něco větší pro sloupovou svíčku.

Nápady na slané těsto do zahrady – visačky na slané těsto

Nápady na slané těsto na podzim, jaro a léto v podobě přívěsků

Přívěsky vyrobené z tohoto rukodělného materiálu jsou klasikou par excellence a lze je samozřejmě použít i jako dekoraci na zahradě. S otisky, jasně malované nebo jako suncatcher s průhlednými perlami – variant je opravdu mnoho. Zejména pro děti jsou přívěsy rychlými a snadnými nápady na výrobu slaného těsta, které mohou vyplnit odpoledne. A nápady na slané těsto do zahrady pak mohou zdobit stromy, keře, zábradlí a terasu.

Nápady na slané těsto na Velikonoce - barevná vajíčka jako přívěsek keřů na zahradě

Nejlepší je, že slané těsto je docela odolné vůči povětrnostním vlivům, takže takové přívěsky mohou ozdobit zahradu kdykoli během roku. Chcete -li získat správné tvary, můžete použít běžné vykrajovátka na cukroví a pracovat s nimi stejně jako s běžným těstem na cukroví. Například sněhové vločky jsou skvělé nápady na slané těsto na Vánoce, na podzim můžete použít typické podzimní barvy a motivy, zatímco na jaře se hodí velikonoční motivy nebo jednoduché květinové vzory. Do ještě měkkého těsta například vtlačte listy nebo květiny, abyste získali pěkný dojem. To pak může být také navrženo s dalšími barvami.

Přívěs na slané těsto keřům na zahradě o Vánocích a v zimě

Ozdobte velký talíř, o který se můžete opřít kameny

Ozdobte kotouč kameny pro umístění venku