Řemeslné nápady

Můžete si tedy vyrobit mikulášský pytel z různých materiálů – nápady a návody

Čištění botiček, aby je mohl Ježíšek naplnit sladkostmi a dárky, je opravdu krásná tradice, která nejen děti potěší. Ale zvláště když jsou děti ještě velmi malé a potažmo také kozačky, mnoho věcí se do nich vlastně nevejde. Dospělí se naopak obejdou bez kozaček a dárky si dávají jen tak nebo na mikulášskou misku. Ale to je docela nuda, nemyslíte? Co kdybyste místo toho vyrobili mikulášský pytel a zabalili do něj dárky?

Vyrobte si Nikolaussack s nebo bez šití a z různých materiálů

Santa Claus pytel je skvělou alternativou k tradiční mikulášské botě, protože je stále spojený se svatým, je hezký na pohled a trochu velkorysejší v objemu. Je také skvělé pro dospělé, aby dárky originálně a slavnostně zabalili. Ale jak si můžete vyrobit mikulášský pytel? Existuje několik možností, z nichž některé bychom vám chtěli představit.

Tinker a Nikolaussack – klasický pytlovina z juty

Vyrobte si mikulášský pytel z pytloviny a s potiskem - jednoduchý návod pro začátečníky

Obzvláště autenticky vypadá taška ze lnu nebo juty, protože je stálým společníkem Mikuláše. Z tohoto důvodu bychom chtěli začít s návodem, pomocí kterého si můžete přesně takový mikulášský pytel vyrobit. Budete překvapeni, jak snadné to je!

  • Pytlovina
  • šicí stroj
  • příze
  • nůžky
  • Špendlíky
  • volitelně: šablony, kus lepenky, který se vejde do pytle a akrylové barvy

Výroba pytloviny jako alternativy k mikulášské botě - stříhání pytloviny a její sešívání

Z pytloviny vystřihněte dva stejně velké kousky a položte je na sebe. Poté pomocí kolíků spojte dvě dlouhé a jednu z kratších stran k sobě. Ty pak sešijete dohromady a je to tak snadné, že to bez problémů zvládnou i začátečníci. Pokud chcete, můžete také nahoře přidat lem. Otočte hotový pytel naruby, aby šev přišel dovnitř a váš pytel byl připraven.

Tinker with Santa Claus pytel and design it with color - nápady na vánoční motivy

Pokud vyrábíte pytel Santa Clause, můžete jej také navrhnout jednotlivě s barvou. Je na vás, zda něco nakreslíte z volné ruky nebo použijete šablonu. Jednoduše vložte karton dovnitř tašky (abyste chránili záda před barvou při navrhování přední strany), umístěte šablonu na přední stranu a přeneste design na látku v jakékoli barvě. Jakmile barva zaschne, můžete pytel naplnit různými věcmi.

Dvoubarevný nápad

Vytvořte Nikolaussack z pytloviny ve dvou barvách - béžový a hnědý zvonek jako ozdoba

Můžete také kombinovat dvě barvy pytloviny, jako v tomto příkladu. Chcete -li to provést, nejprve sešijte dvě poloviny ve dvou barvách dohromady, opakujte to s druhým kusem a výsledné přední a zadní strany sešijte k sobě podle výše uvedených pokynů. Myšlenka přidání zvonu na stužku, abychom ji uvázali, se nám také velmi líbí.

Vyrobte si z plsti mikulášskou tašku

Malý plstěný mikulášský pytel s hvězdou a mašlí

Vzhledem k tomu, že je tak snadné pracovat s plstí a zároveň je to velmi příjemný materiál na pohled, je mimořádně populární jako materiál pro ruční práce. Není tedy divu, že bychom vám ho také rádi doporučili, pokud si chcete vyrobit mikulášskou tašku. Existuje několik různých způsobů, jak můžete vyrobit Santa Claus pytel z plsti. Nejlepší je použít měkčí plsť.

Ušijte plstěné tašky

Jednou z variant je ušití plsti, jak je popsáno v pokynech k jutovému pytli, a poté ji obrátit naruby. Viditelný šev také vypadá velmi pěkně na plsti. Pokud můžete šít rovně, můžete si vybrat barevný, ozdobný nebo normální šev, sešít všechny strany k sobě a poté použít pytel, aniž byste jej obrátili naruby. Jen si vyzkoušejte, kterou variantu této praktické vánoční dekorace máte nejraději.

U pytle místo šití přilepte látku a ozdobte motivy z plsti

Vyrobte mikulášský pytel z plsti bez šití

Velkou výhodou plsti je, že se také snadno slepuje. Pokud tedy hledáte návod, se kterým si vyrobíte mikulášský pytel bez šití, je filc obzvláště vhodný. Tam, kde by šev šel, stačí na vnitřní stranu nanést horké lepidlo a oba kusy slepit k sobě. Už máte tašku na mikulášské dárky.

Ozdobte motivy z plsti

Můžete také vystřihnout krásné motivy z plsti a poté je na pytel nalepit nebo ušít, jak se vám líbí, jako dekoraci a udělat to ještě zajímavější a krásnější.

Vyrobte si mikulášský pytel z látky bez šití

DIY Santa Claus taška na rozdávání pro Santa Clause

Pokud byste místo filcu raději použili krásnou vánoční látku, ale ušetřili byste si šití, pak jednoduše použijte lepidlo. Vzhledem k tomu, že se taška později nepřenáší a nemusí trvale odolat těžké váze, není to problém. Ve výše uvedeném příkladu byla látka vystřižena klikatými nůžkami, což činí hotovou tašku ještě zajímavější a zabraňuje třepení látky.

Návod na výrobu mikulášského pytle z látky a pomocí horkého lepidla

Vystřihněte dva kusy látky stejné velikosti nebo dlouhý kus o dvojnásobku délky, která bude později celková výška. Pokud například chcete, aby byl pytel vysoký 30 cm, vystřihněte 60 cm dlouhý kus látky. Poté ho přeložte na polovinu a obě vrstvy slepte k sobě na obou stranách. Spodní část je díky záhybu již zavřená. Látku pak můžete navrhnout plstí nebo jinými ozdobami.

Vánoční tašky na dárky pro Ježíška s jmelím

Jutové pytle s jedlemi jako motivy

Jedle jako motiv Nápad na malé mikulášské pytle

Vyrobte si z pytloviny malé pytloviny

Vintage taška Santa Claus s látkovou mašlí na zavazování a iniciálami