Řemeslné nápady

Malování krásných pohárů s dětmi – dětská hra s těmito pokyny!

Opravdu skvělý projekt na odpoledne a pro děti je malování pohárů. Je to jednoduché, je to úžasně zábavné a nakonec získáte užitečný předmět, který je prostě jedinečný. Bez ohledu na to, zda si pohár necháte pro vlastní potřebu, nebo ho rozdáte – ruční práce budou rozhodně stát za to. Z tohoto důvodu vám dnes ukážeme nejlepší způsob, jak namalovat poháry s dětmi, a dáme vám pár návrhů na motivy a techniky (i když jsme si jisti, že vaši malí překypují nápady a kreativitou).

Děti malují kelímky s porcelánovými tužkami

Vytvořte šálek s praktickými porcelánovými pery pro nejmenší

Pokud chcete malovat poháry s dětmi, jednou z nejjednodušších technik je použít speciální porcelánové tužky. Ty se v zásadě neliší od běžných fixů, takže je děti mohou bez problémů používat. Lze kreslit přesné obrázky nebo dokonce zapisovat písmena.

Nejlepší jsou šálky na bílý čaj nebo kávu, protože bílá barva je ideální povrch. Můžete však samozřejmě zvolit i jiné světlé barvy, jako je světle modrá, světle zelená, krémová, béžová, růžová a podobně.

Poté, co namalujete poháry s dětmi, je nejlepší nechat barvy zaschnout několik hodin nebo dokonce přes noc, než je zafixujete v troubě podle popisu výrobce. Motivy můžete sledovat i podruhé, aby byly barvy ještě odolnější. Poté byste je měli nechat několik hodin zaschnout a teprve poté je zafixovat v troubě.

Barevný design s mnoha motivy - děti jsou kreativní

Šálky také vložte do trouby, než se zahřeje. To umožňuje materiálu postupně si zvyknout na zvyšující se teplo a zabránit praskání barev. Také nechte šálek v troubě, dokud znovu vychladne. Tento proces můžete zopakovat podruhé, aby byl obraz ještě odolnější. Přestože jsou šálky poté považovány za vhodné do myčky, je vhodné je vždy šetrně umýt ručně.

Malování šálku s dětmi pomocí porcelánové barvy

Malujte kelímky s dětmi a rozdávejte je - motýly a květiny z otisků prstů

Pokud chcete namalovat šálek s dětmi a otisky rukou nebo otisky prstů, je vhodnější porcelánová barva. To lze také aplikovat štětcem, aby ti nejmenší mohli být znovu opravdu kreativní. Stačí nanést trochu barvy na paletu barev, prstem nebo štětcem sebrat barvu a začít malovat – stejně jako na běžný papír nebo plátno. Barvy jsou poté fixovány v troubě, jako v případě per, a zůstávají v ní po „době pečení“, dokud trouba a šálek nevychladnou.

Otisk prstu - snadný projekt pro jedinečné pokrmy

K navrhování použijte nálepky

Malování kelímků s dětmi - veselé čmáranice v jasných barvách s nápisem

Samolepky můžete použít k vytváření motivů, když malujete kelímky s dětmi a úplně je vybarvujete. Samolepky se po natření a po malém zaschnutí barvy jednoduše odlepí. Zbývá motiv (nebo nápis). Tato varianta se dobře hodí, pokud malujete šálek s menšími dětmi, které ještě moc neumí kreslit.

Vytvářejte vzory pomocí lepicí pásky maskováním a malováním porcelánovými barvami

Nebo co takhle použít jednoduchou pásku k vytvoření vzorů na hrnku? Jednoduše přilepte pásy k povrchu v libovolném směru a natřete je volnými plochami kolem nich. Nechte barvu znovu zaschnout a opatrně odstraňte pásku.

Malířské kelímky s dětmi - nápad na vlastní výrobu nápisů z lepicí pásky

Pokud nemůžete najít vhodnou nálepku, můžete si sami navrhnout jakýkoli nápis pomocí lepicí pásky. V příkladu výše na obrázku byly použity akrylové barvy a houbové štětce k vytvoření zajímavého vzoru kolem písma. Poté odstraníte pásku a design je připraven. Chcete-li barvu fixovat, pečte šálek znovu na 175 stupňů v předehřáté troubě po dobu 30 minut, jak je popsáno výše.

Malování mramorových kelímků s dětmi – návod s lakem na nehty

Malířské kelímky s dětským lakem na nehty a designem Mod Podge

Hezký a kreativní nápad pro starší děti jsou mramorové hrnky, které používají lak na nehty. A přestože design vypadá na první pohled složitě, budete překvapeni, jak snadno se implementuje. Následující šálky mohou být s dětmi namalovány:

 • bílé poháry
 • lak na nehty
 • Dřevěné špízy na špízy nebo párátka
 • teplá voda
 • Hliníková mísa nebo jiný kontejner
 • odlakovač na nehty
 • Bavlněné koule nebo bavlněné podložky
 • lepidlo na podge nebo ubrousek vhodné do myčky
 • štětec

DIY šálek kávy s mramorovým vzhledem jako řemeslný nápad pro starší děti

Naplňte misku teplou vodou. 5 až 7,5 cm by mělo stačit, podle toho, kde byste chtěli, aby barva na vašem hrnku šla. Poté nalijte na hladinu vody lak na nehty. Množství volíte podle toho, jak velkou část bílého kelímku byste chtěli propustit. Nyní byste měli rychle pokračovat v práci, než lak na nehtech ztuhne ve vodě: párátkem nebo šašlíkovým špízem opatrně zamíchejte lak na nehty a vytvořte mramorový efekt.

Návod na mramorový hrnek vyrobený z růžového laku na nehty

Nyní ponořte šálek do vody a znovu jej vyjměte. Lak na nehty se přilepí na vnější stranu kelímku. Poté šálek položte na vhodný povrch, aby přes noc zaschl. Pokud pak chcete navrhnout hrnek jiné barvy, musíte vodu zlikvidovat a začít znovu. Jakmile lak zaschne, naneste tenkou vrstvu Mod Podge.

Malířské kelímky s dětmi - mramorový efekt v jasných barvách

Můžete také experimentovat kombinací několika barev ve vodě na šálek. Ale i tak byste měli pracovat rychle!

Jak můžete přenášet motivy nebo nápisy

Malířské kelímky s dětmi - motivy a psaní přenesené tužkou

Pokud je pro děti obtížné malovat samy nebo jen chtějí komplikovanější motiv na hrneček, můžete také přenést tištěný na povrch a poté jej přetřít pery nebo barvami. Funguje to jednodušeji, než byste si mohli myslet. Potřebuješ:

 • jakýkoli motiv, vytištěný na bílém papíře
 • tužka
 • lepící páska

Pokyny k přenosu tištěných návrhů na hrnek

Vezměte svůj motiv a načrtněte záda v oblasti motivu tužkou. Poté papír přilepte páskou k šálku (strana tužky spočívá na povrchu kelímku). Nyní nakreslete motiv nebo nápis tužkou nebo propiskou. Pokud papír znovu vyjmete, motiv se přenese díky čmáranici na tužku a můžete jej vystopovat porcelánovými tužkami nebo porcelánovou barvou a tímto způsobem rychle a snadno namalujete poháry s dětmi.

Malířské poháry – nápady k napodobení

Malování kelímků s dětmi - tvorba vzorů lepicí páskou

Bez ohledu na to, zda jste malovali poháry na dětskou oslavu narozenin nebo plánujete jednoduché odpoledne ručních prací, pár návrhů na motivy je určitě vítáno. Ukažte malým jen několik následujících nápadů na motivy malování šálků s dětmi, aby si mohly něco vybrat a poté se samy kreativně zapojit.

Děti malují poháry – nápady na motivy

Děti malují poháry se žlutými a červenými květy a trávou

Barevná žába

Malované poháry s jasnými barvami a žábou

Vzor růžových teček

Děti malují kelímky s růžovými tečkami

Dárek pro otce s nápisem

Malování kelímků s dětmi ke Dni otců s nápisem

Navrhněte otisk dětské ruky

Malování kelímků s dětmi - otisk ruky na památku a milý tip na dárek

Dino a prasátko pro hravý motiv

Malování prasat a dinosaurů na hrnek - design vhodný pro děti

Srdce se jménem dítěte

Personalizovaný a domácí hrnek se srdcem a jménem dítěte

Mramorované kelímky v různých barvách

Mramorované čajové šálky v červené, fialové a žlutozelené barvě

Malovat vánoční stromeček na Vánoce

Nápad na vánoční hrnek s vánočním stromečkem a vánočním pozdravem

Den otců nebo dárek k narozeninám pro tátu se srdcem jako motiv

Nápad na dárek pro tátu se srdcem a písmem

Neonové barvy na šálky a talíře

Šťastnou inspiraci v neonových barvách na šálky a talíře