Řemeslné nápady

Jiné použití terakotových květináčů: 20 nápadů pro dům a zahradu

Květináč vyrobený z terakotové sklenice, kuchyňské bonbóny, víko na uložení víka, korek

Máte rádi stejně jako my, když jsou určité předměty používány k jiným účelům, než ke kterým jsou ve skutečnosti určeny? Není divu, protože tímto způsobem získáte zajímavou a užitečnou dekoraci, která se rychle promění v opravdový poutač očí. Zejména v tomto článku bychom vám chtěli ukázat, k čemu lze použít terakotové květináče na květiny a rostliny ve středomořském vzhledu. Budete překvapeni, jak praktické se mohou osvědčit nejen na terase a zahradě, ale také v interiéru. Podívejte se na následující nápady pro použití terakotového květináče a použijte je přesně tam, kde je potřebujete.

U některých projektů lze použít i staré květináče. Terakotový květináč byste ale poté měli důkladně vyčistit. Pokud do něj ale chcete uložit potraviny nebo hygienické potřeby, stačí použít nové hrnce, které můžete preventivně dezinfikovat.

Navrhněte interiér květináčem z terakoty

Terakotový květináč kuchyňské náčiní-držák na skladování-příbory-kuchyňské náčiní

Určitě je k dispozici mnoho různých typů nádob na příbory a kuchyňské náčiní. Ale kdo by přišel na tento nápad a vytvořil tímto způsobem v kuchyni nějaký středomořský nádech. Kuchyňské nádoby jsou nejen užitečné, ale také hezké na pohled, a proto jsou dokonalou dekorací. Můžete použít různé typy a velikosti hrnců, podle toho, co do nich chcete uložit a kolik místa máte na pracovní desce.

Vyrobte si dort ze sladkostí sami – 9 nápadů s pečením i bez něj

Rocher Torte – Lahodné recepty s pečením i bez něj pro každou příležitost

Připravte si dort Raffaello a dort Snickers podle těchto lahodných receptů

Máte také svobodnou volbu, pokud jde o design. Můžete namalovat jakýkoli terakotový květináč nebo použít různé dekorativní prvky jako nit, lano, umělé květiny a dokonce i koření. Středomořskou atmosféru můžete vylepšit například několika snítkami levandule. Stejně dobře lze použít i nápisy. Chystáte -li se na večírek, můžete příbory tímto způsobem dát také do samostatných nádob na dezertní nebo bufetový stůl, aby si hosté mohli pomoci sami.

terakotový květináč držák pera-barevné tužky-dětské stolní náčiní

Stejným způsobem lze terakotový hrnec použít i na jiné věci, jako jsou pastelky, nůžky nebo jiné ruční nářadí. Jako zvláště praktický se osvědčil takzvaný nátěr na tabuli, který je nabízen v různých barvách. Lze jej použít k malování široké škály povrchů, včetně terakoty. Tímto způsobem lze kontejnery snadno označit křídou a v případě, že budou jednoho dne použity na něco jiného, ​​můžete křídu jednoduše setřít a napsat na ni něco jiného.

Držáky na pastelky a fixy jsou obzvláště užitečné na stole v dětském pokoji. Neměly by tam chybět jasné barvy. Zkombinujte barvu tabule s několika barevnými akcenty nebo navrhněte velmi barevný držák pera. Stejně snadno můžete tento doplněk sladit s ostatními hlavními barvami místnosti, aby vše do sebe úžasně zapadalo.

Květináč-terakotová-stěna-koupelna-nápady-ušní tyčinky-bavlněné podložky-držák na mýdlo

Co je praktické v kuchyni a dětském pokoji, může být velmi užitečné i v koupelně. Terakotový květináč na zeď. Způsob, jakým zde terakotové květináče použijete, je na vás. Na jedné straně je lze připevnit ke zdi pomocí desky. Jakýkoli terakotový květináč lze zavěsit například do desky s otvory. Ale kontejnery vypadají také velmi dobře na jiných površích. Talíře jsou vhodné na mýdla, zatímco samotné květináče mohou ukládat vatu, ušní tampony, zubní kartáčky a další věci a udržovat v koupelně pořádek.

květináč-terakota-praktický-špendlík-polštář-vyrob si-sám-šij-lepidlo

Pro každého, kdo rád hodně šije, se jako projekt vyplatí špendlíkový polštář. Nejen, že je to užitečné, ale také to zdobí místnost. I zde si můžete znovu pohrát s designem. Také nemusíte nutně šít polštář. Stačí také, když nočník jednoduše naplníte polyfillem a poté zakryjete jakýmkoli materiálem. Okraj hliněných nádob lze pěkně ozdobit stužkami. K navrhování můžete použít i tematicky vhodné věci, například měřicí pásku, knoflíky a podobně.

Květináč-terakota-dezert-nápad-večírek-vana-květinová sláma

Pojďme k jedlé variantě, u které můžete použít malé terakotové květináče. Můžete si v něm upéct výborné košíčky. Ano, čtete správně. Místo klasického plechu na muffiny jednoduše použijte hliněné hrnce jakékoli velikosti. Hotové muffiny pak můžete proměnit na cupcakes, přičemž pro krém zvolíte hnědou čokoládovou barvu. Tímto způsobem můžete úžasně napodobit zalévací půdu. Do hotových košíčků pak vkládáte brčka, která jsou zase opatřena skutečnými nebo umělými květinami. To je zajímavý způsob, jak podávat dezert, že? Na našem webu najdete také chutné recepty na muffiny a cupcakes!

květináč-terakota-dárek-nápad-květiny-rostliny-foto-decoupage-koláž

Všechny nápady, které jsme již ukázali a které teprve přijdou, jsou samozřejmě také perfektní jako nápady na dárky. Takový květináč z terakoty, který je opatřen fotografiemi, je zvláště vhodný pro každou příležitost. Mohou to být rodinné fotografie, pokud je dárek určen pro matky, babičky nebo tety k narozeninám, k Vánocům, Velikonocům nebo ke Dni matek. Pokud je adresována nejlepšímu příteli, lze podle toho vybrat zaznamenané paměti.

květináč-terakotové sklenice-mňam-pes-cukroví-žvýkačka-optika stroje

Můžete dokonce vyrobit plechovky. Plechovky potřebují víčka a vy je můžete získat pomocí podšálku. Rukojeť můžete navrhnout buď z korku nebo kliky dveří skříně, které snadno nalepíte na víko. Opět nezapomeňte, že s barvami se dá hrát. Plechovky v kuchyni nebo v obývacím pokoji použijte na sladkosti, pamlsky pro psy a cokoli jiného.

Obzvláště nádherné jsou modely, které připomínají retro stroje na žvýkačky. Nejlepší je nejprve získat skleněnou kouli, která by samozřejmě měla být nahoře otevřená. Podle jejich velikosti pak zvolíte velikost hrnce. Hrnec je obrácen vzhůru nohama. Nalepte talířek, do kterého se vejde míček. Jako víčko slouží i podšálek s knoflíkem. Nyní můžete svůj osobní „stroj“ naplnit, jak chcete.

terakotový květináč lahve na víno-stojan na víno-nápad-stojan-návod

Který milovník vína nesní o tom, že by měl vlastní stojan na víno. Jistě, existuje spousta DIY projektů, které jsou vhodné pro stavbu. Určitě jste ale neviděli tuto myšlenku vyrobenou z hliněných nádob. Polička je vyrobena stejným způsobem jako pro zahradní dekor, který možná dokonce znáte. Použijte kovovou tyč, na kterou navléknete každý terakotový květináč. To by mělo vytvořit podivný vzhled. Samozřejmě můžete vynechat zalévací půdu pro stojan na víno. Poté ozdobte původní polici různými lahvemi na víno a umělými hrozny.

Terakotový květináč – nápady na zahradu a terasu

terakotový květináč na terasu-boční stůl-jednoduše-malba-lano-lepidlo

Velké květináče lze snadno přeměnit na odkládací stoly na terasu a zahradu. Stačí jeden kbelík. Deska stolu tvoří talířek, který se jednoduše umístí na otvor. Před nákupem si vše vyzkoušejte, abyste si opravdu vybrali správnou velikost talíře. Květináče na terasu lze nejen navrhnout barevně. Co kdybyste zvýraznili spodní nebo horní část několika řadami lana?

květináč-terakotový-lak-úložný-box-kliky-stůl-planter

Sázecí stroj jako odkládací stolek tuto výhodu nemá. Uvnitř je vytvořena dutina a pokud není použita, je to vlastně příliš dobré. Protože je zde dostatek prostoru pro uložení deky, malého polštáře, zahradního nářadí a dalších věcí. Pokud byste chtěli tento úložný prostor v květináči využít pohodlněji, můžete terakotové podložky pod květináče opatřit držadly, aby se daly snáze zvedat.

květináč-terakota-malé-velké-stoly-kutilské-jasné barvy

Pokud zkombinujete terakotové hrnce v různých velikostech, můžete si sami postavit i vyšší boční stoly. Hrnce se jednoduše skládají na sebe. Pokud barvy střídáte, výsledkem je obzvláště veselý vzhled. Když se podíváte na tuto tabulku, co vám to připomíná? Správně, ptačí lázeň! A přesně k tomu můžete využít i tento DIY projekt. Bavit se s tím budou nejen ptáci. Zaručeně si užijete pozorování ptáků při osvěžující koupeli.

Květináč-terakotová-květinová-vana-židle-stolička-mozaika-houby-zahrada

Jakmile si vyrobíte stůl, možná budete chtít také odpovídající židle nebo stoličky. Nebo snad stále hledáte vhodné možnosti sezení pro dětské hřiště na zahradě? Nechte znovu pomoci terakotový květináč. Ať už potom navrhnete houbu, nebo navrhnete květináč z terakoty s mozaikou, můžete se rozhodnout sami, podle svých preferencí a použití. Ať tak či onak, tato sedadla budou na zahradě poutat oči.

Květináč-terakotová-lakování-zvonkohra-barevná-snadná výroba

Zvonkohry patří mezi nejoblíbenější dekorace na zahradu a terasu. A pokud jsou také domácí, radost v nich je o to větší. Pokud máte k dispozici několik květináčů a navíc v různých velikostech, máte na výběr mezi nejrůznějšími variantami. Můžete použít dva nebo více květináčů, přičemž tyto směrem ke dnu budou stále menší a menší, nebo můžete použít větší květináč z terakoty, na který poté zavěsíte mnoho malých květináčů v různých výškách. Ty se pak navzájem trefují do větru a zaplňují zahradu hudbou. Pokud je však vítr velmi silný, měli byste odstranit zvonkohru, jinak by se nočník mohl zlomit.

Budování-květináče-terakotové-fontány-jednoduché-nápady-zdobení-kameny

Co třeba vlastnoručně vyrobená fontána na zahradě, která svým šplouchnutím poskytuje relaxaci? Postavte jej snadno pomocí terakotových květináčů různých velikostí. Kolik jich použijete, závisí zcela na tom, jak velkou fontánu chcete mít. Na tento model potřebujete 5 kusů: jeden o průměru 45 cm, jeden o průměru 35 cm, dva o 25 cm a další o průměru 20 cm, dále jezírkové čerpadlo, ohebnou hadici, jakékoli oblázky a stavební lepidlo. Získáte také talířek o průměru 30 cm a jeden o průměru 20 cm. Podrobnější pokyny najdete v odkazu na konci článku.

1. Normálně postavte největší kbelík.

2. Zasuňte vypouštěcí otvor ve spodní části. K tomu můžete použít syntetickou pryskyřici nebo podobný materiál. Je důležité, aby byl otvor dobře utěsněn.

3. Připojte hadici k čerpadlu a umístěte ji do velkého kbelíku.

4. Nalepte 25 mm hrnec na 30 mm podšálek. Tento hrnec má zvednout ten další, aby mohl vzniknout odstupňovaný vzhled.

5. Okraj tohoto hrnce trochu přebruste na jednom místě, aby mohl vést kabel čerpadla.

6. Umístěte podpůrný hrnec s podšálkem dnem vzhůru a středem vyvrtejte otvor, kterým protáhnete hadici.

Květináč-terakotová-fontána-návod-čerpadlo-voda-vodní prvek-zahradní dekorace

7. Opakujte postup s druhým podpůrným terakotovým květináčem. V případě potřeby můžete otvory pro hadici trochu rozšířit.

8. Nyní střídejte správně umístěné květináče s podpůrnými. Prostrčte hadici všemi otvory a vytvořte stupňovitý kužel.

9. Pokud je hadice v některých otvorech uvolněná, zajistěte ji stavebním lepidlem.

10. Pokud kašnu stavíte na zahradě, pomocí vodováhy zkontrolujte, zda je na rovném povrchu.

11. Naplňte každou vrstvu oblázky a poté naplňte celou jamku vodou.

12. Připojte čerpadlo a těšte se na svou novou a vlastní zahradní dekoraci!

květináč-terakotové svíčky-větrná světla-nápad-venkovní osvětlení

K výrobě lampionů můžete také použít terakotový květináč jakékoli velikosti. Správnou velikost si samozřejmě vyberete sami, ale obzvlášť se nám líbí tato skupina mnoha malých nočníků. Až budete příště chtít nalévat svíčky nebo vyrábět lampiony, určitě tuto myšlenku zvažte. Je to také všechno, jen ne obtížné. Svíčky jsou opět skvělým dárkem, pomocí kterého lze vnější povrch znovu namalovat, lepit nebo lakovat.

Květináč-terakota-krmení-místo-ptáci-ptačí jídlo-drátěné lano-zahradní dekorace-nápady

Ptačí dům je také vyroben velmi jednoduše. Potřebujete dva tácky, které mohou mít také různé velikosti, hliněný hrnec a drátěné lano.

  1. Umístěte hrnec doprostřed jednoho z talířů. Nyní můžete jako šablonu použít odkapávací otvor hrnce. Tento bod označte tužkou.
  2. Vyvrtejte díru skrz vaše značení a opakujte s druhou podložkou. Otvor by měl být dostatečně velký, aby jím mohl protáhnout drát.
  3. Pokud váš hliněný hrnec nemá po stranách otvory, budete je muset také přidat.
  4. Provlékněte lano deskou a hrncem, jak je znázorněno na obrázku, s větším talířem dole a zavěste ptačí krmítko.
  5. Mírně zvedněte víko, aby se hrnec naplnil jídlem. Ta propadá bočními otvory květináče. Ptáci se pak mohou postavit na okraj spodní desky a pohodlně okusovat ptačí zob.

Květináč-terakota-dekorace-dveře-věnec-zeď-mech-sukulenty-nápad-plot-design

Věnec často zdobí vchodové dveře a další oblasti. Pokud ale chcete něco velmi neobvyklého, můžete si z květináčů vyrobit věnec na dveře. Sami se rozhodnete, zda je namalujete zářivě, nebo je navrhnete sukulenty nebo mechem. Některé květináče můžete také zasadit s jakýmikoli květinami a přivítat hosty zvláštním způsobem. I ploty a mřížoví lze takto ozdobit pro každou příležitost.

květináč-terakota-interiérové-lampy-zahradní-lampové-stojany-solární-osvětlení

A protože se bez vhodného osvětlení v interiéru i exteriéru neobejdete, máme konečně pár nápadů na lampy. Pro vnitřní použití lze závěsná světla snadno vyrobit z terakotového květináče. Stačí získat libovolný počet zásuvek s kabely z železářství. Kabely se jednoduše protáhnou odkapávacími otvory. Chcete -li to provést, musí být konektor odstraněn a poté znovu připojen ke kabelu. Tuto práci by měl provádět někdo, kdo je obeznámen s elektřinou.

Ostatní varianty jsou na zahradu velmi vhodné. Pokud si nechcete pořizovat otvory v trávníku nebo záhonu zakoupenými solárními lampami nebo jen hledáte originálnější nápad, použijte znovu hliněné květináče a navrhněte je v jasných barvách. Předem zkontrolujte, zda lampy procházejí otvory. Pokud ne, trochu ji rozbalte. Hotové dekorace pak jednoduše dejte na zahradu.

Pokyny pro fontány tady.