Řemeslné nápady

Ježci dělají s dětmi roztomilé dekorace: 15 snadných pokynů

Už plánujete příští odpoledne ruční práce se svými dětmi? Pak tentokrát hledáte vhodné materiály pro ježka. Je skvělé pro navození podzimní nálady celé rodiny.

Ježek drotár mobil-nápady-plsť-inspirace-přírodní materiály

Chceš jeden Drobní ježci, V zásadě můžete použít všechny druhy materiálů, od papíru po plsť a dokonce i vlnu. Podívejte se na naše jednoduché nápady ručních prací pro děti a vyzkoušejte si příklady o tomto víkendu!

Ježci vyrábějí z vlny ruční práce

Ježek-dráteník-vlna-papír-obličej-provázek-lepidlo

Vlna je velmi vhodná pro podzimní ruční práce s dětmi. Když si děti vyrobí tohoto ježka, užijí si spoustu zábavy, protože na jedné straně to není příliš snadné, ale ani příliš složité. Jste více než vítáni, že můžete pomoci. Vystřihněte ježka z papíru a nechte své malé děti, aby na něj nakreslily obličej.

Návod na výrobu ježků s vlnou ve školce

ježko-vrtání-začátečníci-děti-nápady-vlněné-papírové lepidlo

Mezitím můžete nakrájet hnědou vlnu na krátké kousky. Pokud je vaše dítě dostatečně velké, zvládne to samo. Vlna se pak na tělo v řadách lepí. Začněte zvenčí a vpracujte se dovnitř. Pokud vyrábíte ježka, můžete také lepit tělo dohromady z jednotlivých prvků.

Ruční práce s bukvicemi a další: nápady pro ježky, trpaslíky a spol.

Vyrobte si kostým ježka sami – nápady pro kutily pro děti i dospělé

9 nápadů na tvorbu se spadaným listím na podzim pro děti & dospělý

Bobble pro ruční práce

Ježek-dráteník-bobble-do-it-yourself-podzim-dráteník-oči

Pokud chcete vyrobit ježky z vlny, můžete to udělat také s bambulkami. Výroba ježků pom pom je opravdu snadná a zvládnou ji i začátečníci. Kromě vlny ve dvou barvách budete na tváře potřebovat i trochu filcu. S těmito ježky můžete hezky ozdobit různé oblasti u vás doma nebo je nechat dětem jako hračky.

Pokyny pro pompony

ježek-dráteník-bobble-cut-vlna-šedo-hnědá-roztomilá

Pro výrobu pomponů existují praktické nástroje zvané pom pom maker. Z lepenky ale také můžete snadno vystřihnout prsten, který se v minulosti používal na výrobu bambulí. Ježka vyrobíte ze dvou barev vlny, které omotáte kolem prstenu, přičemž světlejší barva zabere pouze čtvrtinu prstenu. Poté vlnu ustřihněte podél vnějšího okraje prstenu. Trochu zastřihněte vlnu, abyste získali odpovídající tvar obličeje a nalepte na místo oči a nos.

Vytvořte z bodláků roztomilé ježky

Ježek dráteník bodlák-nápad-špendlíky-černý

Napadlo by vás vyrobit takové roztomilé ježky z bodláku? Myšlenka je tak jednoduchá! Když jdete na procházku, sbírejte sušené bodláky, které jsou zralé. Potřebujete pouze jeho hlavu. Vše, co pak potřebujete, jsou jen tři špendlíky na bodlák a můžete si udělat ježka jednoduchým vložením jehel do bodláku.

Kreativní pokyny ke knihám ježků

Ježek dráteník stará kniha-podzim-dráteník-děti-bobby špendlíky

Můžete vyrobit ježky ze starých knih a získat obzvláště zajímavý výsledek. Pokud jsou pro vás knihy příliš špatné, dobrou alternativou jsou také silnější sešity. Budete také potřebovat sponky do vlasů, případně kancelářské sponky a knoflíky k návrhu obličeje. Připravte si také dobré lepidlo. Uvidíte, že tento nápad na ježkování je snadný.

Skládací listy

Ježek drotář instrukce-kniha-skládací tlačítka

V závislosti na věku vašich dětí je nejlepší posoudit sami, zda můžete tuto myšlenku pohrávat s dětmi. Samo o sobě není na pohrávání si s tímto projektem ježka nic složitého. Jednotlivé stránky knihy nebo brožury jsou složeny podle obrázku. Až budete hotovi se všemi stranami, jednoduše na ně připněte sponky do vlasů nebo sponky, abyste napodobili bodnutí. Přilepte knoflíky na místo a orámujte obličej.

Vyrobte s dětmi z mateřské školy ježky z papírových talířů 

Ježek dráteník papír deska-bílá-barva-řezané třásně

Co kdybyste si s dětmi vyrobili z papírových talířů ježka? Za tímto účelem se deska jednoduše složí doprostřed. Poté zastřihněte nos, načež pomocí nůžek vytvarujete trny. Za tímto účelem se okraj desky jednoduše nařízne, takže vzniknou třásně. Desku můžete také předem namalovat. Nakreslete obličej a máte hotovo. Myšlenka je tak jednoduchá, že je vhodná i pro ruční práce s batolaty.

Vyrobte ježky z papírových desek a listů ve školce

Vyrobte ve školce ježky ze stavebního papíru

Ježek drotář s listy-barevné-listy-podzim-nápady-dekorace

Děti si rády pohrávají s papírem. Pokud si chcete pohrát s ježkem, musíte samozřejmě nejprve jít sbírat listy. Je to skvělá příležitost vzít rodinu na procházku. Sbírejte barevné listy. V nouzi jsou umělé listy vhodné také v případě, že chcete z listů vyrobit ježka. Vystřihněte obličej a tělo z lepenky, stavebního papíru nebo plsti. Listy pak přilepte na tělo ježka.

Hraní na zahradě

Ježek-dráteník-lepenkové prsteny-hod-hra-zahrada-ozdobit

Ježek může být skvěle použit pro hraní na zahradě, pokud je vyroben nadměrně. Pokud máte rádi házení prstenem, pak je tento nápad tím pravým, abyste využili posledních pár pěkných dní venku. Můžete také vyrobit malého ježka a použít ho jako dekoraci. Jako řemeslný materiál použijte pevnou lepenku nebo dokonce dřevo.

Ruční práce s batolaty na podzim – ježci z bukových ořechů

Ježek-dráteník-buk-kaštan-podzim-zvíře-drotár-nápad

Pro ruční práce s dětmi na podzim můžete použít mnoho přírodních materiálů, jako jsou kaštany, žaludy, klacky nebo bukvice. Z posledně jmenovaných jsou kryty vhodné pro návrh kabátu tím, že je přilepí na bramboru párátky. Ježky můžete také vyrobit z kaštanů tím, že do kaštanů jednoduše nalepíte párátka a na kaštan namalujete obličej.

Tinker ježek obrázek nehtů jako dekorace s dětmi základní školy

Ježek-dráteník-dřevo-zeď-dekorace-nehty-šňůra-síť-kutilství-děti

Ze dřeva a několika hřebíků si můžete udělat hezkou dekoraci na zeď. Je to skvělý způsob, jak navodit podzimní náladu. Dřevěný kotouč natřete libovolnou barvou a nechte zaschnout. Pak můžete udělat ježka. Namalujte hlavu a tělo na pozadí a zatlučte hřebíky podél okraje těla. Tyto hřebíky pak spojíte hnědou nití nebo vlnou.

Vyrobte si ze dřeva mobilního ježka

Ježek-dráteník-dřevěná kola-tesař-lak

Pokud jste obzvlášť talentovaní ve svém řemesle a máte potřebné nástroje, můžete takového dřevěného ježka vyrobit. Pokud je toto pěkně namalované a vybavené kolečky, získáte pro děti dokonalou hračku, kterou mohou také darovat kamarádům. Takové ježky v malém formátu lze také zavěsit na okno nebo dokonce sloužit jako ozdoby na vánoční stromeček.

Vytvořte si vlastní přání

Ježek-šťourat-blahopřání-papír-kutilství-papír-scrapbooking

Baví vás vyrábět přáníčka sami? Pak vyzkoušejte tento nápad. S papírem na scrapbooking nebo normálním řemeslným papírem můžete vykouzlit roztomilé motivy ježka. Nejprve tužkou nakreslete na zadní stranu papíru obrys každého prvku a poté jej vystřihněte. Přilepte je na kartu. Můžete použít googly oči pro oči.

Ježek si pohrává ve školce Sestavte obrázek pomocí částí vyrobených z papíru

Vtipné doplňky k dětským lavicím pro základní školy

Ježek-dráteník-magnet-polystyren-vajíčka-kancelář-klip-stůl-příslušenství

Tito ježci jsou vyrobeni z polystyrenových vajec, která najdete v obchodě s řemesly. Nejprve jsou namalovány. Jakmile barva zaschne, vložte dovnitř silný magnet a slepte obě poloviny polystyrenu k sobě. Pomocí špendlíků pak můžete navrhnout oči a nos. Na tyto ježky je pak možné uložit kancelářské sponky.

Šišky a plsť

ježek-dráteník-šišky-šedý-plstěný-obličej-kutilský-rychlý

Pokud byste chtěli takové ježky vyrobit z plsti, hned si pořiďte šišky. Hlava je pak vyrobena z plsti. Vytvarujte trychtýř a přilepte na něj uši, oči a nos. Z plsti můžete také vytvořit tlapky. Posledním krokem je upevnění této hlavy na šišku pomocí lepidla.

Šišky a papír

Ježek-tinker-tinker-papír-čenich-nos-snadné

Místo plsti můžete použít papír. To může být vzorované nebo jen prosté. V tomto příkladu výroby ježka jsou uši přilepeny odděleně ke kuželům. Obličej se opět skládá z trychtýře a něco na nos můžete vymyslet sami. Před přesunem nových dekorací nechte lepidlo dobře zaschnout.

Květináč vzhledu ježka

Ježek-dráteník-květináč-zahradní-řeřicha-návod-udělejte si to sami

Co třeba květináč, který vypadá jako ježek? Je vyroben velmi jednoduše z plastové lahve, do které vyříznete otvor. Lahev omotejte provázkem a přilepte očka. Nos se skládá z barevného víčka. Tímto způsobem si můžete také vyrobit užitečného ježka. V ježkovi se ale budou cítit pohodlně i všechny ostatní rostliny.

Vyrobte si ozdoby na vánoční stromeček sami

Ježek-dráteník-vyrobte si-vánoční stromek-dekorace-papír-trojúhelníky-bílá

Konečná myšlenka, kterou můžete použít k výrobě ježka, je spíše pro dospělé. Jemné řezy se provádějí řemeslným nožem. Představte si trojúhelníky (můžete je načrtnout tužkou). Ty jsou řezány ze dvou stran. Poté složte trojúhelníky ven a získejte srst. Chybí jen oko a otvor na zavázání provázku, kterým můžete ozdobu zavěsit.