Řemeslné nápady

Jak a čím můžete zdobit perníkovou chaloupku – kreativní nápady pro krásné perníkové chaloupky

Staré dobré perníkové chaloupky jsou opravdu mimořádně krásné vánoční ozdoby a skládání a navrhování domečků je nejen skvělou zábavou pro děti, ale i pro dospělé. Ve Spojených státech se dokonce pořádají celé večírky, kde všichni účastníci zdobí montované perníkové chaloupky. Jelikož nám ale současná pandemie taková shromáždění neumožňuje, rodinná varianta prozatím zůstane. Už jsme vám dali pár nápadů, co si můžete vyrobit a postavit z domácího perníku. Dnes vám chceme dát pár nápadů, jak ozdobit perníkovou chaloupku.

Zdobení perníkové chaloupky – kreativní nápady

Zdobení perníkové chaloupky - jaké sladkosti byste mohli použít

Pokud chcete ozdobit perníkové chaloupky a použít je jako vánoční ozdoby (nebo je hned sníst), máte dvě možnosti – buď si jednotlivé prvky upečete sami a vykrajujete nebo vykrajujete speciálními vykrajovátky na cukroví, nebo si to usnadňujete a kupte si hotovou sadu perníkové chaloupky (například můžete ozdobit perníkovou chaloupku Ikea). Ať tak či onak, pak budete potřebovat vhodné a především jedlé lepidlo do perníkové chaloupky a pár nápadů na zdobení perníkové chaloupky. A když zdobíte perníkovou chaloupku, můžete použít opravdu všechny druhy sladkostí!

Vytvořte střechu pro perníkové chaloupky z plátků marshmallow

Kdy upéct a navrhnout perníkovou chaloupku?

Zajímavé je, že ve Spojených státech je Den perníku, který se slaví 12. prosince. Toho byste mohli využít k výrobě vlastní perníkové chaloupky a zároveň oslavit tento zajímavý svátek. Ale samozřejmě jakýkoli jiný den je také vhodný, pokud chcete péct perníčky a poté zdobit perníkovou chaloupku. Pokud se používá pouze k dekorativním účelům, můžete jej pak nechat tak dlouho, jak chcete. Pokud byste jej chtěli sníst v určitém časovém okamžiku, použijte jako vodítko datum minimální trvanlivosti.

Ozdobte perníkovou chaloupku polevou

Ozdobte jednoduchou, ale krásnou perníkovou chaloupku bílou polevou a potrubní taškou

Frosting je klasické lepidlo pro perníkové chaloupky. Aby dobře držel, měl by být dostatečně tlustý. Poté jej můžete také vložit do sáčku a použít nejen k lepení, ale také k dekoraci perníkové chaloupky. Lze kreslit zdobené linie, ale také okna, dveře a střešní tašky. I když k lepení použijete polevu, pytel na potrubí se osvědčí jako skvělá pomůcka pro schopnost pracovat přesně a dokonce i s těmi nejmenšími dekorativními prvky. Můžete také zapracovat třpytky do polevy nebo je vybarvit a teprve poté je použít k ozdobení perníkové chaloupky.

Ozdobte perníkovou chaloupku - vyrobte si ozdoby sami polevou

Pak můžete pomocí sáčku navrhnout perníkovou chaloupku přímo nebo si připravit jakékoli tvary na pečicí papír, které, jakmile jsou suché a pevné, se přilepí na požadovaná místa – samozřejmě opět pomocí vašeho jedlého lepidla. Můžete také použít různé hubičky k získání různých designů a různorodé dekorace perníkové chaloupky. Tímto způsobem můžete individuálně ozdobit svůj perníkový dům a vytvořit jedinečný design.

Ozdobte perníkovou chaloupku pytlem na polevu a potrubní obal

Nahoře je jednoduchá technika pro vytváření stejně velkých předmětů k dekoraci. Na papír na pečení (např. Pomocí mince) nakreslete stejně velké kruhy a vnitřek vyplňte libovolným vzorem. Dokud je poleva stále vlhká, můžete přidat i další dekorace, jako jsou například perly.

Ozdobte perníkovou chaloupku sladkostmi

Ozdobte perníkovou chaloupku malými sušenkami na střešní tašky a dveře

V zásadě můžete polevou ozdobit celý dům bez nutnosti dalších dekorací. Ale samozřejmě můžete také integrovat další prvky, abyste získali barevné, mimořádné a obzvláště chutné perníkové chaloupky. A tady máte opravdu z čeho vybírat, protože, jak víte, výběr sladkostí je v dnešní době obrovský a vše je opravdu vhodné pro výzdobu domů.

Pro střechu

Ozdobte krásnou perníkovou chaloupku barevnými chytrými doplňky nebo M&M na střechu a cukrovinky

Smarties a M.&M’s jsou velmi oblíbené pro rámování střechy a napodobování tašek. Používáme je ale také na rámy oken a dveří. V zásadě ale můžete použít i jiné kulaté sladkosti jako bonbóny, ovocné žvýkačky, čokoládové vločky, malé sušenky a podobně. Můžete také vyrobit takové kulaté střešní tašky jako na obrázku výše tím, že si koupíte fondán nebo si ho vyrobíte sami, rozválíte a vystřihnete malé kruhy. Nebo co takhle nakrájet marshmallow a použít je k tomuto účelu? Čtvercové skořicové kukuřičné lupínky a kousky čokolády z tabulky čokolády jsou také vhodné, pokud chcete ozdobit střechu perníkové chaloupky.

Okna a dveře

Roztomilý perníkový dům s vaflemi jako dveře

Na jednu stranu můžete samozřejmě použít starou dobrou polevu, pokud chcete perníkovou chaloupku ozdobit okny a dveřmi. Stačí je zaznamenat. Alternativně nebo kromě toho jsou pro rámečky vhodné například i cukrovinky, lékořice a cukrové hady. Můžete také navrhnout dveře a okenní křídla nebo rolety s vaflemi a sušenkami. U otevřených dveří je můžete jednoduše vystřihnout a poté je přilepit na zeď domu.

Zdobení fasády perníkového domu – nápady

Pěkný nápad s barevnými postřiky na fasádu a bílými konturami

Fasáda nemusí být nutně vyzdobena, ale může. Kromě polevy vypadá velmi zajímavě a vesele také pestrobarevný design z postřikovačů. Pokud si vážíte vánočních barev, můžete jen namíchat červené a bílé kropení, potřít fasádu námrazovým lepidlem a posypy pak rozložit na vrch. Ořechy můžete použít k imitaci kamenné fasády. Nebo co třeba fasáda ze sušeného kokosu?

Dřevěný dům drotář s preclíkovými tyčinkami a čokoládovými kapkami na střechu

Trochu složitější, ale velmi krásnou variantou je také dřevěný dům. K tomu samozřejmě nemusíte používat dřevo, protože koneckonců byste si měli umět ozdobit perníkovou chaloupku, ale svačit byste měli i poté. Místo toho jen napodobujte dřevěné trámy pomocí preclíkových tyčinek. Přilepte je na stěny domu polevou.

Kreativní perníková chaloupka – ověsy

Vyrobte si rustikální perníkové chaloupky sami jako nápad pro děti i dospělé

Pokud máte chuť, můžete kolem domu vytvořit krásnou krajinu. Předzahrádka s malými keři ze zeleně, kuželovitými ovocnými dásněmi, jedlemi z plastu nebo domácí z polevy nebo sušenek. Polevou můžete také natřít ploty na pečicí papír a poté postavit kolmo kolem domu. Ale preclíky a preclíkové tyčinky jsou také vhodné pro tento účel.

Ozdobte perníkovou chaloupku domácími jedlemi z fondánu nebo polevy

Vyrobte si jedle do perníkové chaloupky sami

Jedle jsou jednodušší, než byste si mohli myslet. Jako základ vytvořte fondánový kornout. Nyní můžete buď navrhnout větve jedle s hvězdicovou tryskou a začít nahoře. V tomto případě můžete jako základ použít i kornout zmrzliny. Nebo jej můžete nechat s fondánovým kuželem, do kterého musíte pouze stříhat špičatými nůžkami na nehty, jak je uvedeno v pokynech. Poté jej můžete použít k ozdobení perníkové chaloupky.

Nápady na perníkové chaloupky – na konci trochu sněhu

Plátky marshmallow pro hladké a bílé střešní tašky

Poté, co upečete a ozdobíte perníkovou chaloupku, můžete sem a tam posypat moučkovým cukrem. Dává vašemu domu konečnou úpravu a dělá to opravdu vánoční a zimní. Posypte jej jemným sítem přes střechu, přes jedle a zbytek zahrady, pokud jste ji vytvořili, a další volná prostranství.

Podívejte se na nádherné ukázky toho, jak a čím ozdobit perníkovou chaloupku, v galerii níže!

Bohatě navržená perníková chaloupka s hvězdicovou tryskou a potrubním vakem

Designová perníková chaloupka na Vánoce v červené a bílé

Ozdobte vánoční perníkovou chaloupku červenou a bílou polevou

Ozdobte si perníkovou chaloupku sami – vytvořte tající sníh pomocí potrubní tašky

K ozdobení perníkových chaloupek použijte pestrobarevné, jedlé perly

Nápad na střechu na prefabrikovaných perníkových plátech

Vytvořte tající sníh pomocí sáčku a perforované trysky

Vystřihněte kruhy z fondánu na střešní šindele

Ozdobte perníkovou chaloupku fondánem - vystřihněte kruhy pro střešní šindel

Tmavá perníková chaloupka s barevnými akcenty

Ozdobte perníkovou chaloupku žvýkačkami v jasných barvách

Kupte si perníkovou chaloupku nebo si ji upečte sami a poté ozdobte sladkostmi

Perníková chaloupka ve finském stylu v modré barvě od střechy k podlaze

Ušlechtilá perníková ozdoba ve zlatě a stříbře

Perníkové domy ušlechtile ozdobte bílou, zlatou a stříbrnou barvou

Cukroví ve tvaru vánočního stromku k návrhu

Cukroví ve tvaru vánočního stromku jako dekorace pro perníkové chaloupky

Navrhujte perníkové chaloupky jako dřevěné chatky s preclíkovými tyčinkami

Ozdobte perníkovou chaloupku tyčinkami pro alpský dům

Preclíky a preclíkové tyčinky na ozdobu perníkových chaloupek

K výrobě a navrhování perníkových chaloupek použijte tyčinky a preclíky

Nápady na výzdobu perníkové chaloupky s barevnými ovocnými dásněmi

Barevná perníková střecha s ovocným želé a pěkným zahradním designem

Upečte si perníkovou chaloupku a ozdobte ji cukrovinkami

Ozdobte barevné perníkové chaloupky cukrovinkami z ovocného želé

Navrhněte zelenou fasádu s fondánovými a čokoládovými střešními taškami

Zelená perníková chaloupka s fondánem na fasádu

Vyrobte si perníkovou chaloupku sami v podobě kostela

Kostel drotářský z perníku s jedlemi z polevy s potrubní taškou

Ozdobte rustikální perníkovou chaloupku

Perníkové chaloupky v alpském stylu lze pohrávat s tlustými tyčinkami preclíku

Preclíky pokryté bílou čokoládou pro plot

Ozdobte perníkovou chaloupku preclíky jako plot v bílé čokoládě nebo glazuře