Řemeslné nápady

Řemeslo se šnečími mušlemi – dekorace a vtipné nápady pro děti

dráteník se šnečími skořápkami svíčka-jednoduchý-nápad-návod

V dnešní době si lidé rádi pohrávají s přírodními materiály. A není divu, protože materiály lze rychle a snadno najít na procházce a navíc zdarma. Malí i velcí se baví o ručních odpoledních hodinách, a proto bychom vám dnes rádi představili několik nápadů na ruční práce, které můžete napodobit. Tentokrát jde o nápady se skořápkami šneků a ze nich. Co si ale můžete pohrávat s prázdnými skořápkami šneků, to se teď asi ptáte sami sebe? Budete překvapeni, jaké krásné dekorace a skvělé postavy jsou možné s takovými věcmi z přírody. Chtěli byste také udělat něco se skořápkami hlemýžďů, naplánovat si dlouhou procházku, posbírat prázdné skořápky šneků a vybrat si jeden nebo více následujících ručních návodů k vytvoření kreativního odpoledne ručních prací. Mít hodně zábavy!

dráteník se šnečími mušlemi řemeslo-hlína-šneci-barevné-barvy-děti

Pouhé sbírání domů nestačí. Musíte být také připraveni. Zde je míněno dobré čištění. Aby drobetové věci nakonec dobře vypadaly, musí šnečí ulity vypadat pěkně a čistě. K tomu můžete použít jednoduchý mycí prostředek na nádobí. Odolnou špínu velmi dobře odstraníte trochou octa. K čištění je velmi vhodný starý zubní kartáček a dostanete se s ním také do všech nečistých částí drsného povrchu. Dávejte pozor, abyste příliš netlačili, aby se skořápka hlemýždě nerozbila. Nakonec jim dopřejte trochu více času na zaschnutí a můžete vyrazit. Můžete také vyleštit domy, aby jim dodaly obzvláště zajímavý vzhled.

Řemeslo se šnečími skořápkami – malé svíčky

tinker-snail-shells-diy-candles-do-it-yourself-tinker-nápady-dekorace

Ze skořápek šneků snadno vyrobíte malé svíčky. Buď získáte vosk, který se prodává na odlévání svíček sami, nebo použijete vosk a knot jednoduché čajové svíčky. Chcete -li to provést, opatrně odstraňte tvrdý vosk z hliníkového krytu. Poté můžete zespodu odstranit knot a umístit jej do suché skořápky šneka. Nyní musíte vosk zahřát. Do ještě tekuté nalijte do domečku, do kterého jste vložili knot. Nechte vosk vychladnout a ztuhnout. Mezitím si můžete vyrobit několik dalších svíček ze šnečí skořápky. Aby hotové svíčky pro kutily mohly lépe stát vzpřímeně, můžete je umístit do misky plné dekorativního písku nebo dekorativního štěrku.

Originální květináče

dráteník-šnečí ulity-sukulentní-rostliny-květináče-větve-originál

Nezáleží na tom, zda použijete domy suchozemských šneků nebo mořských šneků nebo dokonce mušlí k ručním pracím s prázdnými skořápkami šneků. Pokud vám ještě z poslední dovolené zbyly ulity mořského šneka, můžete je samozřejmě také využít. Výroba těchto květináčů je obzvláště rychlá a snadná. Jsou také skvělým nápadem naučit vaše děti, jak se o něco starat, v tomto případě o malé rostliny. To znamená, že můžete domečky předem namalovat barvami přátelskými k dětem a poté je zasadit, aby lépe zapadly do dětského pokoje. 

dráteník se skořápkami šneku květináč-mini-vzduch-rostliny-tillandsie

Pokud tedy chcete udělat tuto hezkou dekoraci se šnečími mušlemi, jednoduše naplňte přírodní nádobu trochou zeminy. Typ rostliny, která funguje nejlépe, je bezpochyby sukulenty. A protože jich je tolik různých, rychle vznikne zajímavá a rozmanitá vnitřní zahrada. Vložte malé kousky rostlin do půdy. Rychle vytvářejí kořeny ve vlhké půdě a poté vyžadují velmi malou péči, díky čemuž jsou tyto rostliny pro děti tak praktické. Drobné květináče pak můžete dát zpět do písku, štěrku nebo na větev. Pokud chcete, můžete také v budoucích květináčích předem udělat otvory a později je zavěsit. Poté jsou nutné nejméně tři otvory, aby skořápka šneka mohla viset vzpřímeně.

dráteník-šnečí skořápky-rostliny-závěsná-stěna-dekorace-tillandsia

Jako alternativu k sukulentům lze použít také vzdušné rostliny, takzvané tillandsie. Ty nepotřebují ani půdu a lze je jednoduše zapíchnout do domů. Při nákupu rostlin zjistěte, jak se o ně starat, protože ze vzduchu nasávají potřebné živiny a vlhkost. V každém případě získáte jedinečné poutače, pokud si tyto nápady pohrajete se šnečími skořápkami.

Vyrobte si věnec na dveře sami

tinker-snail-shell-door-wreath-wall-decoration-styrofoam-beach-theme

Pokud jste nasbírali velký počet skořápek šneků na ruční práce, lze realizovat i o něco větší projekt. Co je myšleno, je takový věnec, kterým můžete ozdobit dveře, okno nebo zeď. Budete potřebovat polystyrenový prsten. Alternativně lze z lepenky vystřihnout jednoduchý prsten. Tento prsten je pak pokryt hlemýžďovými mušlemi. Všichni můžete ukazovat stejným směrem nebo můžete každý dům otočit jiným směrem. K lepení je velmi vhodné horké lepidlo. Věnec vypadá obzvláště atraktivně, pokud použijete leštěné k výrobě skořápek šneků.

Ruční práce s dětmi – roztomilý šnek

tinker-snail-shells-tinker-idea-kids-driftwood-wiggle eyes

Pokud byste chtěli udělat něco roztomilého a zábavného pro děti a s věcmi z přírody, byl by tento šnek zábavný nápad. Nejlepší je použít naplavené dřevo. Pokud toto nemáte po ruce, můžete samozřejmě použít i obyčejnou větev, ze které je nejlepší odstranit kůru. Skořápka šneka je přilepená k dřevěnému tělu. Jednoduché googly oči dělají hlemýžď ​​obzvláště zábavný a jsou jednoduše přilepené k větvi. Během spontánního odpoledne ručních prací, pokud nemusí být žádné vratké oči, lze oči také jednoduše namalovat.

dráteník-šnečí skořápky-děti-hra-modelování-hlína-udělej si sám-maluj-šneky

Místo dřevěného korpusu lze také vyrobit z modelovací hmoty, nebo ještě lépe z řemeslné hlíny, pokud si pohráváte se šnečími skořápkami. Zejména v jasných barvách vznikají vtipní šneci, které mohou děti později použít pro hry. Děti si s takovými materiály rády pohrávají, takže si při jejich výrobě užijete spoustu zábavy. A zde můžete použít malé šnečí ulity a tím si sami vyrobit menší šneky nebo zvolit větší varianty. A u všech projektů, včetně těchto hlemýžďů, můžete šnečí ulity namalovat, jak se vám líbí, a podle přání je navrhnout podle vzorů.