Řemeslné nápady

Co můžete udělat z Pringleových plechovek? 6 nápadů pro děti i dospělé

Opět máme několik kreativních nápadů na projekty recyklace pro každého, kdo chce omezit plýtvání a přeměnit to, co se zdá zbytečné, na něco užitečného. Každý je zná, každý je miluje: lahodné Pringles si užívají mnozí a kromě lahodné chuti tyto chipsy zapůsobí také svým zajímavým obalem, který volá po opětovném použití nebo opakovaném použití. Skutečně existuje několik skvělých věcí, které s nimi můžete udělat sami. Co můžete udělat z Pringleových plechovek? Od reproduktorů přes zábavné dekorace pro děti až po hry jsme pro vás sestavili několik podobných projektů. Takže než se zbavíte svých plechovek Pringles, podívejte se na náš článek!

Co můžete udělat z plechovek Pringles - kreativní nápad pro dospělé a děti

Samozřejmě to nemusí být drahé Pringles. I jiné značky nabízejí své chipsy v takovém chiplinku, jsou často levnější a také chutnají velmi chutně, takže si můžete vybrat i jiné druhy, pokud jim dáte přednost. A pak máte na výběr mezi klasickými dlouhými a mini plechovkami Pringles, podle toho, co vašemu projektu nejvíce vyhovuje. Pojďme ale nyní k našim představám. Co můžete udělat z Pringleových plechovek?

Co můžete udělat z plechovek Pringle – praktické reproduktory pro mobilní telefony

Co můžete udělat z plechovek Pringle - reproduktory pro mobilní telefony a smartphony

Reproduktor Pringles je nejen velmi praktický, ale ve skutečnosti funguje velmi dobře. Z tohoto důvodu je to opravdu populární řemeslný nápad, který jste možná už někdy viděli. A nejlepší? Reproduktory lze z Pringleových plechovek vyrobit tak snadno, že si je můžete vyrobit nejen pro sebe, ale také jako dárek pro přátele a rodinu.

 • Pringles může
 • Akrylová barva (a akrylový základní nátěr) nebo balicí papír
 • Dřevěné korálky / uzávěry lahví / zátky nebo jiné věci na nohy
 • Řezačka nebo ostrý nůž a nůžky
 • Lepidlo (např. Horké lepidlo)

Vyrobte si reproduktor / zesilovač sami

Vyrobte si vlastní zesilovač mobilního telefonu s čipovou skříní

Jakkoli složitě to může znít, projekt je opravdu velmi rychle hotový. Na zavřené straně a v malé vzdálenosti od okraje vyřízněte nožem štěrbinu v plechovce. To by samozřejmě mělo být dostatečně velké, aby se do něj mobilní telefon vešel. Poté můžete odstranit všechny vyčnívající zbytky nůžkami. Poté naneste základní nátěr, nechte zaschnout a poté plechovku natřete požadovanou barvou. Případně je můžete přikrýt barevným papírem.

Vyrobte si doplňky pro smartphony sami - reproduktory s korálky a toaletním papírem

Poté přilepte korálky na nohy. Jak již bylo zmíněno, k tomuto účelu jsou vhodné i další objekty. Nyní můžete reproduktor použít tímto způsobem nebo použít jiný trik: Reproduktor bude mít ještě lepší zvuk, pokud do něj předem dáte volně asi 5 listů toaletního papíru. Jen vyzkoušejte rozdíl a rozhodněte se sami!

Recyklace plechovek Pringles na LED lampu

Co můžete udělat z plechovek Pringles - vyrobte si vlastní LED světlo se vzorem

A když už jsme byli na téma „technologie“ – co si myslíte o tak atraktivním a moderním LED světle? Pokud se tedy zeptáte „co můžete udělat z Pringleových plechovek“, možná dostanete správnou odpověď. Lampu lze navrhnout jednotlivě a ozdobit nejen váš noční stolek, ale i jakoukoli jinou část vašeho domova. A Hádej co? Výroba je velmi snadná, protože používáte pouze prázdné plechovky Pringles!

 • Chip box
 • bílý papír
 • Tužka a pravítko
 • řezačka
 • LED světelné pásy (s dálkovým ovládáním)
 • lepící páska
 • Lepidlo

Co můžete udělat z plechovek Pringles – pokyny pro lampu

Kreativní a jednoduchá myšlenka recyklace pro osvětlení bytu pomocí LED světelných pásů

Než vyrobíte lampu z Pringleových plechovek, nakreslete požadovaný vzor na bílý list papíru. Poté list omotejte kolem plechovky a konce slepte k sobě. Poté vystřihněte předkreslený vzor řezačkou nebo krabicovým nožem. Při výběru vzoru je důležité, abyste se ujistili, že si plechovka i po vyříznutí nadále udržuje stabilní tvar. Poté papír vyjměte.

Vyrobte si vlastní LED lampu z lepenkové trubice a papíru

Abyste získali tlumené světlo, můžete nyní omotat několik plechovek bílého papíru kolem plechovky a přilepit je. K tomuto účelu je vhodný i pergamenový papír. Nejlépe uděláte, když si vyzkoušíte, jak dobře izolovanou lampu byste chtěli, než vše nalepíte. Poté zavěste LED pásek do krabičky na čipy a nasaďte průhledné víko. Otočte plechovku dnem vzhůru a zapněte světlo. Světlo může prosvítat i víkem, takže v podstavci vznikne i skvělý světelný efekt.

Ruční práce s krabičkami Pringles pro děti – kasička ve tvaru psa

Co můžete vyrobit z krabiček Pringles pro děti - kasička jako pes nebo jiná zvířata

A co můžete udělat z Pringleových plechovek s dětmi a pro děti? Co třeba kasička? Dříve nebo později dostane každé dítě kasičku, a pokud je také domácí, je to o to lepší! A jeden takový snadno vyrobíte společně s hranolky a vaječnými kartony. Nyní vysvětlíme, jak (jednoduše) to funguje.

 • Balíček Pringles
 • Vaječný karton
 • nůžky
 • Lepidlo
 • Akryly
 • Akrylový základní nátěr
 • Googlyho oči
 • stud
 • černý fix

Co můžete udělat z krabice Pringles – takto se vyrábí kasička

Ruční pokyny s obalem Pringles a kartonem na vejce pro kasičku

Z krabice na vejce nejprve vystřihněte nohy, uši, čenich a ocas. Jak by tyto prvky měly vypadat, můžete vidět na obrázku vlevo nahoře. Tyto části pak můžete namalovat libovolnou barvou. Poté také namalují krabici Pringles. Ale protože to má docela barevný povrch, je vhodné předem nanést bílý základní nátěr (nebo jen několik vrstev bílé akrylové barvy), aby zakryl původní vzor, ​​a teprve poté požadovanou barvu. Ponechte však několik bílých skvrn, abyste namalovali skvrny v jiné barvě. Natřete také víko.

Vytvořte si vlastního psa z krabiček Pringles a krabic od vajec, abyste ušetřili peníze pro děti

Jakmile barva ze všech prvků zaschne, můžete přilepit psovi nohy a poté ocas na otevřenou stranu plechu Pringles a uší, psí čenich s knoflíkem a očima (místo googly očí lze použít i oči na zavřenou stranu) stačí namalovat). Potom můžete pomocí Eddingu přidat další prvky. Zavřete plechovku víkem a vzadu vytvořte štěrbinu.

Tinkerové majáky

Co můžete udělat z plechovek Pringles - maják pro děti

Pokud hledáte dekorativní řemeslné nápady s plechovkami Pringles, můžete si také vyrobit takový maják s plechovkami na čipy pro děti. K tomu nepotřebujete mnoho:

 • Pringles může
 • lepenka
 • čirý jogurtový pohár
 • bílý papír
 • modrý hedvábný papír
 • šedý nebo stříbrný hedvábný papír
 • Lepidlo a nůžky
 • červená a čistá páska
 • Edding nebo fix
 • LED čajová svíčka

Maják jako řemeslný nápad s byrokracií a čipovou krabicí

V případě potřeby odstřihněte lepenku na požadovanou velikost základny. Přilepte na něj modrý hedvábný papír, který nyní představuje moře. Naneste lepidlo na celou plechovku a omotejte kolem ní bílý papír. Jednoduše odřízněte přebytečný a vyčnívající papír. Poté pomocí červené pásky vytvořte proužky jednoduchým navinutím role kolem plechovky ve spirálovém tvaru a mezi jednotlivými řadami ponechte mezeru.

Drotář majáku s jogurtovými kelímky a LED čajovými svíčkami

Nalepte plechovku na lepenku, zmačkejte šedý nebo stříbrný hedvábný papír, abyste získali kameny, a přilepte je kolem majáku. Svíčku položte na víko plechovky a přes ni dejte kelímek od jogurtu, který poté na dvou stranách zafixujte lepicí páskou. Potom můžete pomocí fixy nebo fixu nakreslit některé detaily, jako jsou okna nebo vlny v moři.

Vyrobte si držák propisky z plechovky na chipsy

Nápady na držáky na tužky jako doplňky na stůl v jasných barvách

Co můžete udělat z Pringleových plechovek pro váš stůl? Jeden obzvláště jednoduchý projekt, který bude užitečný pro děti i dospělé, je držák pera. Zde můžete vytvořit jeden držák nebo skupinu s plechovkami Pringles, jak chcete, kombinací několika malých nebo drcením jedné nebo dvou velkých. Ukážeme vám dva skvělé nápady:

Malé plechovky Pringles pro skupinu

Co můžete vyrobit z plechovek Pringles - držák pera na stůl

Stačí namalovat nebo zabalit libovolný počet malých plechovek vzorovaným papírem a poté je slepit horkým lepidlem. Pokud chcete, můžete skupinu, kterou jste získali, přilepit na povrch (např. Pěkně namalovaný a zajímavě řezaný karton nebo podnos). S takovou skupinou můžete snadno organizovat své stolní nádobí – barevné tužky jdou do jednoho držáku, fixy do jiného atd..

Chtěli byste raději udělat skupinu z běžných plechovek Pringles sami? To je samozřejmě také možné. V tomto případě můžete dokonce hrát s výškami a / nebo řezat zkosené hrany. Nejprve obal znovu namalujte nebo zalepte páskou a poté jej podle potřeby nastříhejte na požadovanou velikost. Poté je slepte a jste připraveni k použití. Mimochodem, make-upové náčiní se do něj dá také skvěle uložit.

Co můžete udělat z Pringleových plechovek, které by byly zvláště zajímavé pro děti? Například velmi hladová housenka! Chcete -li vyrobit pestrou housenku s plechovkami na čip, jednoduše plechovky slepte dohromady v řadě. Housenka se samozřejmě může také klikatit, pokud se vám líbí více. Poté musíte z papíru a malovat oči a usmívající se ústa vyrobit hlavu s tykadly pro velmi hladovou housenku. I zde můžete jednotlivé plechovky nalepit na podklad, nastříhat v různých výškách a se zkosenými hranami.

Skvělé nápady řemesel s plechovkami Pringles – dráteníci

DIY tvůrce deště s lepenkovou krabicí a barevným papírem

Takový dešťák nejen potěší malé děti, ale také inspiruje větší a povzbudí je ke hře. Chtěli byste něco takového vyrobit z Pringleových plechovek? Pak potřebujete:

 • Pringles plechovky
 • Hřebíky a kladivo
 • Plnicí materiály (např. Rýže, těstoviny, perly, čočka atd.)
 • Materiály pro vnější design (papír nebo barvy, stuhy, knoflíky)
 • Lepidlo a nůžky

Co můžete udělat z plechovek Pringles – pokyny pro chladného tvůrce deště

Domácí hudební nástroj - dešťák s hřebíky, rýží a nudlemi

Pokud chcete vyrobit dešťák s plechovkami Pringles, nejprve si plechovku navrhněte sami. Můžete si ji namalovat nebo nalepit. Nezapomeňte na vnější stranu dna a víko. Poté zatlučte hřebíky do stran. Ty jsou nutné k tomu, aby výplňové materiály mohly při otřesech deště později vydávat pěkné zvuky (měly by znít jako déšť). Nasaďte víko. Můžete to také opravit lepidlem. kompletní!

Pokud své balení zkrátíte, víko už nebudete moci používat. V takovém případě můžete plechovku zavřít tak, že vystřihnete kus papíru o větším průměru, než je plechovka, a poté jej vytáhnete přes otvor. Přilepte papír na místo. K tomuto účelu můžete také použít lepicí pásku nebo washi pásku.