Řemeslné nápady

4 nápady na řemesla pro jarní a letní výzdobu – práce se skutečnými květinami a papírem

Řemeslné nápady jarní dospělý herbář sušené květiny rámeček na sklo

Ruční práce jsou zábavné a inspirují děti i dospělé! Nejen, že můžete popustit uzdu své fantazii, ale také můžete s dítětem strávit hravý čas. S použitím nejrůznějších materiálů můžete hodně vykouzlit. Jsme rádi, že vám můžeme představit 4 skvělé nápady pro jarní a letní výzdobu s květinami! Čerstvě řezané květiny svádějí naše smysly barvami a vůněmi, zatímco dekorativní papírové květiny nikdy nenechají sklopit hlavu. Ať už skutečné nebo papírové květiny – každá místnost může být okouzlena květinami! Dodejte svým stěnám květinový nádech s našimi kreativními dekoracemi!

Vytvořte si vlastní herbář v rámečku obrázku

Řemeslné nápady jarní herbář suší květiny v rámečku obrázku

Když teploty po dlouhé zimě opět pomalu stoupají, mnoho lidí se těší na jaro. Příroda se probouzí s obrovskou, nezlomnou silou – vše raší, unáší se, roste a kvete v nádherných barvách. První známky jara se objevují na loukách, v zahradách a v lese a zvou nás na procházku. Využijte příležitosti a nasbírejte listy, větvičky a květiny.

Nápady na řemesla jarní herbářová dekorace nástěnný parapet

Nasbírané „přírodní materiály“ pak můžete snadno uchovat a použít jako dekoraci. Lisované květiny jsou ideální pro zdobení dárků, pohlednic a také pro výrobu pouzder na mobilní telefony, šperků a bytových doplňků všeho druhu.

Takzvaný plovoucí rámový herbář nabízí velmi zvláštní způsob, jak stylově nastavit scénu pro lisované květiny. Květinová umělecká díla jsou uspořádána v rámečku obrazu mezi dvěma skleněnými tabulemi a zachována na věčnost. Docela jednoduché a přesto propracované!

Vyrobte si svěží květinový věnec sami

Řemeslné nápady jarní letní vrbový věnec zdobí čerstvé květiny

Zde je další skvělý řemeslný nápad, který má co do činění s přírodními materiály – květinový věnec. Jako základ pro věnec můžete použít například jednoduchý vrbový prsten, který je ozdoben různými zelenými a květinami. Větve přivažte k vrbovému prstenu květinovým drátkem. Na vrbový věnec pokládejte vždy jednotlivé větve a omotejte kolem nich drát.

Řemeslné nápady jarní letní věnec kravata větve čerstvých květin

Místo použití hotového vrbového věnce si můžete sami vyrobit drátěný polotovar ve správné velikosti. Nejprve pomocí drátu vytvořte prsten v několika vrstvách a obalte drát zelenou květinářskou stuhou. Nyní z květů vytvořte malé kytice, které omotejte květinovým drátkem a poté květinářskou stuhou. Nyní pomocí kytičkového drátu tyto malé kytice přivažte k drátěnému prstenu. Květinový věnec není jen skvělým šperkem pro vchodové dveře, ale také nádherným doplňkem do vlasů.

Vyrobte si papírové květiny na jarní a letní dekorace

Řemeslné nápady pro jarní letní papírové květiny

Papírové květiny jsou nutností pro každého nadšence řemesel! Jsou hezké na pohled, univerzální a nevadnou! Lze vykouzlit všechny druhy nápadů na ruční práce a dekorace: Jsou ideální pro zdobení dárkových krabiček, přání, věnců nebo pro scrapbooking. Mnoho různých technik a různých typů papíru umožňuje pestrou paletu možností designu.

Papírové růže dráteník jaro děti dospělí

Tvary květů jsou také velmi rozmanité. Růže, jiřiny, chryzantémy, orchideje, tulipány – každý si může vyrobit své oblíbené květiny z papíru. Pokud chcete dát svým návrhům ještě větší texturu, můžete použít hedvábný papír nebo krepový papír.

Papírové květiny dělají různé druhy květin svěží barvy jaro léto

Mezi nejjednodušší varianty patří papírové květiny, které lze vyrobit z jednoduchého kartonu a malého lepidla. Jednotlivé okvětní lístky jsou obvykle vystřiženy z rukodělné šablony a poté uspořádány od velkých po malé a slepeny k sobě. To vytváří skvělý 3D efekt a květina je obzvláště svěží.

Papírový věnec v tropickém vzhledu

Papírový věnec tropický vzhled papírové květiny dráteník léto

Vzhled městské džungle je již nějakou dobu velmi populární. Trend džungle přináší zeleně do bytu a poskytuje pocit dovolené v každodenním životě. Rostliny džungle velkolisté, exotická zvířata a tropické barvy nyní zdobí nábytek, tapety a textil. K ozdobení bytu zeleným, exotickým a letním je vhodný i krásný papírový věnec ve vzhledu džungle.

Aby odpovídaly pocitu džungle, jsou exoticky vyhlížející květiny, jako jsou plumeria a ibišky, vytvořeny z papíru. Hluboko nařezané listy jako tyto Monstera zapůsobí svým neobvyklým tvarem a vytvářejí dokonalé zelené pozadí pro barevné květiny. Třešničkou na dortu je růžový plameňák, který hezky doplňuje vzhled džungle.

Řemeslné nápady letní džungle vzhled papírový věnec plameňák monstera list

Nadšení vyrábět něco krásného a dobrého sami vám dělá radost! Více krásných řemeslných nápadů najdete například v časopisezápasy21 nebo na Pinterest. Nechte se inspirovat a nakazit chybou řemesla!