Řemeslné nápady, VIDEO

Tvorba s 2letými dětmi-20 nápadů s různými materiály

Malování a ruční práce s batolaty je vždy zábava a má také pozitivní účinky na vývoj dítěte. Při takových aktivitách se zvyšuje koncentrace, rozvíjí se jemná motorika a stimuluje se představivost.

Ruční práce s 2letými dětmi, malba prstem

Už od útlého věku jsou malí zvědaví na různé materiály a chtějí se všeho dotknout rukama. V tomto článku jsme shromáždili spoustu skvělých nápadů a tipů pro tvorbu s dvouletými dětmi, které vás mohou inspirovat k zahájení kreativních řemeslných projektů.

triky-s-2-letými nápady-slané-těstové motivy

Řemeslné nápady pro 2leté děti by měly být co nejjednodušší, ale obsahovat co nejvíce barev. Všechny použité materiály by měly být přátelské k dětem a netoxické. Ve věku 2 let začíná většina dětí samostatně hospodařit a získávat inspiraci pro různé rukodělné projekty. Musíte však také poznamenat, že vývoj každého dítěte je individuální. Proto byste neměli porovnávat své batole s dětmi stejného věku a neměli byste se obávat, že jedno nebo druhé dítě zvládne více věcí nebo několik věcí samo.

Ruční práce s 2letými dětmi pomocí prstových barev

tinker-with-2-year-old-children-finger-paint-diy-jedlé

Prstové barvy a papír jsou nejlepší nástroje pro ruční práce s batolaty. Rádi si namáčejí prsty do barvy a dělají si při tom spoustu legrace. Někdy to vytváří nádherné obrázky plné barev a kreativity. Pokud batolata dělají doma ruční práce s barvami prstů, pak byste měli stůl nebo prostor, kde se ruční práce odehrávají, přikrýt voskovým ubrusem, abyste jej chránili. Tímto způsobem lze také uklidit prostředí mnohem rychleji a snadněji po ručních pracích.

Ruční práce s dětmi do 3 let – kreativní nápady pro každé roční období

Podzimní ruční práce s dětmi – nápady se stavebním papírem

Ruční práce s dětmi na podzim a Halloween – nápady pro kutily

tinker-with-2-letý-kutilské-jedlé-prstové barvy

Níže jsou uvedeny dva snadné recepty na malování prstů, které jsou zcela netoxické a super rychlé na přípravu. Pokud ji vaše 2leté dítě používá k malování, neměli byste se obávat, že by se barva náhodně dostala do jejich úst.

Recept na prstové barvy s moukou:

 • 4 vrchovaté lžíce mouky
 • 200 ml vody
 • 4 lžíce cukru
 • Potravinářské barvivo

Příprava: V kastrolu smíchejte mouku, cukr a vodu, vše prošlehejte metlou a vařte na středním ohni, dokud směs nezhoustne. Poté rozdělte do malých nádob a promíchejte s různými barvami potravin.

Recept na jedlé prstové barvy bez mouky:

 • 500 g jogurtu
 • Potravinářské barvivo

Příprava: Jogurt rozdělte do jednotlivých nádob a přidejte potravinářské barvivo. V každé nádobě míchejte směs nanukovou tyčinkou, dokud nevznikne požadovaná barva.

tinker-paint-with-2-letý-prst-barvy

Pomocí prstových barev můžete vytvářet barevné obrázky s 2letými dětmi. Ať už otisky rukou, otisky prstů nebo štětcem – kreativitě se meze nekladou. Využijte nadšení dítěte a dejte mu svobodu v ručních pracích. Po malování prstovými barvami byste měli dítěti zcela očistit ruce od barvy, jinak hrozí skvrny od barvy po celém bytě.

Tvorba s 2letými dětmi s otisky rukou

udělej si sám s 2letými halloweenskými pavouky

S pomocí rodičů mohou děti i ve 2 letech stále vytvářet krásné obrázky otisků rukou. Můžete použít ručně vyrobené prstové barvy nebo jednoduše jiné netoxické barvy. Můžete vytvořit kreativní obrázky pro zvláštní příležitost a použít je k ozdobení zdi v bytě.

Děsivé motivy jako duchové a pavouci jsou na Halloween velmi vhodné. S otisky rukou vašeho batole můžete tyto jednoduché pavouky navrhnout bílou barvou na černý papír. Chcete -li to provést, namalujte celou ruku bez palce bílou barvou a proveďte dva opačné otisky rukou. Nakonec na něj nalepte googly oči a máte hotovo.

barva-dráteník-s-2-letými-dětmi-páv-otisky rukou

Barevné ptáčky, jako je tento páv, si lze pohrát s 2letými dětmi o Velikonocích a na jaře. Lze k tomu použít ruce, prsty a dokonce i stopy. Můžete z něj vykouzlit i jiné velikonoční motivy jako velikonoční zajíčky, kuřátka a slepice.

Oblíbené vánoční motivy, jako jsou Santa Claus, sobi Rudolf, bílí andělé a jednoduché sněhové vločky, lze kreativně znovu vytvořit pomocí malých otisků rukou. Vytvářejí slavnostní atmosféru a jsou také velmi oblíbené u těch nejmenších.

tinker-with-2-year-old-children-potato-prints

Různé ovoce a zelenina, které lze použít jako druh razítka, jsou vhodné jako alternativa k otiskům rukou a otisků prstů. Chcete -li to provést, nakrájejte příslušnou zeleninu na kousky a dejte ji dítěti. Vaše 2leté dítě by pak mělo „razítko“ namočit do barvy a vykouzlit na papír krásné tvary. Pro tento řemeslný projekt jsou nejlepší brambory, jablka, celer a citrony.

Řemeslné nápady pro batolata s papírem

tinker-with-2-year-old-children-easter-chick-paper

Kromě prstových barev je papír jedním z nejoblíbenějších materiálů pro ruční práce s 2letými dětmi. Vždy si užijí spoustu zábavy při trhání papíru, jeho mačkání nebo lepení na různé šablony. K tomu doporučujeme použít barevný pauzovací papír nebo krepový papír, protože jsou mnohem tenčí než papír ručního řemesla a dětem se s nimi snáze pracuje.

Existují materiály a nástroje, které byste nikdy neměli používat při tvorbě s 2letými dětmi. Všechno jsou to předměty, které mají ostré hrany, jsou křehké nebo jedovaté. Pokud je při ručních pracích vyžadováno lepidlo nebo nůžky, můžete tuto práci zvládnout vy nebo starší dítě. Některá batolata zvládnou dětské nůžky do 2 let, ale vždy s nimi musí být dospělý.

lepení

Pošťuchování kousky papíru je pro dvouleté děti určitě zábava. Dejte batole barevný pauzovací papír, krepový papír nebo staré noviny nebo časopis a nechte ho roztrhat papír. Výsledné útržky papíru pak můžete zmuchlat a uspořádat do barev. Výsledné kuličky papíru pak batole přilepí na list papíru, který byl předem potažen lepidlem, takže vznikne kreativní obrázek.

Další skvělý nápad pro tvorbu s 2letými dětmi je papírová hmota. Zde se opět používají útržky papíru, které dítě ponoří do směsi mouky a vody a poté přilepí na plochu. S jednoduchým balónkem můžete vytvořit jednoduchý kulatý tvar a poté jej použít jako misku.

tinker-with-2-letý papír-talíř-hedvábný papír

Pokud byste chtěli vyrobit určité zvíře nebo předmět s 2letými dětmi, pak je nejlepší zvolit jedno nebo dvoubarevné nápady. Protože děti ve 2 letech ještě neznají barvy, je úkol usnadněn. Pokud například chcete vyrobit berušku, dejte nejprve dítěti pouze červený pauzovací papír, aby se nalepilo na vhodnou šablonu. Teprve poté, co je tělo berušky připraveno, jsou dítěti dány kruhy z černého papíru. Tímto způsobem malý nemůže míchat barvy a výsledek je vždy krásný.

ruční práce-s-2-letými-dětmi-otisky rukou-papír-ryba

K malování nemůžete použít jen otisky rukou batolat. Mohou být také vystřiženy ze vzorového papíru a poté přeměněny na kreativní ruční práce. Vystřihnout otisk ruky z papíru je něco, co musíte udělat, ale vaše 2leté dítě pak může pomoci ozdobit řemeslo.

Ruční práce s 2letými dětmi-nápady s jednoduchými materiály

tinker-with-2-year-old-children-paper-plate-peacock

Pokud máte dvouleté dítě, možná nebudete mít čas nakupovat v řemeslném obchodě. Pokud ano, níže uvádíme několik skvělých nápadů na tvorbu materiálů, které již pravděpodobně máte doma. Jsou ideální pro ruční práce s 2letými dětmi a jsou vhodné pro každé roční období.

Papírové talíře lze například použít jako šablony pro různé nápady řemesel, jako jsou zvířata, ovoce a zelenina. Používá se technika pohrávání si s útržky papíru, ale batole smí nejen lepit papír, ale i jiné předměty na papírový talíř.

kutil-s-2-letý beruška-vejce kartonu

Pokud chcete s velikonočními dětmi dělat ruční práce s 2letými dětmi, můžete použít kartony od vajec. Protože se o Velikonocích obvykle nakupuje hodně vajec, některé obaly od vajec zůstanou po vybarvení kraslic. To vám umožní s dětmi vytvářet krásné jarní a velikonoční motivy a používat je jako součást bytové dekorace.

tinker-with-2-letý-vejce-karton-trubka-čistič

Nápady na ruční práce s kartony od vajec jsou prostě nekonečné a nehodí se vůbec jen na Velikonoce. Můžete jej použít k výrobě barevných housenek, šneků, kuřat, zajíčků a mnoha dalších s 2letými dětmi. Z kartonu vystřihněte jednotlivé nádoby a vytvořte z nich požadovanou figuru. Poté může batole namalovat misky prstovými barvami a přilepit je vhodnou dekorací.

dráteník-s-2letými-dětmi-jarními motýly

Dalším domácím materiálem, který je ideální pro výrobu s 2letými dětmi, jsou kávové filtry. Dají se namalovat prstovými barvami a pastelkami a můžete z nich dělat jednoduchá zvířata, jako jsou tito motýli. Kávové filtry jsou uprostřed svázány špendlíky na prádlo, které jsou následně ozdobeny barevnými bambulkami.

tyčinka-s-2-letými-dětmi-kaktusovými-zmrzlinovými tyčinkami

S tyčinkami od nanuku lze stejně jako u dvouletých dětí pohrát tolik různých věcí. Drobci mohou nanuky naaranžovat do příslušného tvaru, namalovat a ozdobit. Poté můžete lepit tyčinky od nanuku a vyrábět krásné figurky, jako jsou tyto roztomilé kaktusy.

Tvorba s 2letými dětmi se slaným těstem

ruční práce-s-2-letým-solným těstem-ptáci

S dvouletými dětmi můžete stále zkoušet hnětení těsta a vytváření různých figurek. Slané těsto je k tomu nejlepší, protože je super rychlé a snadné na přípravu. Postavy lze navíc upéct ze slaného těsta a použít jako kreativní dekoraci.

vykrajovátka-s-2-letými-dětmi-slanými-těstovinami

Na slané těsto stačí jen voda, sůl a mouka, promíchané v míse a uhnětené do hmoty na těsto. Poté byste měli vyválet slané těsto a batole vykrajovat různé tvary. Tímto způsobem můžete dokonce vyrábět krásné ozdoby na vánoční stromeček s 2letými dětmi.

ruční práce-s-malými-dětmi-slané-těsto-otisky rukou

Otisky rukou můžete nejen malovat kreativní obrázky, ale také vyrábět vtipné figurky ze slaného těsta s 2letými dětmi. Pomozte dítěti udělat si otisk rukou na těsto, pak těsto pečte v troubě na 100 stupňů asi půl hodiny. Poté lze otisky rukou dítěte pomocí malby přeměnit na kreativní obrázky.

Řemeslné nápady, VIDEO

Tvorba s 2letými dětmi-20 nápadů s různými materiály

Malování a ruční práce s batolaty je vždy zábava a má také pozitivní účinky na vývoj dítěte. Při takových aktivitách se zvyšuje koncentrace, rozvíjí se jemná motorika a stimuluje se představivost.

Ruční práce s 2letými dětmi, malba prstem

Už od útlého věku jsou malí zvědaví na různé materiály a chtějí se všeho dotknout rukama. V tomto článku jsme shromáždili spoustu skvělých nápadů a tipů pro tvorbu s dvouletými dětmi, které vás mohou inspirovat k zahájení kreativních řemeslných projektů.

triky-s-2-letými nápady-slané-těstové motivy

Řemeslné nápady pro 2leté děti by měly být co nejjednodušší, ale obsahovat co nejvíce barev. Všechny použité materiály by měly být přátelské k dětem a netoxické. Ve věku 2 let začíná většina dětí samostatně hospodařit a získávat inspiraci pro různé rukodělné projekty. Musíte však také poznamenat, že vývoj každého dítěte je individuální. Proto byste neměli porovnávat své batole s dětmi stejného věku a neměli byste se obávat, že jedno nebo druhé dítě zvládne více věcí nebo několik věcí samo.

Ruční práce s 2letými dětmi pomocí prstových barev

tinker-with-2-year-old-children-finger-paint-diy-jedlé

Prstové barvy a papír jsou nejlepší nástroje pro ruční práce s batolaty. Rádi si namáčejí prsty do barvy a dělají si při tom spoustu legrace. Někdy to vytváří nádherné obrázky plné barev a kreativity. Pokud batolata dělají doma ruční práce s barvami prstů, pak byste měli stůl nebo prostor, kde se ruční práce odehrávají, přikrýt voskovým ubrusem, abyste jej chránili. Tímto způsobem lze také uklidit prostředí mnohem rychleji a snadněji po ručních pracích.

Ruční práce s dětmi do 3 let – kreativní nápady pro každé roční období

Podzimní ruční práce s dětmi – nápady se stavebním papírem

Ruční práce s dětmi na podzim a Halloween – nápady pro kutily

tinker-with-2-letý-kutilské-jedlé-prstové barvy

Níže jsou uvedeny dva snadné recepty na malování prstů, které jsou zcela netoxické a super rychlé na přípravu. Pokud ji vaše 2leté dítě používá k malování, neměli byste se obávat, že by se barva náhodně dostala do jejich úst.

Recept na prstové barvy s moukou:

 • 4 vrchovaté lžíce mouky
 • 200 ml vody
 • 4 lžíce cukru
 • Potravinářské barvivo

Příprava: V kastrolu smíchejte mouku, cukr a vodu, vše prošlehejte metlou a vařte na středním ohni, dokud směs nezhoustne. Poté rozdělte do malých nádob a promíchejte s různými barvami potravin.

Recept na jedlé prstové barvy bez mouky:

 • 500 g jogurtu
 • Potravinářské barvivo

Příprava: Jogurt rozdělte do jednotlivých nádob a přidejte potravinářské barvivo. V každé nádobě míchejte směs nanukovou tyčinkou, dokud nevznikne požadovaná barva.

tinker-paint-with-2-letý-prst-barvy

Pomocí prstových barev můžete vytvářet barevné obrázky s 2letými dětmi. Ať už otisky rukou, otisky prstů nebo štětcem – kreativitě se meze nekladou. Využijte nadšení dítěte a dejte mu svobodu v ručních pracích. Po malování prstovými barvami byste měli dítěti zcela očistit ruce od barvy, jinak hrozí skvrny od barvy po celém bytě.

Tvorba s 2letými dětmi s otisky rukou

udělej si sám s 2letými halloweenskými pavouky

S pomocí rodičů mohou děti i ve 2 letech stále vytvářet krásné obrázky otisků rukou. Můžete použít ručně vyrobené prstové barvy nebo jednoduše jiné netoxické barvy. Můžete vytvořit kreativní obrázky pro zvláštní příležitost a použít je k ozdobení zdi v bytě.

Děsivé motivy jako duchové a pavouci jsou na Halloween velmi vhodné. S otisky rukou vašeho batole můžete tyto jednoduché pavouky navrhnout bílou barvou na černý papír. Chcete -li to provést, namalujte celou ruku bez palce bílou barvou a proveďte dva opačné otisky rukou. Nakonec na něj nalepte googly oči a máte hotovo.

barva-dráteník-s-2-letými-dětmi-páv-otisky rukou

Barevné ptáčky, jako je tento páv, si lze pohrát s 2letými dětmi o Velikonocích a na jaře. Lze k tomu použít ruce, prsty a dokonce i stopy. Můžete z něj vykouzlit i jiné velikonoční motivy jako velikonoční zajíčky, kuřátka a slepice.

Oblíbené vánoční motivy, jako jsou Santa Claus, sobi Rudolf, bílí andělé a jednoduché sněhové vločky, lze kreativně znovu vytvořit pomocí malých otisků rukou. Vytvářejí slavnostní atmosféru a jsou také velmi oblíbené u těch nejmenších.

tinker-with-2-year-old-children-potato-prints

Různé ovoce a zelenina, které lze použít jako druh razítka, jsou vhodné jako alternativa k otiskům rukou a otisků prstů. Chcete -li to provést, nakrájejte příslušnou zeleninu na kousky a dejte ji dítěti. Vaše 2leté dítě by pak mělo „razítko“ namočit do barvy a vykouzlit na papír krásné tvary. Pro tento řemeslný projekt jsou nejlepší brambory, jablka, celer a citrony.

Řemeslné nápady pro batolata s papírem

tinker-with-2-year-old-children-easter-chick-paper

Kromě prstových barev je papír jedním z nejoblíbenějších materiálů pro ruční práce s 2letými dětmi. Vždy si užijí spoustu zábavy při trhání papíru, jeho mačkání nebo lepení na různé šablony. K tomu doporučujeme použít barevný pauzovací papír nebo krepový papír, protože jsou mnohem tenčí než papír ručního řemesla a dětem se s nimi snáze pracuje.

Existují materiály a nástroje, které byste nikdy neměli používat při tvorbě s 2letými dětmi. Všechno jsou to předměty, které mají ostré hrany, jsou křehké nebo jedovaté. Pokud je při ručních pracích vyžadováno lepidlo nebo nůžky, můžete tuto práci zvládnout vy nebo starší dítě. Některá batolata zvládnou dětské nůžky do 2 let, ale vždy s nimi musí být dospělý.

lepení

Pošťuchování kousky papíru je pro dvouleté děti určitě zábava. Dejte batole barevný pauzovací papír, krepový papír nebo staré noviny nebo časopis a nechte ho roztrhat papír. Výsledné útržky papíru pak můžete zmuchlat a uspořádat do barev. Výsledné kuličky papíru pak batole přilepí na list papíru, který byl předem potažen lepidlem, takže vznikne kreativní obrázek.

Další skvělý nápad pro tvorbu s 2letými dětmi je papírová hmota. Zde se opět používají útržky papíru, které dítě ponoří do směsi mouky a vody a poté přilepí na plochu. S jednoduchým balónkem můžete vytvořit jednoduchý kulatý tvar a poté jej použít jako misku.

tinker-with-2-letý papír-talíř-hedvábný papír

Pokud byste chtěli vyrobit určité zvíře nebo předmět s 2letými dětmi, pak je nejlepší zvolit jedno nebo dvoubarevné nápady. Protože děti ve 2 letech ještě neznají barvy, je úkol usnadněn. Pokud například chcete vyrobit berušku, dejte nejprve dítěti pouze červený pauzovací papír, aby se nalepilo na vhodnou šablonu. Teprve poté, co je tělo berušky připraveno, jsou dítěti dány kruhy z černého papíru. Tímto způsobem malý nemůže míchat barvy a výsledek je vždy krásný.

ruční práce-s-2-letými-dětmi-otisky rukou-papír-ryba

K malování nemůžete použít jen otisky rukou batolat. Mohou být také vystřiženy ze vzorového papíru a poté přeměněny na kreativní ruční práce. Vystřihnout otisk ruky z papíru je něco, co musíte udělat, ale vaše 2leté dítě pak může pomoci ozdobit řemeslo.

Ruční práce s 2letými dětmi-nápady s jednoduchými materiály

tinker-with-2-year-old-children-paper-plate-peacock

Pokud máte dvouleté dítě, možná nebudete mít čas nakupovat v řemeslném obchodě. Pokud ano, níže uvádíme několik skvělých nápadů na tvorbu materiálů, které již pravděpodobně máte doma. Jsou ideální pro ruční práce s 2letými dětmi a jsou vhodné pro každé roční období.

Papírové talíře lze například použít jako šablony pro různé nápady řemesel, jako jsou zvířata, ovoce a zelenina. Používá se technika pohrávání si s útržky papíru, ale batole smí nejen lepit papír, ale i jiné předměty na papírový talíř.

kutil-s-2-letý beruška-vejce kartonu

Pokud chcete s velikonočními dětmi dělat ruční práce s 2letými dětmi, můžete použít kartony od vajec. Protože se o Velikonocích obvykle nakupuje hodně vajec, některé obaly od vajec zůstanou po vybarvení kraslic. To vám umožní s dětmi vytvářet krásné jarní a velikonoční motivy a používat je jako součást bytové dekorace.

tinker-with-2-letý-vejce-karton-trubka-čistič

Nápady na ruční práce s kartony od vajec jsou prostě nekonečné a nehodí se vůbec jen na Velikonoce. Můžete jej použít k výrobě barevných housenek, šneků, kuřat, zajíčků a mnoha dalších s 2letými dětmi. Z kartonu vystřihněte jednotlivé nádoby a vytvořte z nich požadovanou figuru. Poté může batole namalovat misky prstovými barvami a přilepit je vhodnou dekorací.

dráteník-s-2letými-dětmi-jarními motýly

Dalším domácím materiálem, který je ideální pro výrobu s 2letými dětmi, jsou kávové filtry. Dají se namalovat prstovými barvami a pastelkami a můžete z nich dělat jednoduchá zvířata, jako jsou tito motýli. Kávové filtry jsou uprostřed svázány špendlíky na prádlo, které jsou následně ozdobeny barevnými bambulkami.

tyčinka-s-2-letými-dětmi-kaktusovými-zmrzlinovými tyčinkami

S tyčinkami od nanuku lze stejně jako u dvouletých dětí pohrát tolik různých věcí. Drobci mohou nanuky naaranžovat do příslušného tvaru, namalovat a ozdobit. Poté můžete lepit tyčinky od nanuku a vyrábět krásné figurky, jako jsou tyto roztomilé kaktusy.

Tvorba s 2letými dětmi se slaným těstem

ruční práce-s-2-letým-solným těstem-ptáci

S dvouletými dětmi můžete stále zkoušet hnětení těsta a vytváření různých figurek. Slané těsto je k tomu nejlepší, protože je super rychlé a snadné na přípravu. Postavy lze navíc upéct ze slaného těsta a použít jako kreativní dekoraci.

vykrajovátka-s-2-letými-dětmi-slanými-těstovinami

Na slané těsto stačí jen voda, sůl a mouka, promíchané v míse a uhnětené do hmoty na těsto. Poté byste měli vyválet slané těsto a batole vykrajovat různé tvary. Tímto způsobem můžete dokonce vyrábět krásné ozdoby na vánoční stromeček s 2letými dětmi.

ruční práce-s-malými-dětmi-slané-těsto-otisky rukou

Otisky rukou můžete nejen malovat kreativní obrázky, ale také vyrábět vtipné figurky ze slaného těsta s 2letými dětmi. Pomozte dítěti udělat si otisk rukou na těsto, pak těsto pečte v troubě na 100 stupňů asi půl hodiny. Poté lze otisky rukou dítěte pomocí malby přeměnit na kreativní obrázky.