Šedé vlasy

Prvních 9 zdravých jídelníčků, které zabraňují předčasnému šedivění vlasů

Vlasy mají po určitém věku často tendenci ztrácet barvu. Ale předčasné šedivění vlasů je nemoc vlasů, díky které vypadáte staří, i když jste mladí. Naše vlasové folikuly obsahují pigment s názvem melanin, když naše tělo přestane produkovat tento pigment, pak se naše vlasy zbarví a stanou se bílými. Díky kombinaci bílých a černých vlasů vypadají vlasy šedivě.

Zdravá strava, která zabraňuje předčasnému šedivění vlasů

Prvním a nejdůležitějším důvodem předčasného šedivění vlasů je nedostatek správné výživy a výživy. Pokud mladí lidé opravdu chtějí zabránit šedivění vlasů, začněte měnit své stravovací návyky. V prevenci může skutečně pomoci pouze zdravá strava.

Potraviny k prevenci předčasného šedivění vlasů:

1. Hovězí játra:

Hovězí játra

Hovězí játra jsou jednou z dobře známých potravin, které mohou skutečně zabránit předčasnému šedivění vlasů. Hovězí játra mají velmi vysoký obsah zinku a mědi. Pokud trpíte problémem s šedými vlasy, začněte jíst hovězí játra směrem od oddělení. Zahrňte ji však do svého jídelníčku, pouze pokud netrpíte vysokým cholesterolem nebo srdečními chorobami.

2. Mandle:

Mandle pro šedivění vlasů

Mandle jsou spojeny s mnoha přínosy pro zdraví. Je bohatý nejen na vitamín E, ale také na zinek a bílkoviny. Mít mandle a ořechy ve své každodenní stravě nejen sníží šedivění vlasů, ale také zlepší vaši pokožku.

3. Lososová ryba:

Lososová ryba pro předčasné šedivění vlasů

Pokud opravdu chcete černé vlasy a chcete zastavit předčasné šedivění vlasů, začněte pravidelně jíst ryby z lososa. Losos je velmi bohatý na selen a bílkoviny. Losos má tak vysoký obsah omega 3 mastných kyselin, že posiluje pokožku hlavy a její růst. Losos má také vysoký obsah minerálů a komplexu vitaminu B, který pomáhá produkovat pigment zvaný melanin. Zkuste tedy vzít lososa více než třikrát za týden.

4. Slunečnicová semínka:

Slunečnicová semínka pro šedivění vlasů

Spousta lidí si možná neuvědomuje, jak plodná jsou pro vaše vlasy slunečnicová semínka. Slunečnicová semínka obsahují velké množství nezbytných látek, jako je vitamín E, zinek, železo a vitamín B6. Vitamín B6 je velmi důležitý, takže zabraňuje šedivění vlasů. Zahrňte do své každodenní stravy slunečnicová semínka. Pokud hledáte rychlý prostředek, jak zčernat vlasy, začněte také používat slunečnicový olej smíchaný s ořechovou pastou. Před nanesením olej na minutu nebo dvě na plyn zahřívejte. Nechte olej 5-6 hodin, než se půjdete umýt. Změnu určitě pozorujete do týdne.

5. Ústřice:

Ústřice pro šedivění vlasů

Ústřice obsahují přírodní bylinky, které mohou být pro vaše vlasy a pokožku opravdu velmi zdravé. Pokud ústřice nedostáváte přímo, můžete také konzumovat ústřicový olej. Ale zkuste konzumovat ústřice alespoň dvakrát týdně.

6. Zelená listová zelenina:

Zelená listová zelenina pro šedivění vlasů

Kyselina listová opravdu pomáhá k tomu, aby vaše vlasy vypadaly vyživené a hedvábné. Ale pro případ, že vám chybí kyselina listová, mohou vaše vlasy začít vypadat bílé. Zelená listová zelenina jako špenát, okurka, zelí, celer a kapie má velmi vysoký obsah listové kyseliny. Pravidelná konzumace zelené listové zeleniny nejenže zabrání šedivění vlasů, ale také vypadáte mladě.

7. Tuňák:

Tuňák pro šedivění vlasů

Ryba tuňáka je velmi dobře známá pro svůj vysoký obsah bílkovin a Omega 3. Je prokázáno, že před lety tato ryba tuňáka pomáhá v prevenci bílých chloupků a podporuje růst vlasů. Začněte tedy zařazovat tuňáky do svých doplňků stravy.

8. Borůvky:

Zdravá strava, která zabraňuje předčasnému šedivění vlasů

Borůvky obsahují vysoké základní prvky, které pomáhají v prevenci šedivění vlasů. Mezi tyto základní prvky patří zinek, měď, vitamín B6 a jód. Začněte tedy ode dneška konzumovat borůvky, v případě, že trpíte nedostatkem pigmentu zvaného melanin.

9. Houby:

Houby zabraňují předčasnému šedivění vlasů

Pokud opravdu hledáte šedivění ošetření vlasů, začněte ode dneška konzumovat houby Reishi na odděleních. Reishi je jeden druh hub, který má vysoký obsah přírodních bylin a v Číně se nachází v obrovském množství. Přírodní byliny přítomné v této houbě se ukázaly jako zdravé pro růst vlasů.

Dieta pro předčasné šedivění vlasů