Dětská strava

6měsíční recepty na dětskou výživu – našich 9 nejlepších

Jaké jídlo mám dát svému 6měsíčnímu dítěti? Je to doba, kdy vaše dítě začalo svou cestu pevným jídlem. V tomto článku jsem se tedy zabýval top 9 potravinami, které vám pomohou vybrat to nejlepší pro vaše dítě. Vaše 6 miminko bude nyní nadšené, že bude zkoušet nová jídla. Pamatujte, že při zavádění nových potravin pro vaše 6měsíční dítě použijte pravidlo 4 dnů.

6měsíční dětská výživa

Tabulka nejlepších dětských jídel na 6 měsíců:

Zde jsme pro vaše dítě zařadili některé nejlepší 6měsíční recepty na dětskou výživu.

1. Ovocné pyré plus zelenina:

Toto je jeden z prvních receptů na jídlo. Ovoce i zeleninu uvaříme a po vychladnutí rozmixujeme v mixéru a uděláme pyré. Naservírujte to svému dítěti.

2. Kaše z rýžové nebo pikantní rýže:

Umytou rýži vložte do hrnce a vody. Zakryjte a přiveďte k varu. Snižte teplotu a vařte na mírném ohni po dobu 30 minut za nepravidelného míchání. Vložte maso a promíchejte, aby se rozpadlo na malé kousky. Přiveďte k varu. Snižte teplo a vařte ještě 30 minut. Další nebo méně vody lze použít k vytvoření řidší, jinak silnější kaše.

3. Zelenina:

Opláchněte a zbavte kůži zeleniny; odstranit semena, jinak jámy. Nakrájejte na malé kousky plus páru nad vroucí vodou. V opačném případě zeleninu očistěte a na mnoha místech napíchněte slupku vidličkou a navíc zahřejte, dokud nebude měkká. Eliminujte kůži. Uvařenou zeleninu dejte do mísy, přidejte trochu vody a rozmačkejte vidličku, jinak šťouchadlo na brambory.

4. Luštěniny:

Luštěniny jsou všestranné a plné bílkovin Jedná se o potraviny jako fazole, hrách a čočka – mají vysoký obsah bílkovin, vitamínů a minerálů a jsou skvělým doplňkem dětské stravy. Ale pozor! Všichni dobře známe nepohodlí způsobené větrem, což je běžný jev způsobený právě takovými potravinami. Dávejte pozor, abyste své dítě z této skupiny potravin nepřekrmili!

5. Zeleninové Suji Upma:

Jedná se o vegetariánské jídlo a také chutné jídlo a nejlepší základ bílkovin a vitamínů. Sušené vařte Suji na čerstvé suché pánvi, dokud nezíská zlatohnědou barvu. Vařte na mírném plameni a stále míchejte, jinak se suji spálí. Do jiné pánve dejte 1 lžičku másla nebo ghí. Zatímco se máslo nebo ghí taje, přilehněte k zeleninovému pyré. Vložte vodu plus suji. Směs zahřívejte na mírném plameni, zatímco zrno suji saje vodu. Pokračujte v míchání, aby se neobjevily hrudky. Toto jídlo je nejlepší podávat teplé.

6. Maso:

Všichni víte, že maso je vynikajícím zdrojem bílkovin; v této fázi však téměř všechny děti získávají bílkoviny z mléka. Hlavní výhodou zaváděcího masa je přídavné železo, které poskytuje. Železo je nezbytnou součástí krevního oběhu, přesouvá kyslík do tkání a nabízí energii potřebnou pro vývoj.

7. Šťouchaná rýže:

Je vegetariánský a je dobrým zdrojem vápníku, bílkovin, škrobu a vitamínů. Nejprve uvařte rýži, která je zralá (můžete použít tlakový hrnec, abyste udrželi čas). Rýži dobře rozdrťte na hladkou konzistenci. Jakmile se tomu vaše dítě přizpůsobí, možná přidáte trochu dal a také zeleninového vývaru, aby bylo chutnější. Ve směru zvyšování její nutriční hodnoty můžete navíc zahrnout mléko, jinak tvaroh, jinak čistou sezónní zeleninu.

8. Tofu:

Je výživný a také všestranný. Tofu je ideální doplněk vaší domácí dětské výživy a může být zaváděno přibližně ve věku 8 měsíců.

9. Pečené ryby:

Troubu předehřejte na 190 ° C. Položte rybu na staniol; přiložit a přilepit. Rybu pečte v troubě 20 minut, dokud není pečlivě uvařená. V tomto okamžiku se ryby jednoduše oloupou. Fólii dále odstraňte v chladu. Přeneste rybí šťávy nad rýži. Odstraňte kůži spolu s vločkovými rybami skrz prsty, abyste odstranili kosti. Pokrm s rýží.