Domy snů

Moderní vysněný dům postavený na úzkém volném pozemku

moderní vysněný dům uvolněný pozemek využívá dvoupatrový úzký pozemek

„Moore Park“ je a moderní dům snů postavený na úzkém volném pozemku ve stejnojmenné rezidenční čtvrti v kanadském Torontu. Projekt zahájil v roce 2013 Drew Mandel Architects realizována a oceněna cenou Design Excellence Award od architektonické komunity v Ontariu v roce 2014. Ulice v této čtvrti se vyznačují modelem z 20. let 20. století – rodinné domy se společnými příjezdovými cestami. Koncept projektu dosahuje poutavosti začlenit se do typické pouliční scény v Torontu a ukázat zajímavou architekturu, která se pomalu rozvíjí na úzkém pozemku.

Moderní vysněný dům postavený na úzkém pozemku

moderní vysněný dům prázdný pozemek úzký vchod dřevěné vchodové dveře

Třípatrový dům ukazuje zajímavé vztahy, jako je architektura-země a hromadná prázdnota. Oživuje je světlo a stín, které lze ovládat vysokou betonovou zdí, velkými okny a skleněnými příčkami. Betonová zeď splňuje stavební předpisy a omezení pro nechráněné otvory na jižní straně a zároveň umožňuje přirozené světlo zaplavit hluboko do tří úrovní domu. Interiéry byly navrženy tak, aby byly dostatečně flexibilní a sloužily řadě použití. Prefabrikované dřevěné komponenty v přízemí obklopují rozkládací jídelní stůl pro velké rodinné oslavy, se čtyřmi stoly rozmístěnými po celém domě, můžete nastavit mnoho pracovních ploch. Suterén není opomíjen, ale je považován za jeden z obytných prostor, aby se maximalizoval dostupný prostor.

Moderní dům snů v Torontu 

moderní úzký fasáda domu šedá dlažba zasklení černý rám

Terénní úpravy zahrnují tři samostatné zelené střechy, zatímco terasa ve druhém patře nabízí výhled na koruny stromů v sousedství. Tato integrace krajiny také zmírňuje značné problémy s hospodařením s dešťovou vodou. Dům nemá žádné dešťové svody, ale systémy pro probublávání vzduchu, infiltraci, zadržování vody a evapotranspiraci. “Projekt je úspěšný, protože byl vyvinut tak, aby dokonale zapadl na volné místo a ladil se sousedními domy.” “Říká Bill Birdsell, prezident Ontario Architectural Association.” “A moderní dům snů na volném pozemku, který neovlivňuje celou pouliční scénu, což je důležité pro čtvrť Moore Park. Splňuje všechna kritéria pro cenu Design Excellence Award – kreativitu, udržitelnost, dědictví – ale v kategorii podnikání skutečně září. Na jeho jedinečném designu se podíleli sousedé, testovací skupiny a představitelé města. Hranice, které stanovovaly jejich starosti, byly považovány spíše za zdroj inspirace než za omezení toho, co je zvláštní a zajímavé. “

úzký kuchyňský ostrůvek bílá matná dřevěná dýha stojí před rohem

moderní zařízení úzkého domu kuchyňský ostrov bílé dřevěné čela

úzké zařízení domu kuchyň bílá matná okna od podlahy ke stropu dřevěná podlaha

úzké zařízení domu okna od podlahy ke stropu pohovka klenutý dřevěný krb

úzké domovní skleněné posuvné dveře přístup mimo odhalenou betonovou zeď

schodiště design dřevěné schody šedá dlažba schodiště světla zábradlí

klenuté schody dřevo vestavěné schodiště světla zábradlí zeď

ložnice dřevěná podlaha čelo šikmá střecha bílé stěny

moderní dům snů prázdný pozemek město vybavení okna od podlahy ke stropu přirozené světlo

úzký dům volná betonová zeď okna od podlahy ke stropu

moderní fasáda domu obložená šedými stropními okny

architekt dům úzký moderní prázdný pozemek postavená šedá fasáda