Domy snů

Bílý mramor, sklo a přírodní dřevo vytvářejí středomořskou harmonii

Bílý mramor-přírodní dřevo-středozem-přírodní kámen-krajina-exotika

Mramor je ušlechtilý materiál, který lze dokonce nazvat klasickým. Je široce používán a dodnes přesvědčí svou přirozeností a jedinečností. Díky novým technologiím je možné realizovat návrhy, které byly ještě před pár lety považovány za nemožné. Architekti BLANKPAGE společně s Karim Nader Studio navrhli moderní vícepodlažní dům na pláži v Libanonu (malý stát mezi Sýrií a Izraelem ve Středozemním moři). Bílý mramor, sklo a světlé přírodní dřevo rozzáří interiér nádherného domicilu.

Integrujte bílý mramor do exteriéru i interiéru moderním způsobem

Bílý mramor-přírodní dřevo-středozem-venkovní-zahradní terasa

Zevnitř i zvenčí vypadá tento krásný dům velmi jasně a zapůsobí na něj rozložená architektura, která je orientována do Středomoří. Vzhledem k tomu, že stěny v každé místnosti jsou vyrobeny ze skla alespoň ze dvou stran, můžete si vždy vychutnat nádherný výhled. Kombinace bílého mramoru a skla vytváří ultralehký vzhled, který spolu s exotickými rostlinami vyvolává středomořskou harmonii.

Bílý mramor a přírodní dřevo dodávají středomořský nádech

Bílý mramor-přírodní dřevo-středomoří-zahradní osvětlení

Dům snů se v zásadě skládá ze dvou struktur, které jsou navzájem propojeny na každé životní úrovni. Nádherné terasy nabízejí úchvatný výhled na moře, pobřeží nebo skalnatou krajinu v opačném směru. Mnoho zelených rostlin na každé terase, balkonu a zábradlí vytváří nádhernou atmosféru, jako závěsné zahrady s výhledem na moře.

Bílý mramor-přírodní dřevo-středozemní moře-výhled na západ slunce

Designéři navrhli interiér i exteriér v jemných, nádherných odstínech bílé, které díky použití zrenovovaného bílého mramoru vytvářejí speciální strukturu, která povrchy oživuje a nepůsobí holým a nudným dojmem. Nejedná se o umělý kámen, ale o přírodní produkt vyrobený z malých kousků světlého mramoru, které jsou speciálním postupem spojeny cementem.

zahrada s bílým mramorem, přírodním dřevem, středozemí a terasou

V přízemí se nachází obývací pokoj s neformálním obývacím prostorem, jehož čalounění je velmi podobné mramorové konstrukci. Umělecká instalace, také v bílé barvě, visí ze stropu a je spojena s bočními stoly na podlaze. Tato oblast je jakýmsi meziprostorem, který lze otevřít ven skleněnými dveřmi od podlahy ke stropu nebo oddělit od zahrady.

bílý mramor-přírodní-dřevo-středomoří-umění-instalační-strop

bílý mramor, přírodní dřevo, středomoří, terasa, obývací pokoj, salonek

bílý mramor-přírodní dřevo-středomoří-ložnice-sklo-průhlednost

ložnice s bílým mramorem, přírodním dřevem, středomořskou podlahou, stropem, oknem a skleněnou stěnou

bílý mramor-přírodní-dřevo-středomoří-dům-moře-pobřeží

* projekt od BLANKPAGE Architects a Studio Karima Nadera