Domácnost

Tipy a triky kolem domu s potravinovou fólií – 15 praktických nápadů

Tipy a triky v možnostech použití svitkové fólie v domácnosti

Lepicí fólie je jednoduchý, ale praktický vynález, který má v kuchyni téměř každý z nás. Plastová fólie však může být nápomocná nejen v kuchyni, ale také všude v domácnosti. Je proto považován za multifunkční a lze jej použít v různých situacích. V tomto článku bychom vám chtěli představit některé praktické Tipy a triky kolem domu představte si s přilnavou fólií, kterou jste možná dosud nevěděli.

Tipy a triky v domácnosti – Udržujte jídlo déle čerstvé

Tipy a triky pro domácí lepicí fólii-citron-udržujte-čerstvou

Lepicí fólie se obvykle používá k balení různých potravin doma, aby zůstaly déle čerstvé. Lze například skladovat různé druhy ovoce a zeleniny nebo potraviny a nápoje skladovat v chladničce s fólií místo víka. Při balení se potravinářská fólie lepí na sebe a zajišťuje bezpečné zabalení potravin.

Tipy a triky pro domácnost – jak správně skladovat banány

Tipy a triky pro domácnost Zabalte stonky banánu a potravin

Praktických tipů a triků v domácnosti s lepicí fólií je vlastně mnoho. Banány lze například uchovat delší dobu čerstvé tak, že stonky obalíte pouze potravinářskou fólií a banány uložíte na teplotu, která není příliš teplá..

Trik s přilnavou fólií pro květiny, které zůstanou déle čerstvé

Tipy a triky pro domácnost Květiny-udržujte čerstvější-déle držící film-vlhký hadřík

Rozdávat čerstvé kytice je vždy dobrý nápad pro každou příležitost. Aby kytice zůstala déle svěží a voňavá, můžete tento trik vyzkoušet s navlhčeným kuchyňským papírem a potravinářskou fólií. Jednoduše navlhčete kus kuchyňského papíru vodou, stonky květin nejprve obalte papírem a poté kouskem potravinářské fólie.

Používejte smartphone špinavýma rukama

Tipy a triky pro domácí lepicí fólii, smartphone, ochranu, vaření a pečení

Nové technologie nám již umožňují stáhnout si recept do smartphonu nebo tabletu. Protože byste měli obvykle posouvat displej, abyste si přečetli recept až do konce, může být mobilní telefon zabalen do potravinové fólie a chráněn tak před špínou a tekutinami při vaření. Přilnavá fólie umožňuje běžné posouvání a tedy bezproblémové používání smartphonu.

Praktické tipy a triky kolem domu

tipy-triky-domácí hrnek-přilnavá sláma na pití filmu

Tento šikovný domácí trik je většinou vhodný pro děti a pro ty, kteří často rozlévají sklenice tekutinami. Vodu lze zpravidla velmi rychle vsáknout hadříkem a nepoškodit povrch. Některé ovocné šťávy naopak mohou obarvit a opotřebovat vaši pracovní desku nebo stůl.

Triky s přilnavou fólií, aby se zabránilo rozlití kapaliny

tipy-triky-domácí šálky na ochranu proti rozlití-přilnavá fólie

Chcete -li chránit povrchy v kuchyni nebo na stole, můžete sklenici nebo hrnek zabalit kusem potravinářské fólie a propíchnout slámkou na pití. Toto je jeden z nejlepších tipů a triků pro domácnost na téma lepicí fólie při čtení knihy nebo práci na notebooku.

DIY mini skleník v akváriu

tipy-triky-domácnost-prázdný-akvárium-přilnavý film-mini-skleník

Pomocí lepicí fólie si můžete sami vyrobit malý skleník tak, že po zalévání zakryjete květináč květinovou fólií. Mini skleník s několika rostlinami může být navržen v akváriu, které je také pokryto lepicí fólií. To podporuje růst rostlin, protože půda v květináčích nevysychá.

Tipy a triky kolem domu – Udržujte zásobník na barvy čistý

tipy-triky-domácnost-nátěr-vanička-udržovat-čistý-přilnavý film

Tipy a triky pro domácnost vám mohou pomoci s barvením doma. Například místo toho, abyste vždy kupovali nový zásobník na barvy, protože ten poslední je znečištěný barvou a již jej nelze použít, můžete čistý zásobník na barvy zabalit do potravinářské fólie. Po použití se fólie odstraní a zásobník na barvu vypadá opět jako nový.

Skladujte malířské náčiní správně

tipy-triky-domácnost-malířské-vědra-malířské-válečky-fólie-fólie

Pokud namalujete celou místnost nebo byt, den obvykle nestačí. Protože malířský váleček s barvou může zaschnout za pár hodin, druhý den se obvykle kupuje nový. Místo toho jej můžete zabalit do potravinové fólie, abyste jej mohli použít později.

Štětce zabalte barvou do potravinářské fólie

tipy-triky-domácnost-barva-štětec-přilnavý-film-zábal-místo-čištění

Totéž můžete udělat pro štětce a kbelík s barvou. Vaše malířské potřeby jsou proto vhodné pro více použití. S těmito domácími tipy a triky s lepicí fólií ušetříte peníze i čas při čištění válečků a štětců.

Tipy a triky pro domácí práce a dovolené

tipy-triky-oblečení do domácnosti-kufry-chránit-před-olejovými skvrnami-přilnavý film

Máte při cestování vždy strach, že by se vám šampony a jiné tekuté kosmetické přípravky mohly rozlít do kufru a na oblečení? S tímto skvělým trikem s přilnavou fólií můžete zapomenout na tyto starosti na všech budoucích cestách.

Chraňte se před rozlitou kosmetikou v zavazadle

tipy-triky-zabezpečená domácnost-přilnavá fólie-proti rozlití

K zajištění tekutých kosmetických produktů stačí pouze malý kousek potravinářské fólie. Sejměte uzávěr lahve, zakryjte hrdlo lahve fólií, nasaďte zpět uzávěr lahve a problém je vyřešen.

Zabalte si kufr do potravinové fólie

tipy-triky-prázdniny-zavazadla-obal-zabalit-lepit film

Na každém letišti jsou místa pro zapečetění zavazadel, kde jsou vaše kufry zabaleny a tím navíc chráněny před případnou krádeží nebo pašováním. To sami můžete udělat mnohem levněji, když si kufr doma zabalíte do potravinářské fólie.

Praktické tipy a triky pro domácnost při pohybu

tipy-triky-pohyb v domácnosti-nápady-balení-přilnavá filmová sůl

Přilnavá fólie je při stěhování stejně nápomocná, protože může chránit váš nábytek, doplňky nebo kuchyňské potřeby na cestě do nového bytu. Šperky, jako jsou náhrdelníky a náramky, můžete zabalit do igelitu, abyste zabránili jejich nepořádku. Plné třepačky na sůl a pepř lze balit jako kosmetické výrobky a nábytek lze chránit před poškrábáním při pohybu potravinovou fólií.

Přilnavá fólie pro design mramorových nehtů

tipy-triky-domácnost-mramor-design nehtů-udělej si sám-přilnavá fólie

S přilnavou fólií můžete vykouzlit krásný design nehtů s mramorovým efektem sami doma. Nejprve naneste lak na nehty v základní barvě a nechte dobře zaschnout. Poté naneste druhou vrstvu laku na nehty v jiné barvě a zmačkanou kuličkou se dotkněte zmačkané koule, zatímco je lak ještě vlhký. Nechte zaschnout, naneste vrchní nátěr a máte hotovo!

Tipy a triky kolem domu – zabalte polevu do potravinové fólie

tipy-triky-domácí-cupcake-poleva-přilnavá fólie

Přilnavá fólie může být nápomocná také při pečení a zdobení dezertů. Díky tomu je například použití sáčku na potrubí mnohem jednodušší. Nejprve byste měli připravit glazuru a zabalit ji do potravinové fólie, jak je znázorněno na obrázku.

Tipy pro domácnost pro plnění vaku na potrubí

tipy-triky-potrubní tašky pro domácnost-chytrá-výplň-přilnavá fólie

Dále vložte obalenou polevu do sáčku a před zdobením vystřihněte konec fólie. Díky tomu zůstane vak na potrubí čistý a vyplachovací potrubí byste měli vypláchnout až po použití.

Tipy a triky v domácnosti – tříbarevná poleva na košíčky

tipy-triky-domácnost-tříbarevná-poleva-udělej si sám-přilnavá fólie

Tuto metodu můžete použít k tomu, abyste si sami vyrobili krásnou vícebarevnou polevu na košíčky, dorty nebo dorty. Například rozdělte polevu na tři a každou část vybarvěte jiným potravinářským barvivem. Poté zabalte polevy do potravinářské fólie a vložte je všechny najednou do kužele. To vytváří zábavnou, tříbarevnou polevu pro různé dezerty.