Domácnost

Spotřeba elektřiny v domácnosti: spočítejte a snižte náklady

Spočítat-měřit-určit spotřebu elektřiny v domácnosti

Kolik kilowatthodin elektřiny spotřebuje jejich vlastní domácnost ročně, lze zjistit z jejich individuálního ročního vyúčtování. Jak je ale tato hodnota vlastně složena? A která elektronická zařízení spotřebovávají hodně elektřiny? Pouze ti, kteří znají podrobnosti o spotřebě elektrické energie v domácnosti, mohou přijmout účinná opatření na úsporu energie a dosáhnout úspěchu. Protože vědomé používání elektřiny může také ušetřit náklady.

Průměrná spotřeba energie v domácnosti

průměrná spotřeba energie v počtu osob v domácnosti

Pro odhad nákladů na elektrickou energii používá mnoho spotřebitelů například průměrné hodnoty Aktuální zrcadlo pro Německo 2017. Směrné hodnoty se liší v závislosti na typu budovy, velikosti obytného prostoru, počtu osob v domácnosti a ohřevu vody. Pokud je voda pro kuchyň a koupelnu ohřívána elektřinou, tj. Bojlerem nebo průtokovým ohřívačem vody, spotřeba elektřiny na osobu se zvyšuje. Průměrná spotřeba elektřiny v domácnosti se tedy může velmi lišit i při stejném počtu lidí. Tato tabulka ukazuje základní hodnoty:

Trochu normální hodně
Domácnost pro 1 osobu 1 300 kWh / rok 1 600 kWh / rok od 1 700 kWh / rok
Domácnost pro 2 osoby 2 000 kWh / rok 2400 kWh / rok od 2 500 kWh / rok
3členná domácnost 2 600 kWh / rok 3 200 kWh / rok od 3 300 kWh / rok
4členná domácnost 3 300 kWh / rok 4 000 kWh / rok od 4 100 kWh / rok

Jak se skládá spotřeba elektřiny v domácnosti??

podíl na spotřebě elektřiny-domácnost-jak-se skládá

Složení spotřeby elektřiny vypadá v každé domácnosti jinak. Existují ale typická zařízení, která jsou zásadně zodpovědná za zvýšenou spotřebu energie. Počet informačních, komunikačních a zábavních elektronických zařízení v domácnostech prudce vzrostl. 27 procent průměrné spotřeby elektřiny v německé domácnosti lze v současné době přičíst televizorům, počítačům apod. Hodně elektrické energie spotřebovávají také chladničky a mrazničky, jakož i pračky a sušičky. A jaký podíl má osvětlení na spotřebě elektrické energie v domácnosti? Světlo se na celkové roční spotřebě elektřiny podílí zhruba 9 procenty. Tento podíl by se měl v příštích letech dokonce snížit díky rostoucímu používání LED žárovek, které jsou výrazně úspornější a mají také delší životnost.

vzorce pro spotřebu energie-elektrická zařízení-výpočet-výkon-náklady-výpočet

Kromě výše uvedených faktorů je pro úroveň spotřeby elektřiny v soukromých domácnostech rozhodující účinnost použitých zařízení a intenzita používání. Z tohoto důvodu je důležité vědět, která zařízení a návyky spotřebovávají nejvíce energie.

Kolik může každý domácí spotřebič udělat, je napsáno buď na samotném zařízení, nebo v návodu k použití. Pomocí výše uvedených vzorců lze velmi snadno určit, jak vysoká je spotřeba elektrické energie příslušného elektrického zařízení a jaký má tedy podíl na ročním vyúčtování. Můžete se tedy rozhodnout, zda by měl být vyměněn za energeticky úsporný a zda se skutečně vyplatí zkrátit dobu používání nebo frekvenci používání. Zde je na první pohled několik pokynů.

 Ušetřete peníze díky energeticky úspornému používání a nízké ceně elektřiny

nižší náklady na elektřinu-výpočet-spotřeba ceny elektřiny

I když se nechcete omezovat v každodenním používání domácích spotřebičů, můžete se porozhlédnout po levnější ceně elektřiny. Jako velmi snadný nástroj lze použít portál pro porovnávání cen elektřiny. Jako tip: Toptarif.de nabízí velmi podrobný přehled mnoha poskytovatelů elektřiny. Nabídky různých poskytovatelů elektřiny jsou aktualizovány několikrát denně a ukazují vám to nejlepší a nejlevnější způsob, jak se stát novým poskytovatelem elektřiny. Cenové portály jsou také skvělým způsobem, jak pomoci spotřebitelům vypočítat ceny. Většina portálů nabízí také speciální kalkulačky cen elektřiny, které spotřebitelům vypočítají nejlevnější tarif v závislosti na lidech v domácnosti a přibližné spotřebě elektřiny. Při výběru více než 1 000 poskytovatelů elektřiny v Německu není výběr snadný a je výrazně zjednodušen pomocí srovnávacího portálu.

Volba elektřiny – na cestě energetické transformace v Německu

poskytovatel elektřiny-zelená-elektřina-prostředí-budoucnost-vítr-sluneční energie

V době energetického přechodu a stále vyššího vývoje cen v Německu nyní mnoho německých domácností jedná v souladu s příkladným ekologickým povědomím a volí jeden z obnovitelných zdrojů energie. Široká masa poskytovatelů elektřiny má na to velmi odlišné nabídky. Energie z větru, slunce a vodní energie je v kontrastu s elektřinou z fosilních paliv a poskytuje elektřinu ve prospěch životního prostředí. Zelená elektřina nemusí být ani dražší než konvenční dodávky energie. Spotřebitelé zde mají nejen možnost ušetřit peníze, ale také jednat s čistým svědomím vůči životnímu prostředí.

Ökoststom-ochrana životního prostředí-bioenergie-solární články