Domácnost

Přepnout z konvenčního zemního plynu na zelený plyn a současně ušetřit peníze: je to možné?

Udržitelný život se stává důležitým problémem pro stále více lidí. Samozřejmě, protože účinky změny klimatu nyní může pocítit každý a člověk již nemůže uniknout jistotě, že na tyto vztahy má přímý vliv náš způsob života. Stručně řečeno, energie, kterou používáme, může poškodit klima. Je emitováno mnoho CO2, který působí jako stopový plyn a pohání skleníkový efekt Země. Vysvětlujeme, jak můžete přejít z konvenčního zemního plynu na zelený plyn a zda můžete ušetřit peníze.

Přechod ze zemního plynu na zelený plyn: vytápění stojí v Německu nejvíce energie

Přechod ze zemního plynu na zelený plyn Tipy pro úsporu elektřiny

Majitelé domů konzumují více než dvě třetiny veškerou jejich spotřebu elektřiny na vytápění jejich místností. Využívá se převážně zemní plyn a minerální olej, na třetím místě obnovitelné energie a na čtvrtém dálkové vytápění. Elektřina a uhlí se k vytápění používají jen zřídka. Jak jste si všimli, léta byla stále teplejší a teplejší. Chlazení domova se také stává stále důležitější otázkou.

Dalšími velkými spotřebiteli v domácnosti jsou spotřeba energie v oblastech horké vody, vaření a praní, chlazení a mrazení.

Přibývá domácností a větších obytných prostor

topit moderní dům tipy pro majitele

Problém je tento: přibývá domácností a větších obytných prostor. Mnoho lidí žije v samostatných domácnostech. Tam samozřejmě každý potřebuje lednici, pračku atd. Na druhou stranu rodiny v současné době staví a kupují velké byty a domy. Obytný prostor jako před několika desítkami let, kdy jste žili s celou rodinou na 50 nebo 60 metrech čtverečních, je dnes většinou nemyslitelný. To zvyšuje náklady na energii, ačkoli spotřeba energie na obytnou oblast ve skutečnosti klesá.

Ani rozsáhlé energetické renovace nemohou tento vývoj kompenzovat. Existuje tedy malý závod: mezi úsporami na metr čtvereční prostřednictvím efektivních zařízení a topením a lepší izolací na jedné straně a vyšší životní úrovní na straně druhé.

Přepněte ze zemního plynu na zelený plyn

Efektivní vytápění domu Přechod na zelený plyn Tipy pro majitele

Mnoho spotřebitelů topí plynem, protože to bylo nějakou dobu velmi populární. Ale konvenční plyn může být diskutabilní, věděli jste to? Mnoho spotřebitelů se však domnívá, že zelený plyn je dražší. To není pravda! Poskytovatel Entega nabízí levné tarify za plyn, které jsou díky kompenzaci CO2 šetrné ke klimatu. Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů využívá základní službu a nikdy nezačalo srovnávat, zda mohou získat levnější tarif, nabízí se vám zde obzvláště velké možnosti úspor..

Tak můžete ušetřit energii!

přejít na zelený plyn a vybavit dům solárními panely

Energie stojí víc než peníze, proto uvádíme další návrhy, jak ji lze v domácnosti snadno ušetřit – aniž by došlo ke zhoršení kvality života!

1. Vytápění a chlazení

Izolujte střechu nebo strop. To pomůže udržet váš domov v příjemné teplotě v létě i v zimě. Ušetříte peníze za účty za elektřinu a zaplatíte za sebe v relativně krátké době.

Svůj domov můžete chránit před průvanem tím, že se ujistíte, že dveře a okna jsou řádně utěsněny. Velmi levně pořídíte tažné zátky nebo těsnění oken. V rámci energetické renovace lze vyměnit staré dveře a okna.

Zavřete vnější okna a dveře. To je zvláště důležité, když běží topení nebo klimatizace. Stínujte si okna. V horkých letních dnech to pomůže udržet teplo a za chladných nocí záclony nebo žaluzie pomohou udržet teplo uvnitř.

Zapněte klimatizaci a topení brzy. Pokud očekáváte horký den, místo čekání, až bude váš domov už horký, představte teplo. Obdobně postupujte při zahřívání. Stropní ventilátory jsou mnohem levnější než klimatizace a mají menší dopad na životní prostředí. Pokud jste tak ještě neučinili, nezapomeňte vyměnit topení ve svém domě. Na to existují vládní granty, aby náklady zůstaly pod kontrolou.

Šetřete elektřinu s pračkou s předním nakladačem - užitečné rady na zimu

2. Zařízení

Pokud zařízení nepoužíváte, odpojte je. Váš televizor, počítač, mikrovlnná trouba a dokonce i některé pračky mají pohotovostní režim. To znamená, že budou stále spotřebovávat energii, i když se nepoužívají.

Kupujte zařízení s dobrou třídou energetické účinnosti. Čím více hvězdiček, tím lépe – ale myslete nejprve na velikost. Často je pro větší model snazší být efektivnější (a tedy mít více hvězd) než pro menší model. Protože je však větší, je jeho celková spotřeba energie obvykle vyšší.

Vyberte si správnou pračku. Ačkoli je nákup obvykle dražší, většina praček s předním plněním šetří peníze a je šetrná k životnímu prostředí, protože spotřebovávají méně energie, vody a pracích prostředků než pračky s horním plněním.

Vyberte si energeticky úspornou lednici. Vaše lednice a mraznička bude fungovat nepřetržitě a spotřeba energie se rychle zvýší.

Úspora nákladů na elektřinu s e-vozy Šetření životního prostředí Tipy

3. Doprava

I když máte ekonomické auto, pokud je to možné, je dobré ho nechat doma a používat ho pěšky, na kole, veřejnou dopravou nebo spolujízdou. Podívejte se blíže na možnosti e-mobility. Pokud se na to nechcete úplně spolehnout, existují i ​​hybridní modely.

4. Sluneční energie

Máte vlastní střešní plochu, možná dokonce jen střechu přístřešku pro auto? Zvažte instalaci solárního systému. Energii můžete nakrmit nebo využít sami. Dnes existují velmi dobré skladovací systémy, takže energie je k dispozici, i když slunce nesvítí. Skvělý způsob, jak ušetřit, a velký krok k přechodu na energii!