Domácnost

Odhánějte vosy – užitečné domácí prostředky pro hubení vos a odstraňování vosích hnízd sami

vosy vyhnat past past ovládání vos domácí opravné prostředky detail

Téměř každý z nás zná strach z bodnutí hmyzem a chtěl by vosy okamžitě zahnat, pokud je v blízkosti i jeden z nich. Ne vždy je však nutné použít drsný a jedovatý vosí sprej, kdykoli se potřebujete vos zbavit. Většina lidí má tendenci se tomuto druhu hmyzu za každou cenu vyhýbat, ale přesto nabízí některé environmentální služby. Přestože dokážou ovládat i jiné škůdce, vosy zahánějí brouky ničící úrodu, jako jsou červi, housenky a nosatci. V tomto ohledu je tento hmyz někdy tak užitečný, že zemědělci používají vosy jako přirozenou ochranu proti škůdcům pro své plodiny. Vosy opylují i ​​ty, existuje však řada důvodů, proč byste měli vosy odhánět a vyhýbat se jim, jako je například alergie na vosy. Z tohoto důvodu jsme v tomto příspěvku sestavili několik prostředků proti těmto nezvaným hostům v domě nebo na zahradě.

Co dělat, když potřebujete zahnat vosy?

vosy opylují rostliny detailní ochrana proti škůdcům zahrada užiteční škůdci

Co drží vosy stranou a jak můžete například sami odstranit vosí hnízdo? Mnoho lidí se musí s těmito otázkami vyrovnat, a proto se uchýlí k různé ochraně proti vosám nebo spreji proti vosám. Pokud máte v bytě vosy, první věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, zda se ve střeše nachází vosí hnízdo. Tím se zabrání hnízdění vos a pokud chcete vyhnat včely, můžete kontaktovat místního včelaře.

vosy vyhnat past past ovládání vos domácí opravné prostředky detail dřevěné desky přistát

Co když se tedy potřebujete vosy zbavit nebo je zabít a existují přírodní domácí prostředky například na vosí hnízdo? Například mnoho majitelů domů spoléhá na prostředky proti vosám v roletovém boxu. Pesticidy používané ve vosím spreji jsou dostatečně silné na to, aby otrávily vaše domácí mazlíčky a představovaly riziko smrti.Pokud se však rozhodnete použít repelent proti hmyzu, zkuste zbytky po odpuzování vos odstranit. Měli byste také použít insekticid v malých množstvích a pouze podle pokynů.

vosy vyhnat past past ovládání vos domácí domácí prostředky detail tekutý nápoj povrch

Poté, co jsme provedli nějaký průzkum, jsme narazili na účinná řešení, která vám pomohou přirozeným způsobem udržet vosy pryč. Pokud hnízdo visí na těžko přístupném místě nebo jste alergičtí na bodnutí, měli byste samozřejmě vyhledat odbornou pomoc. V tomto ohledu většina odborníků tvrdí, že se musíte důkladně zakrýt širokým oblečením, abyste se vyhnuli stehem. Kromě toho by měl být hmyz ošetřen brzy ráno, když je ještě ospalý.

Odhánějte vosy a držte je pryč

vosy vyhánět past ovládání vosy domácí opravné prostředky detail ovoce jíst povrch

Na jaře a počátkem léta vosy přitahují potraviny obsahující bílkoviny. Veškeré potraviny ponechané venku, otevřené popelnice nebo odkryté hromady kompostu by měly být odstraněny nebo zakryty. Vosy tvarují zdroje potravy a po vyjmutí jídla budou nějakou dobu hledat oblast. Vosy obracejí svou pozornost na sladká jídla koncem léta a začátkem podzimu. Jejich chování je také agresivnější.

vosy vytlačují sklo pasti

Otevřené plechovky ovocné šťávy, spadlá jablka pod ovocnými stromy a další zdroje sladkých potravin přilákají vosy. Nezapomeňte zakrýt nápoje a otevřené nádoby na potraviny, zakrýt kompost a vyhýbat se chůzi naboso v blízkosti ovocných stromů. Odstraňte spadlé ovoce, které je shnilé na zemi.

vosy vyhánět past ovládání vosy domácí prostředky detailní pohled zbytky jídla jíst stolní jídlo

Vosí mor může být velkou nepříjemností, přestože hmyz je důležitou součástí našeho ekosystému. V letních měsících se může udržování brouků mimo váš domov proměnit ve skutečnou výzvu. Je snazší zabránit vosám v invazi, než je zahnat poté, co se usadili. Chcete -li to provést, pravidelně vyprazdňujte a myjte své koše. Opatrně je držte mimo okna a dveře, aby vosy a jiný hmyz nebyl přitahován k obsahu. Zkontrolujte také, zda v podkroví nejsou mezery nebo díry, protože to je pro ně nejlepší způsob, jak si v domě postavit vosí hnízdo. Utěsněte všechny otvory a na vzduchové cihly nainstalujte sítě proti hmyzu.

Vosy stavící hnízda v krmítku pro ptáky

zahnat vosy vosí hnízdo v ptačí budově bojující s vosím morem

Minimalizujte tento běžný problém obložením oblasti pod střechou hliníkovou fólií. K zajištění použijte sešívací pistoli. Další možností je velkoryse potřít oblast střechy kostkou mýdla; Obyčejné mýdlo zbarvené slonovinou by v tomto případě bylo dostatečnou variantou. Ošetření s ním může poskytnout určitou ochranu po celou sezónu.

Vosa letí přímkou ​​vstupující do ptačí budky

Nejprve si v jarních měsících prohlédněte svůj byt a hlavně střechu, kůlnu, garáž nebo okap. To vám umožní objevit malá hnízda, která mají stále velikost golfového míčku a obsahují méně hmyzu. Vosu královny nemusíte nutně zabít, ale jakmile začne snášet vajíčka, úkol bude poté obtížnější. Můžete také použít vonné rostliny proti vosám nebo komárům, abyste je přilákali a drželi je daleko od dveří a oken.

Pokud chcete vosy zahnat, použijte pasti

vosy zahnat vosí hnízdo malé jarní měsíce papírové hnízdo

Názory na účinnost používání pastí ke snížení populací vos v určitých oblastech se různí. To je částečně způsobeno vzdáleností, kterou cestují při hledání jídla. O vosách je známo, že létají 275 až 915 metrů od svého hnízda při hledání potravy.

vosy odhánět hnízdo stavební ocelové potrubí sláma nést stavební materiál černá vosa

Pasti jsou tedy užitečnější v malých oblastech. To, že máte na dvoře vosy, ještě neznamená, že tam budete hnízdit. Ve většině případů hmyz hledá potravu nebo stavební materiál pro svá vosí hnízda. To vás však přivítá, zvláště pokud tam plánujete letní piknik nebo grilování.

vosy opylovat rostliny detailní ochrana proti škůdcům zahrada užitečná kontrola škůdců přispívá k ekosystému

Vosy se obecně vyhýbají lidské činnosti a měly by být vnímány jako obtěžující pouze v případě, že hnízdí v blízkosti domů nebo oblastí s vysokým provozem. Mohou být samotářští nebo společenští a dokonce existují druhy vos, které vůbec neštípou, a nejsou tedy nebezpečné. Nejlepší způsob, jak se vyhnout nepříjemným setkáním se sociálními vosami, je vyhnout se jim. Pokud víte, kde jsou, snažte se nepřibližovat k jejich hnízdiskům.

vosy zahnaly vosí hnízdo na plot

Hmyz se může stát velmi obranným, když je jejich hnízdo narušeno kvůli jejich chemické komunikaci. Vosy a včely vydávají poplašný feromon, který označí jejich cíl a přiměje kolonii k útoku. To se může stát, i když se cítí ohroženi, nejen když jsou pobodáni nebo zraněni, jak někteří lidé věří. Vosy mohou předvádět své žihadlo ve vzduchu a dokonce uvolnit feromon alarmu z náhodného plácnutí.

Přírodní domácí opravné prostředky nebo vosí sprej jako volitelné příslušenství

pohon vosy past past vosy kontrola naplňte barevné skleněné nádoby octovým detergentem zavěste strom

Vosy odpuzuje máta peprná. Zkuste tedy zředit trochu mátového oleje ve vodě a nastříkejte jej tam, kam často chodíte. Další možností je zasadit mátu peprnou do vlastní zahrady, která bude sloužit jako přírodní odstrašující prostředek proti vosám. Drobná stvoření můžete také odradit postřikem směsí bílého octa a vody. Toto je obzvláště účinné řešení.

vosy zahnat past pastu na sodu ocet mýdlo pověsit ovládání vos užitečné nástroje

Chcete -li vyrobit past s octem, odřízněte hrdlo větší láhve sody, překlopte ji, umístěte na dno láhve jako trychtýř a sešijte obě poloviny k sobě. Propíchněte otvory na obou stranách lapače vos a pomocí nití je zavěste. Naplňte past šálkem jablečného octa a kapkou mýdla a pomocí provázku přidejte malý kousek syrového masa.

vosy odhánět past maso vlákno zavěsit ovládání vos užitečné nástroje

Zavěste past na vosy tam, kde jste viděli hmyz. Pokud k tomu dojde brzy na jaře, může to zachytit královny vos a zabránit tvorbě kolonií. V opačném případě existuje celá řada rychle působících insekticidů, které mohou zabíjet brouky a další malá stvoření, k povrchovým úpravám, které jim zabraňují viset.

vosy zahnat vosí hnízdo zničit velké kolonie v letních měsících

Můžete jej také použít k ošetření malých hnízd, která jsou snadno přístupná pro hubení vos. Je však důležité pečlivě si přečíst pokyny a dodržovat je a udržovat si odstup od vosího hnízda. Obvykle byste měli postřik nechat působit 24 hodin, nebo dokud je na obalu, než přesunete hnízdo.

vosy odhánějí ochranný oděv, kolem létají včely

Při odhánění vos nebo při jednání s vosím hnízdem vždy noste ochranný oděv, včetně ochranných brýlí, rukavic a protiprachové masky. Pečlivě zkontrolujte, zda nezůstanou odkryté žádné části těla. Vosy se mohou zaměřit i na ty nejmenší exponované oblasti. Jak bylo uvedeno výše, zvířata jsou méně aktivní v pozdních večerních hodinách a brzy ráno. Používání pesticidů k ​​hubení vos může být účinné, ale tyto chemikálie jsou škodlivé pro životní prostředí. Neopatrné používání pesticidů může také představovat riziko pro osobu používající chemikálie.

Ničení nadzemního vosího hnízda

vosy zahnat vosí hnízdo zničit velké pod krytinou

Vosy jsou součástí designu přírody a jejich hnízda by měla obvykle zůstat nerušená. Tento hmyz obvykle není nijak zvlášť agresivní nebo pro člověka představuje vážnou hrozbu. Pokud je však vosí hnízdo příliš blízko vašeho domova nebo na místě, které je v rozporu s lidskou činností, možná ho budete muset odstranit.

vosy odhánějí prázdné vosí hnízdo ničí sluneční paprsky buňky

Pokud víte, že vosí hnízdo poblíž, ale nemůžete najít jejich polohu, můžete hnízdo lokalizovat pozorováním letových vzorů vos. Přímka znamená, že jsou pravděpodobně na letové cestě do hnízda nebo z něj. Vosy, které létají a přistávají přímo na jednom místě, mohou vstoupit a opustit svůj domov.

vosy odhánějí plátěný pytel a odstraňují hnízdo na zemi

Před odstraněním vosího hnízda počkejte, dokud nebude tma. Vosy jsou ospalé a v noci reagují pomaleji, ale buďte při tom opatrní. Použijte čelovku, pokud ji máte. V opačném případě zkuste najít někoho, kdo vám podrží baterku. Filtrujte baterku obalením čočky červeným celofánem nebo tenkou červenou tkaninou, zatímco vosy přitahuje žluté světlo. Ještě lepší by byl světlomet s červeným světlem. Lehce vykročte a snažte se nemluvit, když se blížíte k hnízdě. Vosy jsou citlivé na vibrace.

vosy zahánějí hnízdo v zemi

Vosí hnízda obvykle visí na chráněných místech, jako jsou listnaté stromy, pod okapovými domy a krokvemi nebo na oknech dveří. Jakmile hnízdo najdete, existuje řada způsobů, jak se ho zbavit. Vosí hnízdo je nejlepší nastříkat za úsvitu nebo za soumraku, kdy se většina zvířat vrátila.

vosy odhánějí pasti ovládání vos užitečné nástroje

Na celé hnízdo můžete také dát látkový sáček a nahoře jej rychle zavřít. Poté celou věc uvolněte a současně ji svažte. Taška by měla být pevně uzavřena. Sáček pak můžete buď namočit do kbelíku s vodou, nebo jej zlikvidovat někde v přírodě. Profesionálové však varují před vlastním odstraněním hnízd ve zdech nebo v podzemí, ale v těchto případech doporučují najmout specialistu.