Domácnost

Jak můžete žínku použít k jídlu – praktické tipy a nápady

Používání žínky k jídlu každý den a ochrana životního prostředí - tipy a nápady

Olejové utěrky jsou praktické a především šetrné k životnímu prostředí, ale to už asi víte. A bez ohledu na to, zda si žínku vyrobíte sami, nebo si raději koupíte hotovou žínku a pracujete s ní, způsob, jakým ji lze poté použít, je pravděpodobně univerzálnější, než byste si mohli myslet. Protože se ručníky dají báječně složit a jsou i mírně lepivé, jsou opravdu praktickými pomocníky do domácnosti i na cesty. Dnes bychom vám chtěli ukázat, jak můžete užitečnou utěrku použít na jídlo. A pokud jste ještě nedostali adekvátní množství utěrek, určitě tak učiníte nejpozději poté.

Olejová žínka jako náhrada víček

Tipy a nápady, jak můžete žínku použít k jídlu v každodenním životě

Sklenice od zedníka pravděpodobně sbíráte pravidelně, protože jsou jednoduše praktické a především ekologické a zdravotně nezávadné. Ale stejně jako není neobvyklé, že ponožky zmizí v pračce, někdy se zdá, že víčka mizí ve vzduchu. Místo vyhazování sklenic bez víka je můžete jednoduše utěsnit žínkou na jídlo. Funguje to opravdu dobře a v žádném případě není horší než normální víko.

Misky se zbytky jídla zakryjte žínkou na potraviny

To samé mimochodem platí o miskách, miskách a lahvích. Všechny mohou být potaženy utěrkou na potraviny, aby byly produkty uvnitř čerstvé. Nestihli jste večeři? Misku nebo talíř přikryjte utěrkou a dejte do lednice, abyste druhý den skončili. Nebo se korok rozpadl, když jste vytáhli korek? I poté můžete na pomoc použít malou žínku.

Když jsou venku, uzavřete otevřené lahve žínkou na jídlo

I když trávíte čas venku a chcete dočasně zakrýt lahve nebo jiné nádoby, získáte rychlá a praktická víčka s žínkami. Pokud se hadřík dostatečně nelepí, můžete jej také omotat gumou.

Půlky ovoce uchovávejte čerstvé

Používejte žínku na jídlo prakticky s těmito nápady pro domácnost i na cestách

Recept, který právě zkoušíte, vyžaduje polovinu citronu nebo limetky. Ale co byste měli dělat s druhou polovinou? Pomazánka na jídlo vám opět přijde na pomoc, protože do ní můžete uložit jakékoli ovoce a zeleninu. K tomuto účelu se nejlépe hodí menší utěrky. Ovoce jednoduše položte na utěrku a pomačkejte. To opět dokazuje, že je výhodné vybavit se několika utěrkami různých velikostí. Výhodou oproti potravinářské fólii je na jedné straně to, že tkanina je lepší pro životní prostředí, a na druhé straně, že lépe drží.

Wrapigami do malé krabičky

Rychle a snadno složte krabici utěrek pro uložení ovoce a ořechů

Slovo „wrapigami“ je kombinací „zábalů ze včelího vosku“ a „origami“ a znamená, že utěrky lze složit do libovolného tvaru a těla, které pak můžete použít v praxi. Skvělým nápadem je například složit malou krabičku žínky na potraviny, které můžete použít k ukládání potravin. To je zvláště užitečné, když jste venku, když chcete rychle uložit ovoce, sušenky nebo jiné drobnosti, ale nemáte s sebou krabici nebo chcete ušetřit místo a váhu v zavazadle.

Takový box je také velmi praktický pro lednici. Můžete buď vyrobit skutečnou krabici, jak je uvedeno v pokynech, nebo můžete jen zhruba tvarovat misku, aby se kulaté jídlo neodvalilo. Obě varianty utěrky na jídlo jsou vyrobeny poměrně rychle a zaručeně vám dobře poslouží.

Sklopte sáček na plátno na potraviny

Vyrobte si nebo kupte žínku na jídlo sami a složte pytel

Stejně praktický jako krabička je i taková taška, kterou si můžete ještě rychleji vyrobit z olejové utěrky na potraviny. V závislosti na velikosti mohou být v něm uloženy ořechy, bobule a další občerstvení. Je také obzvláště praktické, že takovou tašku lze během okamžiku zavřít, aby se vám do kabelky nebo batohu nic nerozsypalo.

U jiného typu sáčku postupujte podle níže uvedených pokynů. U této varianty nejprve rozbalte žínku na jídlo úplně. Poté sklopte spodní stranu nahoru a nahoře ponechejte okraj asi jeden palec. Přeložte obě strany dvakrát dovnitř a sáček na žínku je připraven. Delší horní stranu lze sklopit, jak chcete sáček zavřít.

Rychlý návod k uzavíratelnému vaku vyrobenému z plátna

Pokud máte chuť, můžete do tašky přidat také knoflík a provázek, aby bylo zavírání ještě bezpečnější. Poté lze svazovat obědový balíček, což je ideální varianta na chlebíčky do školy nebo do práce. Vzhledem k tomu, že je tkanina také vodotěsná, nemůže během dne nic prosakovat. Sáček na žínku by však měl stát co nejvíce vzpřímeně nebo být uložen v krabici na oběd.

Udržování čerstvého pečiva

Chléb a jiné pečivo skladujte v ekologické utěrce a udržujte je čerstvé

Většina pekáren používá k balení chleba a dalších dobrot papír, což je mnohem lepší než plastové obaly. Plýtvání se ale můžete zcela vyhnout, pokud si prostě vezmete s sebou žínky a požádáte prodejce, aby do nich zakoupené pečivo jednoduše zabalil. Také doma můžete chléb po každém použití zabalit do žínky na jídlo a uchovat tak dlouho čerstvý. A to zabírá mnohem méně místa než chlebník.

Při cestování obalte mýdla

Nápad na cesty i na cesty - zabalte mýdla a ušetřete místo

Plátěná utěrka je nejen vhodná pro potraviny, ale může být použita i pro jiné účely. Například mýdlo lze báječně zabalit do takového hadříku, který také zabírá méně místa než krabička na mýdlo a je šetrnější k životnímu prostředí než plastové sáčky. Skvělé na tom je, že takto lze zabalit i vlhká mýdla a díky samolepicí utěrce jsou zcela izolována a nemohou vám pošpinit tašku. Totéž mimochodem platí pro lahve od šamponů, které se často otevírají a vytékají do kapsy.

Na hraní karet používejte utěrky

Hrajte karty místo v krabičce od potravinového oleje

Kartonové rukávy, ve kterých se hrací karty obvykle prodávají, se rychle začnou trhat a drolit. Karty však můžete stále držet pohromadě a správně je ukládat pouhým zabalením do potravinářské utěrky. Ručníky jsou mnohem odolnější než papírové krabice, lze je používat znovu a znovu a dokonce vydrží i divoké dětské hry.

Zabalte kytici

Pěkný nápad na dárek s barevnými žínkami - zabalte kytici květin

Bez ohledu na to, zda žínku vyrobíte nebo si ji koupíte již hotovou, faktem je, že ji najdete v celé řadě designů se skvělými vzory a barvami. Napadlo by vás darovat kytici květin v žínce místo alobalu na jídlo? Skvělý nápad, že? Jednoduše vezměte plátno, které jste si vybrali pro potraviny, do květinářství, pokud chcete někomu koupit kytici květin (nebo si ji poskládejte sami ze zahrady) a požádejte ho, aby místo alobalu použil látku. Kytice bude se šátkem zaručeně vypadat ještě lépe. Tímto způsobem budete nejen spokojeni s kyticí. Rouška slouží také jako dárek a příjemce ji může znovu použít.

Použijte k otevření brýlí

Lepivá tkanina ze včelího vosku vám může pomoci přišroubovat víčka

Doposud jste vždy používali utěrku k otevření těsně uzavřené sklenice nebo požádali svého silného muže o pomoc. Lepkavé vlastnosti žínky jsou dokonalé, když víko ukradne poslední nerv. Zkuste to příště! Budete překvapeni, jak snadné je otevřít sklo.

Olejnatá sláma na jídlo

Otočte válečky z utěrek a použijte je jako brčko

Možná by to nebyl nejlepší nápad doma, protože nyní existují skvělá opakovaně použitelná brčka vyrobená z kovu nebo bambusu. Pokud ale jeden potřebujete spontánně a nemáte jej doma nebo jste na cestách, můžete jednoduše sbalit velmi malou utěrku na jídlo a použít ji. To je také velmi užitečné pro piknik. Nejlepší je tedy vždy si před odchodem z domu sbalit do tašky hadřík.

Žínka na jídlo jako trychtýř

Improvizovaný trychtýř do kuchyně vyrobený z plátna místo papíru

Nemáte trychtýř, ale stačí vám? Nebo ten váš zase zmizel a teď musíte vymyslet něco jiného? Dokážete si asi představit, na jídlo lze opět použít žínku, kterou jednoduše srolujete jako s listem papíru. Tímto způsobem můžete pohodlně vložit do nádoby jakékoli suché jídlo, jako jsou ořechy, mouku, cukr a podobně, aniž byste cokoli vysypali. Nejprve byste si měli pečlivě vyzkoušet, zda to funguje i s kapalinami.

Rozložte lednici

Rozložte police a skleněné desky do chladničky a udržujte je čisté

Jak víte, chladničku je třeba pravidelně čistit. Ale mezi základním čištěním se skleněné desky neustále špiní a musí se mezitím odpovídajícím způsobem otřít. Ale ne, pokud je vyložíte žínkami. Kromě toho, že se vnitřek chladničky tímto způsobem krásně vybarví, chrání skleněné desky před znečištěním, protože utěrky pevně přilnou k povrchu a jsou vodotěsné. Utěrky lze navíc rychle vyjmout a vyčistit snadněji než velké skleněné desky.

Rychlá mísa

Olejové utěrky lze prát pouze studenou vodou

Podobně jako z krabice si můžete také vyrobit rychlejší nádobu na cestách pomocí zakřivené ruky a tvarovat misku. Zjistěte sami, jaká je pro vás lepší technika. Můžete si uložit cokoli chcete, pokud jste zapomněli misky a misky na výlet, nebo použijte žínku na jídlo jako improvizovanou misku na vodu, která poskytne vašemu psovi vodu na delší procházky. A to vše bez plýtvání cenným prostorem v batohu.

Použití utěrky na jídlo – tipy

Použijte k jídlu žínku a skládejte s těmito nápady

V závislosti na tom, jak chcete žínku použít k jídlu, existují různé způsoby, jak to celé usnadnit:

  • Do Balení potravin, položte látku před sebe zadní stranou nahoru. Umístěte produkt doprostřed. Pokud chcete, můžete rohy složit dovnitř a přes výrobek, vytvořit kouli nebo zatlačit všechny rohy nahoru do rohu, takže vznikne jakýsi tvar slzy.
  • Do Krycí nádoby jako jsou misky, lahve nebo sklenice, jednoduše přes nádobu položte žínku na jídlo. Utěrka by měla být větší než průměr nádoby. Nyní sklopte přečnívající okraje dolů a přitlačte je na stranu nádoby. Udělejte si čas, protože teplo vašich rukou musí nejprve změkčit látku. Pokud chcete jet rychleji, stačí kolem něj přivázat gumičku.

Pozornost! Olejové utěrky nejsou vhodné pro skladování syrového masa.

Zábal ze včelího vosku lze použít k zabalení chlebíčků a jídla do školy

  • Umýt Olejovou utěrku používejte pouze pro potraviny se studenou vodou a šetrnou bio myčku. Dokud hadřík na potraviny nebyl zašpiněn olejem nebo tukem, není nutná ani myčka nádobí.
  • Chraňte utěrky před teplem a alkoholem, protože vosk rozpustí nebo roztaví.
  • Olejové utěrky jsou antibakteriální a lze je používat znovu a znovu po dobu jednoho až dvou let. Je však nutné jej změnit pouze tehdy, když si všimnete, že tkanina již není tak vodotěsná jako dříve nebo se na některých místech vosk odlupoval. Poté si buď kupte nové utěrky, nebo je osvěžte novým včelím voskem, jak je vysvětleno v pokynech.