Domácnost

Žehlení bez žehličky – užitečné triky pro vaši domácnost i každodenní život

žehlení bez žehličky triky pro domácnost-každodenní snadné domácí práce-na poslední chvíli

Žehlení rozhodně není pro každého. Ale jakkoli to může být pro někoho nepříjemné, dříve nebo později je to nutné. Co když ale nemáte po ruce žehličku? “Žehlit bez žehličky to je nemožné, “řeknete si teď. Ale mýlíte se! Existují skvělé triky, díky nimž bude prádlo hezky hladké a bez vrásek, a to i bez žehličky. V tomto článku jsme shromáždili několik užitečných tipů pro žehlení bez žehličky a některé z nich dokonce umožňují rovnání rychleji a snadněji než pomocí žehličky. Zjistěte, jak zde!

Jak můžete žehlit bez žehličky??

žehlení bez žehličky pracně-uvolňující-stimulující-rýhovací oděv

Různé techniky jsou samozřejmě také různě účinné. Nepracují stejně dobře s každou látkou. Z tohoto důvodu musíte sami vyzkoušet nejlepší způsob žehlení bez žehličky. Jakmile se ale zorientujete, ani vás nenapadne žehličku použít.

Žehlit bez žehličky s párou ve sprše

Žehlení bez železné sprchy-pára-nápad-sprchová tyč-koupelna

Sprcha je možná nejoblíbenější trik. Čím menší koupelna, tím lépe. Místnost by se měla co nejrychleji naplnit vodní párou, aby se ušetřil čas a samozřejmě voda. K žehlení tedy používáte páru bez žehličky. Jediná věc, kterou ještě potřebujete, je věšák, který můžete použít k zavěšení oděvu do sprchy.

Parní žehlení

žehlení bez žehličky sprcha-pára-nápad-snadné

Zavěste zmačkaný oděv do sprchy. Vyberte si místo, které je blízko sprchové hlavice, ale kde oblečení nemůže zvlhnout. Nyní pusťte horkou vodu. Díky vodní páře a staré dobré gravitaci vrásky samy zmizí, aniž byste museli pomáhat. Tento trik na žehlení bez žehličky můžete kombinovat s každodenní sprchou.

Použijte vysoušeč vlasů

Žehlit bez žehličky-odstranit-pomačkat-fén-vlhké oblečení

Pro další lifehack pro žehlení bez žehličky potřebujete jednoduchou fén. Žehlení prádla bez žehličky Pokud musíte jet obzvlášť rychle, můžete použít fén. Nasaďte si vrásčitý oděv a nastříkejte jej rozprašovačem. Dbejte však na to, aby oblečení příliš nenavlhlo.

Žehlit prádlo horkým vzduchem

žehlička-bez-žehličky-tipy-triky-hospodyně v domácnosti

Nyní je na řadě fén. S jeho pomocí oděv znovu usušíte, záhyby přitom zmizí. Fénujte zvenčí i zevnitř. Horký vzduch získáte dovnitř tím, že ho vdechnete rukávy, výstřihem nebo zespodu. Kombinace horkého vzduchu a vlhkosti vám pomůže žehlit bez žehličky.

Tipy pro žehlení bez žehličky – speciální sprej

Drogerie žehlička bez žehličky-textil-sprej-nápad-péče o prádlo

K zakoupení je skvělý nástroj, který také eliminuje potřebu žehličky. Takzvané „vyhlazovače textilních vrásek“ najdete v drogerii a stříkají se na oblečení, které je ještě vlhké. Pokud tedy máte kus oblečení, o kterém víte, že se bude hodně vrásčit, můžete tomu zabránit tak, že jej žehlíte takovým sprejem, takříkajíc bez žehličky.

žehlit prádlo

železo-bez-železa-sprej-vrásky-sprej-věšák na oblečení-nářadí

Vlhký oděv je zavěšen na ramínku. Poté, co jste nastříkali jeden, můžete jej stále vytáhnout do tvaru rukama, abyste zaručili nejlepší výsledek. Při tomto způsobu žehlení bez žehličky prostě necháte oděv zaschnout jako obvykle na ramínku.

Horká voda v hrnci

železo-bez-žehličky-alternativní-hrnec-horká voda

Jednou technikou, která funguje na principu železa, tj. S teplem, je varianta s rendlíkem. Je to dobrá náhrada žehličky, kterou můžete použít v případě, že se vám žehlička nečekaně zlomí nebo ji nemáte po ruce. Hrnec naplňte vodou a dejte vařit. Položte oděv na žehlicí prkno. Je to skvělý způsob, jak vyžehlit košili bez žehličky.

Tipy na žehlení

Žehlit-bez-žehličky-hladký-oděv-koš na prádlo-ručníky

Hrnec, který se zahřál z vody, oděv uhladíte posunutím po něm. Je důležité, aby byl hrnec také pěkný a čistý. Buďte opatrní, protože pracujete s horkou vodou! Kromě toho neplňte hrnec příliš velkým množstvím vody. Pohyby by mohly způsobit, že se vysype z hrnce a popálí vám ruce!

Použijte sušičku

železo-bez-žehlení-oděvů-záhybů-hladké-suché-kostky ledu

Ne každý má v domě sušičku. Pokud ale patříte ke šťastlivcům, můžete jej použít i k odstranění vrásek z oblečení. Vložte oblečení do sušičky. Kromě toho budete potřebovat vlhký předmět. Mohou to být kostky ledu, ale také vlhká ponožka, vlhký hadřík nebo něco podobného. Nyní nechte sušičku pracovat a žehlit bez žehličky.

Získejte hladké oblečení bez velkého úsilí

zavěšení žehličky bez žehličky-sušičky-vlhkosti-ledové kostky

Pracovní doba 15 minut je pro sušičku pro tento účel zcela dostačující. Poté oblečení vyndejte ze sušičky a zavěste na věšáky. Zabráníte tak opětovnému pomačkání. Oděvy také musíte ze sušičky ihned vyjmout, jinak budou stále pomačkané v bubnu.

Žehlete prádlo žehličkou bez žehličky

triko s žehličkou bez žehličky, kulmy, riflové košile

Suché prádlo lze také narovnat žehličkou. Tímto způsobem můžete například vyžehlit tričko. Ale i když chcete košili vyžehlit, žehlička na žehlení se může ukázat jako praktická, protože její šikovná velikost umožňuje uhladit i obtížné části, jako je límec.

Alternativně žehlení – tipy pro rovnání žehliček a kulmy

triko-železo-bez-triku-hladké-železo-opatrné-kalhoty-oblek-triko-praktické

Protože můžete v žehličce upnout textil, máte možnost využít teplo přímo. Rovnačku byste měli předem vyčistit. Jakékoli zbytky přípravků na péči o vlasy by mohly při žehlení bez žehličky skvrnit oblečení. Také žehlička nesmí být držena na jednom místě příliš dlouho, aby materiál nehořel. Alternativně lze k uhlazení oblečení použít kulmu.

Vlhký ručník

žehlička-bez-žehličky-vlhké-tipy na ručníky-domácnost

Pokrčený oděv položte na hladký, rovný povrch. Může to být žehlicí prkno, podlaha nebo stůl. Poté navrch položte vlhký ručník. Poté přejeďte rukama po ručníku a vyhlaďte spodní prádlo. Poté můžete ručník sundat a nechat prádlo uschnout.

Hladký pod těžkými předměty

Triky žehlení bez efektu železa, snadné dámy, pánové

K urychlení procesu sušení můžete také použít vysoušeč vlasů. Trik s ručníkem je vhodný také v případě, že používáte k žehlení bez žehličky těžké předměty. Oblečení dejte třeba pod matraci. Výsledek však nemusí být tak dobrý jako vyhlazování oblečení rukama.

Žehlení bez žehlicího prkna

ručníky bez žehličky-žehlicí prkno-náhradní-stůl-podlaha-ručníky

Nyní, když máte několik tipů na žehlení, jak žehlit bez žehličky, možná také hledáte alternativu žehlicího prkna. K tomu je v zásadě vhodný jakýkoli rovný povrch, ať už je to jídelní stůl, pracovní deska v kuchyni, stůl nebo dokonce podlaha. Protože ale budete pracovat s horkou párou a žehličkou nebo například variantou s hrncem a vodou, musí se najít ochrana povrchu.

Chraňte povrch

železo-bez žehličky-žehlicí prkno-nápad-žehlicí-tkanina-košile-hladké

V opačném případě by teplo mohlo poškodit desku stolu, parkety nebo laminát. A také k tomu můžete použít každodenní předmět z domácnosti, a to obyčejný ručník. Chcete -li žehlit bez žehličky, jednoduše vložte jeden nebo více ručníků mezi povrch (stůl nebo podlahu) a oděv, který chcete žehlit. Ručníky slouží jako izolace. Existují také speciální žehlící utěrky, které lze použít na ochranu a jsou prostorově úspornější než žehlící desky.